Dcerka dohnala opožděný vývoj a zbavila se ekzému (Petra)

17

Petra si vyzkoušela low carb stravu, paleo, raw i whole 30. Až čtvrté dítě ji díky atopickému ekzému a opožděnému vývoji donutilo udělat radikální změnu ve výživě. Stačily 4 měsíce na Jíme Jinak a Petra má dole 8 kg, dcerka nemá ekzém, přestaly se jí drolit zoubky a celá rodina se cítí skvěle.

Čtyři děti a moje snahy jíst zdravě

Jsem maminka 3 skvělých kluků a malé holčičky. O zdravou výživu se zajímám už dlouho. Ať už kvůli pár kilům navíc, které mi zůstaly asi na památku po 3 těhotenstvích, nebo proto, že jsem hledala způsob, jak se zbavit pylové alergie. A v neposlední řadě kvůli prostřednímu synovi, kterému chtěli diagnostikovat ADHD. A tak si celá rodina se mnou prošla diety Whole30, Paleo, Raw, a nakonec i lowcarb stravou.

Opožděný vývoj a atopický ekzém

Ve věku se 4 na začátku jsem naprosto neplánovaně otěhotněla. Docela mě to už zaskočilo, radost, ale byla větší. Holčička se narodila dříve, zdravá. Po 3 týdnech v porodnici nás pustili domů. V prvních 2 měsících ji bolívalo bříško. Přičítala jsem to kojenecké kolice a koupila probiotické kapky. Řekla bych, že zabraly, po pár týdnech se vše upravilo a malá byla spokojená. Krásně rostla, dobře prospívala. Já jsem tou dobou jedla běžnou stravu. Rozumějte spoustu salátu, sýra a masa…
V jejich 5 měsících jsem už neustála tlak a nechala ji naočkovat. Kluci jsou očkováni běžně, u malé už jsem, ale měla jiné informace a názor a snažila jsem se to oddálit. Nakonec jsem podlehla. Zajímavé bylo, že ihned po první dávce se jí udělala v hlavičce seborea. Já vím, nic vážného, ale předtím ji neměla.
Po druhé dávce, která následovala za 2 měsíce, se zastavila v psychomotorickém vývoji. V té době nám lékařka psala Infatrini (tekutá výživa, pozn.redakce) nebo jak se to jmenuje a tvrdila mi, že malá málo váží a kojení ji nestačí. To už jsem ale dávala i první zeleninové příkrmy. Vůbec nebrala v potaz, že všechny moje děti ve stejném věku měly podobnou váhu. Mlíčka jsem vyzvedla v lékárně a zkusila malé dát. Absolutně bez úspěchu. Byly vánoce, dcerce bylo 11 měsíců, stále nelezla po čtyřech a já jsem hledala neurologa. Stres a strach zaháněla cukrovím. Netrvalo dlouho a u holčičky se objevil atopický ekzém. Že to má z mého cukru mi bylo jasné hned. Přeladila jsem se do bezcukrového jídla plného tuku z mléčných a masných výrobků. Že se nic moc nelepšilo asi psát nemusím.

Celerová kúra mi dávala zabrat

V lednu jsme oslavili první narozeniny a princezna na nich byla jako 8 měsíční miminko. Naštěstí chvilku před nimi začala lézt, tak na neurologa nedošlo. Pro jistotu jsem ale poslední dávku hexy posunula na jaro a začala se zajímat, jak zbavit malou ekzému a podpořit psychomotoriku. Našla jsem někde na netu info o celerové šťávě a začala ji pít. Mě to teda vůbec nesvědčilo, dcera se, ale den ode dne lepšila a tak jsem pila. Každé ráno, uprostřed studené zimy, jsem jako první do sebe nalila sklenici studené celerové šťávy. Byla mi z toho zima, byla jsem nafouklá, přibrala jsem 3 kg a celkově jsem se necítila dobře. Protože se ale ekzém u dcerky lepšil, vydržela jsem do úplného zmizení. Cca 6 týdnů. Přišlo jaro a já myslela, že máme vyhráno. Malá začala chodit, žvatlat první slovíčka. Všechno bylo fajn.

Proplakané noci, ruce rozškrábané do krve, opožděný vývoj a medové zuby

Přišla na řadu poslední očkovací dávka a tak jsme ji dali. Atopák byl zpátky téměř okamžitě a bylo hůř. Dcerka přestala chodit a začala lézt zase po čtyřech. Navíc jsem zjistila, že první zoubky ji rostou už zkažené. To jsem obrečela a vyděsilo mě to. Mé dítě zná jen proplakané noci, ruce má rozškrábané do krve, opožděný vývoj a medové zuby. V té době mi kamarádka půjčila knihu Radost ze zdravých dětí. Přiznám se, že jsem ji ani nechtěla číst. Týden ležela na dně tašky. Když jsem ji pak chtěla vrátit začetla jsem se. WOW…Tam se píše to, co si myslím a cítím. A navíc tak jasně a srozumitelně. Úplně mě to ohromilo a hned večer jsem googlila více info. Našla jsem stránky Jíme Jinak a hned taky NÁVOD, jak z toho ven. Vykřikovala jsem na manžela: „Představ si, oni jí nějaké jáhly. Jedl´s to někdy? Hele a amaranth co to je? To se fakt jí???“ Potom jsem si nechala poslat úvodní info, a manželovi oznámila, že to zkusím. Když už jsem pila ten celer, tak nějaký oves taky zvládnu…:-)) Na lednici jsem si napsala, jak má vypadat snídaně, jak oběd, a večeře vytáhla zapadlé fazole a přikoupila pár dalších potravin hlavně zeleninu. Můj muž byl k tomu velmi skeptický, ale prošel už se mnou kde čím, tak si myslel, že mě to brzy přejde..:-)

Co se změnilo za 4 měsíce

To nejlepší na závěr. Jíme jinak 4. měsíc. Dcera vše dohnala a ekzém jí zmizel. Zoubky už úplně nezachráním, ale přestaly se drolit! Co jsem vypozorovala a jsem ráda že vím, má alergii na mléko a mrkev. Vyřadila jsem to z jídelníčku a je dobře. Nejíme jinak 100%. My s manželem téměř ano, kluci míň. Jednou týdně máme maso, já bych se bez něj obešla, nikdy jsem nebyla masový typ, ale kluci ho mají rádi. Víte co, já jsem dřív bez masa vůbec neuměla uvařit. Snad jen pizzu nebo špagety. A dost mě to omezovalo. Chtěla jsem se i naučit vařit bez něj a tahle trnitá cesta mi k tomu pomohla. Ono se teď snadno dodržuje to kvalitní a bio když je jen jednou týdně :-)
Přes týden kluci jedí běžně ve školních jídelnách, o víkendu máme jeden den maso zeleninu a jinak jim vařím zeleninové omáčky s různýma obilnýma knedlíkama, těstoviny (tam se zeleninka taky schová), kovbojské fazole a podobně. Pizzu jim dělám kváskovou a ono to nějak jde. Pomalu si začínají přidávat na talíř i naši nemaskovanou zeleninu.
Naši přátelé a rodina si sice mysleli, že je to celé blbost , ale respektovali nás a respektují nadále. Výsledky mluví za vše. Dcerka je zdravá a já o 8 kil lehčí. Cítíme se skvěle a když se odněkud vracíme, kde jíme, co nám dají, vždycky se těšíme na naše jídlo. Zažít ten pocit, že je mi po jídle lépe než před ním, bych přála zažít každému.

Snad moje zkušenost taky pomůže někomu dalšímu, já jsem jich tady pročetla spoustu. Já sama pročítám i komentáře, protože se tam najde spousta rad a inspirací. Tak to třeba taky někomu pomůže.

Petra

Hubneme do plavek online: Shoďte 5 kg za 14 dnů

Zatím každé jídlo, které jsem dle JJ vařila, bylo mňam

Kattru: Zatím každé jídlo bylo moc dobré a ani...

Obě karantény jsem díky Jíme Jinak překonali s úsměvem (Eliška)

Eliška: Milá Evo a Romane, chtěla bych vám ze...

Díky vám jsem začala po 20 letech snídat!

Duetka: Jídlo je úplně skvělé. Díky vám Evi konečně...

I má 84letá maminka si na JJ jídle pochutnává

Hana O.: Konečně jsem dostala odvahu se ozvat, jsem...

Patní ostruha už mě netrápí (Věrka)

Věrka: I já jsem trpěla s patní ostruhou. Nic...

S Jíme Jinak zažívám zázraky (Věra)

Věra: Milá Evičko, Romane, gratuluji k výročí a děkuji...

Děkuji za vaši osvětu ohledně jídla a kurz zdarma

Andrea A.: Ráda bych Vám, vám všem, moc poděkovala...

Konečně vím, jak nahradit chuťově mléko a vejce

Ivetuska1: Od začátku kurzu už mám dvě kila dole....

Zbavila jsem se zánětu v rameni

Jitka M.: srdečně Vás zdravím a děkuji Vám za spoustu...

Jsem nadšená fantazií a pestrostí receptů (Marie)

Marie: Vařím podle Evičky a všechna jídla jsou skvělá....

Díky vám mohu něco udělat pro zdraví sebe i svých blízkých

Zdeňka H.: Velice ráda vařím z Vašich receptů, naposledy to...

Děkuji za to, co děláte!

Zlatka: Dakujem velmi pekne za vsetko co robite pre...

Jsem nadšená, zhubla jsem a moc mi chutná (Sawa)

Sawa: Děkuji za tento kurz, moc se mi líbil....

Dříve se mi zdávalo o čokoládě, teď už cukr nepotřebuji

Slipknot.xy: Dobrý den Evi, jsem s Vámi již v...

Jsem vděčná za tuto stravu

Iva: Tento druh stravy mě přináší velký kus klidu,...

Děláte úžasnou osvětu – jsem nadšená!

Monika V.: Mooc děkuji. Děláte úžasnou osvětu. Já jsem...
 1. Když čtu tento příspěvek a komentáře pod ním vůbec nerozumím, že nikdo nekomentoval zásadní vliv očkování dětí na jejich zdraví. Copak stačí děti naočkovat, ty se z toho sesypou a pak už jen začít jíst dle JJ a vše je zase mávnutím proutku krásné, růžové? Všichni zdraví? A ještě další věc. Ty starší děti jsou jako tak pružné, že vždy přistoupí na změnu stravování dle momentální situace v rodině a v pohodě jedí cokoliv se jim předloží?

  • Naprosto s Vámi souhlasím. Lepší než řešit následky je lepší jim předcházet. Důležitá informovanost. I když legislativa toho moc nedovoluje, když chcete dát dítě do školy, školky…

 2. Mohu se zeptat jaký máte názor na pití šťávy z řapíkatého celeru? Vím, že toto hodně doporučuje novodobý léčitel – Anthony William (léčí i adhd u dětí – heavy metal detox – borůvky, banany, spirulina, atlantská řasa, koriandr, pomerančová stává)

 3. Jéé, Zuzi, ahoooj, moc Tě zdravím. Všimla jsem si tvého komentáře až teď :-). Jestli vaříš JJ pro celou tvou 5-ti členou smečku, tak to se mi hned ozvi na fb, budu čerpat inspiraci :-). Moc moc Tě zdravím!!

 4. No tak o očkování bych mohla vyprávět …. syn Jiřík po 4. dávce Hexy mi 3 x upadl do kómatu … obecně to bylo velmi náročné období – nespavost apod. Strašně mi v noci plakával, byl hodně podrážděný … a ve finále diagnóza Aspergerův syndrom … no žádný med … ale už se z toho pomalu dostáváme. Velmi mě zaujaly stránky „Jíme jinak“ a před nedávnem jsem zakoupila členství. Zatím na stravu skrze nedostatku času pouze najíždím. Synovi dělám do školky alespoň vlastní svačinky (pomazánky z Jíme jinak, zeleninka k tomu a kváskový domácí chlebík). Pokud je v rámci oběda lepek či mléko, dávám mu oběd vlastní. Postupně mu chci začít dávat ráno i miso polévky. Jinak vidím u něj obrovské změny k lepšímu. Určitě na tom bude mít podíl strava, ale i podpora asistenta, skvělý přístup učitelek apod. Tak nám držte palce a díky za tyto stránky a hlavně upřímné!!!!! příspěvky členů s pozitivní zkušeností ;-).

  • Palce moc držíme, to jste si prošli peklem, tak ať je líp a líp! A za pozitivní příspěvky se taky moc přimlouvám :-))

  • Úplně mě z toho mrazí když čtu Váš příspěvek. Ten strach o naše maličké úplně paralyzuje. Já jen věřila a věřím, že vždy se musí najít řešení. A tady je na zlatém podnose. Alespoň podle mě :-)

   • Ano, přesně, ten strach je neskutečný a ta bezmoc….já jsem byla úplně v tunelu a na konci nebylo světlo….ale teď už mám „poučení“ a už vím, že vždy, když TEĎ není východisko a člověk jako by krouží na kruhovém objezdě, tak již brzy se najde správný „výjezd“ ;-). A přesně jak píšete, tady je to úžasné, na „zlatém podnose“, navíc velmi sympatické a nenásilné….

  • Jani, ahoj!!!! :D Tady Zuzka Šrámková, dříve Štensová. Tak se scházíme na skvělém místě. Omlouvám se za OT, ale mně to nedalo :D Taky moc držím palce, aby vám bylo líp a líp. A zpomal!! :D

   • Jéé, Zuzi, ahoooj, moc Tě zdravím. Všimla jsem si tvého komentáře až teď :-). Jestli vaříš JJ pro celou tvou 5-ti členou smečku, tak to se mi hned ozvi na fb, budu čerpat inspiraci :-). Moc moc Tě zdravím!!

 5. Petruš hezký článek. Moc vám fandím. Já jsem na JJ od června a pořád jsem v šoku z toho, co všechno to jídlo umí, jak je mi dobře, jak hubnu, změnily se chutě, co vše se zlepšilo a vyléčilo. Kdybych to nezkusila na vlastní kůži, nikdy bych nevěřila, že je to možné.

  • Děkuji Moniko. Snad to někoho taky inspiruje. A víte co, já na to kápla až u 4 dítěte :-) takže máte ještě náskok :-) Myslím že je důležité, že jsme hledaly cestu a našly ji. Hezké dny přeju.

 6. Zobrazit všech 17 komentářů

Komentujte
Vaše jméno

Jméno uložíme a zobrazíme, váš e-mail nezveřejníme. Zásady ochrany údajů.

Předchozí článekNenechte si ujít výhry a začátek Podzimního detoxu
Další článekPusťte si pohanku do kuchyně: 20 skvělých receptů z pohanky