Domů > Zdravé recepty > Vaše recepty a fotky

Dort pro radost :)

Uvařeno
bez sóji
bez cukru
bez mléka
bez vajec

Jindra Motýl je můj obchodní partner. Vlastně byl. Časopis, který jsme spolu vydávali, jsme prodali, já ze společnost...

Základní informace

Jelikož mám doma mlsného muže i dceru, musím neustále vymýšlet nové a nové dobroty, abych uspokojila jejich chutě. A tak vznikl i tento dort – má 3 vrstvy, obilnou, ovocnou a nahoře ještě lahodně čokoládovou a všichni jsme si skvěle pochutnali.

Ingredience a pomůcky

na formu s průměrem 26 cm

1/3 hrnku jahel
2/3 hrnku mléčné rýže ( druh rýže, k zakoupení v dm drogerii)
4 hrnky rýžového mléka
1 sáček pudinku pravá vanilka (nebo kukuřičný škrob + semínky z vanilkového lusku)
rýžový sirup
4 hrušky
agar (mořská řasa v prášku)
1 hrnek jablečného moštu
200g sladových sušenek ( já použila Dukátky)
2 lžíce sladěnky
2 lžíce karobového prášku
2 lžíce sušeného rýžového mléka (nebo ovesného)
4 lžíce uvařené silnější obilné kávy
2 lžíce mirinu
plátky mandlí na ozdobu

Postup

Jáhly a mléčnou rýži dáme vařit do rýžového mléka. Vaříme cca 30 minut, dokud není skoro všechno mléko vstřebané a obiloviny mají “mazlavou” konzistenci. Mezitím si oloupeme a na malé kousky nakrájíme hrušky, které dáme podusit do jablečného moštu. V trošce studené vody rozmícháme pudink a přidáme lžičku agaru. Přilijeme k obilovinám a ještě chvíli povaříme. Celá směs ztuhne v hustou kaši. Osladíme ji rýžovým sirupem dle vlastní potřeby (nedoporučuji tady použít slad, jelikož by se kaše mohla působením enzymů rozředit a nedržela pak pohromadě). Směs nalijeme do formy a uhladíme. K hruškám přidáme 2 lžičky agaru (opět ho musíme nejprve rozmíchat v trošce studené vody) a necháme minutu povařit. Nalijeme na obilný korpus a dáme do lednice ztuhnout.
Sladové sušenky si v mixéru rozdrtíme na prášek. k němu přidáme carob, sušené mléko, uvařenou obilnou kávu, mirin i slad a spojíme v celistvou hmotu. Můžeme podle potřeby doředit kávou, nebo zahustit třeba kokosem. Rozetřeme na zatuhlou (opravdu je potřeba, aby hrušky už byly tuhé) hruškovou vrstvu a ozdobíme plátky mandlí.

Dobrou chuť !

Praktické rady

Pokud nemáte rádo hrušky, můžete je nahradit jakýmkoliv jiným ovocem.
Dort chutná lépe lehce vychlazený.

PS: Z práce do práce, život letí a vy nic nestíháte?

Pokud před sebou stále jen hrnete všechny ty povinnosti, které život přináší, je čas se zastavit. 🛑 Je tohle život, který chcete? O tomto jste snili? Asi ne. V přírodě začíná nový biologický rok, nový začátek a i my to letos můžeme udělat jinak. Právě tomu se v Jarní Očistě také věnujeme a máme dokonce připravený silný závěrečný aktivační rituál, aby se vaše záměry mohly uskutečit. Zdaleka v očistě nejde jen o vyvážený jídelníček. Pojďte si ujasnit touhy, naberte zas energii a pojďte se cítit ve svém těle lépe. Začněte s námi 8 týdenní Jarní očistu. Pročistíme tělo, zlepšíme jídelníček, postavu i psychiku.

1 člověk už poděkoval za článek. Oceňte práci autora také.

Buďte první, kdo napíše komentář