Do kurzu jsem šla s velkým respektem a obavami, ale výsledky jsou skvělé. Shodila jsem, naučila se skvělé recepty bez cukru a moji chlapi to jedí taky! Nehonily mě chutě, přestala jsem pít kafe, zkrátka jsem moc spokojená.

Přibírala jsem a měla zdravotní problémy

Od 40 let beru léky na cholesterol, prý dědičná záležitost, nadváhu jsem neměla, ale štíhlá jsem taky nebyla. Rok od roku jsem postupně na váze přibírala. Mám tři děti. Holky jsou už dospělé a štíhlé jak proutek, ale syn už od šestého roku má problémy. Navštívila jsem s ním výživového poradce, kde nám udělali rozbory krve. Tam zjistili zvýšený cukr a triacylglyceroly. Tam jsem se o Jíme Jinak poprvé dozvěděla, ale jak se říká, ještě jsem nedozrála. Synovi jsem moc nepomohla, vnější vliv okolí byl mnohem silnější. 

Mé tělo si to zaslouží

Do Jarní očisty jsem se přihlásila kvůli skvělým recenzím od mé kamarádky z dětství. Zdeňku jsem vloni v zimě viděla a byla unavená, kruhy pod očima, vypadala smutně. Už tam mi říkala, že se necítí dobře, pak jsme se potkaly na jaře a já jí celá překvapená pochválila, jak náramně jí to sluší a jak krásně září. Hned mi řekla o stránkách Jíme Jinak a o Jarní očistě, dala mi na vás kontakt a já si začínala pomalu na stránkách pročítat a zkoušela nějaké recepty. Byla jsem překvapená, jak jsou rychlé a snadné a jak máte vše krásně přehledné.
Už tenkrát jsem si řekla, že se mám ráda a mé tělo si zaslouží ulevit náročnosti doby a začít ho trochu hýčkat a tak Jarní očistu určitě vyzkouším. :-) Hned v lednu jsem si zaplatila členství v Klubu Jíme Jinak a Jarní očistu a nemohla jsem se dočkat, kdy ten velký DEN D začne. Každopádně jsem to brala s velkým respektem a i s obavami.

Moje výsledky z Jarní očisty

Toto je můj první záznam v deníčku:
20. 2. 2021 
Váha : 74,5 kg
Míry:  prsa 105 cm, břicho 91 cm , stehno 63 cm , zadek 106 cm 
V přípravném týdnu jsem už vynechala mléčné výrobky, vejce, maso, uzeniny, pečivo, kávu. Po 2 dnech přišla šílená bolest hlavy, ale pak se už bolest neobjevila. Zkoušela jsem recepty z Jíme Jinak a jsem spokojená. Jídlo mi chutná, jen ty zvyky – to je horor, vaření zvlášť pro zbytek rodiny a zvlášť pro mě – ale najdu systém a bude to dobré ;-) Toto je můj první záznam v deníčku.

Po 7 týdnech jsem si už psala:
6. 4. 2021
Váha 67,2 kg
Míry: prsa 96 cm (-9 cm), břicho 85 cm (-6 cm), zadek 99 cm (-7 cm) a stehno 59 cm (-4 cm).
Jsem naprosto spokojená :-), rychle mi to uteklo a zvládala jsem to dobře, chutě jsem nepociťovala, jídelníček mi dal vše, co mé tělo potřebovalo.

Co mi program přinesl

S programem jsem byla velmi spokojená, moc se mi líbila věta: „Není to soutěž, pokud nestíháte, přizpůsobte to vaším potřebám.“ To mi dávalo odvahu, že to zvládnu. Myslím si, že co se týče jídla a pití jsem byla stoprocentní, ale nezvládala jsem úklidy, jen kuchyň jsem překopala díky novým potravinám, jinak jsem uklízela jak jsem zvyklá – i když to není vůbec špatný nápad (kdybych byla ta pokročilá, určitě bych se zapojila).
Spíše jsem se snažila hltat nové informace o jídle, začala péct. Předtím jsem nikdy moc nepekla, právě kvůli cukrům a bílé mouce, tak proč to dělat, když jsem sebe ani mou rodinu nechtěla cpát věcmi, které neuznávám, i když je to táááák dobré.
S programem jsem se naučila pár skvělých receptů bez jednoduchých cukrů a světe div se, i moji chlapi to jedli. Určitě jsem taky pochytila pár skvělých vychytávek.
Ke kávě se už nechci vracet, k masu jen tak občas a mléko úplně nepotřebuji. Takže ANO – hodně mi to dalo a pevně doufám, že i můj syn, který vidí, jak se jeho máma se snaží, tak se mu to pomalu, ale jistě vrývá do hlavy a jednou se bude i on sám o sebe starat s respektem k svému tělu. Chci si pořídit kurz Zdravé dezerty a věřím, že už stále budu nakukovat na tipy a rady na stránkách Jíme Jinak.

Tímto bych vám chtěla moc poděkovat za práci a čas který tomu věnujete a pozitivní přístup.
Každý je strůjcem svého štěstí, každý si musí ujasnit své priority, ale vy nám s tím moc pomáháte.

DĚKUJI, DĚKUJI a ještě jednou DĚKUJI!

Bery

⏩ BRZY ZAČÍNÁ PODZIMNÍ DETOX KURZ

  1. Bery, to je krásný, gratuluju 👏❤️ Se vším co jsi napsala, rezonuju, hlavně ta vděčnost za to, že konečně existuje něco tak geniálního a přitom úplně jednoduchého… Hodně radosti přeju a pro syna, aby se dobrovolně a jen tak zvolna pomamil 🙂🍀

  2. Zobrazit 4 komentáře

Komentujte
Vaše jméno

Jméno uložíme a zobrazíme, váš e-mail nezveřejníme. Zásady ochrany údajů.

Předchozí článekJíme Jinak je mým motorem na cestě ke zdraví (Jana, 47 let)
Další článekNaučila jsem se většinu surovin spotřebovat (Marcela)