Domů > Magazín > Vaše příběhy

Dcerka dohnala opožděný vývoj a zbavila se ekzému (Petra)

Petra si vyzkoušela low carb stravu, paleo, raw i whole 30. Až čtvrté dítě ji díky atopickému ekzému a opožděnému vývoji donutilo udělat radikální změnu ve výživě. Stačily 4 měsíce na Jíme Jinak a Petra má dole 8 kg, dcerka nemá ekzém, přestaly se jí drolit zoubky a celá rodina se cítí skvěle.

Čtyři děti a moje snahy jíst zdravě

Jsem maminka 3 skvělých kluků a malé holčičky. O zdravou výživu se zajímám už dlouho. Ať už kvůli pár kilům navíc, které mi zůstaly asi na památku po 3 těhotenstvích, nebo proto, že jsem hledala způsob, jak se zbavit pylové alergie. A v neposlední řadě kvůli prostřednímu synovi, kterému chtěli diagnostikovat ADHD. A tak si celá rodina se mnou prošla diety Whole30, Paleo, Raw, a nakonec i lowcarb stravou.

Opožděný vývoj a atopický ekzém

Ve věku se 4 na začátku jsem naprosto neplánovaně otěhotněla. Docela mě to už zaskočilo, radost, ale byla větší. Holčička se narodila dříve, zdravá. Po 3 týdnech v porodnici nás pustili domů. V prvních 2 měsících ji bolívalo bříško. Přičítala jsem to kojenecké kolice a koupila probiotické kapky. Řekla bych, že zabraly, po pár týdnech se vše upravilo a malá byla spokojená. Krásně rostla, dobře prospívala. Já jsem tou dobou jedla běžnou stravu. Rozumějte spoustu salátu, sýra a masa…
V jejich 5 měsících jsem už neustála tlak a nechala ji naočkovat. Kluci jsou očkováni běžně, u malé už jsem, ale měla jiné informace a názor a snažila jsem se to oddálit. Nakonec jsem podlehla. Zajímavé bylo, že ihned po první dávce se jí udělala v hlavičce seborea. Já vím, nic vážného, ale předtím ji neměla.
Po druhé dávce, která následovala za 2 měsíce, se zastavila v psychomotorickém vývoji. V té době nám lékařka psala Infatrini (tekutá výživa, pozn.redakce) nebo jak se to jmenuje a tvrdila mi, že malá málo váží a kojení ji nestačí. To už jsem ale dávala i první zeleninové příkrmy. Vůbec nebrala v potaz, že všechny moje děti ve stejném věku měly podobnou váhu. Mlíčka jsem vyzvedla v lékárně a zkusila malé dát. Absolutně bez úspěchu. Byly vánoce, dcerce bylo 11 měsíců, stále nelezla po čtyřech a já jsem hledala neurologa. Stres a strach zaháněla cukrovím. Netrvalo dlouho a u holčičky se objevil atopický ekzém. Že to má z mého cukru mi bylo jasné hned. Přeladila jsem se do bezcukrového jídla plného tuku z mléčných a masných výrobků. Že se nic moc nelepšilo asi psát nemusím.

Celerová kúra mi dávala zabrat

V lednu jsme oslavili první narozeniny a princezna na nich byla jako 8 měsíční miminko. Naštěstí chvilku před nimi začala lézt, tak na neurologa nedošlo. Pro jistotu jsem ale poslední dávku hexy posunula na jaro a začala se zajímat, jak zbavit malou ekzému a podpořit psychomotoriku. Našla jsem někde na netu info o celerové šťávě a začala ji pít. Mě to teda vůbec nesvědčilo, dcera se, ale den ode dne lepšila a tak jsem pila. Každé ráno, uprostřed studené zimy, jsem jako první do sebe nalila sklenici studené celerové šťávy. Byla mi z toho zima, byla jsem nafouklá, přibrala jsem 3 kg a celkově jsem se necítila dobře. Protože se ale ekzém u dcerky lepšil, vydržela jsem do úplného zmizení. Cca 6 týdnů. Přišlo jaro a já myslela, že máme vyhráno. Malá začala chodit, žvatlat první slovíčka. Všechno bylo fajn.

Proplakané noci, ruce rozškrábané do krve, opožděný vývoj a medové zuby

Přišla na řadu poslední očkovací dávka a tak jsme ji dali. Atopák byl zpátky téměř okamžitě a bylo hůř. Dcerka přestala chodit a začala lézt zase po čtyřech. Navíc jsem zjistila, že první zoubky ji rostou už zkažené. To jsem obrečela a vyděsilo mě to. Mé dítě zná jen proplakané noci, ruce má rozškrábané do krve, opožděný vývoj a medové zuby. V té době mi kamarádka půjčila knihu Radost ze zdravých dětí. Přiznám se, že jsem ji ani nechtěla číst. Týden ležela na dně tašky. Když jsem ji pak chtěla vrátit začetla jsem se. WOW…Tam se píše to, co si myslím a cítím. A navíc tak jasně a srozumitelně. Úplně mě to ohromilo a hned večer jsem googlila více info. Našla jsem stránky Jíme Jinak a hned taky NÁVOD, jak z toho ven. Vykřikovala jsem na manžela: “Představ si, oni jí nějaké jáhly. Jedl´s to někdy? Hele a amaranth co to je? To se fakt jí???” Potom jsem si nechala poslat úvodní info, a manželovi oznámila, že to zkusím. Když už jsem pila ten celer, tak nějaký oves taky zvládnu…:-)) Na lednici jsem si napsala, jak má vypadat snídaně, jak oběd, a večeře vytáhla zapadlé fazole a přikoupila pár dalších potravin hlavně zeleninu. Můj muž byl k tomu velmi skeptický, ale prošel už se mnou kde čím, tak si myslel, že mě to brzy přejde..:-)

Co se změnilo za 4 měsíce

To nejlepší na závěr. Jíme jinak 4. měsíc. Dcera vše dohnala a ekzém jí zmizel. Zoubky už úplně nezachráním, ale přestaly se drolit! Co jsem vypozorovala a jsem ráda že vím, má alergii na mléko a mrkev. Vyřadila jsem to z jídelníčku a je dobře. Nejíme jinak 100%. My s manželem téměř ano, kluci míň. Jednou týdně máme maso, já bych se bez něj obešla, nikdy jsem nebyla masový typ, ale kluci ho mají rádi. Víte co, já jsem dřív bez masa vůbec neuměla uvařit. Snad jen pizzu nebo špagety. A dost mě to omezovalo. Chtěla jsem se i naučit vařit bez něj a tahle trnitá cesta mi k tomu pomohla. Ono se teď snadno dodržuje to kvalitní a bio když je jen jednou týdně :-)
Přes týden kluci jedí běžně ve školních jídelnách, o víkendu máme jeden den maso zeleninu a jinak jim vařím zeleninové omáčky s různýma obilnýma knedlíkama, těstoviny (tam se zeleninka taky schová), kovbojské fazole a podobně. Pizzu jim dělám kváskovou a ono to nějak jde. Pomalu si začínají přidávat na talíř i naši nemaskovanou zeleninu.
Naši přátelé a rodina si sice mysleli, že je to celé blbost , ale respektovali nás a respektují nadále. Výsledky mluví za vše. Dcerka je zdravá a já o 8 kil lehčí. Cítíme se skvěle a když se odněkud vracíme, kde jíme, co nám dají, vždycky se těšíme na naše jídlo. Zažít ten pocit, že je mi po jídle lépe než před ním, bych přála zažít každému.

Snad moje zkušenost taky pomůže někomu dalšímu, já jsem jich tady pročetla spoustu. Já sama pročítám i komentáře, protože se tam najde spousta rad a inspirací. Tak to třeba taky někomu pomůže.

Petra

PS: Cítíš se v plavkách sebevědomě?

Pokud letos nechceš schovávat zadek pod ručník, pojď na to s námi jinak.
Chci lepší postavu!

Se změnou jídelníčku jsem se zbavila mnoha zdravotních potíží, se kterými si medicína nevěděla rady 30 let. Jídlo, vaření, psaní a šíření zdravého životního stylu se stalo mojí vášní. Je mi čím dál lépe a konečně mám své zdraví ve svých rukách. Celý příběh

14 lidí už poděkovalo za článek.

Komentáře

Když čtu tento příspěvek a komentáře pod ním vůbec nerozumím, že nikdo nekomentoval zásadní vliv očkování dětí na jejich zdraví. Copak stačí děti naočkovat, ty se z toho sesypou a pak už jen začít jíst dle JJ a vše je zase mávnutím proutku krásné, růžové? Všichni zdraví? A ještě další věc. Ty starší děti jsou jako tak pružné, že vždy přistoupí na změnu stravování dle momentální situace v rodině a v pohodě jedí cokoliv se jim předloží?

Mohu se zeptat jaký máte názor na pití šťávy z řapíkatého celeru? Vím, že toto hodně doporučuje novodobý léčitel – Anthony William (léčí i adhd u dětí – heavy metal detox – borůvky, banany, spirulina, atlantská řasa, koriandr, pomerančová stává)

Ukázat další komentáře

Vyzkoušejte také

Byla jsem chronická dietářka (Naďa, 60 let)

Vyzkoušela jsem snad všechny diety. Nic nebylo dlouhodobě udržitelné. Až když jsem objevila Jíme Jinak, začalo to fungovat. Jak jednoduché a logické! Zatím...
84
19

18 tipů, jak použít lahůdkové droždí

Máte doma lahůdkové droždí a nevíte co s ním? Inspirujte se, kde všude se dá použít, aby jídla chutnala zase trošku jinak! Můžete s ním nahradit chuť sýru,...
klub
50
7

Moderní diety, půsty, strava při nemocech

Jak ovlivňuje keto dieta, nízkosacharidová strava, dieta o syrových šťávách a jiné moderní diety naše zdraví? Co je intervalová dieta a pro koho je vhodná?...