Míša je s námi v programu Podzimní detox. Její zpráva mě ohromně potěšila. O to víc, že před třemi lety to vzdala po dvou týdnech a kvůli potravinovým omezením se na čas dala na paleo dietu. Tentokrát je s námi celou dobu a píše, že díky kurzu má mnohem méně špinavého nádobí, více času na rodinu, vánoční přípravy z větší části hotové a doma pořádek, což se zalíbilo i manželovi, který se aktivně zapojil do prodeje vyřazených věcí.

Napoprvé jsem to vzdala to po dvou týdnech

Dobrý den, už dlouho se chystám napsat, jak mi to jde. Ale dostala jsem se k tomu až teď, takže můj příspěvek asi bude o něco delší. 🙂 Program s JJ jsem už jednou zkoušela, byla to Jarní očista, myslím před třemi roky. Tehdy jsem měla jenom jedno dítě, nepracovala jsem na ničem dalším. Vzdala jsem to po dvou týdnech, protože jsem neměla čas, nic jsem nestíhala, rozčilovalo mě, že pořád musím vařit. Přišlo mi, že nemůže být zdravé nejíst mléčné výrobky, proč bych neměla jíst vejce apod.

Pomůže paleo dieta?

Tentokrát je to ale úplně jinak. Začátkem letošního roku jsem zjistila, že nemůžu lepek, jako dcera, (takže bezlepkové vaření a pečení je pro mě v pohodě) a mléčné výrobky. A od té doby jsem hledala, jak vlastně jíst. Kolem mě byla spousta příznivců nízkosacharidové a paleo stravy. Tak jsem pořád dokola zkoušela tu druhou. Jenže mně maso vlastně nechutná a nechci ho vařit, musím si ho schovávat po kouscích do různých zeleninových směsí apod. Zato miluju luštěniny, které se tam ale jíst nemají. Takže jsem neustále hledala recepty, ale nechtělo se mi nic z toho dělat, jedla jsem jenom kuřecí a asi tři jídla dokola. Sice jsme maso už dlouho kupovali jenom od drobných chovatelů, ale stejně mi to vadilo. Pak mi ještě začalo být dost špatně po vejcích.

Díky podzimnímu detoxu mám víc času

Takhle jsem se trápila do listopadu, kdy na mě vyskočila reklama na Podzimní detox. Hned jsem se přihlásila a z programu jsem naprosto nadšená. Tentokrát to vidím tak, že mám díky programu s Jíme Jinak mnohem víc času, míň špinavého nádobí, větší pořádek, do Vánoc mi zbývá jenom pár povinností a plno času na rodinné aktivity.
Určitě to bude tím, že většinu surovin už znám a běžně používám delší dobu. Jídla mi chutnají, podle jídelníčků ale vařím sporadicky. Inspiruju se, zkouším nové recepty, ale přehazuju si je tak, jak mi vyhovuje. Obvykle vařím nové jídlo dva dny po sobě. Je to fajn v tom, že mám potřebné suroviny, které potřebuju zpracovat. A taky v tom, že se ho takhle naučím vařit a příště už to jde snáz.
Mám hodně ráda thajské kari, to jsem si často dělala i s masem. Takže úprava s luštěninami mě nadchla. Vždy mám doma kokosové mléko v bio kvalitě, takže když nestíhám, nevím, nechce se mi nic hledat, tak si udělám tohle jídlo s nějakou obilovinou a jsem naprosto spokojená.

Jí to se mnou celá rodina

Většinu jídel se mnou jí celá rodina, překvapilo mě, že dvouletý syn si hned zamiloval kysané zelí. Celkově mi tahle strava ohromně vyhovuje, od začátku jím bez lepku, mléka, masa, uzenin, vajec. Jediné, co mi tak úplně nejde, je cukr. Ale neberu to jako záležitost na 8 týdnů, takže to vidím tak, že přijde čas, kdy to zvládnu i bez něj. Zatím jsem zhubla asi 4 kila, cítím se mnohem líp.

Úklid ocenil i manžel, který nerad věci vyhazuje

Jsem nadšená i ze stránek, je tu tolik receptů, které vyhovují mým stravovacím omezením, že nemusím hledat nikde jinde. Báječná je i ta část s úklidem. Vždycky jsem bojovala s manželem o každou drobnost, která by se přece mohla hodit, takže se nemohla vyřadit. Tentokrát jsem se ale do hloubkového úklidu pustila přes den, kdy je v práci. Sám uznává, že je to tady mnohem lepší a nadšeně prodává přebytečné věci (což je činnost, která mě zoufale nebaví). Takže moc děkuju za tento báječný program.

Míša

Své porce musím bránit před rodinou:-)

Adad: Dobrý den, děkuji za krásný a hlavně srozumitelný...

Děkuji za skvělé stránky

Eliška: Dobrý den, moc děkuji za skvělé stránky, které...

Manžel je ze stravy nadšený. Řekl, že už končí se slaninou!

Bára: Dala jsem na stůl polévku a najednou dcery...

Vaše videorecepty jsou úžasné, každý den se zdokonaluji

Iva: Ahoj! Od 21.12. nepiju kávu, od 25.12. nejím...

Jsem moc ráda, že jsem do sebe za kurz investovala

Giana: Váš kurz se mi moc líbí. Jídla jsou...

Díky Klubu JJ se ze mně stává jiný člověk

Maca.stej: Jsem v Klubu JJ druhým rokem a téměř...

Díky JJ mi snížili léky na revmatoidní artritidu

Eva: Ještě jednou děkuji za Jíme jinak, děláte to...

Děkuji za vaše recepty, mám 7 kg dole (72 let)

Zdeňka H.: Paní Evo. Bude mi 72 let, ráda...

Konečně mám všechny informace na jednom místě

Jitka: Dobrý den, chtěla jsem vám moc poděkovat za...

Vaření dle JJ je zábava a rychlovka a navíc s dobrým pocitem

Spenito: Klasické konvenční vaření mně v poslední době přestávalo...

Výsledky se dostavují okamžitě

Magda:  Jsem moc ráda, že jsem s vámi všemi...

Očista byla super!

Janakralicek: Očista byla super, diplom jsem si udělila, byla...

Syn začal dobrovolně jíst dušenou zeleninu

Alena.brunova: Teda ty kapustičky na zádíčka! To je mňamkošinka!...

Díky kurzu jsem získala nové návyky a cítím se skvěle

Maradamc: Dobry den pani Evo a Heleno, nejdrive jsem...

Úspěch – chutná i příteli

Iveta: Co mám uvařeno, nabízím i příteli a nezdráhá...

Skvělé filmy, neskuteční lidé

Jana: Mila Evi a Heli a vsichni, kdo jste...

Jste unavená a vyčerpaná? Posilte v zimě ledviny

Nastartujte imunitu a vyhněte se nemocem.

Je to snadné. Zjistěte, jak na to.

Stáhnout ZDARMA

Jak to vidíte vy? Napište komentář.

Komentujte
Vaše jméno

Jméno uložíme a zobrazíme, váš e-mail nezveřejníme. Zásady ochrany údajů.

SDÍLEJTE PŘÍSPĚVKY - získejte členství v Klubu JJ nebo jeho prodloužení. Jak to funguje?
Autorem článku je Eva Cikrytová
Se změnou jídelníčku jsem se zbavila mnoha zdravotních potíží, se kterými si medicína nevěděla rady 30 let. Jídlo, vaření, psaní a šíření zdravého životního stylu se stalo mojí vášní. Je mi čím dál lépe a konečně mám své zdraví ve svých rukách. Celý příběh
Předchozí článekMrkvové těsto na 4 způsoby
Další článekTýdenní jídelníček 5