Domů > Magazín > Vaše příběhy

Mami, já chci umřít! Aneb jak jsem se vyléčila z boreliózy (Verči, 31 let)

Jedna lékařka se divila, že  takovými výsledky vůbec chodím, druhá mi řekla, že takové bolesti mít nemůžu. Dostala jsem antibiotika a nabídli mi antidepresiva. Obešla jsem řadu léčitelů, protože přístup lékařů se mi nelíbil, zaplatila hodně tisíc, ale nakonec jsem na to musela jít jinak. Cestu k uzdravení z borelie a tetanie odstartovala změna stravy.

Myslela jsem, že je to stres a přepracování

Můj příběh začal v roce v 2017 v říjnu. Znáte to sami, ti kteří máte rádi houbařskou sezónu, tak období koncem léta vyrážíte jako správný houbař do lesa. Jako laik neřešíte klíštata, ale těšíte se na úrodu. A ejhle klíště. Vidím flek, ale podle internetu je jiný. V hlavě mi proběhne myšlenka: “Verčo to je v pořádku, ale radši si zítra zajdi k lékaři.” I když jsem řekla obvodní sestře, že mě kouslo klíště, zapomněla se mě zeptat, kdy se to stalo. Test byl negativní. Za půl roku jsem začala pociťovat únavu a brnění těla. Myslela jsem si, že to je pouze stres a přepracování. Za tři čtvrtě roku jsem v práci zkolabovala. Po pár dnech mi volala osobně doktorka s větou, kterou si pamatuji: “Paní Veroniko, pokud můžete, hned sem přijeďte.”

Diagnóza lymská borelióza

,,Testy máte kritické. Jak je možné, že chodíte?” Doktorka mi nasadila antibiotika a napsala různá vyšetření. Mysleli si, že mám roztroušenou sklerózu.

Řepové rizoto

Podstoupila jsem krevní testy, vyšetření na neurologii (magnetická rezonance), byla jsem i na infekčním.
První dny po nasazení antibiotik jsem jen spala a pak to vypuklo. Můj život se otočil o 90°. Začala jsem mít silné bolesti nohou. Úklid domácnosti jsem si musela rozdělit na několik etap.

Diagnóza tetanie

Následovala další vyšetření na neurologii, kde mi diagnostikovali tetanii*. Za týden jsem byla u obvodního lékaře znovu a opět návštěva neurologie. “Paní Pawlasová, přípravek Magnesolv je nejlepší na tuhle nemoc, nic jiného není. Pokud máte stavy depresí nebo úzkostné stavy nabídnu vám antidepresiva. “Prosím?” “Já, ale nejsem blázen!” “To Vám nikdo neříká, jen by vám to prospělo.”
Jako holka zvědavá, jsem si recept vzala a googlila doma. Našla jsem i hodně skupin na FB. Ve skupinách jsou nešťastní lidi s touhle nemocí a předávají si informace. I já se seznámila a několik dní četla a četla. Věděli jste třeba, že Magnesolv je největší srajda a i tak ho doktoři nabízejí? Projde vašim tělem, ale tělo nic nevstřebá.

Špenátové těstoviny

Mami, já chci umřít

Můj stav se tak zhoršil, že moje denní telefonáty směřovali mamince: “Mami, já chci umřít. Prosím tě, mám tak šílené bolesti, že chci, ať mi amputují nohy.” Brala jsem stále antibiotika a na spaní Zolpinex. Dny letěly a já byla u 4 balení antibiotik. V naší zemi může jedinec ročně vyzvednout pouze 4 balení antibiotik, pak už na ně nemá právo. Ve skupině jsem se dozvěděla, jak lidi pašují antibiotika např. z Mexika. Někteří jedinci bez antibiotik nemůžou žít. Ve skupinách jsou velmi hodní lidé, kteří vás podpoří.

Takové bolesti nemůžete mít

Veganská svíčková

Na infekčním oddělení mi řekla doktorka, že doslova lžu: “Takové bolesti nemůžete mít.” Byla jsem tak zoufalá a stav se neměnil, že jsem si přečetla něco o pilulkách štěstí nebo-li antidepresivech. Po přečtení jsem si říkala: “No tak to jíst nebudu!” Nikdo vám nezaručí, zda vám pilulka štěstí sedne nebo se váš stav zhorší. Srandovní nemyslíte?

Po 4 měsících dobré stravy jsem se vrátila do života

Hledala jsem, kde se dalo a narazila na již moji kamarádku a terapeutku Jitku. Dost jsem se styděla. Z nebojácné a sebevědomé holky se stala žena, která se bála nakoupit nebo někam jít, jen aby nepřišla panická ataka. Pracuje s klientem individuálně a našly jsme společně příčinu, proč mám takové stavy. A pak se to stalo. Seznámila jsem se s terapeutem čínské medicíny. Dlouho jsme si povídali. Domů jsem si odnesla pytlík bylinek přímo na míru a mumio. Dodal, že pokud se chci uzdravit musím vysadit maso, uzeniny, mléko a sladké. První týden jsem jen fňukala a říkala si co budu jíst? Fuj to nechci a tohle nechutná jak maso. Jak to můžou jíst :D. Byla jsem ale pevně rozhodnutá, že to vydržím. Po měsíci jsem měla menší bolesti a konečně pociťovala energii. Za 4 měsíce dodržování stravy a poslouchání rad jsem se zapojila opět do všedního života.

Klíště je nebezpečné, když ho neřešíte ublíží vašemu nervovému systému a přeruší zdravé tkáně v mozku. Tím se naruší mozek a tady je ten kámen úrazu. Při lymské borelióze má člověk buď deprese nebo panické ataky. Ani jedno samozřejmě není příjemné. První pomoc, kterou osobně doporučím (těm, kteří nechtějí dlabat pilulky štěstí) jsou SOS krizové esence. Věřte mi, že jediné zabraly. Žijeme ve světě, kde chemie je preferována a přírodu člověk opomíjí. Věřím, že můj příběh a rady někomu pomůžou. I vy se můžete uzdravit.

Verči Pawlasová

*Pozn. red.: Tetanie je syndrom projevující se nedobrovolnou kontrakcí svalů. Příznaky tetanie jsou např. mravenčení, svědění, pálení na jazyku, rtech, prstech, chodidlech, pocit nedostatku vzduchu, křeče, křečové záchvaty, neúmyslné trhavé pohyby, tiky, desorientace, podrážděnost, agresivita. Důsledky tetanie jsou i psychického rázu. Pacienti často trpí depresemi, změnami nálad, poruchami soustředění, rozsáhlou nervozitou apod.

PS: Co shodit 5 kg za 14 dnů? 😍

Sezóna plavek začne brzy. Máme chutný jídelníček, skvělé recepty, videa, jemné cvičení - a samozřejmě živou podporu a motivaci. Už za 2 týdny uvidíte výsledky. Mrkněte na výzvu Hubneme do plavek a naskočte!

Se změnou jídelníčku jsem se zbavila mnoha zdravotních potíží, se kterými si medicína nevěděla rady 30 let. Jídlo, vaření, psaní a šíření zdravého životního stylu se stalo mojí vášní. Je mi čím dál lépe a konečně mám své zdraví ve svých rukách. Celý příběh

40 lidí už poděkovalo za článek.

Komentáře

Lucie Bob
5. 8. 2022

janib, dobrý večer, popsala jste skvěle, jak se LB chová a vše kolem ní. Byla jsem na lůžku skoro dva roky a také jsem z toho vyvázla celkem dobře oproti tomu, jaké to mohlo být… Teď již dokážu třeba zamést byt a uvařit, ale oblékání a mytí DK je stále problém. Loni jsem byla v kursu plavky, úplně skvělé období, mínus 9 kg, ale v listopadu 2021 jsem se natolik zhoršila, že jsem od JJ upustila, protože mi to ,,neměl,, kdo vařit. Kdo přišel, něco přinesl. Od té doby se nemohu ,,přehodit,, do toho nadšení ani na 20%, i když váha stoupla o dvacet kg. Ale když si přečtu reakci od Evy, uvař jedno dvě jídla… to by mohlo pomoci, protože je to opravdu taaaak energizující a moc dobré… Děkuji oběma…

Nikola N
13. 4. 2022

Jako bych četla příběh sama o sobě. Až mě to vehnalo slzy do očí, když si vzpomenu na tu nesnesitelnou bolest nohou a slova lékařů ,,Vám vůbec nic není, jste mladá, mladý člověk nemůže být nemocný,,. Tenkrát mi bylo 20, všichni na mě koukali skrz prsty, dokonce jeden doktor ve špičkové Pražské nemocnici se mě zeptal, zda mě nohy nebolí třeba po nějaké krušnější noci s mým partnerem… Bylo to pro mě hrozné, potupné, přišla sem si chvílemi, že už si opravdu asi vymýšlím. Jak lehce by z člověka udělali debila a blázna.
Doktor naprosto neprofesionální…
Jsem vděčná, že jsem tenkrát narazila na alternativní léčitelku a čínskou medicínu, která mě vrátila do normálního života. Dodalo mi to jiný směr a pohled na život, teď se zajímám o zdraví i já sama ❤️ Pomáhám dalším lidem a předávám své zkušenosti.

Přeji Vám hodně zdraví, moc Vás zdravím 🤗Krásný večer ❤️

Ukázat další komentáře

Vyzkoušejte také

65
44

Zatím mám dole 31 kg (Katka, 40 let)

Po nějaké době a několika dalších zhubnutých kilech se s vámi jdu zase podělit o svůj příběh. Přihlásila jsem se totiž do podzimního kurzu a jsem zase o kr...