Domů > Magazín > Těhotenství a porod

Malé moje mléko nestačí, lze ho nahradit kupovaným obilným v bio kvalitě?

Dobrý den. Měla bych dotaz ohledně umělého mléka. Malé je pět měsíců a moje mléko bohužel nestačí. Je možné místo umělého mléka dávat kupované v bio kvalitě rýžové nebo ovesné? Moc děkuji.

Úplně nejlepší pro malou je vaše vlastní mlíčko a je nutné udělat cokoliv, aby stačilo. Žádná sebelepší náhražka jí nemůže dát to co vy. Zaměřila bych se na váš jídelníček, jestli jíte opravdu dobře a kvalitně, aby se mlíčko mělo z čeho tvořit a na časté přikládání. Je to o nabídce a o poptávce, příroda to má vymyšlené dokonale, takže když vydržíte a budete kvalitně  jíst, není možné, aby jí vaše mlíčko nestačilo.

Co se týče kupovaných obilných mlék, tak rozhodně bych vám nedoporučila dávat dceři a vůbec malým dětem kupované obilné krabicové mléko, byť v biokvalitě. Bohužel výrobní proces není zrovna ideální, obilí není dostatečně provařeno a zpracováno a je pro děti těžce stravitelné, navíc zahleňuje. Tím pádem neobsahuje důležité živiny a pokud by se dítě stravovalo jen tímto mlékem, mohlo by být zdravotně poškozeno. Úplně nejlepší je vařit obilné mléko doma, není to nic těžkého a dá se navařit i na pár dní dopředu. Více o problematice kupovaných obilných mlék zde. A jak na obilné mléko najdete tady. 

PS: Z práce do práce, život letí a vy nic nestíháte?

Pokud před sebou stále jen hrnete všechny ty povinnosti, které život přináší, je čas se zastavit. 🛑 Je tohle život, který chcete? O tomto jste snili? Asi ne. V přírodě začíná nový biologický rok, nový začátek a i my to letos můžeme udělat jinak. Právě tomu se v Jarní Očistě také věnujeme a máme dokonce připravený silný závěrečný aktivační rituál, aby se vaše záměry mohly uskutečit. Zdaleka v očistě nejde jen o vyvážený jídelníček. Pojďte si ujasnit touhy, naberte zas energii a pojďte se cítit ve svém těle lépe. Začněte s námi 8 týdenní Jarní očistu. Pročistíme tělo, zlepšíme jídelníček, postavu i psychiku.

Zdravé recepty, zdravé vaření a životní styl. Tisíce receptů zdarma. Co víme, sdílíme! :-)

Buďte první, kdo poděkuje za tento článek.

Komentáře

podle mne je hlavní být v klidu a neposlouchat nesmysly o slabém mléce a kojení po třech hodinách. Každé z mých dětí bylo jiné, s prvním jsem o kojení bojovala měsíce. Co ale měly společné byl hlad po hodině, buzení se i v noci max po dvou hodinách a debužírování u prsu pomalu hodinu. Podle všech rad jsem měla dávno začít přikrmovat. Naštěstí se vždy našel člověk, který mne povzbudil, časté přikládání schválil a nakopl, že s tak mizerným jídelníčkem tomu děcku vážně nezbývá nic jiného, než být v podstatě trvale přisoslé. A vskutku, jakmile jsem začala jíst všechno a neodbývala se chlebem a čokoládou, tak je prtě najedené během deseti minut a na další porci si vzpomene až klidně za ty tři-čtyři hodiny.
U třeťátka mi naštěstí pomohl už primář v porodnici, laktační poradkyně (byť z osvícené porodnice) mne zahrnula hromadou protichůdných rad, sestrám se zdálo, že kojím moc často a už bych to měla tomu třídeňátku krátit, ale primář mne uklidnil. Řekl něco v tom smyslu, že z nemocniční stravy ještě žádné dítě neprospívalo, ať mi dítě klidně leží u prsu celý den a já se mám povalovat v posteli s ním a když dnešní babičky a okolí nejsou schopné šestinedělku zásobit čerstvým jídlem, od čeho je tu donášková služba.
Primář se musí poslouchat, párkrát do týdne si oběd proto nechám objednat do školky, kam chodí starší děti. Když to chvíli nedělám a jsem vystresovaná z přemíry práce, hned to pozoruji na miminu, které je rázem o poznání hladovější.
V půl roce má skoro 10 kilo, takže mu strava podle jj svědčí a do přikrmování se neženeme.

Zkusila bych ty homeopatika, čaj Laktozin a šípkový, hodně vývarů a spánek.Hlavně nepodléhat větám tipu “musíš, musíš a prostě musíš”, já jim u první podléhala byla jsem vystresovaná a přenášela to i na dítě, samozřejmě mléko neteklo a dcera to začala bojkotovat. U druhé jsem se na všechny rady vyp..la a hle, jde nám to krásně. Nejduležitější je spokojená máma.

Ukázat další komentáře

Vyzkoušejte také

25
9

Zelené výhonky čočky

Používání čerstvých výhonků je výbornou prevencí před jarní únavou. Olistěné výhonky červené čočky poskytují krom jiného také chlorofyl ceněný pro své deto...

Hlívové řízečky

Hlívové řízečky se hodí se ke všemu – k salátům, k teplé zelenině, do placek nebo jen jednoduše s chlebem a nějakou salsou či dipem.

Bob zahradní – zdravá jarní zelenina

Bob zahradní je typickou jarní zeleninou. Je nejen velmi zdravý a bohatý zejména na železo, ale hlavně chutný a snadný na pěstování takřka kdekoli. Víte, j...

Ezogelin çorbası – turecká hustá polévka

Dnes se s vámi podělím o recept na polévku z turecké kuchyně, která doslova voní Anatolií. Hlavní složkou této výživné, chutné a přitom jednoduché polévky ...

Bohaté fusilli s květákem

Tento recept je bohatý nejen na ingredience, ale hlavně na vůně a chutě, které s v něm krásně se prolínají. Pro milovníky těstovinových jídel.

Veganský Mac and Cheese

Příznivci originálních receptů a tradic se asi chytnou za hlavu! Co má tohle společného s klasickým Mac and Cheese? Ochutnejte a posuďte sami.