Domů > Výhody pro členy > Aktuální výhody

Mé oblíbené skleněné nádobí

Od té doby, co bydlíme na Sázavě, mám v kuchyni čím dál tím víc skleněných kousků nádobí. Na vaření, na servírování, na bylinky, na vodu…Tohle jsou moji favoriti. Nejvíc mě překvapila pyramidová poklice.

Konvičky na čaj

Ty používáme denně hned dvě. Léta letoucí jsem měla doma skleněnou konvičku na čaj se skleněným sítkem. Je ideální na bylinky, protože se neničí jejich účinek. Když se v nabídce Kavalieru objevila dvoustěnná čajová konvička, tak jsem si ji hned dopořídila. Kdo je ráno první u sporáku, ten uvaří konvici banchi a celé dopoledne je co popíjet. Dvoustěnná konvice má nerezové sítko, které se dá vyndat. Většinou ho v konvici máme celý den, jen dosypeme občas pár čerstvých lístků a děláme druhý, třetí nálev. Díky dvojité skleněné stěně je čaj dlouho horký i bez ohřívání. Pro návštěvy tu mám ještě konvičku na french press, do které jim dělám mletou kávu a pak jednoduše zmáčknu sítko dolů a je filtrovaná. Moje kamarádky si takhle vaří obilnou kávu, meltu a jiné náhražky kávy, které nejsou instantní a jsou s ní moc spokojené. Dávám tuhle konvičku často jako dárek našim známým.

Sklenice a hrnečky

Těch není nikdy dost a občas jsou potřeba doplnit. Nemám ráda rychle vychladlý nápoj, takže tyhle dvoustěnné hrnečky jsou moji favorité. V létě se v nich nápoje tak rychle neohřejí a v zimě jen tak nevychladnou. Mám dokonce i skleněnou mističku s dvojtým sklem na polévku či jiné teplé jídlo viz obrázek dole v galerii. Ta se hodí pro ty, kdo se s jídlem skutečně poctivě prosliňují a koušou ;-)

Misky a skladovací mističky

Těch ze skla mám nepočítaně. Do otevřených misek dělám saláty, pomazánky, těsta. Do zavíracích dávám zbytky obilí, luštěnin, odkrojky připravené na vývar apod. Skvělé jsou misky, které jdou použít jako servírovací a pak se dají zavíčkovat. Schválně dělávám větší porci salátu k obědu, zavíčkuju a pak k večeři v lednici jako když se najde. Obzvlášť v létě, když je tolik práce na zahradě to ušetří práci s krájením a dochucováním zeleniny. Zrovna tak neustále pěstuji nějaké klíčky a microgreens a jejich zásoby skladuji v uzavíratelných malých mističkách (viz ty se zelenými víčky dole v galerii), aby byly kdykoli po ruce. Skvělé jsou i na jarní divokou zeleninu, která ve skleněných dozách v lednici vydrží dlouho jako čerstvá viz foto medvědího česneku.

Hrnce, formy a pekáče

Skleněný hrnec mě naprosto fascinoval. Vařím v něm každé nishime (video návod na nishime), ale i polévky a jiná zeleninová jídla, u kterých mě baví vidět dovnitř. Mám všechny tři velikosti, které se prodávají. Sklo na rozdíl od kovu neničí vitamíny, ze skla se při vaření nic neuvolňuje, takže se hodí i k přípravě speciálních léčebných nápojů.
Na pečení mám skleněnou bábovkovou formu, ve skleněné formě dělám i napařovaný chleba (to je ta poslední fotka dole v galerii), pak mám několik pekáčků a zapékacích mís. Nejčastěji používám tu, která se dá po upečení zavřít plastovým víkem a skladovat. Takto dělám pravidelně polentu viz foto, která nám vydrží na dvě jídla. Uvařím polentu, naliju do skleněného pekáčku, když ztuhne sníme půlku, zavřu zbytek a dám do lednice, druhý den to v tom skle upeču a dojíme to. Nic neosychá a ušetřím nádobí.

Pyramidové víko

To je vychytávka, kterou jsem objevila asi před rokem a dlouho s ní váhala. Pyramidové víko je totiž drahé a já měla pocit, že tak velký kus skla doma ani nechci. Dnes to víko leží téměř každý večer na woku od Easiglide (na to mají Klubáci taky 25% slevu) a do rána v odkapávači, aby se večer použilo zase. Fakt je to skvělá vychytávka při vaření zeleninových jídel – zelenina se krásně podusí ale není rozmočená, protože odpařovaná voda stéká do žlábku na kraji poklice a pára odchází otvorem ve víku. Jednoduše geniální a u nás se rozhodně užije.

Karafy, brčka, talíře

Když se tak rozhlížím po kuchyni, vidím další a další kousky, které běžně používáme. Na sváteční jídla máme krásné skleněné talíře, v létě dávám vodu s bylinkami nebo ovocem do skleněné karafy a holky rády používají brčka, takže jsme pořídili skleněná, která po použití opláchneme a vrátíme do příborníku. Karafa Indis s chytrým víčkem viz foto je příjemná v tom, že se nemusí otevírat a zavírat, stačí ji naklonit a voda z ní vyteče díky závažíčku. Nepadá do ní hmyz a nenalijete si do pití kousky citrónu nebo bylinek díky sítku ve víčku.

Lahve a termolahve

Bylinky si na cesty dávám do silných skleněných lahví a když chci prodloužit jejich teplotu, tak použiji lahve s termoobalem.

Sklo je praktické

Všechny tyhle kousky nádobí dávám do myčky, s výjimkou pyramidové poklice, kterou stačí po vaření opláchnout a v myčce by zabírala zbytečně moc místa. A brčka taky jen propláchneme a je uklizeno. Když byly děti malé, tak jsem se i bála, že je sklo křehké, ale tohle borosilikátové sklo značky Simax něco vydrží. Nemá pouze rádo prudké střídání horkého a studeného, ale jinak je velmi odolné. Tedy pokud nepadne z výšky na kamennou dlažbu. Ale mírné pády na naší dřevěnou podlahu zvládá překvapivě dobře.

Občas je potřeba něco doplnit

Ačkoli mám domácnost dobře vybavenou a skleněného nádobí skutečně dostatek, jsou pro mě návštěvy místní prodejny nebezpečné. Tedy spíš pro moji peněženku. Vždycky se tam totiž najde nějaká šikovná mistička, lahvička na bylinkový macerát nebo vázička, kterou zrovinka potřebuju. Naštěstí výrobky ze skla nejsou nikterak drahé, až na takové speciality jako třeba ta pyramidová poklice, takže dojít si udělat radost do prodejny a odnést si něco od značky Simax je pořád levnější, než dělat si radost v obuvi nebo kabelkách :-)

A protože mám tyhle kousky moc ráda, domluvila jsem už před pár lety pro vás ve sklárnách Kavalier krásnou slevu na nákup, která platí i letos:

Výhoda pro členy Klubu Jíme Jinak

Členové Klubu mají na celý sortiment včetně nových lahví slevu 25%. Platí pro celý nákup na e-shopu www.kavalier.cz . [přihlaste se]
Akce trvá do 31.12. 2023 a platí jen pro ČR.

Sleva neplatí v období od 4. 3. do 8.3. 2023 !!!

PS: Víte už jak na zdravé cukroví?

My na Jíme Jinak ano! Naučíme vás chutné cukroví - bez cukru a 100% rostlinné! 💖 Mrkněte jak nahradit cukr ve vánočním pečení nebo se seznamte s perfektním plánem pečení zdravého cukroví. A myslíme i na vás, kterým dělá starosti lepek. Ochutnejte některý ze 40 receptů na bezlepkové cukroví.

Se změnou jídelníčku jsem se zbavila mnoha zdravotních potíží, se kterými si medicína nevěděla rady 30 let. Jídlo, vaření, psaní a šíření zdravého životního stylu se stalo mojí vášní. Je mi čím dál lépe a konečně mám své zdraví ve svých rukách. Celý příběh

20 lidí už poděkovalo za článek.

Komentáře

Miloslava
1. 3. 2023

Krásný den. Tak jsem si chtěla objednat skleněné nádobí se slevou a bohužel v e-shopu
mi po zadání zde uvedeného kodu vyskočila info, že kod neodpovídá žádnému slevovému kuponu. 😔 Zde máte však uvedeno, že akce je platná do 31.12.2023
Děkuji předem za odpověď.

Krásný páteční den.
Právě jsem si udělala radost a objednala skleněný hrnec a pár drobností k tomu.
Děkuji za slevu, která potěšila :-)
Všem přeji úžasný, zdravím kypící nový rok, plný barev nejen na talíři!
Marcela

Ukázat další komentáře

Vyzkoušejte také

Osvoboďte se s Feng Shui II – nový díl se super slevou

Změňte svůj život prostřednictvím změn v prostoru. Pronikněte dále do principů Feng Shui. Členové Klubu Jíme Jinak mají další díl oblíbené knihy za půlku.
5
18

Skleněné nádobí na vaření, pečení i servírování s 25% slevou

Skleněné hrnce a formy na pečení značky SIMAX, které znáte z našich video receptů, vřele doporučujeme pro zdravé vaření, pečení i skladování. Pro členy Klu...
3
2

Trampolínky Bellicon se super slevou

Ke zdravému způsobu života neodmyslitelně patří i pravidelný pohyb. Cvičení na trampolínkách se stává stále více a více oblíbeným cvičením, které můžete pr...
1
1

Naplněný život, trénink mysli a individuální péče na míru se slevou pro Klubáky

Potřebujete pomoci se zdravím, váhou, psychikou, finanční či rodinnou situací? Pro členy klubu Jíme jinak jsme domluvili slevu na osobní konzultace s osobn...
4

Vánoční pečení se blíží. Usnadněte si ho se silikonovými formami Lurch s velkou slevou!

Dokážete si představit Advent a Vánoce bez sladkého a voňavého cukroví? Adventní pečení ideálně zahájíte s Lurch – Flexiform – silikonovými for...