Domů > Magazín > Zdraví

Mobily vyvolávají agresivní formu rakoviny

Všichni tak nějak tušíme, že záření z mobilních telefonů asi není úplně zdravé. Dle politiků a prodejců to není až zase tak vážné. Ale názory prodejců a vědců se na tuto problematiku zásadně liší. Jak moc vážné záření teda je?

Vliv mobilů na naše zdraví je jasně prokázaný

Mezi tím, co říkají politici a prodejci o působení záření z mobilů na lidské zdraví a výsledkem nezávislých testů – je velký rozdíl. Dle studie profesora Franze Adlkofera (nezávislého vědce) je škodlivý vliv záření z mobilů na naše zdraví zcela jasně prokázaný. Jeho studie ukázala, že vysokofrekvenční magnetická pole jsou schopna poškozovat lidskou DNA. A právě poškozená DNA je vždy na začátku vývoje rakoviny.

Jak se výzkum provádí?

  1. Nejdříve se na izolovaných lidských buňkách zkoumá, zdali fyzikální jev měl nějaký vliv.
  2. Pokud ano, tak se přistupuje k pokusům na zvířatech.
  3. Pokud se i při pokusech na zvířatech potvrzují výsledky předešlého výzkumu, tak se přistupuje ke třetímu stupni — zkoumání na lidech.

 

Přesně toto bylo učiněno i s rádiovými vlnami mobilních telefonů. Poznatky, které máme dnes k dispozici, nenechávají, podle mého názoru, žádný prostor pro pochybnosti o tom, že záření z mobilních telefonů je schopno vyvolat rakovinu u lidí,” prohlásil vědec Adlkofer.

Další poznatky z výzkumu

  • Během testů na myších byl jedním z objevujících se nádorů také glioblastom. Jedná se o jeden z nejhorších druhů rakoviny mozku.
  • Na základě experimentů se zvířaty bylo zjištěno, že glioblastom se objevuje také často u lidí, jež dlouho a často používají mobilní telefony. Minimálně 10 let častého používání,” řekl Adlkofer.
  • Adlkofer poukázal i na studii, jenž ukazuje na růst počtu rakovin mozku v celkové populaci od doby, kdy byly zavedeny mobilní telefony.
  • Zmínil také, že minulý rok byla publikována v Anglii studie, ve které bylo ukázáno, že počet glioblastomů se zvýšil 2x od zavedení mobilních telefonů.
  • Dle Adlkofera vědci tvrdící, že mobilní telefony nemají takto velký škodlivý vliv na naše zdraví, jsou zaujatí, jelikož pracují na samotné výrobce mobilních telefonů a společnosti s nimi spojené, včetně politiků.

zdroj: rozhovor s Adlkoferem pro německou TV RT

PS: Cítíš se v plavkách sebevědomě?

Pokud letos nechceš schovávat zadek pod ručník, pojď na to s námi jinak.
Chci lepší postavu!

Zdravé recepty, zdravé vaření a životní styl. Tisíce receptů zdarma. Co víme, sdílíme! :-)

2 lidi už poděkovali za článek. Oceňte práci autora také.

Buďte první, kdo napíše komentář