Domů > Magazín > Vaše příběhy

Už nemám deprese z jídla (Darinka, 31 let)

Jídlo bylo mé trápení, hotová deprese. Od mládí pořád nemocná, do toho poruchy příjmu potravy, nadváha, pak zase nechutenství… Oba jsme měli problémy s trávením, manžel dokonce bral léky. Čtyři roky jsme čekali na miminko. Změna stravy nám uzdravila trávení a přinesla mi konečně radost z jídla.

Motivací byl náš andílek

Dříve jsem byla neustále marod (nachlazení, záněty, bolesti zad, embolie ve 20 letech, deprese z jídla, hladovky, bulimie, nadváha). Teď se nám po 4 letech snahy narodil ANDĚL a já v hysterii začala panikařit, protože jsem věděla, že jí chci dát úplně něco jiného, než v čem jsme doposud žili. Proto jsem se rozhodla vstoupit do kurzu Jarní očista. V duši i přesvědčením jsem vegan už od narození. Jen doteď to prostě nebylo možné uskutečnit (všichni víme – bude ti chybět maso, mléko blablabla). Pro mě, mého manžela a naši holčičku to není jen tak ,”nějaká očista”, nebo ,”zase dieta” – jak zaznělo z okolí, ale začátek famózní cesty.

Nechutenství a vlčí hlad

Před kurzem jsme byli opravdu nešťastní, velice hladoví a přitom naprosto přejezení konvenčního jídla. Mně se střídalo nechutenství s vlčím hladem na sladké a po přejezení pocit na zvracení. Manžel měl velmi často tak nafouknutý žaludek a střeva, že měl pocit, že se roztrhne a pomohly až pilulky.

Konec zažívacích obtíží

Za celou dobu vaření podle Jíme Jinak tyto potíže nenastaly. Když si však někde výjimečně dáme to co dříve, potíže jsou zpět.
Doma se z psychických důvodů nevážíme, ani neměříme, ale já mám po Jarní očistě o 2 čísla menší oblečení a můj už tak štíhlý manžel si musel udělat o dost menší dírku do pásku.

Z postrachu se stala radost

Laurinka se učí papkat správně. A já jsem z toho moc šťastná a klidná. A to uspokojení, když Laurinka s nadšením papká všechny možné druhy zeleninky a v ručičce v kočárku nedrží párek v rohlíku, ale špalíček uvařené mrkvičky, nebo petrželky.

Když jsem manželovi poprvé uvařila snídaňovou miso polévku, oba jsme se na sebe přes stůl uculovali… dnes se mě manžel ptá, jestli ji ještě stihnu udělat, než poběží do práce. A když náhodou nestihnu uvařit oběd, shodli jsme se (po několika pokusech a posléze nepříjemných pocitech), že si radši dáme kousek (manželova) kváskového žitného chlebíku s hummusem, než abychom si dali přes oběd něco z restaurace. Z mého, a to doslova, neštěstí z jídla se stala radost nakupovat a vařit. Je to tak osvobozující, nemuset nakupovat a bloudit celým obchodem, ale omrknout jen zdravý koutek a zeleninu a rychle pryč.

Stále máme velké rezervy, ale den za dnem na tom pracujeme. Ale ne ve stresu, že něco musíme… v klidu a s čistým svědomím, že dáváme sobě i miminku to nejlepší, co dokážeme. Konečně vím, jak na to.

Darinka

PS: Víte už jak na zdravé cukroví?

My na Jíme Jinak ano! Naučíme vás chutné cukroví - bez cukru a 100% rostlinné! 💖 Mrkněte jak nahradit cukr ve vánočním pečení nebo se seznamte s perfektním plánem pečení zdravého cukroví. A myslíme i na vás, kterým dělá starosti lepek. Ochutnejte některý ze 40 receptů na bezlepkové cukroví.

10 lidí už poděkovalo za článek.

Komentáře

Jeeee, to je krásný příběh :-) Ať se daří i nadále!

To je skvělá změna a moc gratuluji ke krásné holčičce. Ať vám všem chutná život i nadále ❤️

Ukázat další komentáře

Vyzkoušejte také

Našli jsme se nejen v jídle, ale i sami v sobě (Žaneta, 38 let)

Změna jídelníčku přinesla změny, které jsme nečekali a kdyby nám je někdo předem líčil, ani bychom mu nevěřili. Ono to totiž není jen o jídle. Zajímavé byl...

I ve starším věku má smysl začít se změnou (Věra, 65 let)

Po dětech jsem začala přibývat na váze. Vyzkoušela jsem snad všechny diety, sportovala jsem, ale hubnout se nedařilo. Navíc se mi zhoršovalo zdraví. A pak ...

Diabetoložka nevěří svým očím ani výsledkům z laboratoře (Líba, 53 let)

Změnu jídelníčku jsem podnikla kvůli manželovi, který je diabetik. Jeho stav se po prodělání obyčejné chřipky velmi zhoršil, jeho stav byl děsivý. Změna st...

11 kg dole a nemoci si na nás nepřijdou (Lucka, 43 let)

Loňský rok jsem se rozhodla radikálně změnit v mém životě vše, co se dá. Hlavní změnu jsem se rozhodla udělat na svém těle. Díky změně jídelníčku jsme popr...

Byla jsem brutálně unavená, bolela mě hlava a klouby. Je to pryč! (Zuzana, 33 let)

K jedálníčku Jíme Jinak ma priviedly silné bolesti hlavy, k čomu sa postupne pridali aj ťažkosti s pohybovým aparát – bolesť chrbta, kĺbov, kolena. K...
12
3

Dala jsem sbohem refluxu, únavě i 4 kilům (Jana, 29 let)

Chcela som sa zbaviť únavy, mala som oslabenú slinivku, takže reflux a nepríjemný pocit po najedení. Tiež som jedla dosť neskoro a potom ma otravovalo to, ...