Po dvou měsících totální proměna (Jitka, 45 let)

34
Za každou větou jsem si musela odkašlat, antibiotika už mi nezabírala.

Byla jsem i na liposukci

Za mou minulostí je toho mnoho. Pracovala jsem jako moderátorka rádia Impuls – Jitka Vlková a Honza Daněk – Haló tady Impulsovi. Spolupracovala jsem s mnoha klienty, dokonce i s paní doktorkou Strnadelovou v pořadu Zdraví, s Petrem Havlíčkem, krabičkovou dietou,…měli jsme S Impulsovými do plavek a hubli jsme při vysílání. Byla jsem na liposukci. Dvakrát!

Byla jsem zahleněná, nefungovala mi střeva

Celou dobu jsem trpěla zahleněním a špatným fungováním střev. Co věta, to odkašlání nebo záchvat a to i mimo chřipku. Asi v roce 2005 jsem objevila stránky o půstech,a tak jsem každý rok na jaře držela dobrovolné hladovění – tedy půst. Bylo to mé vždy nejhezčí období, kdy se tělo vyzdravělo. Ale poté jsem nevěděla, jak to udržet… Takže po dvou až třech měsících jsem byla zpátky!

Antibiotika nezabírala

A na podzim opět silný zahleněný kašel a po novém roce taky. Pak už jsem ho měla i v létě. Antibiotika nezabírala! A tak to bylo několik let. Začátek letošního března, opět kašel, plus náhlé bradavice na nohách a rukou. A to bylo pro mě znamení, že tady už mi žádný doktor nepomůže. Buď půst, a ten je pro mě v současné době  nereálný, vařím pro muže a čtyřleté dítě, nebo změna.

Nechtěla jsem kupovat zajíce v pytli

A v tom se mi zjevila pro mě dosud neznámá Eva C. a rozhovor pro Reflex. Zaujalo mne to. Protože knihy Jídlo jako lék a Jídlo jako jed jsem četla, vím jak ozdravující byl půst, tak už jsem se jen potřebovala přesvědčit, že nebudu kupovat zajíce v pytli. Takže jsem se přihlásila nejprve na kurz zdarma.

Marketingově jste mě přesvědčili, že fungujete, že ten online svět máte vymazlený, že to zvládne i začátečník, že budete se mnou když začnu vařit, že mi poradíte, že mohu sdílet své úspěchy i neúspěchy ve vaření. Že se dozvím mnoho zajímavých rad, jak dobře uvařit, abych z jídla neudělala jed. Čemu se mám vyvarovat, co mohu nahradit. Jak vlastně fungují střeva, jak je to s vápníkem, jak ho do těla dostat a spoustu dalších věcí a rad, aby klouby nevrzaly a tělo uvnitř pracovalo jak má. Takže padlo rozhodnutí, že do sebe investuji a zaplatím si Klub Jíme Jinak i kurz Jarní očista. A udělala jsem to nejlepší, co jsem mohla pro sebe udělat.

Začalo jaro, takže jsem si sbírala vše, co jsem našla na zahradě, kopřivy, plevel, sedmikrásky, pampelišky a přidávala to do jídel. Během 14 dní mi zmizel kašel, a za měsíc jsem odloupla bradavičky. A do toho jsem ztratila pár kilo, bez cvičení.

Naučila jsem se vnímat svoje tělo

Cukr je pro mě jed a polotovary také. Nejsem doktor, ale člověk a vnímám vlastní tělo a vím, že když se ráno probudím, cítím tu energii a rovnováhu. Když tomu tak není, udělala jsem chybu při večeři. Bylo ji moc, byla dlouho, byla špatně poskládaná! To jsou věci, které jsem se naučila vnímat a na které si dávám sakra pozor. Souvisí to s cukrem a inzulínem.

Menstruace bez bolestí a bez žravého PMS

Menstruační problémy? Nevím co to je. Žravost před cyklem, jsem uspokojila datlovými kouličkami. Sním tři a jsem spokojená.

Najíst se a zhubnout

A nejedu v tom sama. Asi po měsíci se mi ozvala má bývala kolegyně, nyní zprávařka RadioŽurnálu, že v Jíme Jinak jede už tři roky. Změnila jídelníček, protože začala přibírat po třech dětech a necítila se dobře. Teď je v pohodě, maso nejí, ale dětem dopřeje. Obě jsme si pochvalovaly to, že se můžeme hoooodně nacpat a stejně nepřibereme.
A když jsem šla dolů i v kilech, už se začaly ptát i moje kamarádky.

Mám zpátky energii

Mám energie na rozdávání. Nemusím pít kávu, a nemám chutě na sladké. Ze sladkého jsem zkoušela jen rafaelo. Vynikající. Dopřávám si nehorázné porce, protože mi to moc chutná, vymýšlím i vlastní recepty. Jím 3x za den

Mám vše, co potřebuji k životu

Foceno v květnu 2020

Z Prahy jsem se odstěhovala v roce 2016, rok po narození chlapečka. Žiji s rodinou ve vesničce 20 km pod Ještědem směrem na Českolipsko. Mám tu vše, co potřebuji pro harmonii života. Žádný stres, žádné vstávání ve 4 hodiny ráno do vysílání (15 let to trvalo!), žádný spánkový deficit. Kolem příroda, velká zahrada….a spokojená rodina.

Dělám relaxační pobyty pro ženy, vymýšlím lokaci, program a relax. Je to můj koníček, vždy jaro a podzim cca 25-30 žen. Letos jsem v lednu prohlásila, že si dám pauzu…do rádia jsem se po mateřské už nevrátila a začala pracovat v realitách. Programy pro ženy ale v roce 2021 obnovím a chtěla bych to pojmout formou osvěty ve spolupráci s Jíme Jinak. 

Jděte do toho

Děkuji za krásná a velmi povzbuzující videa a také za skvělý obsah o zdraví a potravinách. Některé jsou pro mě zcela nové. Jednoznačně doporučuji všem, co se ještě rozhodující, není lepší investice do sebe a je to podpora, tak skvělého projektu, jakým je Jíme Jinak.

Děkuji a přeji mnoho optimismu a dobré energie vést lidi ke zdravému životnímu stylu.

Jitka

Staňte se členy Klubu Jíme Jinak

Získáte videorecepty, jídelníčky, rozhovory s odborníky, rady, slevy na nákupy a online kurzy.

materiály

Konečně jím pořádně jídlo!

Michaela: Chci moc poděkovat za detox. Konečně jsem se...

Dostala jsem pochvalu za skvělý krevní obraz (díky JJ stravě)

Hankaj: Včera jsem byla darovat krev a dostala jsem...

Začala jsem milovat vaření díky JJ

Alena M. K.: Evi, moooc děkuji za kurz, týden...

Méně únavy a čistší pleť (Daniela)

Daniela: Moc Vás zdravím a i já bych ráda...

Jsem v klubu již 3. rokem a je k nezaplacení!

Marie J: děkuji za Váš úžasný web. V klubu...

Bez vás bych byla ztracená

Martina: Díky za všechny vaše skvělé nápady, já bych...

Jak se cítím? Prožívám skvělé změny

Jana: Jak se cítím? Prožívám změny na všech frontách....

Za 3 týdny mám 5 kg dole bez hladu a chemických koktejlů

Zdlang: Zdravim, Evo, Jarni ocista mne prekvapuje pokracujicim ubytkem...

Manžel se na mě díval a ptal se, co je na mně nového (Sylva)

Sylva: Evi, Romane...Viléme, Jarmilo!!!:-) Funguje to. Nechápu jak, ale...

Jsem vděčná za tuto stravu

Iva: Tento druh stravy mě přináší velký kus klidu,...

Naučili jste mě, že jídlo není jen o obživě, ale také o radosti a potěšení

Lenka: Jsem přesvědčená, že člověku se dostávají informace, které...

Včera jsem zvládla první den a super (Gabriela)

Gabriela: Dobrý den, chci vám moc poděkovat za úžasná...

Vždyť budu po Vánocích zase štíhlejší!

Magda: Je mi tu s Vámi móóóóc krásně. A...

Dal jsem dolů neuvěřitelných 16 kg a nespočet centimetrů (Fany)

Fany: Děkujeme za úžasně propracovaný kurz, prošel jsem Jarní...

Doslova hltám všechny nové články!

Zdenka N.: Poslední dobou hltám vaše nové články, jsou super!...

Konečně mě přešly chutě na sladké „z nudy“

Annakrata: Pokud si dám k snídani polévku a k...
 1. Krásná, sympatická a hlavně na první pohled šťastná… Moc Vám to sluší, Jitko, neuvěřitelná proměna za tak krátký čas. Usmívám se s Vámi :-) a přeji vše dobré nejen na talíři.

 2. Zajímalo by mě, jak to děláte doma s vařením. Vaříte 2x? Pro manžela a syna? Nebo už jedí s Vámi? Úžasná proměna za tak krátký čas. Já to zkusila v roce 2017 na jaře a vydržela 3 měsíce.

  • Syn nechodí do školky, takže připravuji snídani pro něj a já si dělám miso polévku a to mám připravené věci od večera, oběd vařím společný, večeři jak kdy, někdy mají kluci chuť na něco jiného takže vařím 2x, ale nevadí mi to, moje jídlo je do 20min hotové. Večer si vše na druhý den připravuji. Je to o připravě, tu nelze podceňovat. Ze začátku to bylo hodně přemýšlení a vaření podle receptů, teď už si je vymýšlím i sama. A jinak děkuji, stojí to za to.

   • Jitce nepokrytě závidím. Vydržela jsem to striktně v roce 2017 3měsíce, na sobě kromě lehké ztráty váhy nepozorovala jinak nic, zahlenění stále stejné, jen jsem navíc byla psychicky na dně, přišlo mi, že po návratu z práce jenom vařím a nic jiného, ale jen pro sebe, rodina to jíst nechtěla a ty se museli postarat sami, a to byli děti (a stále jsou) hodně malé. :-( Nic jsem nezvládlala. Za kurt dala za rok ty 3500Kč a byla přihlášená asi 3x, pořád unavená, nic nestíhající. :-( acho jo. Nemůžu napsat nic pozitivního, bohužel. Asi bych ve své situaci musela mít doma kouče.

    • Olgo, jako kouč funguju v kurzech já, když má někdo problém, pomůže, poradím, zvládly jsme už takhle se ženami spoustu těžkých situací. Když jsou malé děti, je to těžké, sama si to moc dobře pamatuji, holkám je teď 8 a 11 let a pořád to není leháro, jak bych si představovala a to už s lecčíms pomůžou. Ale jsou doma, protože je učím, já vařím, peru, uklízím, dělám na zahradě, na domě, na poli, jezdím na kroužky a večer sedím u Jíme Jinak. Čas prostě pořád nezbývá a úkolů je pořád víc na seznamu než hotových. Ale když to srovnám s tím, co jsem zvládla před pár lety a co stihneme dnes, tak je to pokrok obrovský, teď už si i stíhám ostříhat nehty, když jsou delší 😃😃😃

     • to obdivuju. Já jsem pořád bez energie. A nestíhám nic. Jsem v tom už roky a nevím, kde začít. Když jsem si kurz zaplatila, stejně jsem to nestíhala sledovat, vařila spíš podle sebe a peníze vlastně vyhodila. Přišlo mi těch materiálů a videí moc. A to se nemusím přes týden starat o velké hospodářství. V současnosti se cítím spíš zase hůř, děti jedí strašně, manžel pořád přibírá a chtěla bych nějak nenásilně pozvolna se začít zase přiklánět ke zdravému, ale nevím, jak začím, po příchodu domů z práce už nemám energii na nic. :-(

      Jen jeden dotaz mimo tohle téma, který mě napadl již dříve: používáte př vaření alternativní smetanu? Sojovou, rýžovou, kokosovou….? Zděsilo mě docela to složení popsané na obalu. Děkuju.

      • Olgo, v každém kurzu stále opakuji, že člověk musí jít svým tempem a přizpůsobit se svým možnostem. Nemá cenu se strhat a honit nesmyslně vysoké cíle. Tady v komentářích zrovna i dnes ženy psaly, že i když nezvládaly všechna jídla, protože chodí do práce, stejně jim to pomohlo upravit váhu a zlepšit zdraví. Každé jedno dobré jídlo se počítá, to je to kouzlo. Není nutné dogmaticky se držet něčeho, co není v mých silách. Ale nemá ani smysl stagnovat, být unavená a neudělat změnu, protože dost pravděpodobně bude jen hůř. Tělo si žádá lepší životný styl – změnu jídla, možná i dalších oblastí života, třeba to, kdy chodíme spát, kdy a jak pracujeme, co řešíme, čím se trápíme atd. viz kurzy Jarní očista a Podzimní detox, kde neřešíme jen jídlo. Mnoho žen těmi kurzy prochází každý rok, protoež každý rok řeší jednu oblast. Postupně se jejich život mění k lepšímu a druhý rok dokáží udělat změny v osboním a pracovním životě, který třeba v prvním roce nezvládaly. Ale posílené dobrým jídlem a tím spravenou psychikou, dokáží dělat další a další kroky k lepšímu. Nevím, co řešíte, jak jste na tom zdravotně, psychicky atd., ale vím, že tahle strava pomůže ve všech směrech a je škoda to odkládat, protože už za pár týdnů může být člověku mnohem lépe. Energie se dostaví v momentě, kdy se doplní to, co člověk vyčerpal. Může to chvíli trvat…záleží jak moc jsme si v minulosti ublížili nevhodnou životosprávou a myšlenkami. Začněte prostě tak, že najedete na naše jídelníčky a podle svých možností podle nich postupujte. To je to nejsnazší.
       Smetany používáme, domácí mají ideální složení, ale klidně občas sáhnu po kupované. Některé mají dobré složení, některé mají horší, chce to číst složení nebo občas přivřít oko, když jinak jíme tak svkěle a čistě 😉

       • Krásně napsané, Evi! Já už taky změnila přístup. Nejsem zdrcená z toho, že něco nestihnu, ale jsem šťastná za to, když stihnu dobře uvařit :-). A tedy taky nestíhám vše uvařit….ale ty články mě moc motivují….chce to prostě postupně, systematicky, ťap ťap :-).

       • děkuju moc za odpověď. Členství už si znovu kupovat nebudu, ale budu se na to dívat jinak, nechtít vše najednou jako před dvěma lety, ale jak říkáte „i jedno dobré zdravé jídlo se počítá“.

        • Olgo, to je samozřejmě na vás, zda se přidáte do Klubu či nikoli. V Klubu máte poradnu, máte tam spoustu materiálů, video recepty, jídelníčky a taky slevy díky kterým ušetříte násobně víc, než kolik do členství dáte. Navíc prodloužení členství stojí jen 1500Kč a máte opět 13 měsíců přístup ke všemu – do poradny, ke slevám, k materiálům. To znamená 115 Kč měsíčně a sama vidíte, že materiály stále přidáváme, takže se s námi určitě nudit nebudete, pokud se přidáte. Bez podpory členů Klubu Jíme Jinak by ani stránky exitovat nemohli – nemáme žádného sponzora, na webu není reklama coby zdroj příjmu, nemáme žádné fondy apod. Aby mohl zůstat web zdarma a bez reklamy, potřebujeme podporu komunity. A za to se o ní přednostně a krásně staráme ❤

      • Milá Olgo, váš příspěvek je už z července a já jsem se vracela znovu k příběhu Jitky a celé si to tu opět čtu…Úplně se mi vrací zpátky moje staré pocity, když čtu váš příspěvek, proto jsem se rozhodla, sice se zpožděním, ale s novými zkušenostmi, reagovat. Eva vám to moc pěkně napsala, jak vše souvisí se vším, strava s psychikou, s energií, se zdravotním stavem…to je takový začarovaný kruh, který je potřeba rozetnout a přímý vliv na to má právě ta strava. Jiná úspěšná a trvalá cesta není. Pokud dospějeme k tomuto poznání, máme první krok za sebou a hlavu na své straně. A teď ta energie na to, vše zvládnout. Eva píše jednu zcela zásadní věc, kterou jsem, i když jsem si ji přečetla, zpočátku na sobě taky nedokázala uplatnit. KAŽDÝ MÁME SVOJE TEMPO, KTERÉ SE ODVÍJÍ OD SITUACE, VE KTERÉ SE MOMENTÁLNĚ NACHÁZÍME. To je potřeba si nejen přečíst, ale pochopit. A taky KAŽDÝ úspěch se počítá. Já jsem ze dne na den změnila své stravování , přestože to Eva úplně nedoporučuje, aby to dokázal člověk zvládnout. Po dvou měsících jsem byla na pokraji psychických sil, měla jsem pocit, že nezvládám a jsem k ničemu. Přitom jsem tak moc chtěla jíst jinak, věděla jsem, po všem, co jsem pročetla, že tohle je ta správná cesta. V tu dobu jsem nebyla člen JJ, jela jsem jen podle stránek. Díky podpoře Dagmar (člen JJ) jsem pochopila to co Eva říká, že to nemusí být dokonalé. Stačí zvolit své tempo. Hlavně mít z toho radost a nestresovat se…a to jsem před tím dělala…Co se týká únavy, většinou všichni píší, jak relativně brzo pociťují přívaly energie a síly. U mě se dostavily poměrně pozdě. Podle JJ jsem začala jíst poslední týden v lednu a nějaké náznaky vzrůstající energie přišly až v červenci. Stálý příliv energie mám tak od září – pomalu po sedmi měsících. Byla jsem hodně rozbitá a pořád není všechno úplně v pořádku. Dneska už vím, že tahle strava mi vyhovuje, dělá mi dobře, zhubla jsem a jsem na své původní váze (58 – 60) o čemž se mi ani nesnilo, je mi 62 a dnes mě mrzí, že jsem se na začátku změny stravy nezvážila. Neměla jsem chuť a nevěřila jsem, že MNĚ to pomůže, i když jsem doufala, že ano 😉 , ale minimálně 72 kg jsem vážila…Proč vám to píšu? Olgo, nevzdávejte to, určitě zvládnete dělat malé nenásilné změny, které budou mít velký vliv na vaše zdraví. Ale hlavně se nestresujte, když něco nebude, něco se nepovede, prostě dělat věci na pohodu. Tak to Eva radí, ale svět je uspěchaný a občas ty informace nevstřebáme a my ženy se snažíme uspět a je toho na nás mnohdy moc. Líbila se mi rada, vyměnit vždy jednu zdravou potravinu za jednu vyřazenou s chemickým koktejlem. To není tak složité, myslím…Olgo, třeba máte od července už všechno vyřešené, to by bylo fajn. Pak to berte za bezpředmětné, ten můj komentář…jinak vám přeji moc sil a správná rozhodnutí…

       • Marti, moc díky za tvoje úžasné zkušenosti. Věřím, že kdo si tohle přečte, leccos pochopí 😉👍

        • Evi, to já děkuju za stránky a za to, že jsem web JJ potkala. Bez toho by se nic nestalo, já bych dál přibírala, protože to máme tak nějak v rodině, ale dnes už vím, že na tom má podíl chemie v jídle a nevhodné kombinace jídel a spousta dalších věcí, o kterých vůbec nevíme. Takže budu ráda, pokud má zkušenost někomu pomůže překonat krizi. Máme to ve svých rukou…🧡

         • I já bych vypadala jinak, nejíst takhle, vidím přesně jak – jsem podobná ostatním ženám v rodině a hlavně už jsem tam s váhou byla… Díky moc za tvoje slova, hlavní zásluhu máš však ty, žes do toho šla a žes to pro sebe udělala ❤

 3. Jitko, moc gratuluji, krásně dokazujete, že netřeba hledat lepší svět, je třeba začít ho tvořit. A vy ho tvoříte, sobě i všem okolo vás. Ať se vám vše daří a plní tak, jak si to plánujete!

 4. Gratulujem a ďakujem za to, že ste sa rozhodla napísať tento článok. Je pre nás veľkou inšpiráciou a potvrdzuje, že naša cesta je správna.
  Je fajn, že sa môžme najesť dobrotami a ešte pri tom skrásnieť :-)
  A prispeje to aj k duševnej pohode , telo naplní energiou. Vďaka tejto stránke JJ sme zdravší a spokojnejší.

  • Milá Zdeni, díky takovým lidem jako jste vy všichni, co jste s námi v Klubu a sdílíte svoje zkušenosti v příbězích a komentářích, ten svět může existovat – tvoříte jej ❤

 5. Můžu jen vzdáleně tušit, jaká obrovská změna k lepšímu to pro Vás musí být, jak se teď určitě cítíte – krásná, lehká, svěží… Protože tak vypadáte. Jste k nepoznání, jako byste se vyloupla z nějaké ulity, opravdu obdivuhodná změna, velká gratulace a přeji hodně štěstí a sil…

 6. Jitko, jste naprosto uzasna, je prima, ze jste se rozhdla jit o tohoto bajecneho projektu od Evy, protoze spousty lidi, které znám, stale jen preslapuji a neveri v ty skvele zmeny (zdravi, vaha …), ktere po zmene jidelnicku prijdou :-)

  • Že? Jak by to ani nebyla stejná žena. Jsem šťastná, že mi Jitka poskytla ty fotky, protože když mi říkala, že má nový obličej a já viděla jen aktuální fotku, neuměla jsem si to představit. Vidět to na vlastní oči je tedy něco 👍

 7. Zobrazit všech 34 komentářů

Komentujte
Vaše jméno

Jméno uložíme a zobrazíme, váš e-mail nezveřejníme. Zásady ochrany údajů.