Domů > Zdravé recepty > Vaše recepty a fotky

Dort pro radost :)

Uvařeno
bez sóji
bez cukru
bez mléka
bez vajec

Zuzka chtěla shodit 10 kg za 5 měsíců. Přidala se k nám do programu a za 6 týdnů měla dole 11 kg. Byla překvapená, že...

Základní informace

Jelikož mám doma mlsného muže i dceru, musím neustále vymýšlet nové a nové dobroty, abych uspokojila jejich chutě. A tak vznikl i tento dort – má 3 vrstvy, obilnou, ovocnou a nahoře ještě lahodně čokoládovou a všichni jsme si skvěle pochutnali.

Ingredience a pomůcky

na formu s průměrem 26 cm

1/3 hrnku jahel
2/3 hrnku mléčné rýže ( druh rýže, k zakoupení v dm drogerii)
4 hrnky rýžového mléka
1 sáček pudinku pravá vanilka (nebo kukuřičný škrob + semínky z vanilkového lusku)
rýžový sirup
4 hrušky
agar (mořská řasa v prášku)
1 hrnek jablečného moštu
200g sladových sušenek ( já použila Dukátky)
2 lžíce sladěnky
2 lžíce karobového prášku
2 lžíce sušeného rýžového mléka (nebo ovesného)
4 lžíce uvařené silnější obilné kávy
2 lžíce mirinu
plátky mandlí na ozdobu

Postup

Jáhly a mléčnou rýži dáme vařit do rýžového mléka. Vaříme cca 30 minut, dokud není skoro všechno mléko vstřebané a obiloviny mají “mazlavou” konzistenci. Mezitím si oloupeme a na malé kousky nakrájíme hrušky, které dáme podusit do jablečného moštu. V trošce studené vody rozmícháme pudink a přidáme lžičku agaru. Přilijeme k obilovinám a ještě chvíli povaříme. Celá směs ztuhne v hustou kaši. Osladíme ji rýžovým sirupem dle vlastní potřeby (nedoporučuji tady použít slad, jelikož by se kaše mohla působením enzymů rozředit a nedržela pak pohromadě). Směs nalijeme do formy a uhladíme. K hruškám přidáme 2 lžičky agaru (opět ho musíme nejprve rozmíchat v trošce studené vody) a necháme minutu povařit. Nalijeme na obilný korpus a dáme do lednice ztuhnout.
Sladové sušenky si v mixéru rozdrtíme na prášek. k němu přidáme carob, sušené mléko, uvařenou obilnou kávu, mirin i slad a spojíme v celistvou hmotu. Můžeme podle potřeby doředit kávou, nebo zahustit třeba kokosem. Rozetřeme na zatuhlou (opravdu je potřeba, aby hrušky už byly tuhé) hruškovou vrstvu a ozdobíme plátky mandlí.

Dobrou chuť !

Praktické rady

Pokud nemáte rádo hrušky, můžete je nahradit jakýmkoliv jiným ovocem.
Dort chutná lépe lehce vychlazený.

PS: Jde hubnout a normálně jíst? Pojď to zjistit! 😁

Tisíce lidí s námi shodily 5 kg za 14 dní. Jak to? Máme totiž chutný hubnoucí jídelníček s výbornými recepty, videa, jemné cvičení - a živou podporu! Už za 2 týdny uvidíš výsledky. Mrkni na výzvu Hubneme do plavek a naskoč!

1 člověk už poděkoval za článek. Oceňte práci autora také.

Buďte první, kdo napíše komentář