Domů > Magazín > Blog

Muškožroutka aneb I naše tělo může rozkvést

Miluji kytky, čímž ale neříkám, že se o ně umím starat. A tak nám doma díky mé (ne)péči přežijí jen tlustice a ještě teda rýmovníky. To je vůbec takový vděčný “plevel”. A proto má (zcela logicky) ty další kytky na starosti muž.

A bere to dost zodpovědně. Dělá si značky do kalendáře a zlobí se, když náhodou kytky zaliji, ale tu prťavou kytku, že “je zalito”, do kalendáře nenamaluji. Ale já si vážně pokaždé myslím, že si to budu pamatovat :-). A taky mě popravdě baví ho škádlit ;-).

Kdo se směje naposled

Ale znáte to rčení, že kdo se směje naposled… ? U nás doma to platí stoprocentně. A tak můj milovaný muž, který je vyhlášený svým smyslem pro humor (jinak by se mnou asi ani nevydržel), přinesl domů kytku, která se musí zalévat denně. Jo, fakt denně. Jinak umře, konec zvonec. A k tomu si muž našel práci, kdy doma naopak klidně několik dní není, takže je to jen na mně.

Dává jídlo i našemu pavoukovi

Ale protože mám ráda výzvy, tak jsem se hecla. Ono taky díky naší zahradě plné tlejících jablek byla jen otázka času, kdy se k nám ta muší armáda dostane. A na mou duši, tahle nenápadná kytička, nás toho opravdu zbavila. Pro pobavení dodávám, že co nesnědla sama, nalákala do pavoučí sítě našemu Pepovi, který si upletl pavučinu chytře hned za ní.

Péče se vždy vyplatí

A nejenže stále žije, ona kvete! Mám normálně chuť dělat salta, jak jsem na sebe hrdá, že jsem to nevzdala hned první den (jak jsem plánovala :-)), ale dala jí tolik lásky a péče, kolik jsem jen mohla. Já si s ní tedy i povídala a krom obvyklého: “Ježíš chudinko, ty seš zas suchá”, jsem ji třeba říkala, že je vážně boží a že doufám, že si na octomilkách pochutnává stejně, jako já třeba na oříškách. Mlčení jsem brala jako souhlas.

A jak jsem se tak radovala, tak mě k tomu napadla souvislost s Jíme Jinak. A to že když si věnujeme ten čas, lásku, energii, nehledě na to, jak se nám do toho zpočátku třeba nechce, že se ta péče vždy vyplatí. Naše tělo pak zvládne i nemožné – třeba úplně rozkvést.

Protože já bych tu přírodu nepodceňovala, ať už se to týká kytiček či našich těl. Tahle malá a křehká kytka si dokáže poradit s armádou octomilek. Naše těla se zase dokáží zbavit všech nemocí, nehledě na to, jak velké se na první pohled můžou zdát. Však příběhů o “zázračných uzdraveních” je tu myslím dost :-).

PS: Víte už jak na zdravé cukroví?

My na Jíme Jinak ano! Naučíme vás chutné cukroví - bez cukru a 100% rostlinné! 💖 Mrkněte jak nahradit cukr ve vánočním pečení nebo se seznamte s perfektním plánem pečení zdravého cukroví. A myslíme i na vás, kterým dělá starosti lepek. Ochutnejte některý ze 40 receptů na bezlepkové cukroví.

Krásný den, jmenuju se Naďa, nikdy jsem nebyla normální, jen teď už se za to nestydím :-). Nadevše miluju svou rodinu, knihy, jídlo, objímání, tvoření, svobodu a věci mezi nebem a zemí. Jíme jinak je mi bezpečným přístavem, druhou rodinou a nekonečným zdrojem inspirace. Díky, že tu můžu být!

2 lidi už poděkovali za článek. Oceňte práci autora také.

Buďte první, kdo napíše komentář

Vyzkoušejte také

12
44

Videopřání Jíme Jinak – Staňte se jezerem

V netradiční době máme pro nás všechny netradiční přání. Nejen na čas vánoční ale na celý další rok.
kurz

Zpráva pro účastníky Podzimního detoxu 2023

Pro nás je hrdina každý, kdo se kurzu na podzim zúčastnil. Ti, kteří se o své úspěchy v detoxu podělí, si odnesou skvělé ceny. Máme pro vás 30 dárků v hodn...

Pojďte s námi také

Až půjdete v létě do kraťasů a plavek, budete rádi, že jsme vás na jaře postrčili! 😉 Budete totiž svršky odkládat s lehkostí a úsměvem. Stačí pár týdnů a ...
13
2

Džíny čekající na svou druhou šanci se dočkaly (Jana, 43 let)

Principy Jíme Jinak znám, ale během roku jsem dost polevila a tak jsem potřebovala nejen zlepšit váhu a bolesti hlavy, ale taky se dostat do zdravého režim...
12

Známe hrdiny Podzimního detoxu 2021!

Známe nové hrdiny. Děkujeme za vaše fotky, příběhy o uzdravení těla i psychiky, shozená kila a centimetry v pase. Jsou to fantastické výsledky a my jsme na...

Výhodné balíčky potravin si objednejte včas

Pokud jste se přihlásili do programu Jarní očista a chcete využít možnost objednat si v eshopu Paní Dýně zvýhodněný balíček (20% sleva) základních potravin...