Chytré telefony a internet

Většina z vás nejspíš vlastní chytrý mobilní telefon. A skoro všichni na něm dnes mají internet. Připojuje s k wifi a má mobilní data. V dnešní době se stalo téměř nutností vědět, co kdo měl na oběd a jak hezky to vyfotil na Instagram. Ale dejme tomu, že jsou tam i užitečné vlastnosti. Já se třeba neobejdu bez aplikace, která mi řekne, v kolik mi jede autobus. Přece když jdu kolem té zastávky, proč bych se zastavovala a dívala se na vytisknutý jízdní řád, že teda v kolik mi to zítra ráno jede do práce. Vytáhnu mobil, zapnu internet (no buďme upřímní, já ho skoro nikdy nevypínám) a podívám se na aplikaci, v kolik mi to jede. Téměř vše dnes stojí a padá na chytrém telefonu a jeho připojení k okolnímu světu.

Pamatujete na fax?

Taková ta doba, kdy můj tatínek odjel do Austrálie a aby dal mamince vědět, že doletěl v pořádku, musel poslat fax do jeho práce v Česku, tam zavolali k babičce domů a babička poslala dědu autem k nám, aby to mamce osobně řekl, jelikož my jsme tenkrát neměli telefon. Jo, ty doby už jsou dávno pryč. Na jednu stranu to teď máme trochu jednodušší, ale když náhodou internet vypoví službu jen na pět vteřin, všichni máme najednou problém. Ale je to opravdu problém? Tak či onak, lidé neustále vyžadují rychlejší a spolehlivější připojení. A tak se na scénu chystá nastoupit 5G bezdrátové komunikační připojení.

Telekomunikační společnosti vás vždy udrží v obrazu… jen vám možná neřeknou úplnou pravdu.

Určitě jste si někdy všimli, že vám na mobilu bliká 3G nebo 4G Lite, minimálně vám o tom říkal ten fešný chlapec v prodejně telefonů, že proboha 3G je zastaralé, přejděte na 4G Lite za výhodnou cenu… Ale ono to už asi nestačí. Tak přichází pátá generace – 5G. Ale nastávají obavy, co to udělá s lidstvem. Protože nikdo nikdy ještě tohle silnější připojení netestoval v dlouhodobém hledisku. A to málo, co vědí, se vědcům moc nelíbí. A mě taky ne. Hned vám řeknu proč.

I netechnik vidí, že to nějak nesedí

Na začátek si odbudeme definice a technologie 5G. Chytrá teta Wikipedie říká následující (1): 5G návrh se zaměřuje na vyšší kapacitu než stávající 4G, umožňující vyšší hustotu uživatelů mobilních zařízení… Výzkum 5G se také zaměřuje na snížení odezvy oproti 4G, snížení spotřeby baterie nebo také na lepší implementaci Internetu věcí. To zní krásné, ne? Ve zkratce by to totiž mělo znamenat mnohem rychlejší internet, naprostá milisekunda, než se vám to přepne na další stránku. Ráj pro všechny puberťáky. Ale mě už zaráží ta část definice, která zmiňuje vyšší hustotu. Hustota mínící víc lidí na menší prostor se stejnou rychlostí a silou internetu. Prostě to zvládne víc, ale za jakou cenu? A tak jsem pátrala dál.

Všude samé antény

Zavání to Velkým Bratrem (ne ta reality show, 1984 od George Orwella, doporučuji si přečíst). Aby 5G mohla fungovat a splňovat ty krásné možnosti rychlejšího internetu, technici se rozhodli používat milimetrové vlny ve frekvenci mezi 10 až 100 gigahertzů, jedná se o tzv. Elektromagnetickou frekvenci. Maximální použití je 300 gigahertzů. Na rozdíl od 4G, která fungovala v rozmezí 800 megahertzů až 2.5 gigahertzů. Myslím, že nemusíte být žádný vědec ani technik, aby vám došlo, že ta změna je obrovská. A právě kvůli tomuto má 5G trochu problém. Má menší dosah. Silnější výkon, ale jeden aparátek, který přenáší signál,  neobsáhne tak velkou plochu jako 4G a navíc nedokáže jen tak projít budovou, jelikož jeho frekvence je kvůli vysokým číslům opravdu hustá. Co to znamená pro nás? Že na každém rohu budou malé mobilní antény, aby 5G přenášely. Tahle technologie zvládne signál v rozsahu 10 metrů až 2 kilometry. To mi tedy nepřijde moc. Podle statistik to vychází 10 až 12 domácností na jednu anténku.

Víte, kolik lidí na světě vlastní chytrý telefon? V roce 2018 je to 2,5 miliardy lidí, 2,5 půl miliardy chytrých telefonů (4). A každým rokem toto číslo roste. V roce 2020 to budou už skoro 3 miliardy. Na světě je momentálně zhruba 7 a půl miliardy lidí. To jsou čísla, co?

Doktoři a vědci varují, že 5G by mohl představovat velký hazard se zdravím.

A teď když jsme si odbyli tu technickou část, pojďme se podívat na tu pro nás opravdu důležitou. Je 5G bezpečné pro naše zdraví? Všichni se prozatím vesměs shodnou, že to tak úplně bezva není. Spousta vědců začíná poukazovat na to, že čím víc jsme vystaveni elektromagnetické frekvenci (EMF), tím víc nebezpečí nám hrozí (3). Myslím, že člověk nemusí být vědec, aby ho napadlo, že když se něco jmenuje elektromagnetické, že to možná nebude úplná procházka růžovým sadem.

Elektromagnetická hypersenzitivita jako moderní syndrom
Dokonce existuje syndrom s těmito frekvencemi spojený. Jedná se o elektromagnetickou hypersenzitivu. To už není moc sranda. Zahrnuje to příznaky jako bolest hlavy, ospalost, únava, stres, dokonce problémy s pletí, problémy se zažíváním, bolest svalů a mohla bych pokračovat. Všeobecně mezi možné zdravotní následky při vystavení elektromagnetické radiaci patří neurologické nemoci, problémy s rozmnožováním, problémy s pamětí a učením, dokonce i divočejší následky jako poškození DNA, taktéž se zmiňují nádory na mozku, rakovina. Už samotné 3G, mnohem starší a slabší generace, bylo studováno a podobné zdravotní problémy byly u lidí taktéž nalezeny. Co teprve když to někdo vytuní na frekvenci 5G.

 • Jako 17 minut v mikrovlnce
  Doktor Gabriel Cousens pro Natural News (2) uvedl, že 5G je “naprostá zdravotní pohroma”. Přirovnává vystavení se 5G technologii 17 minutám v mikrovlnce. Doslova vám to uvaří tělo a mozek. Jestli má pravdu, tak by vědci měli technologii 5G radši pořádně prozkoumat a pokud ji opravdu chtějí vypustit do světa, někdo by se měl zamyslet nad tím, jak její následky odbourat.

Konspirační teorie nebo děsivá skutečnost?

Když jsem tak hledala informace a pročítala si články, studie, i komentáře lidí, objevily se i takové zkušenosti (kde se nedá ověřit pravdivost, ale na zamyšlení je to určitě dobré), jako třeba tento příspěvek. Jedna slečna popisovala návštěvu svého strýčka v jeho práci, když byla malá. Z popisu nebylo přesně jasné, co strýček dělá, nejspíš technik nebo vědec, ale pracoval s technologii 5G. Ona už totiž dávno existuje, jen nikdy nebyla vpuštěna do světa. Prozatím měli vývojáři rozum. Slečna popisuje, jak jí strýček jednou vzal do práce, ale aby mohla vstoupit do místností, kde pracovali na frekvenci 5G, musela si obléct speciální oblek, který ji měl před radiací chránit. A strýček vždy říkal, že 5G je nepoužitelná technologie pro svět venku, že je to moc nebezpečné. Dle slečny strýček nakonec umřel na rakovinu, která se mu rozšířila po celém těle, a doktoři také objevili kompletně zničený kyčelní kloub, přesně tam kde strýček nosil svůj mobilní telefon a to ten samotný telefon v sobě měl mnohem starší technologii. Kombinace toho a pracovního vystavení 5G ho prostě zabila. Pravda či zfanatizovaná lež?

Na internetu najdete spoustu konspiračních teorií, co se týče mobilních telefonů a jejich vln, jak moc jsou nebezpečné nebo ne. Existují určité studii a názory vědců, ale na 5G neexistuje dlouhodobá studie vlivu na lidi a to je trochu alarmující. Ale rozhodně existují studie na 3G a 4G a hezky to nevypadá. Však si vzpomeňte, jak před víc jak 50 lety doktoři rozhlašovali, jak je kouření zdravé a zaručeně pomáhá na astma. A jak je tomu dnes? Dnes víme, že je to přesně naopak. Něco, o čem tvrdili, že je bezpečná a zdraví prospěšná věc, je dnes ten největší strašák a spousta lidí na to doplatila svým zdravím, někteří i životem. Takže protože, nám někdo něco tvrdí, neznamená to ještě automaticky, že má pravdu. Vždycky si hledejte další informace, nevěřte slepě všemu, co kdo řekne. Stejně tak může být, to co já tu dnes píšu, za pár let vyvráceno. Upřímně? Kéž by. Ale ty dosavadní informace, které máme již dnes, jsou už dost alarmující a možná se časem nebudeme stačit divit, na co všechno se ještě přijde. Takže zůstaňte na příjmu…nebo radši ne.

Offline režim – pár hodin klidu

Já osobně jsem po přečtení všech informací, co jsem mohla najít, ne zrovna nadšená. 5G mi moc sympatické není. Osobně věřím, že tyhle frekvence nás prostupují, a že když telefonujeme a máme ten mobil u obličeje, že do nás něco z těch frekvencí přechází. Nedovedu říct, co přesně se děje nebo jak je to bezpečné či ne. Nejsem vědec ani technik, ale jsem zvídavá duše a budu si zjišťovat dál. A opravdu si na noc ten mobil vždy radši vypnu, počítač a router taky, ať aspoň na pár hodin mám klid. Ono to není na škodu na chvíli přejít do offline režimu, on vám ten svět nikam neuteče.

 

Zdroj pro první dva obrázky přímo v článku: defendershield.com a naturalnews.com

 

Manžel si ani nevšiml, že jíme jinak

Alena.brunova: Před pár dny mne manžel načapal u monitoru, odkud...

Konečně zdravý jídelníček

Ilona71: 2,5 kg dole. Jsem moc rada za tento...

Moje jídlo chutnalo spolužákům, kteří běžně jí sladkosti

Dagbri: Moje jídlo chutnalo spolužákovi ve škole, který dostává...

Dcera díky vám měla svůj první štrůdl a byla nadšená

Stramis: Včera jsem zkoušela bezlepkové těsto z jahel a...

S vámi je očista vždy příjemnější

Iva: Každý rok si říkám, že budu šetřit a...

Už nikdy nechci zpět: konečně se cítím se fit

Evacernosk: Děkuji za tento kurz, přesto že jsem dané...

Šok: jí to i můj masomil manžel!

Jana: Šok! Jídla z kurzu jí i můj masomil...

Hlavní je ten pocit, jak se po kurzu cítím!

Alko: Splaskla jsem přes prsa o 6 cm, v...

Vaše kurzy jsou super

Lucie: Moc Vás zdravím, holky :-). Od doby, co...

Hubnutí jde samo

Iva1: Dobrý den, pořád se bavím a pořád hubnu,...

Ubývají cm i kg. Stojí to za to!

Ilona: Ahoj, dnes, šestý den - úbytek váhy 2...

Moje hmotnost je konečně stabilní

Iva V.: Ahoj Evi, já jsem úplně nadšená ze...

Konečně více vnímám své tělo

Avka: Ahoj celému týmu JJ a všem, kteří prošli...

Ač jsem 3 roky na vege stravě, na JJ receptech funguje mé tělo lépe

Pavlivlmaeorua: Zdravím, nejprve bych chtěla poděkovat, za úžasný dar,...

Přítel mi řekl, že by tak chtěl jíst už pořád

Lucie: Ráda bych napsala takové shrnutí mého kurzu. Především...

Jíme Jinak působí na všech úrovních

Michjana: Náš mladší syn (15) si minulý týden přerovnal...

19 komentářů. Jak to vidíte vy? Napište komentář.

 1. Osobně zapínám wifi a síť pouze na nezbytnou dobu, polohu kormě navigace nikdy. Jsem sledovatelný pouze pomocí BTS, ale při použití Orbotu to není vůbec snadné mne lokalizovat. G5 jako člověk, který něco ví o bioelektřině a biofrekvencích mohu říci jediné – je to skvělý způsob zlikvidovat přebytečnou část populace a ponechat snáze ovladatelný zbytek.

 2. Ony komplet mobilni sluzby, WiFi, Bluetooth a pod. vysoce ohrozuji zdravi a zivoty, jenze i ti co je nevyuzivaji jsou ohrozovani, dokonce vice nez kourenim. Je az usmevne, jak nekdo broji proti vznetovym motorum a pritom ma BT hansfree strcene do ucha a jidle si ohriva v mikrovlnce

  • A jejda, někdo si nám plete 5G (5.generaci) a 5Ghz WiFi síť. 5G router samozřejmě nemáte, ten neexistuje.. ????

   • Dneska uz se nabizeji modmemy a routery, ktere 5G podporuji, ale ta sit samozrejme jeste neni spustena 🙂 zatim je to jenom reklama… pocitam, ze do konce roku (vyuziji vanoce?) se to rozjede ve velkem… takze pristi rok by se to mohlo spustit, pokud se domluvi instalace anten atd. (hlavnim hracem je tady cinsky Huawei, u ktereho ale hrozi, ze ty technologie zneuzije pro spionaz, takze by se to cele mohlo o par let zpozdit…)

    • podle toho, co jsme měli za informace na školení, tak pravá 5G síť ještě opravdu dostupná není, je to třeba 4,8G síť;)
     Na věci to ale nejspíš nic nemění.

 3. Ve Francii nemůže být WiFi, kde jsou malé děti, zde nám Lítačka Krnáčová “nasadila” WiFi všude – do metra, tramvají, sama má 7 dioptrií, tak ať jsem taky slepí, že jo /EMP mimo jiné zvyšuje riziko subkapsulární katarakty, vzniku Parkinsonovy a Alzheimerovy nemocí atd. atd. Loni mi zemřela kamarádka, která 3 h denně telefonovala – předčasná smrt na rakovinu v pouhých 54 letech. Braňme se!
  Vysílače mohly být dříve 180 m od obytné budovy, nyní je to pomalu na každém 3. paneláku!

 4. presne. Nechcem už žiadne 5G a iné. Však 4G už dosť škodi ne? Prečo vlastné vymysleli take veci? Nebolo nam lepšie mat pripojeny kabel do počitača a internet išiel? Myslim že 3G,4G a 5G je zabijak života. Ani to nemaju riadne otestovane a už to chcu dať von? Myslim že kable boli lepšie jak dnes nejake 4G a blbosti.. Protestujem proti tomu 🙂 kto sa prida necg klikne tu : https://www.5gspaceappeal.org/

 5. V Americe už proti tomu protestovali a já to přepošlu taky některým lidem, protože nám to tady hrozí taky!

  • Nám tu hrozí mnoho věcí, které už v USA prošly a přitom evidentně škodí. Od technologických průšvihů po dovolené látky v potravinách, GMO apod. Určitě je dobré vědět a informovat dál, případně se včas bouřit.

    • A některá barviva má naopak povolená. Třeba karmínovou modří. Brilantní. A to je pěkný svinstvo. Hlavně na mozek malých dětí.

 6. Zobrazit všech 19 komentářů

Komentujte
Vaše jméno

Jméno uložíme a zobrazíme, váš e-mail nezveřejníme. Zásady ochrany údajů.

Předchozí článekObsah pesticidů v hruškách šokoval i vědce
Další článekPoprvé v životě vařím jen kvůli sobě. S láskou. (Petra, 34 let)