Kdo začne krásným ránem, má krásný celý den! A jak si takový krásný den uvařit? Jaké "ingredience" zvolit, když to vypadá, že náš den nezačíná nejlépe?

Vypadalo to na pěkně otrávený den

Občas se nám přihodí, že se zkrátka moc dobře nevyspíme. Převalujeme se v posteli ze strany na stranu, v hlavě se nám honí spousta myšlenek a ráno to potom podle toho vypadá. Bolí nás hlava, nechce se nám vstávat a vypadá to na pěkně otrávený den. Tak tohle se mi dnes přihodilo. Dostal jsem totiž neuvěřitelnou nabídku. Až teď jsem vlastně zjistil, že jsem se v posteli nepřevracel přemýšlením, jestli ji přijmout či ne. Já jsem se jenom obyčejně těšil.
No a jak tedy krásný den uvařit? Prosím, čtěte dál.

Vzhůru do trenek, přátelé

Páni, to už je sedm hodin? No tohle! Je neděle, ostatní ještě vyspávají, ale jsem zvyklý, že mě kuropění vytáhne z postele mnohem dříve. V tuto dobu mívám svůj ranní rituál dávno za sebou. No nic, vysoukám se z postele a zjišťuji, že konečně napadlo trochu sněhu. No ne, i teploměr už se umoudřil. Ukazuje -4,4°C. Nejvyšší čas. Vždyť máme leden v rozpuku!
Při pohledu z okna zjišťuji, že na otužilcův ráj to pořád nestačí. V jezírku voda ani nezamrzla. Ale musím jít ven prozkoumat to bílé překvapení. Pravda, není ho zrovna moc, ale na radosti neubere. Vzhůru do trenek, přátelé! Odhazuji všechno, co mám na sobě. Trenky si raději nechám. Sousedka už je zvyklá na leccos, ale tohle přece jenom…. Vyrážím na boso po zahradě. Wow, no tohle je jiná paráda! Nevydržím ale moc dlouho. No ano, jsem pořád Greenhornem mezi otužilci a tohle je vlastně můj první SNÍŽEK! Vezmu si pantofle a ještě si tu chvíli pobudu. To vám je krása.

Nic nemusím, jenom JSEM

Takže se pustím do vaření. Není nad čím moc přemýšlet. Miso polévku zvládnu snad i poslepu. Všechno je v hrnci a než se polévka uvaří, trochu se protáhnu. Ale vlastně mě to ani moc nebaví. Tak si prostě lehnu na zem, ruce si dám podél těla dlaněmi nahoru, zavřu oči a jen tak JSEM. Myslím na sníh, na to jak se mi zvedá břicho, když dýchám. Nic mě nehoní, nic nemusím, jenom jsem. To je NÁDHERA! Ta polévka už asi bude. No jo, chutná jako každý den. A v tom se stal ten úžasný zázrak, který promění zle vyhlížející den v krásný. Protože, kdo začne krásným ránem, má krásný celý den!
V mobilu vypínám režim letadlo, dávám si ho na noc. Píp. Zpráva: „Mám tě strašně moc ráda, ale bojím se, že Ty mě ne.“ Re: „Moje milá Natynko, vůbec se nemusíš bát. Miluji tě z celého srdce. Taťka

Je 9:30 a kamarád se UŽ asi probudil neb mi píše. „Marťo, na horách teď bude asi krásně“. Omluvte mě moji milí otužilci a otu-ženy. Jdu to zjistit.

Příště si uvaříme něco o tom, jak nezmrznout na horách.

Chladu ZDAR!!! a slunce na talíři

Martin Rychlý

⏩ BRZY ZAČÍNÁ PODZIMNÍ DETOX KURZ

Komentujte
Vaše jméno

Jméno uložíme a zobrazíme, váš e-mail nezveřejníme. Zásady ochrany údajů.

Předchozí článekModifikované potraviny a jejich rizika – fakta o GMO
Další článek5 kg pryč a výsledky krve perfektní (Ivana)