Domů > Magazín > Jídlo pod lupou

Nasušte si zásobu na zimu – 9 tipů, jak využít doma sušičku

Podzim je obdobím úrody a hojnosti ovoce, zeleniny a dalších darů přírody. Je škoda toho nevyužít. Skvělým pomocníkem je sušička, díky které si můžeme udělat na zimu nespočet různých dobrot. V článku vám přinášíme 5 + 1 tipů, jak sušičku využít. A také přidáváme na vaši žádost i tip na sušičku, kterou používáme doma my a jsme s ní spokojení.

Sušené ovoce – křížaly a spol.

Sušené ovoce je klasikou. V sušičce můžeme usušit jakékoliv druhy – od tradičních jablek (křížal), hrušek, švestek, hroznového vína, až po exotické druhy jako jsou třeba pomeranče (hodí se jako krásná ozdoba na adventní věnec nebo vánoční stromeček).

Čajové směsi

Nasušte si šípky, bezinky, listy, maliníku, jahodníku, květy růží, heřmánek, mátu, měsíček, různé druhy ovoce a další ingredience na vlastní čajové směsi – inspirujte se složením prodávaných čajových směsi v obchodech. V zimě se budou hodit.

Sušené houby

Využijte jich, dokud rostou. Nasušte si zásobu na zimu. Část můžete rozmixovat na houbové koření.

Sušené bylinky a koření

Libeček, petrželová nať, pažitka, tymián, oregáno, medvědí česnek atp. Nasušte si bylinky do zásoby. Budou se hodit do omáček, polévek, hlavních jídel, pomazánek a dalších dobrot.

Ovocné a zeleninové kůže

Jednoduchá a velmi efektivní dobrota, kterou si můžete vytvořit podle našeho receptu. Dá se jíst jen tak, anebo použít jako palačinka – můžete je naplnit marmeládou, oříškovými másly, tofu tvarohem, rostlinným jogurtem atp. Podobně se dají vytvořit i zeleninové palačinky a wrapy a plnit naslano. Výhoda je ta, že vydrží dlouhou dobu v pokojové teplotě bez toho, aniž by se zkazily.

Kapustové chipsy

Jsou výbornou alternativou ke klasickým chipsům. Výborné jsou jak z kadeřávku, tak z klasické kapusty. Buď je ochuťte jen olejem a solí jako v tomto receptu, anebo můžete vyrobit dip z kešu oříšků, citronové šťávy, soli a lahůdkového droždí (lze přidat i mletá či uzená paprika) a tím kapustové kousky obalit a vysušit. Budete mít granolu a chipsy v jednom!

RAW dobroty

Zbyla vám drť z přípravy rostlinného mléka? Smíchejte ji se sladidlem, nasekanými oříšky, ovocem, semínky, kořením aj. a vytvořte sušenky, krekry a další dobroty. Z drtě z odšťavňování zeleniny se dají zase vyrobit různé druhy slaných krekrů (drť smíchejte s namočeným lněným semínkem a kořením).

Domácí vegeta na polévky

Prodávané vegety jsou plné chemie, glutamátů a soli. Není nic jednoduššího, než si takovou vegetu připravit doma podle našeho receptu.

Fermentované dobroty

Sušička nejenomže suší potraviny, ale také můžeš sloužit jako inkubátor pro fermentované dobroty jako je domácí tempeh, rostlinný jogurt nebo rostlinný sýr. Stačí nastavit na teplotu 30°C daný počet hodin (např. 16) a nechat pracovat.

Sušičku Yden se slevou pro členy Klubu i registrované

Klubákům i registrovaným členům webu JJ připomínáme, že pro vás máme až 25 % slevu na sušičku značky Yden, kterou máme odzkoušenou a používáme v naší domácnosti (proč jsme s ní spokojení a čeho si na ní ceníme na rozdíl od jiných značek?).

Výhoda pro členy Klubu Jíme Jinak

Členové klubu Jíme Jinak mají slevu 25 % na značky Kuvings (odštavňovače, fermentor, výrobník sýrů, jogurtovač), Ankarsrum (kuchyňský robot), Eaziglide (nepřilnavé nádobí) Berkey (filtr na vodu) a Yden (sušičky a lis na oleje) v e- shopu www.traminal.cz. Pro uplatnění slevy zadejte při nákupu svůj klubácký email a kód:[přihlaste se].

Členové klubu Jíme Jinak mají slevu 17 % na značku Vitamix (mixér) v e-shopu www.traminal.cz. Pro uplatnění slevy zadejte při nákupu svůj klubácký email a kód:[přihlaste se].

Na ostatní značky mají členové slevu 10% v e-shopu www.traminal.cz. Pro uplatnění slevy zadejte při nákupu svůj klubácký email a kód:[přihlaste se].

Výhoda pro registrované uživatele

Registrovaní čtenáři mají slevu 10% slevu na celý sortiment v e-shopu www.traminal.cz. Pro uplatnění slevy zadejte při nákupu svůj registrační email a kód: [přihlaste se]

UPOZORNĚNÍ
Slevy jsou platné pouze na webu www.traminal.cz a pouze na zboží (tzn. že neplatí na náhradní díly, příslušenství, na zboží ve výprodeji či zboží v akci). Sleva platí pouze pro členy Klubu, ne pro přátele a rodinné příslušníky. Sleva platí do odvolání.

PS: Cítíš se v plavkách sebevědomě?

Pokud letos nechceš schovávat zadek pod ručník, pojď na to s námi jinak.
Chci lepší postavu!

Zdravé recepty, zdravé vaření a životní styl. Tisíce receptů zdarma. Co víme, sdílíme! :-)

2 lidi už poděkovali za článek. Oceňte práci autora také.

Buďte první, kdo napíše komentář

Vyzkoušejte také

90
16

Jak klíčit semínka a vše o klíčení

Klíčky jsou hotový poklad. Zařadit klíčky do jídelníčku je ideální a také levný způsob, jak po zimě obohatit stravu o vydatnou porci vitaminů a minerálů. N...