Domů > Magazín > Vaše příběhy

Menstruace bez masa

Je to věčné ženské téma – bolestivá menstruace, premenstruační syndrom….
Je to zkrátka náš úděl nebo se dají “naše dny” prožít i jinak?

Vypucovat a pak ladit

Jako mladá jsem problémy neměla, ale v posledních letech jsem TO vždy doslova protrpěla. Bolesti, křeče, slabost, chvílemi mi bylo až na omdlení. Také mi začala nepříjemně zapáchat menstruační krev. Už jsem z toho začínala být zoufalá, ale naštěstí sleduji stránky Jíme Jinak, a tak jsem brzy pochopila, kde je problém.
Potřebuji hlavně vyčistit tělo. Bylinky jsou sice fajn, ale cítila jsem, že nejdřív potřebuji pucovat a pak teprve ladit.
Když jsem se totiž zamyslela nad svým jídelníčkem v posledních cca 20 letech, musela jsem si přiznat, že to není žádná hitparáda. Všechny ty hromady sušenek, čokolád, salámů, masa, to všechno mělo podíl na mé obtížné menstruaci. Provdala jsem se na vesnici a naprosto změnila stravování. Manželovi rodiče byli zvyklí na tuny masa, sladkého, používala se běžně šlehačka, majonéza, párky… To jsem z domova neznala, byli jsme spíše chudší rodina, naši šetřili na všem. Není tedy asi divu, že jsem se stala najednou téměř nenasytnou, prostě mi to zachutnalo. A začala jsem vařit také tak.
Pamatuji si, jak jsme s mužem jezdívali do Makra a vozili odtud šišky salámů, kartony mléka a mega balení řezů s čokoládou. Brr…
Nastal čas na změnu.

Začaly se dít divy

Zkusila jsem tedy vynechat maso a uzeniny. A tehdy se začaly dít divy. Už po dvou měsících jsem ani nevěděla, že mám menstruaci. Žádné bolesti, nic. A hlavně – zmizel i nepříjemný zápach. Byla jsem nadšená! A jelikož všechno ráda rozebírám na atomy a molekuly a hledám ve všem souvislosti, došla jsem k tomuto závěru: Moje tělo bylo zanesené, ano. Maso v nás také díky obtížnějšímu trávení v podstatě hnije. Připočtěme k tomu toxiny z masa…
U sebe cítím ale ještě jeden důvod. Děloha (ženství) je zaplaveno energií z “kusu masa” , se kterým se třeba nezacházelo příliš dobře. Prostě mi to k sobě nejde – ženskost, něha kontra utrpení… Nemusíte se mnou souhlasit, je to moje odpověď na mou otázku. Vy můžete mít jinou. V každém případě se cítím daleko lépe bez masa:-)
Pokud se stravujete dobře, a přesto máte podobné problémy, může to být z dalších x důvodů. Například nepřijetí svého ženství, nebo se nedokážete přenést přes necitlivá slova svého partnera. V děloze se také ukládají naše duševní bolesti, související s odchodem blízkého člověka nebo nemožnost otěhotnět, či donosit zdravé miminko.
Ale o tom třeba zase někdy příště.

Jak to máte vy?

Podělte se s námi o vaše zkušenosti. Pomohla vám nějaká změna?
Přeji vám pohodovou menstruaci bez obtíží.
Vaše Jana.
Více o tom, jak má vypadat zdravá menstruace a jak řešit, když menstruaci ztratíme, najdete v tomto videu s celostní lékařkou.
Pozor – když zmizí menstruace, není to vždycky přechod! Více v tomto videu.
Ztrátu menstruace, ztrátu libida a potíže s antikoncepcí vysvětlujeme v tomto videu. Příběh po letech vrácené menstruace v příběhu Dominiky a Ajky. Osvědčené tipy jak navrátit ztracenou menstruaci najdete zde.
Příčiny a léčbu silné menstruace řešíme v tomto článku.

PS: Přemýšlíte jak zlepšit postavu a své zdraví?

Nepřemýšlejte 😊 Pojďte něco dělat! Ukážeme jak vylepšit jídelníček, co jíst a co ne, a jak si jídlem spravit zdraví! Naskočte do online kurzu Jíme Jinak - JE ZDARMA !

Hledám a nacházím ve všem souvislosti a ráda píšu o všem, co se děje ve mně i kolem mě.

47 lidí už poděkovalo za článek.

Komentáře

Šárka
7. 2. 2024

Musím potvrdit, že po vynechání masa snad menstruace ani cítit nejde a bolesti také téměř vymizely. Maso nejím přes 7 let, mléčné výrobky si dám občas.

Já myslím, že to není vynecháním masa, ale když se přestanou jíst blbosti a začne se jíst zelenina a další skutečný jídlo.
Když byl pořad Jste to, co jíte, tak více žen hlásilo srovnání cyklu a některé dokonce otěhotněly už v průběhu natáčení, i když maso jedly pravidelně (ale přidaly zeleninu, luštěniny atd.)

Ukázat další komentáře

Vyzkoušejte také

11
8

Žádná panická ataka, žádné menstruační bolesti (Anet, 26let)

Ahoj Evi a celý týme Jíme jinak! Považuju za svou povinnost ocenit vaši práci, přispět svým vlastním příběhem a pomoct tak třeba lidem, kteří mají podobný ...

Díky změně stravy už léky ani operaci nepotřebuji (Jana, 38 let)

Potýkala jsem se se spoustou zdravotních problémů, které jsem se řešila léky. Chtěla jsem to změnit a tak jsem hledala cestu, jak na to. Ráda bych se s vám...

Jak být zdravá, spokojená a sexy díky Ajurvédě?

Co může tisíce let prověřený systém péče o tělo a duši nabídnout moderní ženě? Proč trpíme bolestivou menstruací a děsí nás menopauza? Začtěte se do prakti...
66
14

Zázračná kopřiva

Zlobíme se, když nás popálí, ale neuvědomujeme si, kolik léčivé moci v sobě skrývá. Kopřiva čistí krev, podporuje tvorbu mléka při kojení, léčí záněty močo...
30
41

Najednou vidím spoustu věcí jasněji (Naďa, 34 let)

Po dvou dětech jsem měla o 10 kg víc, než jsem byla zvyklá. I když jsem se snažila, nešlo to dolů. Přidaly se různé zdravotní problémy jako velikánská únav...