Domů > Magazín > Blog

Jak na babičky – nový program právě spuštěn!

Děti, výživa, babičky a okolí všeobecně, to je velké téma. Jak dojde na mléko, sladkosti nebo maso, hned se začne o vápníku, mozku a všem, co dětem bude chybět. Kvůli stravě dochází v rodinách k mnoha zbytečným konfliktům a trápení. Nemusí to tak vůbec být! Stačí vědět, jak na to. A od toho je tu zbrusu nový online program, který pro vás po roce práce právě otevíráme tímto videem.

Problémy s babičkami

Z vlastní zkušenosti i z vašich příběhů víme, že babičky a rodina jsou velké téma, když člověk změní životosprávu a dojde na děti. Vyzvaly jsme vás proto před rokem, abyste nám napsali své zkušenosti, popsali, jak to probíhá u vás, co řešíte s prarodiči a nejbližším okolí, když přijde řeč na stravu. Sešla se pěkná kupa problémů a situací, jak se můžete dočíst v samotném článku i v komentářích pod ním. Někde se nejvíc řeší, že babička podstrkuje dětem tajně sladkosti, jinde má babička pořád řeči, že dítě nevyroste nebo mu bude chybět vápník a budou se mu lámat kosti. V některých rodinách se z kuchyně stalo přímo bitevní pole. Kvůli výživě dětí se hádáme, křičíme, vyhrožujeme si a trápíme se. Mnohdy my, rodiče, mnohdy i oni, prarodiče a další příbuzní.

Vaše zkušenosti a příběhy

Děkujeme moc za všechny zaslané příběhy, za sepsání situací ve vašich rodinách a toho, co vám vaše babičky vyvádí. Všechny ty problémy jsme roztřídily do kategorií, oslovily odborníky i zkušené rodiče, kteří už prošli touto fází změny jídelníčku, a přidaly naše letité zkušenosti se 4 dědečky a 4 babičkami. Výsledkem roční práce je kurz, který vám pomůže zvládnout všechny situace, které mohou v rodině a okolí nastat, když doma začnete jíst jinak, než jsou babičky zvyklé. Na vlastní oči a uši si můžete ve videorozhovorech poslechnout naše babičky, dědečky, maminky i tatínky, co děti stravují jinak.

Helča jako tréninková babička

Aby byl kurz naprosto návodný, přidaly jsme k nezbytné teorii i praktická cvičení. Z Helči jsme udělali babičku, která bude simulovat tu vaši a bude vám “nahazovat” různé babičkovské hlášky. Vy si tak můžete v klidu a v soukromí vyzkoušet, jak na tyto řeči reagovat a jak se nedostat do konfliktu. Samozřejmě, že vám poradíme, jak na to! Až si budete jistí v kramflecích, můžete vyrazit za vaší babičkou. Teď už vás nerozhodí!

Bavte se s námi

Při natáčení videí jsme se moc nasmály a věříme, že když se do programu pustíte s námi, budete se také bavit. I z problému se dá udělat legrace. Situace, které budeme s vámi trénovat, jsou ze života. Díky kurzu se na ně ale můžete podívat s nadhledem a sami pozorovat, co to s vámi dělá, když slyšíte některé věty. Můžete sledovat, jaké emoce to ve vás vzbuzuje a uvědomit si, kdy dochází ke konfliktu. A když se naučíte zvládat kritické situace doma s babičkou Helčou, rozhodně vám vzroste sebevědomí a nebudete se bát prosadit si svůj životní styl a své postoje.

Nejen o jídle

A jak už to v našich programech bývá, kurz není zdaleka jen o jídle a zdaleka jen o babičkách a dědečcích. Ve výsledku je to zcela unikátní program osobního rozvoje, kde se mimo jiné naučíte zcela prakticky reagovat na nejrůznější situace kolem stravy, zdraví a dětí. Toto know how pak můžete uplatnit při jakékoli další komunikaci s jinými lidmi ať už v rodině či ve své profesi. Nerozhodí vás pak už ani šéf se svými nejapnými požadavky, úřednice, která vám nechce vyhovět, ani prodavačka, která nechce uznat vaši reklamaci. Dvacet let ve světě byznysu nás totiž naučilo, že důležitá je komunikace a že s babičkou můžeme jednat stejně jako s klientem v naší firmě. To nejlepší z naší rodinné i pracovní praxe najdete právě v tomto kurzu.

Více o kurzu

Podívejte se, co všechno kurz obsahuje a jak probíhá. Těšíme se, jak to s babičkami skoulíte díky tomuto programu. Přihlaste se právě teď!

 

Zjistit o kurzu více

 

PS: Přemýšlíte jak zlepšit postavu a své zdraví?

Nepřemýšlejte 😊 Pojďte něco dělat! Ukážeme jak vylepšit jídelníček, co jíst a co ne, a jak si jídlem spravit zdraví! Naskočte do online kurzu Jíme Jinak - JE ZDARMA !

Se změnou jídelníčku jsem se zbavila mnoha zdravotních potíží, se kterými si medicína nevěděla rady 30 let. Jídlo, vaření, psaní a šíření zdravého životního stylu se stalo mojí vášní. Je mi čím dál lépe a konečně mám své zdraví ve svých rukách. Celý příběh

Buďte první, kdo poděkuje za tento článek.

Komentáře

Lentilka
10. 4. 2017

Chci se zeptat, zda se do kurzu dá přihlásit kdykoliv jako je to u zdravých dezertů? Uvažuji o kurzu,ale chci si v klidu dojít Jarní očistu, kterou taky nějak nestíhám pročíst. :-)

petra79
6. 4. 2017

Holky super, moc se na kurz těším. Mně je jasné, že je to vše i o pevném postoji, že když si budu sama v sobě jistá tím, co dělám, tak mě okolí nezlomí, ale… Nějaký dobrý argument se vždy hodí. A ne jen na babičky. Na Velikonoce třeba jedeme ke kamarádům (oba mají silnou nadváhu, kamarádka navíc rakovinu), tam to je také šílená masírka s jídlem a jejich hlavní proti argument je, že “odříkaného největší krajíc”. Bohužel jim jde na ruku to, že když už v minulosti naše dítě dostalo čokoládového zajíce, tak ho okamžitě snědlo na posezení a ještě koukalo po dalších, jejich děti si dají půlku a jdou od toho (asi opravdu nemají potřebu to hrotit, když ví, že mají cukr v každém hlavním jídle a svačině). Jenže já nějak v minulosti neměla sílu pátrat po tom, kam až je moje dítě ochotno zajít a kde má hranice. Ještě jednou moc děkuji za všechny Vaše aktivity.

Ukázat další komentáře