Domů > Magazín > Blog

Trenky, kolo, brusle, teplo, hurá!

“A mám po depresi!” prohlásila kamarádka do telefonu. “Prostě potřebuju tohle počasí,” řekla a rozloučily jsme se. Já šla s dětmi na kolo a na brusle a musela jí dát za pravdu, že u nás v městě to ožilo a všichni vypadají veselejší než před týdnem. Sama zažívám v posledních dnech hotovou euforii a nemůžu se nabažit teplého počasí. Máte to taky?

Trenky, sukně a bledé, neholené nohy

Naše holky to při prvním sluníčku pojaly opět naprosto letně, takže už pár dní chodí bosy a tak nalehko, až je mi někdy při pohledu na ně zimu. Tuhle se mě ptal soused, když viděl holky u nás na poli běhat bosky ve studeném bahně, jestli nebudou nemocné.  “Asi ne, ” řekla jsem, “ony nějak hrozně moc vydrží.” No vážně, sama se někdy divím, když já už večer ve stínu mám husí kůži i v mikině a ony jsou v tílkách, sukýnkách a bosé. Šťastné to děti. To já v jejich věku bych do hodiny skončila na Furantionu se zánětem močového měchýře. Ale i já už vydržím víc, takže i já jsem včera vytáhla prvně trenky a šla zkontrolovat naše nové políčko, zda na něm roste něco k jídlu nebo se zatím daří jen trávě a řebříčku. A dneska dokonce došlo na první letní sukni. Ovšem, když jsem svoje bledé a neoholené nohy zahlédla, sama jsem se tomu musela smát. No jo, už to sluníčko fakt potřebujeme! A já si do diáře musím naplánovat chvilku na depilaci. Sice od změny jídelníčku už nemám mužné ochlupení na nohách jako tomu bývalo dříve, ale přeci jen to není zas až takové, abych to nechala bez povšimnutí a vydala se mezi lidi tak, jak jsem. Každopádně je příjemné mít celé nohy na vzduchu, chodit bosky, cítit trávu a nechat si prohřát kosti jako v tento dnešní báječný teplý den.

Kolo a brusle

To jsou naše oblíbené sporty. Dají se dobře praktikovat i s malými dětmi a jak holky rostou, můžeme si dovolit víc a jet dál. Letos už se na kolo můžeme vydat všichni čtyři, protože i naše nejmenší už drandí sama na kole, není potřeba ji mít na dospěláckém kole v sedačce ani na tyči. Prostě pohoda. A tak si to užíváme, co to jde. O víkendu nám výlet kazily bouřky, dneska jsme byli venku až do večeře. Místo zmrzliny, kterou si nosili všichni kolemjdoucí z cukrárny u parkoviště, si holky daly můj nový dezert. Prý je to lepší než zmrzlina a mám dát na web recept, děla starší dcera. Tak se těšte.

Pořád venku

Uvědomila jsem si dneska opět, jak moc potřebuji být na vzduchu a jak je naše rodina v tomto ohledu nenasytná. Co jen můžeme, jíme venku na zahradě. I když už je všude stín, najdeme místečko, kde to trochu hřeje a odneseme si jídlo před dům. Snídáme, obědváme, svačíme i večeříme venku. Jdeme na kolo, pracujeme na zahradě, na poli, dokonce i učení jsme si vzali ven, nikdo nechtěl být uvnitř od samého rána. Markétka si dokonce vynesla na terasu i čelo v době, kdy Kája ještě běhala v pyžamu. A protože po snídani foukal vítr, vyměnily jsme rozepsané písanky za matematiku a vzali jsme si ven zlomky, ty jsou totiž kovové. Přizpůsobili jsme vzdělání teplému, větrnému počasí. “Je nám jedno, co budeme dnes dělat, hlavně když můžeme jít ven,” říkaly děti a já jim naprosto rozuměla. Rovnou jsme si vysvětlili, jak se mění energie v přírodě a co to znamená pro náš jídelníček.  Připomněli jsme si, jak je to s tropickým ovocem, zmrzlinami a dalšími letními lákadly, které se začínají všude objevovat. Teoreticky jsme připraveni na veškeré letní pokušení.

Zbožňuju tohle počasí

Někdy si říkám, zda by se nám nežilo lépe někde, kde je takové počasí neustále. Tyhle teplé dny já přímo zbožňuju. Ale pravda je, že jsem z dnešního počasí jak u vytržení hlavně proto, že předtím byla zima a já jsem vděčná za tu změnu. A až přijdou vedra, budu nadšená z podzimu. Od změny jídelníčku mám vlastně ráda všechna roční období a vůbec nejradši to, že se neustále mění jak ony, tak příroda kolem, náš jídelníček i náš šatník. Pořád je na co se těšit. A já se teď těším z posledních dnů jak malé dítě z Vánoc.

Jestli jsem na jaře našla sílu zase ráno začít cvičit, tak teď mám vyloženě chuť se s vámi, kdo se hlásíte do programu Hubneme do plavek, přidat ke cvičení s Fitshakerem. A to skutečně nejsem fanda do cvičení, do posilovny jsem chodila jen proto, aby ze mě nebyla naprostá velryba. Ale teď se mi skutečně cvičit chce a to už je co říct. No a po té dlouhé lenivé zimě se mému tělu nějaké to cílené cvičení určitě bude hodit.

Mám prostě radost, že je teplo, že ptáci zpívají, že se naše políčko zelená, že nám vyrostly na zahradě ředkvička a salát, že můžu zase dávat do jídla čerstvé bylinky, že můžu jít ven jen v tričku a kraťasech. Ne, není to jen radost, je to čirá euforie. Máte to taky?

PS: Co shodit 5 kg za 14 dnů? 😍

Sezóna plavek začne brzy. Máme chutný jídelníček, skvělé recepty, videa, jemné cvičení - a samozřejmě živou podporu a motivaci. Už za 2 týdny uvidíte výsledky. Mrkněte na výzvu Hubneme do plavek a naskočte!

Se změnou jídelníčku jsem se zbavila mnoha zdravotních potíží, se kterými si medicína nevěděla rady 30 let. Jídlo, vaření, psaní a šíření zdravého životního stylu se stalo mojí vášní. Je mi čím dál lépe a konečně mám své zdraví ve svých rukách. Celý příběh

Buďte první, kdo poděkuje za tento článek.

Komentáře

Světýlko
20. 5. 2017

Souhlasím, je to naprosto skvělé a relaxovat na sluníčku báječné:-) Sice bydlíme v činžáku,ale jíst můžeme na balkóně,a když vyrazím do města,super posezení je v parku, kde se dá sedět i na trávě;-)

Ukázat další komentáře