Loňský rok jsem se rozhodla radikálně změnit v mém životě vše, co se dá. Hlavní změnu jsem se rozhodla udělat na svém těle. Díky změně jídelníčku jsme poprvé v zimě nemarodili a dcera se zbavila angín, kašlů a zánětů dutin.

Být vegetariánkou nestačilo

Poslední roky jsem nabrala docela dost nadbytečných kil a mé tělo se začalo bouřit. Nastaly zdravotní problémy typu vyšší krevní tlak, zadýchávání, gynekologické problémy (ty u mne byly od puberty neustále, ale nyní se vystupňovaly), opět se objevující ekzém a hlavně stále nafouklé břicho, nadýmání a střídavě průjmy a zácpy a s tím vším spojené časté bolesti a křeče v břiše. Takže jsem si radikálně řekla: „A dost!
Začala jsem tím, že jsem zmenšila porce jídla a přidala více zeleniny. Podotýkám, že jsem přes 20 let vegetariánka. :D Nicméně to nestačilo. Byla jsem z toho sama znechucená a stále si říkala, proč ta kila nejdou dolů.

Jako mávnutím kouzelného proutku

A jednou jedna moje známá sdílela na FB recept na nějakou dobrotu. Rozklikla jsem ji a dostala jsem se na stránky Jíme Jinak. Začetla jsem se nejdřív do různých receptů, potom do článků a nakonec do příběhů těch, co podle těchto stránek změnili stravování. Velmi mne to zaujalo a rozhodla se, že zkusím něco dle nich pár dní vařit.
Hned po pár jídlech jsem byla nadšená, vše mne zasytilo tak, že jsem nemusela x hodin jíst (dříve jsem měla po jakémkoliv jídle po hodině hlad). Po necelých 14 dnech, kdy jsem se z velké části stravovala dle Jíme Jinak, jsem zjistila, že nemám nafouklé břicho a celkově jsem se cítila dobře, únava vymizela jako mávnutím kouzelného proutku. Do měsíce se mi upravil tlak i puls. Vymizely křeče a bolesti břicha a to hlavní – už během měsíce jsem měla 5 kg dole. A to jsem neomezila množství jídla, porce jsou doteď veliké.

Jede v tom se mnou manžel i dcera

Mám výhodu, že se mnou jí i manžel a největší labužník – naše desetiletá dcera. U ní jsme téměř odbourali nemocnost, jako byly angíny a nepřetržité kašle a záněty dutin.
Letošní zimu jsme poprvé ani jednou nemarodili. Menší rýmečka byla, ale tu ani nepočítám.
Přiznám se, že stravování nedodržuji striktně, některá jídla jsou pro mne asi už závislost, ale i ta troška, co jsem ve vaření změnila, mi pomohla v tom, že se opravdu cítím dobře a za rok jsem shodila 11 kg. (Přes vánoce 1 kg přiskočilo, ale cukroví se nedalo odolat :D )

Jsem neskutečně vděčná za stránky Jíme Jinak, hodně mi pomohly a pomáhají. Od doby co jsem změnila vaření podle nich, jsou chronické zdravotní potíže pryč, i když teď rok zpět jsem hodně zhřešila a tělo se opět ozvalo, ale už ne v takové síle jako dřív.

Musím říct, že jsem i po roce, co tyto stránky navštěvuji a podle kterých jsem změnila pohled na stravování a skladbu jídla a dalších věcí, v němém úžasu, co vše se dá jíst a přitom hubnout a hlavně zlepšit stravování a celkově zdraví těla.

Mějte se krásně a dobrému jídlu zdar :)

Lucka

Chcete zhubnout, být plní sil a zdraví, jako Lucka? Ukážeme vám, jak na to. Přidejte se k nám do on-line kurzu Jarní očista a my vás změnou provedeme krok za krokem.

Hubneme do plavek online: Shoďte 5 kg za 14 dnů

Komentujte
Vaše jméno

Jméno uložíme a zobrazíme, váš e-mail nezveřejníme. Zásady ochrany údajů.

Předchozí článekPečená zelenina s čirokem
Další článekMicrogreens – skvělá domácí zelenina po celý rok