Na kávě jsem byla emočně závislá, pila jsem několik šálků turka denně a přesto se mi podařilo ji bez problémů úplně odbourat. Dnes již kávu vůbec nepotřebuji a vlastně mi ani nechutná.

Začalo to masem

Jak to vlastně začalo? Začalo to masem… Milovala jsem ho.  Každý den. Přece mi paní výživová poradkyně řekla, že musím jíst bílkoviny několikrát denně, aby se mi podařilo zredukovat váhu. Ale bojovala jsem s tími, necítila jsem, že je to tak dobře. Vyvrcholilo to pak jednou při zabijačce, kterou organizují rodiče mého muže, se kterými bydlíme v jednom domě a já musím asistovat, i když to nesnáším. Udělalo se mi na omdlení při pohledu na vše kolem… Ta energie byla tak strašná, že od té doby jsem už maso do úst nevzala. Pak ani mléko, vejce, pšeničnou bílou mouku, alkohol, kávu. Jsem velice citlivá na různé energie, vnímám energii různých míst, viditelného i neviditelného světa.

Pila jsem i 6 šálků turka denně

Co se týče kávy, pila jsem i 6 šálků turka denně. Postupně jsem snížila na 3 a před měsícem byla úplná stopka. Nejvíc mi chybělo to, že když jsem si chtěla udělat pohodu u práce, dala jsem si kafe. Taková ta emoční závislost, kdy manžel řekl: „Dáme kafe.“ Sedli jsme si a povídali, káva s mlékem k tomu patřila. Místo kávy si teď dělám meltu s kokosovým mlékem odpoledne místo svačiny a kafe jako takové mi vůbec nechybí. Až se tomu divím, asi přišel pro mě ten správný čas, kdy šla nejen káva, mléko, ale i vejce, maso a příležitostná sklenka vína, zcela z jídelníčku vyřadit. Zatím mi nic z toho nechybí.

Káva už mi nechutná

Po měsíci už mi káva ani nechutná, párkrát jsem to zkusila a přijde mi chuťově velmi kyselá. Určitě to jde, jen musí člověk opravdu chtít. Já jsem si to vlastně nezakázala a nezakazuji si nic, protože vím, že u mě by to vyvolalo opačný efekt. Po měsíci mi už spousta věcí ani nechutná. Při jídle se řídím tím, co jak „svítí“. 

Baví mě se učit nové věci, objevovat nové chutě (a že jich tedy je). Mnohokrát děkuji za prima web, kde se můžu stále inspirovat, učit a objevovat nové dobroty.

Jana

Seriál: Jak na jaro

materiály
  • Stáhněte si jej a upravte jídelníček.
  • Vyhněte se nemocem a jarní únavě.
  • Jídelníček ke stažení!

Komentujte
Vaše jméno

Jméno uložíme a zobrazíme, váš e-mail nezveřejníme. Zásady ochrany údajů.

Předchozí článekIndiánci jinak
Další článekArtyčok a jeho léčivá síla