Domů > Magazín > Vaše příběhy

Příběh o „zmizení“ myomu (Maruška, 30 let)

Gynekolog mě chtěl poslat kvůli myomu na operaci. To jsem nechtěla, měla jsem před svatbou a plánovala rodinu, což by mi operace o tři roky posunula. Stránky jsem našla téměř náhodou a stravu změnila až kvůli synovi. Myom na to reagoval po svém – prostě zmizel!

Od malička jsem byla osypaná, pak se objevil myom

Už od mala jsem trpěla na atopický ekzém, takže mám už vcelku dlouho vypozorované, co můžu a co ne. Nicméně většinou jsem to nijak zvlášť neřešila a stejně jedla, co jsem zrovna chtěla. S tím, že jsem prostě byla skoro pořád osypaná. Takže hledání mého stravování, jakože vážně, začalo až před pěti lety. To mi na gynekologii našli nález, prý myom na děloze. Sice nic zas tak závažného, ale vůbec se mi nelíbila představa toho, že bych v budoucnu mohla mít například problém s otěhotněním atd. Tehdejší gynekolog mi vlastně nic nedoporučil, tak jsem přešla k jinému. Zpětně si říkám, že byl vlastně vcelku moudrý. Nový lékař byl totiž až přehnaně aktivní, hned mi vyjmenoval několik variant, avšak každá zahrnovala nakonec operativní vyjmutí. A to se mi také nelíbilo, jelikož bych pak nesměla další tři roky otěhotnět. A já tou dobou měla asi dva měsíce před svatbou a malovala si krásnou budoucnost v novém bytě s vlastní rodinou.

Moje raw období

V té době byla v kurzu raw strava. Četla jsem několik příběhů o tom, co komu pomohla syrová strava vyléčit a rozhodla se to zkusit. Přišlo mi to jako lepší řešení než dát padesát tisíc za léky, které by možná ani nepomohly, přičemž bych pak stejně musela na operaci. Jelikož právě skončila zima, tak bylo zase spoustu čerstvé jarní zeleniny, jedla jsem hromady ovoce (viz foto mého ovoce na tři dny). Můj partner mě v tom podporoval, za což jsem mu nesmírně vděčná i teď. Dokonce i když jsme šli někam spolu do restaurace, tak vybíral tak, abych si také mohla dát něco vhodného. Tři měsíce jsem vydržela jíst 100% raw. Mezitím byla svatba, mimochodem i státnice jen o dva dny dřív, takže jsem byla v docela velkém stresu. Hodně jsem zhubla, vlastně až moc, pár následujících měsíců jsem skoro nemenstruovala.

💡 TIP: Sezóna plavek je tu! Zkus tento jídelníček a sprav si postavu.

Svatební šaty zezadu mi po těch pár měsících byly,  jak jsem zhubla, byť jen 5 kg, ale bylo to znát.

Lékař mě seřval a objednal na operaci

Pak nastala další kontrola. Myom se zmenšil asi o dva milimetry od poslední návštěvy. Byla jsem nadšená, zmizel mi i ekzém. Ale když jsem se chtěla pochlubit lékaři, jak se to podařilo, tak mě v podstatě jen seřval, že je to blbost, že strava nemůže nic takového vyléčit. Že za jedenáct let jeho praxe se nic takového nestalo, že asi minule měřil špatně. A i když jsem v podstatě nechtěla, tak mi naplánoval za další tři měsíce operaci. Nebyla jsem dost silná na to, abych mu odporovala, upřímně jsem se ho bála.

První brouček mě zachránil před operací

A tak jsem se dál stravovala asi ze 70% syrovou stravou, bylo už pozdní léto, mě přestala chutnat „ledová“ zelenina. Koncem září jsem ji už nemohla ani vidět. A pak jsem měla předoperační vyšetření. Lékař, co ho prováděl, mi oznámil, že se operace odkládá. Já nechápala a on pokračoval: „Minimálně o devět měsíců.“ :D A tak mě můj první brouček zachránil před operací, kterou jsem nechtěla.

Foto, kdy už jsem částečně jedla podle JJ, zhruba rok po porodu.

Pak jsem začala jíst jinak

Od té doby už uběhlo pár let. Následovalo druhé a třetí těhotenství, i když jen druhé dítě. Po porodech byl ještě myom stále dohledatelný, i když už menší. Od prvních příkrmů prvního syna jsem začala i já jíst jinak. Tedy asi tři roky nazpět. Ze začátku to bylo spíš z mé vlastní lenosti, že jsem nechtěla zvlášť vařit pro něj a pro sebe. Jedli jsme ještě docela dost masa, pak jsem znovu otěhotněla a nic mi nechutnalo. :D

A myom zmizel

V létě jsem si mohla dovolit jít ven jen v kraťasech a tílku.

Takže v Klubu jsem teprve rok. Skoro rok už jím minimum masa (max. jednou za týden), skoro žádné pečivo a vařím každý den čerstvé jídlo. A víte co? Nedávno jsem přestoupila k jiné gynekoložce a když mi dělala vstupní prohlídku, tak tam nic nenašla!!! :D Prostě ten myom zmizel. Samozřejmě, když jsem se o tom zmínila, tak mi tvrdila, že to asi bylo něco jiného, když to zmizelo, jelikož to myomy nedělají. Ale já vím své! DĚKUJI!!! Bohužel už nemám ty lékařské zprávy, co jsem měla k žádance na operaci. Nedávno jsem se toho s chutí zbavila (vlastně ani nevím proč jsem to doma tak dlouho měla…).

O hubnutí mi nešlo

Musím říct, že ačkoliv jsem takhle nikdy nejedla kvůli hubnutí nebo tak (Na syrové stravě jsem hubnula až moc), tak předpokládám, že jen díky této stravě vypadám furt stejně a baví mě, že na fotkách se nepozná, že bych zestárla. ;-)
Váha se mi srovnala do normálu a od té doby drží, i když už mám dvě děti.

Jak zvládnout vaření a úklid s dítětem

Fotka z minulého měsíce, mám dvě děti a furt skvělá postava.

Jo a víte jak, jsem stránky Jíme Jinak poprvé našla? To když jsem se s prvním prckem snažila ještě zvládat i domácnost a hledala jsem na internetu „jak zvládnou vaření a úklid s dítětem“, našlo to skvělý článek o tom, jak zvládnete ráno uvařit snídani, sváču i oběd s sebou do školky. :-)

Moc Vám děkuji a pokračujte ve skvělé práci!

*Maruška*

 

PS: A takhle si vařím s Jíme Jinak.

PS: Cítíš se v plavkách sebevědomě?

Pokud letos nechceš schovávat zadek pod ručník, pojď na to s námi jinak.
Chci lepší postavu!

Se změnou jídelníčku jsem se zbavila mnoha zdravotních potíží, se kterými si medicína nevěděla rady 30 let. Jídlo, vaření, psaní a šíření zdravého životního stylu se stalo mojí vášní. Je mi čím dál lépe a konečně mám své zdraví ve svých rukách. Celý příběh

24 lidí už poděkovalo za článek.

Komentáře

patocova
10. 12. 2019

Taky mám myomy, od poslední návštěvy u GYN lékaře Jím Jinak a doufám a věřím, že se operaci vyhnu. Uvidíme v březnu.

Ukázat další komentáře