Domů > Jak začít > Inspirace

Sladké placičky

Z plněných knedlíků mi zbylo těsto, tak jsem se rozhodla z něj vytvořit placičky na svačinu, které nakonec byly možná ještě lepší než samotné knedlíky! Zkuste :-) Krásně voní (skoro jako trdelníky) a chutnají po skořici.

Smíchat uvařené a vystydlé jáhly s trochou kukuřičné a pohankové mouky (bylo by lepší dát pšeničnou mouku, lépe fermentuje a způsobí přirozenou sladkou chuť placiček, ale já jsem chtěla bezlepkové) a soli. Rozemlít lněné semínko a zalít ho troškou vody, nechat pustit sliz (nahradí vajíčko). K jáhlám vmíchat lněné semínko se slizem a celé zpracovat v těsto. Nechat na sluníčku 4 hodiny fermentovat. Pak přisypat skořici (doporučuji dát trošku víc, krásně po ní voní a chutnají / můžete dát klidně i perníkové koření). Rukou vždy uplácat teňoučkou placičku, kterou dát smažit na olejem vytřenou pánev. Placičky se nelepí a jdou krásně smažit i obracet. Poté obrátit a smažit na druhé straně dozlatova. Nejlepší jsou namazané marmeládou bez cukru nebo povidly (nebo třeba i mandlovým / oříškovým máslem či sladem).

Určitě by tyto placičky šly udělat i naslano s pomazánkou. Napadá mě, že by se do nich mohla nastrouhat nějaká zelenina – například nastrouhaná mrkev, dýně, napařená brokolice, květák atp. Nebo do těsta ještě zamíchat dýňová a slunečnicová semínka, luštěnina, cokoliv. Také by šly udělat určitě i na způsob bramboráků – majoránka, česnek, nastrouhaná cuketa/kedlábek atd. Zkuste a podělte se o svou verzi! :-)

PS: Cítíš se v plavkách sebevědomě?

Pokud letos nechceš schovávat zadek pod ručník, pojď na to s námi jinak.
Chci lepší postavu!

Zdravé recepty, zdravé vaření a životní styl. Tisíce receptů zdarma. Co víme, sdílíme! :-)

Buďte první, kdo poděkuje za tento článek.

Komentáře

výborná sladká pochoutka, já jsem jen smíchala jáhly s poh.moukou, skořici, usmažila, potřela datlovým sirupem a má chuť na slaké byla dokonale ukojena. Do příště koupím amasaké, abych byla makrobioticky korektní :-P

Delali jsme je na cestu na dovolenou a moc se povedly. S marmoškou opravdu výtečná svacinka :-)

Ukázat další komentáře