Domů > O nás > Pochvaly

JJ je pro mě hodnotným zdrojem věrohodných informací

Katka: Ačkoliv maso a vajíčka mám moc ráda, články a doporučení klubu Jíme Jinak jsou pro mě hodnotným zdrojem věrohodných informací obecně o zdravé výživě. Z mnoha důvodů se snažím sobě i rodině maso omezovat, vařit co nejzdravěji a kupovat kvalitní základní suroviny, často zařazuji luštěniny a zdravé sladkosti. Věřím, a z vlastní zkušenosti vím, že jídelníček podle Jíme Jinak uzdravuje. Protože vyloučit cukr, bílou mouku, velké množství mléčných výrobků a kupovat jen to nejlepší maso, vajíčka a chemicky neošetřené ovoce se zeleninou ještě nikomu neuškodilo. Nakonec to ani není dražší než kupovat polotovary a zbytečnosti, vyhazovat zkažené potraviny a zbytky, či dokonce platit stovky až tisíce korun během roku za léky pro celou rodinu. Doporučuji zaplatit si členství v klubu, číst články a “jíst jinak” co nejvíce, vrátí se vám to.

PS: Cítíš se v plavkách sebevědomě?

Pokud letos nechceš schovávat zadek pod ručník, pojď na to s námi jinak.
Chci lepší postavu!

Buďte první, kdo poděkuje za tento článek.

Komentáře

Světlana
15. 11. 2021

Dobrý večer, musím uznat, že Eva měla s posílením slinivky pravdu. Jím jinak od května a stále nacházím nové nevyzkoušené recepty a suroviny a moc mě to baví. Konečně mám pocit, že nejíme dokola pořád ta samá jídla a skvělý pocit, že každý kousíček zeleniny najde využití.
V poslední době se mi i pár jídel nepovedlo Květák Manchurian gobi, ale nebyla to vina receptu, ale nových chilli papriček, které nepálili, to jsem zrovna připravovala i pro manžela, no a protože je Ind a nepálilo, tak jsem neuspěla, příště musím ochutnávat nejdřív já.
Pak se mi nepovedly ještě knedlíky s ovocem- dělala jsem ty rychlé z jáhel a nějakou záhadou, uvařené jáhly chutnaly normálně a když jsem udělala těsto a uvařila knedlíky, tak to bylo hodně hořké, ale po ochucení se to nechalo sníst. Tak se chci zeptat, jestli se to někomu nestalo taky?
No a pak jsem ještě prvně zkoušela vodáckou pomazánku a česnekovou pomazánku z tofu a mám nějak problém s tím, že chuť tofu naprosto zastínila vše ostatní a nějak mi to chuťově vadí, občas kupujeme Mexickou pomazánku a ta mi vždy chutnala, bude taky z tofu, ale nemá to ten zvláštní ocásek. Neměla jsem tady zrovna nic jiného tak jsem dělala jen z bílého tofu, tak se chci zeptat zda když se přidá tofu, nebo seitan jestli to pak nechutná tolik po tofu?
Pak mě ještě napadá, že mám v tom počátečním balíčku potravin pražené řasy a vůbec nevím k čemu je použít, poradíte co s nimi?
Poslední dobou mě trápí, že třeba po přírodním tofu, mám takovou zvláštní chuť v puse, která vydrží třeba půl dne a už 2 x se mi stalo, že od rána po probuzení mám v puse takovou zvláštně nasládlou chuť, i když jsem den před tím nejedla nic sladkého a té chuti jsem se nemohla za celý den zbavit, nepomohlo čištění, zubů, ústní voda, sníst něco kořeněného prostě nic, tak mě napadlo zda tedy nemohu mít na něco alergii. Stalo se to někomu?
Jím jinak od května kde jsem to od začátku vzala hodně důsledně, vyřadila jsem okamžitě maso, mléčné výrobky a pečivo. V létě jsme asi 3x grilovali, ale nějak mi maso zas tolik nechutnalo a bylo mi po něm těžko, přes léto jsem jedla občas i klasická jídla, protože jsem vařila i pro svojí mamku a děti, ale snažila jsem se co nejvíce jíst podle JJ, ale za celou dobu jsem zhubla asi jen 6kg- tedy možná, na začátku jsem se nezvážila, ale začaly mi padat kalhoty, teď mám půjčenou váhu a ta mi tedy ukazuje snad ještě o 2kg víc, než na kterých jsem začínala a to si myslím, že zas tolik neujíždím, občas teď na podzim proběhly nějaké chutě na sladké a pokud nemám ten den připravenou nějakou svačinu, tak občas zahřeším. Tak se chci zeptat zda jsem jediná kdo prostě nehubne. Dietu jsem držela snad jen 2x v životě klasicky v pubertě a pak jednou jen tak z hecu, kdy jsem nepotřebovala nic hubnou, ale kamarádky přítel to držel a zhubnu asi 30kg, kde se mělo hubnou 1kg za den, byla to hodně přísná dieta, mělo se to držet 14 dní, po těch 2 týdnech jsem tehdy nezhubla ani deko, ale měla jsem pocit, že ještě den a umřu hlady. Od té doby vím, že na mě hodně věcí účinkuje přesně opačně.
Do 25 let jsem vážila +- 60kg, pak jsem po špatné antikoncepci během 3 měsíců nabrala 30kg, tehdy mi gynekolog řekl, že se to srovná samo, od té doby žádnou antikoncepci neberu, ale dolů už to nešlo, byla jsem 4x brzo po sobě těhotná (mám 3 děti). V každém těhu jsem přibrala 8kg, které byly s porodem hned dole, ale těch dalších 30kg prostě dolů nejde. Na jaře jsem si řekla, že se sebou musím něco udělat, že bych třeba za 2 roky chtěla být ještě jednou těhotná, ale teď se na to necítím potřebuju zregenerovat tělo a hrozně ráda bych jednou to další těhotenství začínala prvně zase jako hubená. Přemýšlela jsem o podzimním detoxu, ale vzhledem k tomu, že mám 3 malé děti a jsem na ně celé dny sama s tím, že na nákupy chodí manžel, tak jsem odkázaná na to, jakou zeleninu se mu po 17h podaří ještě v obchodech ulovit. Na jaře jsem ještě kojila 2 děti společně. V duši si připadá, jako éterická víla, ale fyzicky vypadám, jako ramenatý dobře živený stěhovák, který radši nikde neříká, jak jí jinak, když to na něm není vidět. Když jsem minule chtěla dětem ukázat, jak udělat kotrmelec myslela jsem, že se z toho asi rozpadnu na součástky. Navíc když vidím to břicho a ta gravitací dostižená prsa, tak se na druhou stranu bojím, co s tím udělá větší hubnutí, abych si to pak všechno nemusela rolovat za opasek. Dobrou noc a uvítám jakékoliv rady, postřehy, díky moc.

Ukázat další komentáře

Vyzkoušejte také

Jahodový chia pudink

Chia dezerty jsou rychlé a zdravé. Využijte sezónu jahod a dopřejte si tento jednoduchý dezert.
klub
2

Obklad z tofu – úleva při zánětu, otoku či horečce

Stačí mít doma kostku bílého tofu a máte tak skvělého pomocníka nejen do jídla, ale i pokud se někdo v rodině popálí, pohmoždí, nebo chcete srazit horečku....
klub
14
8

Zdravá strava a cestování – 2. díl (obiloviny)

Také se vzdáváte cestování kvůli tomu, že si myslíte, že se nedá skloubit jíst jinak a cestovat? Přitom zdravé cestování není zase taková věda, jak se možn...

Rýže s cizrnovou trhanicí

Směs rýže a drobenky z cizrnové mouky – netradiční příloha k zelenině a omáčkám. Vyzkoušejte a dejte vědět, jak vám chutnalo.
37
21

Co s naším zdravím dělá hliník

Hliník je téměř všude. Obsahují ho potraviny, kojenecká výživa, deodoranty, léky, nádobí, plechovky, zubní pasty, krémy, voda, tabák nebo alobal. Co se sta...
24
11

Dovolená v Chorvatsku zdravě – restaurace, kde nakupovat a co si vzít

Jak zvládnout dovolenou, když jím jinak? Co si nabalit, nachystat, co rychlého vařit, kde nakupovat, co jíst, kde jíst a jak si opravdu odpočinout i přesto...