Domů > Zdravé recepty > Kondimenty

Pikantní křenová kulička

Uvařeno
bez lepku
bez sóji
sezóna zima
děti od 2 let

Malá ale pěkně ostrá. Taková je kulička ze strouhaného křene. Tenhle doplněk vyrobíte raz dva a strávníky u stolu s ní jistě překvapíte. Velký úspěch mívá u mužů, ale naše čtyřletá slečna jí také ráda.

Ingredience
  • umeboshi švestička
  • 1 lžíce strouhaného čerstvého křenu

Kdosi mi vyprávěl příběh o malém chlapci, který byl houbařit se svým otcem. Houby je zavedly až k státní hranici, kde...

Postup
  1. Švestičku odpeckujeme a smícháme ji v třecí miste nebo přímo rukama s na jemno nastrouhaným křenem.
  2. Ze vzniklé hmoty tvarujeme kuličky.

Praktické

  • Jedná se o velmi pikantní doplněk, takže každému dáme na talíř jen malý kousek odpovídající zhruba půl lžičce.
  • Pokud je na vás až moc silná, klidně ingredience krátce povařte v trošičce vody a pak teprve podávejte.
  • Můžeme si vyrobit větší množství na pár dní dopředu a skladovat v uzavřené krabičce v lednici.

Děti

  • I děti potřebují doplňovat pikantní a pálivé chuti, ale jen v malinkém množství. Tento doplněk bych nedávala dětem mladším 2 let. Stejně by jej asi nechtěly jíst.

PS: Z práce do práce, život letí a vy nic nestíháte?

Pokud před sebou stále jen hrnete všechny ty povinnosti, které život přináší, je čas se zastavit. 🛑 Je tohle život, který chcete? O tomto jste snili? Asi ne. V přírodě začíná nový biologický rok, nový začátek a i my to letos můžeme udělat jinak. Právě tomu se v Jarní Očistě také věnujeme a máme dokonce připravený silný závěrečný aktivační rituál, aby se vaše záměry mohly uskutečit. Zdaleka v očistě nejde jen o vyvážený jídelníček. Pojďte si ujasnit touhy, naberte zas energii a pojďte se cítit ve svém těle lépe. Začněte s námi 8 týdenní Jarní očistu. Pročistíme tělo, zlepšíme jídelníček, postavu i psychiku.

Se změnou jídelníčku jsem se zbavila mnoha zdravotních potíží, se kterými si medicína nevěděla rady 30 let. Jídlo, vaření, psaní a šíření zdravého životního stylu se stalo mojí vášní. Je mi čím dál lépe a konečně mám své zdraví ve svých rukách. Celý příběh

Buďte první, kdo poděkuje za tento článek.

Komentáře

Tonantzin
5. 10. 2017

Konečně nějaký naozaj hardcore kondiment. Vřelé díky. :-)

My jsme si vyhlídli křen u lesa na jednom z našich výletů a zrovna předevčírem jsme si pro něj zašli s polní lopatkou. Je v něm síla přírody a taky má dobré grády. Hledáme teď, jak ho využít, dokud je čerstvý a tak se tu ten recept objevil jak na zavolanou. Už jsem to smíchala, večer podám a jsem zvědavá na reakci.

Ukázat další komentáře