Domů > Magazín > Vaše příběhy

Po dvou měsících totální proměna (Jitka, 45 let)

Za každou větou jsem si musela odkašlat, antibiotika už mi nezabírala.

Byla jsem i na liposukci

Za mou minulostí je toho mnoho. Pracovala jsem jako moderátorka rádia Impuls – Jitka Vlková a Honza Daněk – Haló tady Impulsovi. Spolupracovala jsem s mnoha klienty, dokonce i s paní doktorkou Strnadelovou v pořadu Zdraví, s Petrem Havlíčkem, krabičkovou dietou,…měli jsme S Impulsovými do plavek a hubli jsme při vysílání. Byla jsem na liposukci. Dvakrát!

Byla jsem zahleněná, nefungovala mi střeva

Celou dobu jsem trpěla zahleněním a špatným fungováním střev. Co věta, to odkašlání nebo záchvat a to i mimo chřipku. Asi v roce 2005 jsem objevila stránky o půstech,a tak jsem každý rok na jaře držela dobrovolné hladovění – tedy půst. Bylo to mé vždy nejhezčí období, kdy se tělo vyzdravělo. Ale poté jsem nevěděla, jak to udržet… Takže po dvou až třech měsících jsem byla zpátky!

Antibiotika nezabírala

A na podzim opět silný zahleněný kašel a po novém roce taky. Pak už jsem ho měla i v létě. Antibiotika nezabírala! A tak to bylo několik let. Začátek letošního března, opět kašel, plus náhlé bradavice na nohách a rukou. A to bylo pro mě znamení, že tady už mi žádný doktor nepomůže. Buď půst, a ten je pro mě v současné době  nereálný, vařím pro muže a čtyřleté dítě, nebo změna.

Nechtěla jsem kupovat zajíce v pytli

A v tom se mi zjevila pro mě dosud neznámá Eva C. a rozhovor pro Reflex. Zaujalo mne to. Protože knihy Jídlo jako lék a Jídlo jako jed jsem četla, vím jak ozdravující byl půst, tak už jsem se jen potřebovala přesvědčit, že nebudu kupovat zajíce v pytli. Takže jsem se přihlásila nejprve na kurz zdarma.

Marketingově jste mě přesvědčili, že fungujete, že ten online svět máte vymazlený, že to zvládne i začátečník, že budete se mnou když začnu vařit, že mi poradíte, že mohu sdílet své úspěchy i neúspěchy ve vaření. Že se dozvím mnoho zajímavých rad, jak dobře uvařit, abych z jídla neudělala jed. Čemu se mám vyvarovat, co mohu nahradit. Jak vlastně fungují střeva, jak je to s vápníkem, jak ho do těla dostat a spoustu dalších věcí a rad, aby klouby nevrzaly a tělo uvnitř pracovalo jak má. Takže padlo rozhodnutí, že do sebe investuji a zaplatím si Klub Jíme Jinak i kurz Jarní očista. A udělala jsem to nejlepší, co jsem mohla pro sebe udělat.

Začalo jaro, takže jsem si sbírala vše, co jsem našla na zahradě, kopřivy, plevel, sedmikrásky, pampelišky a přidávala to do jídel. Během 14 dní mi zmizel kašel, a za měsíc jsem odloupla bradavičky. A do toho jsem ztratila pár kilo, bez cvičení.

Naučila jsem se vnímat svoje tělo

Cukr je pro mě jed a polotovary také. Nejsem doktor, ale člověk a vnímám vlastní tělo a vím, že když se ráno probudím, cítím tu energii a rovnováhu. Když tomu tak není, udělala jsem chybu při večeři. Bylo ji moc, byla dlouho, byla špatně poskládaná! To jsou věci, které jsem se naučila vnímat a na které si dávám sakra pozor. Souvisí to s cukrem a inzulínem.

Menstruace bez bolestí a bez žravého PMS

Menstruační problémy? Nevím co to je. Žravost před cyklem, jsem uspokojila datlovými kouličkami. Sním tři a jsem spokojená.

Najíst se a zhubnout

A nejedu v tom sama. Asi po měsíci se mi ozvala má bývala kolegyně, nyní zprávařka RadioŽurnálu, že v Jíme Jinak jede už tři roky. Změnila jídelníček, protože začala přibírat po třech dětech a necítila se dobře. Teď je v pohodě, maso nejí, ale dětem dopřeje. Obě jsme si pochvalovaly to, že se můžeme hoooodně nacpat a stejně nepřibereme.
A když jsem šla dolů i v kilech, už se začaly ptát i moje kamarádky.

Mám zpátky energii

Mám energie na rozdávání. Nemusím pít kávu, a nemám chutě na sladké. Ze sladkého jsem zkoušela jen rafaelo. Vynikající. Dopřávám si nehorázné porce, protože mi to moc chutná, vymýšlím i vlastní recepty. Jím 3x za den

Mám vše, co potřebuji k životu

Foceno v květnu 2020

Z Prahy jsem se odstěhovala v roce 2016, rok po narození chlapečka. Žiji s rodinou ve vesničce 20 km pod Ještědem směrem na Českolipsko. Mám tu vše, co potřebuji pro harmonii života. Žádný stres, žádné vstávání ve 4 hodiny ráno do vysílání (15 let to trvalo!), žádný spánkový deficit. Kolem příroda, velká zahrada….a spokojená rodina.

Dělám relaxační pobyty pro ženy, vymýšlím lokaci, program a relax. Je to můj koníček, vždy jaro a podzim cca 25-30 žen. Letos jsem v lednu prohlásila, že si dám pauzu…do rádia jsem se po mateřské už nevrátila a začala pracovat v realitách. Programy pro ženy ale v roce 2021 obnovím a chtěla bych to pojmout formou osvěty ve spolupráci s Jíme Jinak. 

Jděte do toho

Děkuji za krásná a velmi povzbuzující videa a také za skvělý obsah o zdraví a potravinách. Některé jsou pro mě zcela nové. Jednoznačně doporučuji všem, co se ještě rozhodující, není lepší investice do sebe a je to podpora, tak skvělého projektu, jakým je Jíme Jinak.

Děkuji a přeji mnoho optimismu a dobré energie vést lidi ke zdravému životnímu stylu.

Jitka

Se změnou jídelníčku jsem se zbavila mnoha zdravotních potíží, se kterými si medicína nevěděla rady 30 let. Jídlo, vaření, psaní a šíření zdravého životního stylu se stalo mojí vášní. Je mi čím dál lépe a konečně mám své zdraví ve svých rukách. Celý příběh

2 lidi už poděkovali za článek. Oceňte práci autora také.

Komentáře

Klub

Krásná, sympatická a hlavně na první pohled šťastná… Moc Vám to sluší, Jitko, neuvěřitelná proměna za tak krátký čas. Usmívám se s Vámi :-) a přeji vše dobré nejen na talíři.

Klub

Děkuji všem a přeji nám ať nám to skvěle fungující tělo vydrží a obličej ať mládne. Díky JJ za dobrý marketing, který se dostal i k nám.

Ukázat další komentáře

Čtěte více na toho téma

Vyzkoušejte také

8
27

Jsem bez léků na štítnou žlázu, Pavla (63 let)

Chci se s vámi podělit o svůj příběh, třeba bude někoho inspirovat, aby se pustil do změny životního stylu, opravdu stojí za vyzkoušení. Můj hlavní cíl byl...
1
7

Žádná panická ataka, žádné menstruační bolesti (Anet, 26let)

Ahoj Evi a celý týme Jíme jinak! Považuju za svou povinnost ocenit vaši práci, přispět svým vlastním příběhem a pomoct tak třeba lidem, kteří mají podobný ...
3
28

Nepotřebuji léky na bolest ani na železo (Věra, 51 let)

Od první menstruace mi bylo už pár dní před začátkem špatně. První dva dny jsem trávila v posteli a na práškách. Bolela mě hlava, bylo mi slabo a špatně. T...
3

Shodila jsem 8 kg a nehoní mě mlsná (Olga, 38 let)

Váhu řeším od puberty, hodně jsem nabrala během 3 těhotenství a váha nešla dolů. Zkusila jsem syrovou stravu, dala se na vegetariánství a veganství a při t...
3

Jsem šťastná na všech úrovních (Jana, 40 let)

V každém těhotenství naberu 20-25 kg. Děti mám tři a s váhou to nebylo snadné. Nechala jsem si udělat jídelníček. Pak druhý. Pořád jsem něco hledala a nevě...