Domů > Magazín > Blog

Muškožroutka aneb I naše tělo může rozkvést

Miluji kytky, čímž ale neříkám, že se o ně umím starat. A tak nám doma díky mé (ne)péči přežijí jen tlustice a ještě teda rýmovníky. To je vůbec takový vděčný “plevel”. A proto má (zcela logicky) ty další kytky na starosti muž.

A bere to dost zodpovědně. Dělá si značky do kalendáře a zlobí se, když náhodou kytky zaliji, ale tu prťavou kytku, že “je zalito”, do kalendáře nenamaluji. Ale já si vážně pokaždé myslím, že si to budu pamatovat :-). A taky mě popravdě baví ho škádlit ;-).

Kdo se směje naposled

Ale znáte to rčení, že kdo se směje naposled… ? U nás doma to platí stoprocentně. A tak můj milovaný muž, který je vyhlášený svým smyslem pro humor (jinak by se mnou asi ani nevydržel), přinesl domů kytku, která se musí zalévat denně. Jo, fakt denně. Jinak umře, konec zvonec. A k tomu si muž našel práci, kdy doma naopak klidně několik dní není, takže je to jen na mně.

Dává jídlo i našemu pavoukovi

Ale protože mám ráda výzvy, tak jsem se hecla. Ono taky díky naší zahradě plné tlejících jablek byla jen otázka času, kdy se k nám ta muší armáda dostane. A na mou duši, tahle nenápadná kytička, nás toho opravdu zbavila. Pro pobavení dodávám, že co nesnědla sama, nalákala do pavoučí sítě našemu Pepovi, který si upletl pavučinu chytře hned za ní.

Péče se vždy vyplatí

A nejenže stále žije, ona kvete! Mám normálně chuť dělat salta, jak jsem na sebe hrdá, že jsem to nevzdala hned první den (jak jsem plánovala :-)), ale dala jí tolik lásky a péče, kolik jsem jen mohla. Já si s ní tedy i povídala a krom obvyklého: “Ježíš chudinko, ty seš zas suchá”, jsem ji třeba říkala, že je vážně boží a že doufám, že si na octomilkách pochutnává stejně, jako já třeba na oříškách. Mlčení jsem brala jako souhlas.

A jak jsem se tak radovala, tak mě k tomu napadla souvislost s Jíme Jinak. A to že když si věnujeme ten čas, lásku, energii, nehledě na to, jak se nám do toho zpočátku třeba nechce, že se ta péče vždy vyplatí. Naše tělo pak zvládne i nemožné – třeba úplně rozkvést.

Protože já bych tu přírodu nepodceňovala, ať už se to týká kytiček či našich těl. Tahle malá a křehká kytka si dokáže poradit s armádou octomilek. Naše těla se zase dokáží zbavit všech nemocí, nehledě na to, jak velké se na první pohled můžou zdát. Však příběhů o “zázračných uzdraveních” je tu myslím dost :-).

PS: Cítíš se v plavkách sebevědomě?

Pokud letos nechceš schovávat zadek pod ručník, pojď na to s námi jinak.
Chci lepší postavu!

Krásný den, jmenuju se Naďa, nikdy jsem nebyla normální, jen teď už se za to nestydím :-). Nadevše miluju svou rodinu, knihy, jídlo, objímání, tvoření, svobodu a věci mezi nebem a zemí. Jíme jinak je mi bezpečným přístavem, druhou rodinou a nekonečným zdrojem inspirace. Díky, že tu můžu být!

2 lidi už poděkovali za článek. Oceňte práci autora také.

Buďte první, kdo napíše komentář

Vyzkoušejte také

31
41

Najednou vidím spoustu věcí jasněji (Naďa, 34 let)

Po dvou dětech jsem měla o 10 kg víc, než jsem byla zvyklá. I když jsem se snažila, nešlo to dolů. Přidaly se různé zdravotní problémy jako velikánská únav...

Levný jídelníček na měsíc

Zaujal vás zdravý životní styl, ale obáváte se, že je zdravé stravování příliš drahé? Ukážeme vám, jak vypadá levný jídelníček za měsíc. Inspirujte se chut...

Jídelníček na rychlé hubnutí

Rychlé hubnutí – je to reálné? A je to vlastně vůbec zdravé? V Jíme Jinak vám ukážeme, jak hubnout efektivně, zdravě a navíc se dobře najíst. Omrkněte náš ...
98
14

Umělá inteligence – pomocník a zrádce v jednom

Velkým tématem letošního roku jsou velké jazykové modely, umělá inteligence a její bezpečnost, vliv na pracovní pozice a zda to není jen velká bublina apod...

Jídelníček na hubnutí pro muže

Správné zdravé stravování je pro muže stejně důležité jako pro ženy, ať už jde o návrat ke zdravé hmotnosti, udržení pevného zdraví nebo zlepšení celkové p...
55
2

Jídelníček na hubnutí po 40

Hubnutí po 40. roku – s naším přístupem to půjde hravě a zdravě. Pojďte se blíž podívat, jak vypadá jídelníček, který vás v tom podpoří.