Domů > Magazín > Vaše příběhy

Po dvou měsících totální proměna (Jitka, 45 let)

Za každou větou jsem si musela odkašlat, antibiotika už mi nezabírala.

Byla jsem i na liposukci

Za mou minulostí je toho mnoho. Pracovala jsem jako moderátorka rádia Impuls – Jitka Vlková a Honza Daněk – Haló tady Impulsovi. Spolupracovala jsem s mnoha klienty, dokonce i s paní doktorkou Strnadelovou v pořadu Zdraví, s Petrem Havlíčkem, krabičkovou dietou,…měli jsme S Impulsovými do plavek a hubli jsme při vysílání. Byla jsem na liposukci. Dvakrát!

Byla jsem zahleněná, nefungovala mi střeva

Celou dobu jsem trpěla zahleněním a špatným fungováním střev. Co věta, to odkašlání nebo záchvat a to i mimo chřipku. Asi v roce 2005 jsem objevila stránky o půstech,a tak jsem každý rok na jaře držela dobrovolné hladovění – tedy půst. Bylo to mé vždy nejhezčí období, kdy se tělo vyzdravělo. Ale poté jsem nevěděla, jak to udržet… Takže po dvou až třech měsících jsem byla zpátky!

Antibiotika nezabírala

A na podzim opět silný zahleněný kašel a po novém roce taky. Pak už jsem ho měla i v létě. Antibiotika nezabírala! A tak to bylo několik let. Začátek letošního března, opět kašel, plus náhlé bradavice na nohách a rukou. A to bylo pro mě znamení, že tady už mi žádný doktor nepomůže. Buď půst, a ten je pro mě v současné době  nereálný, vařím pro muže a čtyřleté dítě, nebo změna.

Nechtěla jsem kupovat zajíce v pytli

A v tom se mi zjevila pro mě dosud neznámá Eva C. a rozhovor pro Reflex. Zaujalo mne to. Protože knihy Jídlo jako lék a Jídlo jako jed jsem četla, vím jak ozdravující byl půst, tak už jsem se jen potřebovala přesvědčit, že nebudu kupovat zajíce v pytli. Takže jsem se přihlásila nejprve na kurz zdarma.

Marketingově jste mě přesvědčili, že fungujete, že ten online svět máte vymazlený, že to zvládne i začátečník, že budete se mnou když začnu vařit, že mi poradíte, že mohu sdílet své úspěchy i neúspěchy ve vaření. Že se dozvím mnoho zajímavých rad, jak dobře uvařit, abych z jídla neudělala jed. Čemu se mám vyvarovat, co mohu nahradit. Jak vlastně fungují střeva, jak je to s vápníkem, jak ho do těla dostat a spoustu dalších věcí a rad, aby klouby nevrzaly a tělo uvnitř pracovalo jak má. Takže padlo rozhodnutí, že do sebe investuji a zaplatím si Klub Jíme Jinak i kurz Jarní očista. A udělala jsem to nejlepší, co jsem mohla pro sebe udělat.

Začalo jaro, takže jsem si sbírala vše, co jsem našla na zahradě, kopřivy, plevel, sedmikrásky, pampelišky a přidávala to do jídel. Během 14 dní mi zmizel kašel, a za měsíc jsem odloupla bradavičky. A do toho jsem ztratila pár kilo, bez cvičení.

Naučila jsem se vnímat svoje tělo

Cukr je pro mě jed a polotovary také. Nejsem doktor, ale člověk a vnímám vlastní tělo a vím, že když se ráno probudím, cítím tu energii a rovnováhu. Když tomu tak není, udělala jsem chybu při večeři. Bylo ji moc, byla dlouho, byla špatně poskládaná! To jsou věci, které jsem se naučila vnímat a na které si dávám sakra pozor. Souvisí to s cukrem a inzulínem.

Menstruace bez bolestí a bez žravého PMS

Menstruační problémy? Nevím co to je. Žravost před cyklem, jsem uspokojila datlovými kouličkami. Sním tři a jsem spokojená.

Najíst se a zhubnout

A nejedu v tom sama. Asi po měsíci se mi ozvala má bývala kolegyně, nyní zprávařka RadioŽurnálu, že v Jíme Jinak jede už tři roky. Změnila jídelníček, protože začala přibírat po třech dětech a necítila se dobře. Teď je v pohodě, maso nejí, ale dětem dopřeje. Obě jsme si pochvalovaly to, že se můžeme hoooodně nacpat a stejně nepřibereme.
A když jsem šla dolů i v kilech, už se začaly ptát i moje kamarádky.

Mám zpátky energii

Mám energie na rozdávání. Nemusím pít kávu, a nemám chutě na sladké. Ze sladkého jsem zkoušela jen rafaelo. Vynikající. Dopřávám si nehorázné porce, protože mi to moc chutná, vymýšlím i vlastní recepty. Jím 3x za den

Mám vše, co potřebuji k životu

Foceno v květnu 2020

Z Prahy jsem se odstěhovala v roce 2016, rok po narození chlapečka. Žiji s rodinou ve vesničce 20 km pod Ještědem směrem na Českolipsko. Mám tu vše, co potřebuji pro harmonii života. Žádný stres, žádné vstávání ve 4 hodiny ráno do vysílání (15 let to trvalo!), žádný spánkový deficit. Kolem příroda, velká zahrada….a spokojená rodina.

Dělám relaxační pobyty pro ženy, vymýšlím lokaci, program a relax. Je to můj koníček, vždy jaro a podzim cca 25-30 žen. Letos jsem v lednu prohlásila, že si dám pauzu…do rádia jsem se po mateřské už nevrátila a začala pracovat v realitách. Programy pro ženy ale v roce 2021 obnovím a chtěla bych to pojmout formou osvěty ve spolupráci s Jíme Jinak. 

Jděte do toho

Děkuji za krásná a velmi povzbuzující videa a také za skvělý obsah o zdraví a potravinách. Některé jsou pro mě zcela nové. Jednoznačně doporučuji všem, co se ještě rozhodující, není lepší investice do sebe a je to podpora, tak skvělého projektu, jakým je Jíme Jinak.

Děkuji a přeji mnoho optimismu a dobré energie vést lidi ke zdravému životnímu stylu.

Jitka

PS: Jdete s námi letos do Jarní očisty? Zavíráme vstup - poslední šance

Rozhoupejte se a pojďte udělat něco sebe 😊. Pojďte skoncovat s únavou, kily navíc a špatnou náladou. Už za pár týdnů uvidíte výsledky. Pročistíme tělo podle připraveného zdravého jídelníčku. Mrkněte na 8 týdenní Jarní očistu a naskočte!

Se změnou jídelníčku jsem se zbavila mnoha zdravotních potíží, se kterými si medicína nevěděla rady 30 let. Jídlo, vaření, psaní a šíření zdravého životního stylu se stalo mojí vášní. Je mi čím dál lépe a konečně mám své zdraví ve svých rukách. Celý příběh

10 lidí už poděkovalo za článek.

Komentáře

Smekám, řekla bych neuvěřitelné!! Jitka to dokázala, ale úžasně. Vůbec bych nepoznala podle fotky před jarní detoxem a za dva měsíce po, že se jedná o stejnou ženu. Opravdu tyto příběhy jsou velmi, pro nás začínající , inspirativní. Děkuji Kája🙏

Krásná, sympatická a hlavně na první pohled šťastná… Moc Vám to sluší, Jitko, neuvěřitelná proměna za tak krátký čas. Usmívám se s Vámi :-) a přeji vše dobré nejen na talíři.

Ukázat další komentáře

Vyzkoušejte také

31
27

Jsem bez léků na štítnou žlázu, Pavla (63 let)

Chci se s vámi podělit o svůj příběh, třeba bude někoho inspirovat, aby se pustil do změny životního stylu, opravdu stojí za vyzkoušení. Můj hlavní cíl byl...
5
8

Žádná panická ataka, žádné menstruační bolesti (Anet, 26let)

Ahoj Evi a celý týme Jíme jinak! Považuju za svou povinnost ocenit vaši práci, přispět svým vlastním příběhem a pomoct tak třeba lidem, kteří mají podobný ...
10
28

Nepotřebuji léky na bolest ani na železo (Věra, 51 let)

Od první menstruace mi bylo už pár dní před začátkem špatně. První dva dny jsem trávila v posteli a na práškách. Bolela mě hlava, bylo mi slabo a špatně. T...
4

Shodila jsem 8 kg a nehoní mě mlsná (Olga, 38 let)

Váhu řeším od puberty, hodně jsem nabrala během 3 těhotenství a váha nešla dolů. Zkusila jsem syrovou stravu, dala se na vegetariánství a veganství a při t...
3
4

Jsem šťastná na všech úrovních (Jana, 40 let)

V každém těhotenství naberu 20-25 kg. Děti mám tři a s váhou to nebylo snadné. Nechala jsem si udělat jídelníček. Pak druhý. Pořád jsem něco hledala a nevě...
10
5

Žádné bolesti nemám, operace nebude (Lucka, 52 let)

Celý dospělý život jsem držela dietu s nedobrými jídly. Bylo zdravé, ale nechutnalo mi. Úlety jsem doháněla sportem. Už pár let jsem byla vegetariánkou a p...