To musíte vidět
My jsme s manželem festival Země na talíři na podzim navštívili a od té doby přemýšlíme, jak tyto filmy dostat do místní knihovny, do škol, zkrátka všude. Máme pocit, že by je měl vidět prostě každý. Ač se sami aktivně zajímáme o témata, které filmy přinášejí, bylo pro nás jejich shlédnutí velmi důležité a v mnoha ohledech nás to inspirovalo.
Jaká témata vás čekají
Jedná se o dokumenty, které přinášejí autentičnost, svědectví, inspiraci i moment prozření. Tyto filmy vám pomohou zorientovat se a lépe porozumět spletitým problémům dnešní doby, kterými témata jako zemědělství, výživa a hlad ve světě bezesporu jsou. Možná se po jejích shlédnutí zcela změní váš postoj i vaše představy o světě.
Imunita + Jídelníček + Antistres
Tři nabité dny pro vitální podzim!
Rezervovat místo zdarma
Promítané filmy zachycují různé aspekty výroby potravin ve světě a problémy, jež se objevují napříč kontinenty. Odhalují také provázanost naší každodenní spotřeby potravin se situací v rozvojových zemích. A co je snad nejdůležitější – nabízejí možné způsoby, inspirace a řešení jak se s těmito problémy vypořádat.
Filmy, které vám přinášíme představují témata spojená s plýtváním jídlem, konzumací masa, palmovým olejem, ztrátou rozmanitosti zemědělských plodin, městským zahradničením a dalšími.
Osm z filmů uvedeme postupně v premiéře a jedné repríze, čtyři filmy jsou ke zhlédnutí kdykoliv. Program a ukázky z filmů a možnost diskutovat o zhlédnutých filmech najdete zde. Nyní si tyto filmy z celého světa můžete pustit s českými titulky doma v čase, kdy se vám to hodí! Stačí si rezervovat vstupenku a je to.
Festival vám přinášíme úplně zdarma
Online festival ekologických filmů je celý naprosto zdarma! Asi se ptáte, jak je to možné, když posbírat informace, natočit filmy, sestříhat je a přinést až k vám, divákům, zabralo spoustu úsilí mnoha lidí. Tvůrci a všichni zúčastnění v projektu považují sdělení filmů za natolik zásadní, že se rozhodli je sdílet zdarma – zkrátka musíte vědět, co se opravdu děje.
Dopady našeho chování
Každý devátý člověk na světě stále trpí chronickým hladem, jako lidstvo konzumujeme tolik masa, že bychom potřebovali třikrát větší planetu, a třetina celosvětově vyprodukovaných potravin přitom skončí v odpadkových koších. Globálně se obchoduje více než kdy předtím, ale zároveň si čím dál tím méně uvědomujeme dopad našich každodenních činů na planetu a na prostředí kolem nás. Přitom každé sousto má za sebou příběh, který stojí zato vyslyšet!
Proč to děláme
Prostě si nemůžeme pomoct. Navzdory všeobecně rozšířenému postoji, že svět se nezmění a jsme zkrátka oběti doby a konzumu, věříme, že má smysl se globálními tématy zabývat a informovat o nich. Proto se festival Země na Talíři snaží vzbudit zájem o problémy globálního potravinového systému a rozkrývá skutečné příběhy našeho jídla.
Podpořte dobrou myšlenku a sdílejte
Čím více lidí bude vědět, jaká je skutečnost a jakou moc my spotřebitelé máme, tím lépe se všem bude na této planetě žít. Je potřeba rozšířit lidem obzory a případně je také povzbudit k činům. To přesně tyto filmy dokážou. Proto vás prosíme, pošlete informaci o možnosti shlédnout filmy zdarma doma přátelům, které by to mohlo oslovit. Můžete jednoduše sdílet kliknutím na sdílecí tlačítko na jakékoliv stránce festivalu nebo kliknutím na tento odkaz – Sdílejte na Facebooku.
Užijte si první festival ekologických filmů, sledujte a komentujte!
Festivalová videopozvánka
PS: Cítíte se pořád unavená a bez energie?
Vstáváte ráno s pocitem, že byste nejraději zůstala v posteli? Co si dobít baterky a postarat konečně i o sebe? Je čas na podzimní detox. Mrkněte jak opět získat energii.
Komentáře
Ahoj holky, ráda bych se zeptala, jestli můj příspěvek o ekodrogerii byl nevhodný.Vůbec mě nenapadlo, že by byl, protože v některých článcích o lidech, kteří zhubli apod..je i napsáno, že je to dovedlo k vlastnímu podnikání a odkaz na jejich výrobky nebo stránky.Ale jestli to byla ode mě blbost, tak se omlouvám, fakt mě to nenapadlo.Určitě bych nechtěla abyste se na mě zlobily, na to mám tenhle web příliš ráda:-)budu ráda za případnou reakci.
Evo, Vaše zmínka o ekodrogerii mě přivedla ještě na jednu myšlenku (na expanzi do další oblasti – to až nebudete mít, do čeho píchnout – myšleno s velkou nadsázkou :-)). Zdá se mi, že vedle jídla bude mít vliv na zdraví i kosmetika a drogistické prostředky, které používáme v domácnosti. Nevím, jak velký – o koktejlovém vlivu vší kosmetiky se nikde nelze dočíst. Princip předběžné opatrnosti ale zčásti lze uplatnit snadno: mnohá klasická drogerie a kosmetika je zbytečná a nahraditelná snadno (např. velká část saponátů a pracích prostředků), některou dokonce považuju za dobře navoněnou šalbu, která ve skutečnosti poškozuje zdraví (šampóny, osvěžovač vzduchu na WC). Doba tomu přeje a s portály s recepty na domácí kosmetiku se roztrhl pytel. Určitě to není třeba duplikovat, ale napadlo mě, že by se tady dalo to téma aspoň otevřít – a upozornit na ty věci, které jdou doma snadno vyrobit, jsou šetrné vůči zdraví, přírodě a často i peněžence. Ostatně nepíše o vlivu kosmetiky něco Kushi nebo jiný z makrobiotických klasiků?
Jasně, někdo by mohl říct, že jsme ovlivňováni chemickými látkami z mnoha zdrojů, z nichž většiny se můžeme zbavit jen těžko. To je pravda, ale o to mi přijde smysluplnější se zaměřit na ty, které ovlivnit můžeme.
Asi to nebude téma pro uhoněnou mámu, která řeší, jak skloubit školku se svou prací a vařením pro celou rodinu. Ale možná by to mohlo být téma pro někoho, kdo řeší zdravotní problém a těch sem taky pár chodí.