Domů > Magazín > Vaše příběhy

11 kg dole a nemoci si na nás nepřijdou (Lucka, 43 let)

Loňský rok jsem se rozhodla radikálně změnit v mém životě vše, co se dá. Hlavní změnu jsem se rozhodla udělat na svém těle. Díky změně jídelníčku jsme poprvé v zimě nemarodili a dcera se zbavila angín, kašlů a zánětů dutin.

Být vegetariánkou nestačilo

Poslední roky jsem nabrala docela dost nadbytečných kil a mé tělo se začalo bouřit. Nastaly zdravotní problémy typu vyšší krevní tlak, zadýchávání, gynekologické problémy (ty u mne byly od puberty neustále, ale nyní se vystupňovaly), opět se objevující ekzém a hlavně stále nafouklé břicho, nadýmání a střídavě průjmy a zácpy a s tím vším spojené časté bolesti a křeče v břiše. Takže jsem si radikálně řekla: “A dost!
Začala jsem tím, že jsem zmenšila porce jídla a přidala více zeleniny. Podotýkám, že jsem přes 20 let vegetariánka. :D Nicméně to nestačilo. Byla jsem z toho sama znechucená a stále si říkala, proč ta kila nejdou dolů.

Jako mávnutím kouzelného proutku

A jednou jedna moje známá sdílela na FB recept na nějakou dobrotu. Rozklikla jsem ji a dostala jsem se na stránky Jíme Jinak. Začetla jsem se nejdřív do různých receptů, potom do článků a nakonec do příběhů těch, co podle těchto stránek změnili stravování. Velmi mne to zaujalo a rozhodla se, že zkusím něco dle nich pár dní vařit.
Hned po pár jídlech jsem byla nadšená, vše mne zasytilo tak, že jsem nemusela x hodin jíst (dříve jsem měla po jakémkoliv jídle po hodině hlad). Po necelých 14 dnech, kdy jsem se z velké části stravovala dle Jíme Jinak, jsem zjistila, že nemám nafouklé břicho a celkově jsem se cítila dobře, únava vymizela jako mávnutím kouzelného proutku. Do měsíce se mi upravil tlak i puls. Vymizely křeče a bolesti břicha a to hlavní – už během měsíce jsem měla 5 kg dole. A to jsem neomezila množství jídla, porce jsou doteď veliké.

Jede v tom se mnou manžel i dcera

Mám výhodu, že se mnou jí i manžel a největší labužník – naše desetiletá dcera. U ní jsme téměř odbourali nemocnost, jako byly angíny a nepřetržité kašle a záněty dutin.
Letošní zimu jsme poprvé ani jednou nemarodili. Menší rýmečka byla, ale tu ani nepočítám.
Přiznám se, že stravování nedodržuji striktně, některá jídla jsou pro mne asi už závislost, ale i ta troška, co jsem ve vaření změnila, mi pomohla v tom, že se opravdu cítím dobře a za rok jsem shodila 11 kg. (Přes vánoce 1 kg přiskočilo, ale cukroví se nedalo odolat :D )

Jsem neskutečně vděčná za stránky Jíme Jinak, hodně mi pomohly a pomáhají. Od doby co jsem změnila vaření podle nich, jsou chronické zdravotní potíže pryč, i když teď rok zpět jsem hodně zhřešila a tělo se opět ozvalo, ale už ne v takové síle jako dřív.

Musím říct, že jsem i po roce, co tyto stránky navštěvuji a podle kterých jsem změnila pohled na stravování a skladbu jídla a dalších věcí, v němém úžasu, co vše se dá jíst a přitom hubnout a hlavně zlepšit stravování a celkově zdraví těla.

Mějte se krásně a dobrému jídlu zdar :)

Lucka

Chcete zhubnout, být plní sil a zdraví, jako Lucka? Ukážeme vám, jak na to. Přidejte se k nám do on-line kurzu Jarní očista a my vás změnou provedeme krok za krokem.

PS: Přemýšlíte jak zlepšit postavu a své zdraví?

Nepřemýšlejte 😊 Pojďte něco dělat! Ukážeme jak vylepšit jídelníček, co jíst a co ne, a jak si jídlem spravit zdraví! Naskočte do online kurzu Jíme Jinak - JE ZDARMA !

38 lidí už poděkovalo za článek.

Komentáře

Zdeňka
5. 2. 2022

Luci, super, úplně mi mluvíte z duše. Také jsem neustále v úžasu, co se dá jíst a nepřibrat. A to zdaleka nejsem stoprocentní.

Ukázat další komentáře

Vyzkoušejte také

Poporodní kila jsou pryč a ruce nesvědí (Martina, 41 let)

Do zmeny jedálníčka som išla s cieľom schudnúť a zbaviť sa ekzému. A oboje sa veru podarilo. Vrátilo sa mi sebavedomie a cítim sa lepšie a krajšie.

Ekzém a štítnou žlázu jsem si vyléčila sama. (Magda, 30 let)

Od narození jsem měla ekzém, v 17 letech mi pak zjistili hypofunkci štítné žlázy. Byla jsem s tím smířená, ale věděla jsem, že to tak nechci napořád. Teď u...
30
41

Najednou vidím spoustu věcí jasněji (Naďa, 34 let)

Po dvou dětech jsem měla o 10 kg víc, než jsem byla zvyklá. I když jsem se snažila, nešlo to dolů. Přidaly se různé zdravotní problémy jako velikánská únav...

V břichu jako v pokojíčku (Eva, 43 let)

Když jsem byla darovat krev, doktorka mě upozornila, že moje krvinky nejsou v pořádku. V té době jsem mívala často ošklivé angíny. Byla jsem strašně unaven...

I ve starším věku má smysl začít se změnou (Věra, 65 let)

Po dětech jsem začala přibývat na váze. Vyzkoušela jsem snad všechny diety, sportovala jsem, ale hubnout se nedařilo. Navíc se mi zhoršovalo zdraví. A pak ...

Překonala jsem odpor k vaření a stálo to za to! (Jarmila, 44 let)

Po zimě jsem se cítila unavená, bez energie a potřebovala jsem shodit kila nastřádaná za poslední roky. Cítila jsem, že přišel ten správný čas a nyní jsem ...