Domů > Magazín > Blog

Už žádné klobásy ani hranolky na stadionu! Fotbalový klub přešel na veganství

Strava bez živočišných výrobků a zájem o životní prostředí už začíná pronikat i do dalších společenských sfér – dokonce i do sportu. Anglický fotbalový tým Forest Green Rovers je zcela prvním profesionálním klubem na světě, který se stravuje vegansky a nenechává za sebou žádnou uhlíkovou stopu. Tuto skutečnost mají dokonce potvrzenu certifikátem od OSN. A to není všechno!

Eko-friendly stadion

A to ještě není všechno. Na střeše stadionu má klub umístěny solární panely, díky kterým klub získá až 20 % potřebné elektrické energie. Zbytek energie mají z větrných elektráren, které jsou umístěny po celé Anglii. Klub také změnil způsob, jakým se zahradníci starají o trávník. Délku korigují elektrické sekačky a hnojen je pouze rostlinnými přípravkyCo se týče dopravy, tak máme elektrododávku, využíváme elektormobily. U stadionu máme nabíjecí stanice pro naše fanoušky. Takže když přijedou na zápas, nabijí si auto a pak můžou zase odjet,” popsal předseda představenstva Forest Green Rovers Dale Vince.

Stop klobásám na stadionu

S přechodem klubu na veganství se změnilo i stravování. Fanoušci tak během zápasů mohou zapomenout na oblíbené klobásy a smažené hranolky. Místo toho si mohou vybrat z pestré palety veganských jídel a občerstvení. To platí také pro hráče i realizační tým a všechny jejich společenské akce. I přes první obavy některých hráčů jsou všichni velmi spokojení.

💡 TIP: Sezóna plavek je tu! Zkus tento jídelníček a sprav si postavu.

Klub připravil i veganský jídelníček pro školy

Ve spolupráci s kuchaři klub sestavil i veganský jídelníček pro školy s názvem “Little Green Devils” (malí zelení ďáblíci), o který je veliký zájem. V budoucnu ho plánují zařadit do více než 8000 škol napříč Anglií. Má mnoho různých variant, vše je veganské, bez alergenů a nic není smažené. Jídelníček obsahuje například i zeleninové kuličky a burgery.

Přidají se další kluby?

Být šetrnější k životnímu prostředí mají v plánu i větší kluby jako je například Real Madrid a Manchester United. Zatím to ale neudělali, nejspíše ještě bojují s obavami. Jejich obavou je, že jim přestane na zápasy chodit tolik lidí. Ta myšlenka se dá očekávat, i my se setkali s názorem, že nám ubydou fanoušci. Ale ve skutečnosti se stal úplný opak. Máme čtyřikrát větší návštěvnost a naše jídlo je velmi populární,” přiznal předseda Vince.

PS: Cítíš se v plavkách sebevědomě?

Pokud letos nechceš schovávat zadek pod ručník, pojď na to s námi jinak.
Chci lepší postavu!

Zdravé recepty, zdravé vaření a životní styl. Tisíce receptů zdarma. Co víme, sdílíme! :-)

1 člověk už poděkoval za článek. Oceňte práci autora také.

Komentáře

Raduska98
8. 8. 2018

Od ted zacinam chodit na fotbal? ale jen na Forest Green Rovers?

Já nepotřebuju hned vegan stadion, zatím by mi stačilo, aby na koupališti a na různejch akcích měli i nějaký čerstvý, aspoň trochu zdravý jídlo:)
Rádi bychom dětem i něco koupili, ale když je na výběr barvená limonáda, buřt a hranolky, tak to je těžký.

Ukázat další komentáře