Změna stravy přinesla nejdřív uzdravení ekzému a štítné žlázy. Pokračování v dobrém jídelníčku přineslo další příjemné změny - získala jsem energii tvořit, netrávím v kuchyni celý den a uklidnily se rodinné večery. Vlastně je toho mnohem víc, ta změna není zdaleka jen o jídle a o zdraví.

Od loňského jara, kdy jsem začala jíst Jinak, se vše začalo pomalu měnit. Ekzém zmizel a snížily se mi po 13 letech léky na štítnou žlázu, jak už jsem psala před časem (Ekzém a štítnou žlázu jsem si vyléčila sama).

Ekzém se letos nekonal

Stav kůže se vždy měnil v průběhu roku, ale nejhorší pro mě bývaly zimy, kdy to ekzém po Vánocích rozjížděl ve velkém stylu. Nejradši bych se tehdy ze své kůže vysvlékla a někam se schovala… Proto jsem byla zvědavá, jaké to bude letos v zimě. Nakonec si můžu gratulovat, protože ekzém se letos nekonal vůbec. Dalším bonusem bylo to, že nemám kůži suchou a nemusím se po sprše ničím mazat, skoro na nulu se mi snížila spotřeba loje na rty, nemívám opar a také mám pevnější nehty. Příjemnou zprávou byla i návštěva kadeřnice v únoru a v květnu, kdy mi vždy chválila vlasy a konečky mohla zastřihnout opravdu jen minimálně. Tohle vše mě jenom mile utvrdilo v tom, že správné jídlo má prostě smysl.

Chtěla jsem mít víc energie

Do Jarní očisty jsem se přihlásila hlavně z důvodu, abych se naučila připravovat nové jarní recepty a získala rutinu v tomto vaření. Chtěla jsem i dále pomoct tělu v procesu uzdravování kůže a štítné žlázy. Přála jsem si mít více energie na jaře na všechny naše aktivity (vaření, kolo, výlety, les, zahradu, tvoření, hraní si, cvičení…) a získat větší sebevědomí ve všem, co souvisí s mojí cestou za zdravým životním stylem.

Všechny cíle splněny

Vše se mi povedlo dosáhnout. Naučila jsem se spoustu vychytávek a dokážu si vaření zorganizovat tak, že v kuchyni nestrávím celý den. Zamilovala jsem se do zdravých dezertů, které si ráda dopřávám k odpolední svačině. Začala jsem také sbírat odřezky ze zeleniny a dělat domácí zeleninový vývar. Vyzkoušela jsem si i lněný nápoj, převalování oleje v ústech s čištěním jazyka a přípravu kimchi. Jelikož mám ráda pořádek, tak jsem ocenila i podněty k jarnímu úklidu. Díky tipům kdy a jak jíst se nám i například uklidnily rodinné večery. Novinkou v Jarní očistě pro mě bylo zavedení miso polévky na snídani. Už po pár dnech jsem se cítila mnohem lehčí a měla dopoledne více energie. 

Kdo nepotřebuje, nezhubne

Dnes můžu také potvrdit, že se mi ustálila hmotnost na 60 kg, což je cca o 7 kg míň, než jsem měla po mnoho let před otěhotněním. Sice jsem se v březnu dostala na ještě menší váhu, ale to bylo tím, že jsem prodělala střevní chřipku a 14 dní poté ještě covid s několikadenními horečkami. Bylo příjemné nebýt ve svém oblečení nacpaná, ale ještě lepší je cítit v sobě energii a sílu moct dělat věci, které mě baví. Proto se stále učím nehledět zbytečně moc na čísla… ;-)

Hmotnost (kg)
16.2. začátek Jarní očisty 60,5
10.3. (po střevní chřipce) 55,7
29.3. (po covidu) 56,7
2.5. 58,8
25.5. konec Jarní očisty 60,5

Pochvala od terapeutky

Abych získala ještě další jistotu, že svému tělu náhodou tímto „alternativním jídelníčkem“ (přes všechna ta pozitiva ☺) přeci jen neškodím, našla jsem si terapeutku tradiční čínské medicíny. Dostala jsem hned pochvalu, že jsem pro své tělo změnami v jídelníčku udělala už velký kus práce. Po dalších tipech ohledně mojí stravy, akupunktuře a bylinkách se cítím zas o kousek spokojenější.

Je to celková proměna

Jarní očistě mě bavila sekce Osobní rozvoj, kdy jsem si dopřávala čas dumat nad svým životem. Čím dál víc poznávám, jak se já i vše kolem mě mění. Že to není jen změna jídelníčku, ale celého životního stylu. Začali jsme se s manželem běžně dívat na složení a původ jídla. Přirozeně chci mít kolem sebe víc „eko“ věcí a mám tendence odklízet od sebe věci nepotřebné…
Pocítila jsem, jak neskonale miluju svůj krásný život. Každý den jsem vděčná za spoustu událostí, které mě ten den potkaly. Uvědomila jsem si, co opravdu znamená to ohrané klišé „přítomný okamžik“.

Děkuji celému týmu Jíme Jinak i ostatním skvělým lidem na webu .

Děkuji své úžasné tolerantní rodině.

Děkuji sobě.

Hubneme do plavek online: Shoďte 5 kg za 14 dnů

Jak to vidíte vy? Napište komentář.

Komentujte
Vaše jméno

Jméno uložíme a zobrazíme, váš e-mail nezveřejníme. Zásady ochrany údajů.

Předchozí článekArašídové stew
Další článekChia dortík