Tahle kniha se vám bude líbit. Autor, Joachim Bernd Vollmer, vystudoval přírodní vědy a působil jako terapeut přírodní medicíny více než třicet let. Ve své ordinaci pacienty úspěšně ošetřoval pacienty, se kterými si klasická medicína neporadila. Proslavil se díky úspěšné léčbě atopického ekzému, ale ve své knize se dotýká úplně všech nemocí od dermatitidy přes rakovinu, cukrovku až po ADHD. Asi vás nepřekvapí, že své pacienty léčí primárně změnou stravy a životním postojem. Kniha právě vyšla v českém jazyce a registrovaní čtenáři a členové Klubu si ji mohou koupit se slevou právě teď.

Kniha, která potěšíkniha zdrava streva zdravy zivot

Když se mi tahle knížka dostala do ruky, byla mi hned sympatická. První jsem si totiž prohlédla veselé ilustrace, které zcela jasně ukazují, jak naše trávení probíhá v různých orgánech, co s námi dělá cukr, jak trávíme tuky apod.

Když jsem při prolistování našla v některých příbězích z ordinace zmínku o vlivu očkování, modifikaci potravin, stresu, o doporučení vynechat zcela při dětském revmatismu živočišné bílkoviny, už jsem věděla, že si s autorem budeme rozumět. A skutečně. Aniž by zastával nějaké konkrétní výživové směry, došel ke stejným závěrům jako my. Není nikterak dogmatický, prostě jen vysvětluje, jak se která potravina tráví, co nám to případně může způsobovat a co je tedy lépe zařadit, omezit nebo zcela vyloučit, pokud máme ten který zdravotní problém.

V knize řeší stravu nejmenších i dospělých, běžné lehké i vážné nemoci, nabízí půsty, cvičení, meditace. Odpovídá na otázky jako, zda je vláknina skutečně zdravá? A kravské mléko nevhodné? Které potraviny zatěžují zdraví? Poutavě a srozumitelně objasňuje souvislost stavu střev s mnohými nemocemi, chronickými bolestmi i alergiemi. Vyvrací zažité stravovací omyly a nabízí jasná řešení.

Učebnice nebo dárek

Já osobně knihu pojmu jako výukový materiál pro svoje děti, se kterými se o stravě, trávení a vůbec fungování celého těla průběžně bavíme. Obrázky v knize vysvětlování velmi usnadní a procesy v těle snadno pochopí i malé dítě.

A všem, kdo mají zdravotní potíže a neznají příčiny, by se mohla hodit jako první kniha, která jim pomůže pochopit souvislosti mezi zácpou a migrénou. Pokud kolem sebe máte hlavy otevřené a nevíte, jaký dárek by je potěšil, mohla by to být právě tato kniha, která se dotýká úplně všech, protože stresu, únavy a zdravotních potíží dnes není ušetřen prakticky nikdo.

Informace o knizebanner 788x300 Zdrava streva2

  • formát: B5
  • vazba: V2
  • počet stran: 192
  • prodejní cena: 269 Kč
  • vydala: Grada Publishing, a.s., www.grada.cz

 

Informace o autorovi

Joachim Bernd Vollmer vystudoval přírodní vědy a působil jako terapeut přírodní medicíny více než třicet let. Staral se s úspěchem o pacienty, kteří byli označeni jako nevyléčitelní nebo odolní vůči terapii. Část života strávil se svou rodinou na Kanárských ostrovech, kde byl vyhledávaným odborníkem na přírodní medicínu. Své odborné vědomosti o lidském zdraví předává formou odborných článků, přednášek, kurzů a knih.

Jeho poselstvím je předat informaci o tom, že s naším zdravím je pevně spjatá i radost ze života, výkonnost a spokojenost a jedině my jsme ti, kdo rozhodují o kvalitě svého života. Tato kniha nám ukazuje správnou cestu, ať už jde o vhodné stravování, pohyb na čerstvém vzduchu, odbourání nezdravých závislostí, půsty, meditace nebo masáže. Vše je pouze otázkou dobré vůle a zároveň tím nejsnazším a nejlevnějším, co pro své zdraví můžeme udělat.

 

Výhoda pro registrované uživatele a členy Klubu JJ

Členové klubu Jíme Jinak mají vždycky něco navíc. Při nákupu v eshopu www.grada.cz mají na tuto knihu 25% slevu! [ přihlaste se ]Registrovaní uživatelé získají slevu 10%. [ přihlaste se ]Slevu je možné uplatnit po zadání hesla  při objednání přes e-shop www.grada.cz, e-mailem obchod@grada.cz, nebo telefonicky: 234 264 401. do 31. října 2016.

 

 

 

⏩ BRZY ZAČÍNÁ PODZIMNÍ DETOX KURZ

Ještě nemáte registraci? Získejte výhody.
REGISTROVAT ZDARMA

  1. Já docitam Masaru Emota a doporucuji….konecne jsem pochopila jak a proc funguje homeo i autopatie…..ten clovek a jeho knihy o vode me naprosto dostaly….ted mame doma dalsi paradni zabavu…jezdime po studankach….jedna bezvadna,leciva je v Suchdole- Lysolajich…a je fakt zazracna:-)….

  2. Dobrý den, četli jste někdo knížky od Michaila Tombaka? Něco jsem o něm už slyšela a celkem mě to zajímá. Prosím pokud někdo znáte, napište názory. Děkuji.

    • Sisko, Tombaka jsem četla před 2 lety a usoudila jsem, že do 120 tu být ani nechci :-) Něco si z té knihy člověk vezme, ale už opravdu nežijeme ve 100% bio a eko prostředí. Očistné kůry stojí na zvážení každého, úprava jídelníčku je již pro nás samozřejmost. Popisy negativních dopadů na organismus také již známe.

  3. Zobrazit všech 8 komentářů

Komentujte
Vaše jméno

Jméno uložíme a zobrazíme, váš e-mail nezveřejníme. Zásady ochrany údajů.

SDÍLEJTE PŘÍSPĚVKY - získejte členství v Klubu JJ nebo jeho prodloužení. Jak to funguje?
Autorem článku je Eva Cikrytová
Se změnou jídelníčku jsem se zbavila mnoha zdravotních potíží, se kterými si medicína nevěděla rady 30 let. Jídlo, vaření, psaní a šíření zdravého životního stylu se stalo mojí vášní. Je mi čím dál lépe a konečně mám své zdraví ve svých rukách. Celý příběh
Předchozí článekLetní plány ještě nejsou ztraceny
Další článekPodzimní bylinková polévka s mungo fazolemi