Domů > Zdravé recepty > Vaše recepty a fotky

Tempeh v těstíčku

Uvařeno
Ingredience
 • Uzený tempeh
 • Zbylé obilí (rýže, jáhly, nejrůznější kombinace dle chuti nebo toho, co zbylo v lednici)
 • Pohanková mouka
 • Česnek (čerstvý rozdrcený nebo sušený granulovaný - co máte po ruce)
 • Majoránka
 • Kvašené zelí
 • Horká voda (pokud jsou obiloviny již vychladlé)

Člověk se někdy stane veganem ani neví jak. Jako Monika. Pochází ze sedlácké rodiny a byla “masařka”. Dne...

Tento recept vymyslela moje pětiletá dcera :-)
Je to super alternativa k párkům v rohlíku. Vhodné k večeři nebo jako svačina do školky. Lze uchovávat v lednici, případně brát na cesty.

Postup

 1. I. Roztopíme troubu na 210°C.
 2. II. Uzený tempeh nakrájíme na tlustší plátky (podél kratší strany).
 3. III. Ze zbylého obilí, kvašeného zelí, pohankové mouky, trochy horké vody, česneku a majoránky uděláme hustší těsto na placky.
 4. IV. Vytvoříme vždy dvě placky, mezi které vložíme plátek tempehu tak, aby na koncích vyčníval ven. Po stranách pak placky upravíme tak, aby se těsto spojilo.
 5. V. Na plech dáme pečící papír, potřeme olejem, naskládáme na něj placky s tempehem, které z horní strany opět potřeme olejem.
 6. VI. Pečeme 25 minut, otočíme a dopečeme ještě dalších 15 minut. Placky budou na povrchu příjemně křupavé a uvnitř měkké.
 7. Podáváme se zeleninou (vařenou, restovanou, napařenou, čerstvou) a případně s tofunézou. Můžeme v mezičase uvařit i nějakou smetanovou nebo zeleninovou omáčku a vhodně do ní zakomponovat semínka nebo tahini, případně posypat gomasiem. Fantazii se meze nekladou. Takto je možno vytvořit i kompletní jídlo.

PS: Z práce do práce, život letí a vy nic nestíháte?

Pokud před sebou stále jen hrnete všechny ty povinnosti, které život přináší, je čas se zastavit. 🛑 Je tohle život, který chcete? O tomto jste snili? Asi ne. V přírodě začíná nový biologický rok, nový začátek a i my to letos můžeme udělat jinak. Právě tomu se v Jarní Očistě také věnujeme a máme dokonce připravený silný závěrečný aktivační rituál, aby se vaše záměry mohly uskutečit. Zdaleka v očistě nejde jen o vyvážený jídelníček. Pojďte si ujasnit touhy, naberte zas energii a pojďte se cítit ve svém těle lépe. Začněte s námi 8 týdenní Jarní očistu. Pročistíme tělo, zlepšíme jídelníček, postavu i psychiku.

2 lidi už poděkovali za článek. Oceňte práci autora také.

Buďte první, kdo napíše komentář