Domů > Magazín > Blog

V sobotu opakujeme festivalový film The Muffin Man

V sobotu je repríza úterního filmu The Muffin Man. Pokud jste ho nestihli v týdnu, určitě si ho pusťte, stojí za viděnou. Ukáže vám, jak špatně hospodaříme s jídlem ve vyspělých zemích. Neuvěřitelně s ním plýtváme a běda tomu, kdo si ho vezme z kontejneru. Tam totiž končí čtyřikrát více jídla, než kolik je potřeba k nasycení všech hladových. A to nemluvíme o odpadech z domácnosti, ale o potravinách, kterým končí záruční lhůta a musejí zmizet z pultů nebo o nepovedených muffinech, které nemají úplně dokonalý tvar.

O čem je dnešní film

The Muffin Man (Belgie, 2013)

Trees Heirbaut, Jef Maes
Původní znění / české titulky, 37 min

Steven De Geynst to v životě nemá lehké, aby přežil, začne vybírat jídlo z kontejneru místního supermarketu Carrefour. Brzy se z vybírání kontejneru stane zvyk, který mu změní život. Film prostřednictvím příběhu muže, jenž svou činnost nakonec musí obhajovat před zákonem, studuje stále populárnější fenomén „dumpster diving“. Jak filmaři De Geynsta na jeho cestě doprovázejí, setkávají se s různými organizacemi na pomoc chudým i mezinárodními odborníky na plýtvání potravinami. Snímek nutí k zamyšlení a diváka nejspíš přiměje změnit pohled na obchod, kam chodí pro potraviny.

Jak vysílání zapnout

Jednoduše přejděte na promítací stránku a kliknete na tlačítko “Přehrát film”. Film je možné vidět tuto sobotu od 8:00 do půlnoci. Nezapomeňte si rezervovat vstupenku. Pokud na promítací stránce uvidíte pod náhledem filmu formulář pro rezervaci, znamená to, že vstupenku nemáte. Vyplňte formulář a vraťte se na stránku s filmem.

Co dělat, když film nejde spustit

Dostali jsme pár dotazů ohledně spuštění. Pro spuštění je potřeba mít rezervaci. Pokud na stránkách festivalu vidíte formulář pro získání vstupenky, nemáte ji. Odešlete rezervaci znovu. Pokud to stále nejde, asi používáte starý prohlížeč. Nainstalujte si nový a moderní prohlížeč Google Chrome – je to na 3 minuty. A už to půjde.

Podpořte dobrou myšlenku a sdílejte

Děkujeme za vaše sdílení a šíření festivalu dále! Pokud ještě máte možnost, dejte o festivalu vědět a pozvěte další známé. Pošlete jim třeba pozvánku:
Na stránkách www.jimejinak.cz/festival právě běží online filmový festival o výrobě potravin, agroprůmyslu, vlivu megakorporací, drancování půdy, genetických modifikacích potravin, ale také o ekologických farmářích a nových pohledech na zemědělství. Vstup zdarma.

Děkujeme vám za každé sdílení! Čím více lidí bude vědět, jaká je skutečnost a jakou moc my spotřebitelé máme, tím lépe se všem bude na této planetě žít. Je potřeba rozšířit lidem obzory a případně je také povzbudit k činům. To přesně tyto filmy dokážou. Proto vás prosíme, pošlete informaci o možnosti shlédnout filmy zdarma doma přátelům, které by to mohlo oslovit. Můžete jednoduše sdílet kliknutím na sdílecí tlačítko na jakékoliv stránce festivalu nebo kliknutím na tento odkaz –  Sdílejte na Facebooku.

Užijte si další film v rámci festivalu ekologických filmů, sledujte a komentujte přímo u filmu!

 

Chci vstupenku ZDARMA

 

Festivalová videopozvánka

PS: Cítíš se v plavkách sebevědomě?

Pokud letos nechceš schovávat zadek pod ručník, pojď na to s námi jinak.
Chci lepší postavu!

Se změnou jídelníčku jsem se zbavila mnoha zdravotních potíží, se kterými si medicína nevěděla rady 30 let. Jídlo, vaření, psaní a šíření zdravého životního stylu se stalo mojí vášní. Je mi čím dál lépe a konečně mám své zdraví ve svých rukách. Celý příběh

Buďte první, kdo poděkuje za tento článek.

Buďte první, kdo napíše komentář