Soutěž už byla ukončena a výherce byl odměněn.

Pojďte si s námi zasoutěžit …

… o balíček potravin od značky Probio!

Co balíček obsahuje?

 • čirok
 • čočka zelená
 • čaj sv. Hildegardy – poznávací sada
 • uzená paprika
 • hořčice
 • lískové ořechy
 • mouka cizrnová
 • proteinová tyčinka
 • rozinky
 • rýžový pudink s malinou

Do soutěže se můžete zapojit, pokud do 15.5. odpovíte do komentáře pod tímto článkem nebo pod příspěvek na Facebooku na otázku:

? Jakou další výzvu na Jíme Jinak máte ještě před sebou? Čeho chcete dosáhnout a zatím se nedařilo a proč?

… Změnit jídelníček, zbavit se chutí na sladké, přeučit manžela jíst zdravě, zhubnout, naučit se konečně péct kváskový chleba, nebo jste se ještě neodhodlali fermentovat vlastní tempeh? Nebo něco úplně jiného? A proč se to zatím nepodařilo? Nemáte čas, nevíte jak na to, bojíte se, máte špatnou zkušenost nebo …?

Výherce vybereme 16.5.
Držíme vám palce! 

Největší hubnutí nastalo po vysazení cukru a bílého pečiva

Mrask: Dobrý den, začala jsem asi 14 dní před...

Od doby, co jsme na JJ nás zubařka chválí

Petra: Tak u nás (zejména u mě) to byla...

Poděkování

Dobrý den, vaše stránky jsem objevila cca před měsícem....

S manželem jsme dohromady zhubli 15 kg!

Zdeňka B.: Kurz i přes zdravotní obtíže, které mě...

JJ má pro mě kouzlo, které nejde ani popsat

Miluše: JJ má pro mě kouzlo, které nejde ani...

Óda na jara a jarní očistu (Marek)

Postit se dá i s radostí a humorem, jak...

To, co děláte, mě obohacuje, inspiruje a učí

Pavla: děkuji Vám za Vaši lásku k jídlu, díky níž...

Díky JJ jsem ušetřila, cítím se lépe, hubnu a lépe i vypadám!

Kateřina: Na JJ stravě jsem oproti normálnímu stravování ušetřila...

Už si nedovedu představit talíř bez zeleniny

Marie: Jídla mi moc a moc chutnají! Dole 2...

Každý nový článek je obrovským přínosem

Martina: Díky moc za celý "seriál" o cestování, který...

Objevila jsem kapustu a nemohu se jí nabažit!

Stipl2: Misto cizrny sel do hrnce opeceny tempeh a...

I sestřička v nemocnici si všimla, že jím zdravě

Bartoanaovj: Evi, Helčo, děkuji za práci kterou děláte. I...

Děkuji za celý rok v Klubu

Dobrý den, Evo a Heleno, chtěla bych vám poděkovat za...

Za 6 dní v kurzu Hubnutí do plavek má dole 1,5 kg a 4 cm v pase!

Dagmar: Jsem 6.den v kurzu Hubneme do plavek a...

Výsledky se dostavují okamžitě

Magda:  Jsem moc ráda, že jsem s vámi všemi...

Zhubla jsem 5 kg za 3 týdny a 9 cm v pase

Lenka: vaše recepty okukuju již dlouho, až letos jsem vyzkoušela...

Hubneme do plavek online: Shoďte 5 kg za 14 dnů

44 komentářů. Jak to vidíte vy? Napište komentář.

 1. Pokud vařím pro sebe a dá se říci i pro manžela, nemusím nic moc řešit. Vývar, polévka, kaše, vařená/dušená/napařovaná zelenina, obiloviny, luštěniny/nebo soj. výrobky a kvašená zelenina. V různých vlastních obměnách si pochutnám/me (já více, manžel si někdy dopřeje něco navíc podle chuti) Mám rychle uvařeno a v klidu jím. Nemusím ani moc používat recepty.
  Vaření pro za pár let téměř 30ti-leté kluky a jejich dívky, když se sejdeme o víkendu je jiné. Polévky téměř neřeším. Zeleninové jíme již od dětských let kluků. Hlavní jídla, řešení svátků a oslav to je jiné. Proto jsem si vytiskla recepty, které by mohly chutnat všem a podle receptu také postupuji v přípravě jídla. Pokud chutná, označím recept sluníčkem a jsme dohodnutí, že je možné ho zopakovat. Pokud vaří kluci více podle sebe, tak doplním zeleninou. Mám ráda jídlo podle JJ i lehká klasická jídla. Potřebuji se naučit jíst menší porce a žvýkat.
  Nyní mám po výkonu v ústech. Dva dny jím obiloviny, zeleninu a kvašenou zeleninu malou lžičkou, pomalu koušu. A výsledek je jasný. Tělo využívá stravu dokonale i po 61 roce. Mám trošku hlad, ale bezva:-) Malá/kávová lžička a jaký efekt………..

 2. Moje výzva je více inspirovat přítele a dceru k jedení podle JJ. Potřebuji méně ujíždět a co nejvíce se držet zásad, protože oni pak taky mají tendence ujíždět. Potřebuji pěstovat svoji pevnou vůli. Při 10 denním rýžovém půstu letos vydržel se mnou i přítel (kromě trochu piva a kávy), dcera se taky v rámci jejích možností přidala a bylo nám lépe.

 3. Celkově mi nejde jíst zdravě.
  1. pracuju v závodní kuchyni.
  2. manžel je vyloženě “nezdravec” 🙁

 4. Najet naplno na zdravý životní styl. Někdy to docela jde a někdy se mi vůůůbec nechce a ztrácím motivaci.

 5. Když jsem po podzimním detoxu zjistila, že by mě zajímalo, jaké informace najdu v Klubu a přihásila se tam, rozhodla jsem se, že si projdu všechno, co se tu nabízí. Zeptala jsem se svého těla, co mi říká, s čím pokračovat a tak mám za sebou Jarní očistu, pak jsem měla pocit, že by mi šlo konečně trochu zhubnout a tak jsem v Hubneme do plavek. Moje další výzva budou “Babičky” (začíná být u příbuzenstva vidět, že jím jinak)- na což se těší i děti (pořád zjišťují, jestli už tam jsem) a potom budou Saláty (to zase oslovilo manžela). Třešnočkou na dortu budou Dezerty.
  Moc se mi zalíbilo přání Kraakory, a tak taky přidávám přání (říkám si, čím víckrát si to budeme přátř, čím větší šance, že se to splní :-)í, aby nám ty výzvy dobře vyšly a podařilo se nám spolnit naše tužby, aby jak říka Eva, nám (i našim blízkým) bylo dobře.

 6. Mojí výzvou pro letošní rok je „vykrmit“ sebe i manžela a při tom neuhnout ze zásad zdravého vaření JJ ?. Za 16měsíců změn v jídelníčku (loni částečně a letos už zcela dle zásad JJ), jsem já šla dolů o 12kg a manžel 18kg, z toho skoro polovina je jen za poslední 4 měsíce. Cítíme se dobře, únava se nekoná, ale já sama se už sobě nelíbím a do plavek se letos taky netěším – paradoxně z opačného důvodu než většina žen (při 164cm vážím 44kg) :-D. Takže zapracovat na pořádném žvýkání, posílit slinivku a nedělat si těžkou hlavu z tlaku okolí, i když vím, že to myslí dobře.

 7. Moje rozhodne letni vyzva je shodit a ro nejen do plavek. Ze zdravotnich duvodu jsem pred nekolika lety zacala jist relativne zdrave – bez lepku, mleka a cukru, bohuzel po prestehovani k novemu priteli jsem se nechala opet strhnout a ponekud jsem sesla z cesty zdraveho stravovani a vysledkem je sedm kilo nahore, takze nyni zacinam odznovu 🙂

 8. Dnes jsem Vaše stránky objevila a jsem naprosto nadšená! Takže pro mne je právě největší výzva nebát se a zaregistrovat se do Vašeho klubu. Je mi 24 let a už od puberty mne trápí potíže s žaludkem. Často mi bývá nevolno, nevydržím dlouho bez jídla. Vážím 40 kilo, ráda bych trochu přibrala – takže trochu opačná vize, než tu má mnoho jiných čtenářů 🙂 Nicméně myslím, že má váha souvisí s mým nevhodným stravováním. Proto jsem odhodlaná začít odznovu, nejíst tak nezdravě jako jsem jedla doposud – tj. velmi slaná jídla, sladkosti, asijské nudlové polívky apod. a konečně si uvědomit, že tu jde o mé zdraví a i o můj budoucí život. Taky se těším, že do Jíme Jinak zapojím svého partnera, který by trochu potřeboval shodit břicho 🙂 a také by mu prospěla změna stravování. Krátce řečeno, toužím konečně začít se zdravým životním stylem a inspirovat tím i své blízké 🙂

 9. Po kurzu Jarní očista si chci vyzkoušet kurz Hubneme do plavek. Chtěla bych dosáhnout celoživotní změny ve stravovaní, což se mi po malych krůčkách od ledna, kdy jsem si zaplatila členství u Jíme Jinak, daří. Někdy se mi nedostává času na sledovaní, vstřebávání a zkoušení všeho, co tu nabízíte. Pozitivní na tom je, že už teď vím, že budu Vaším členem i příští rok? Děkuju za to, že jste.

 10. Přemýšlela jsem, jestli se zapojit – jak formulovat “další” výzvu… Pro mě je dlouhotrvající velkou výzvou s JJ skutečně naplno začít – se vším všudy, dosud se mi to dlouhodobě nikdy nepodařilo. A proč? 3 děti, troje různé potravinové alergie/odlišnosti. Jejich strava má většinou prioritu a já bývám po vaření jednoho či dvojího jídla už utahaná, takže na další jídlo pro mě některé dny rezignuju. To bych ráda prolomila, letitou snahou se mi podařilo na “svou” stranu dostat 3ze4 svých strávníků a tváří se to nyní při vynaložení přiměřeného úsilí zvládnutelné.
  A pak mám ještě soukromý cíl, který ale nenapíšu “nahlas”, on by se mi jinak jistě vysmekl. Týká se pravidelnosti jídla, což pokládám za velmi podstatné a věřím v zaměření vší své energie jedním směrem, tak, aby nebylo možné než to přinejmenším hodně vylepšit. Kéž se nám všem v našem úsilí daří lépe a lépe. 🙂

 11. Pro mě je momentálně největší výzva začít víc vařit ve stylu JJ především kvůli své osmiměsíční dcerce. Abych jí dala dobrý základ dokud to mohu ovlivnit. A další, snad větší výzva, je umět si tento přístup obhájit před okolím…

 12. Další výzva je pro mě nesklouzavat k jídelníčku bez zeleniny. Jarní pusty už jsou pro mě a staršího syna pohoda. Mladší nemá rád změny a nová jídla ani neochutná. Musím kamuflovat. 🙂 Občasné vyboceni z JJ jídelníčku nam nevadí, je to příjemná změna. Vegani, ani MB, alespoň zatím, nejsme. Když však nedržím pevně JJ směr ve svých rukou, třeba proto, že vaří manžel, je to špatně. Nevari žádnou zeleninu kromě zelí k vepřové. Takže výzva – vařit skoro vždy. Je mi po zelenině líp, luštěniny už mi chybí, když nejsou, po mych oblíbených polívkach se mi stýská, pokud si je neuvarim. Proč to zatím nešlo? Občas ráda předám vaření někomu jinému, protože se mi nechce. Ale následky nejsou ono. 🙂

 13. Nadchnut okolie pre JJ, piect BZL kvaskovy chlieb – najradsej v Reissovej pekarnicke, vyskusat si JJ na dovolenke/cestovani. Skusit aj narocnejsie recepty.

 14. Pro mne výzvou je upečení chleba z kvásku, zkoušela jsem to víckrát, ale nikdy mi hezky nenaběhl i když jsem ho celou noc a půl dne měla v peřině 🙁 snad se mi to povede!!!!!! Někdy!!! To ho pak nafotím a pošlu 🙂

 15. Mou výzvou je to, aby se jarní detox stal detoxem celoročním se všemi jeho vedlejšími účinky – tj. zlepšením zdravotního stavu, psychického stavu i stavu domácnosti. Vidím to optimisticky – tak na čtyři roky! 😉

 16. Ještě se nam nepodařilo úplně vynechat jogurty u dětí. Kávu a čokoládou u manžela.
  Výzvou je pečení chleba z kvásku. To je prostě alchymie! A na domácí tempeh není ještě čas.
  Co je pro mě pořád záhadou je manželovo hubnutí. Něco jde dělat lépe a zatím nevíme co.
  Věřím že díky podpoře dědí i manžela se nám podaří jídelníček ještě více zdokonalit.

 17. Teprve začínám, takže první velkou výzvou je zcela vyřadit cukr. V těhotenství ?? jsem cukrem sypala snad i plátek ? masa (samozřejmě s nadsázkou). Zatím se mi daří vyhýbat se průmyslově zpracovaným potravinám. Vše si doma sama vařím, naštěstí čas na to díky rodičovské dovolené mám a tak je jen na mě jak si zorganizuji den. Jen ta chuť na ultrasladké až přeslazené mě minimálně 1 týdně přepadne ??‍♀️

 18. Zbavit se záchvatu, kdy sním vše sladké, co je po ruce. Jediným řešením je prostě to nemít doma. V ostatních případech potřebuji získat více sebekontroly a ovládání se.

 19. Tak moje výzva je především v omezení až vyřazení sladkostí, které se záhadně doma objeví a můj mozek na ně nepřestane myslet, dokud nezmizí v mém žaludku ? A pak mě láká vyrábět si doma různé další produkty: rostlinná “másla, sýry”, častěji taky “mléko” a gomasio. A našlo by se více. Zároveň mám dobrý pocit, že za skoro 7 let, co vás znám a vařím z 70% podle vás, moje rodina JJ jídla má ráda a teď dokonce snídaně vaří manžel a babička se naučila ke klasickému obědu aspoň teplou zeleninu. A zdravotní bonus je bez debat.

 20. Již nějaký ten rok jím podle Vás a velice mi chutná. Přála bych si, abych ale vydržela a v průběhu tolik neporušovala, což se mi občas stane.. Právě jsem si ale upekla do zásoby nějaké zdravé krekry, tak snad jsem na náhlou chuť na “něco” připravena 🙂 Nyní mám před sebou výzvu kvásku, který jsem zatím nevyzkoušela.. A strašně moc se na to těším.. Snad se povede 🙂

 21. U mě je výzva vydržet jíst “čistě” (myšleno bez občasných úletů) aspoň měsíc, nebo ještě lépe až do zmizení atopického ekzému. Protože každý úlet znamená následující den ekzém nebo minimálně svědění. Prostě se to zatím nějak nedařilo. Třeba pár dní jím komplet Jinak a pak jsem na návštěvě, kde mají na stole brambůrky a já je prostě musím pořád užírat. Nebo u mamky, když se zeptá jestli si dám kousek dortu, tak většinou neodmítnu – zaprvé je mi to trochu blbé a za druhé mám na to chuť. A to si jindy dělám vlastní zdravé dezerty a přesto se neudržím. Dost možná za to může únava(noční kojení). Tak jen doufám, že se mi to brzy podaří. 🙂
  A až se mi to podaří, tak je mou výzvou “nakazit” i moji mamku, jelikož by fakt hooodně potřebovala změnit jídelníček.Sice ji naťukávám už teď, ale dokud nebudou výsledky, tak se nechytne.

 22. Rozhodně potřebuji přeučit manžela a děti jíst zdravě.Nevede se mi to u nich a pro mě samou vařit mě moc nebaví.Ráda bych,aby jsme byli do zdravé stravy zapojeni všichni?

 23. Pro mě je největší výzva nenápadně změnit stravu zbytku rodiny a pomoct tak synovi s atopickým ekzémem. Taky chci zhubnout, ale to už se díky kurzu Zhubněte do plavek úspěšně děje…

 24. Vase jedla, dezerty, ktore davate na stranku ma velmi inspiruju, chcela by som zacat jest miso polievky na ranajky, len sa ich musim naucit pripravovat,aby chutili aj ostatnym clenom rodiny.uz som sa pokusala,ale manzel ohrnal nos ;( ale pickles mu chutilo. Al. ranajky na slano, so zeleninou. Tiez by som sa chcela naucit robit tempeh domaci, ten chuti aj detom. Tiez sa chystam poriadne si prestudovat vasu stranku a stat sa clenom pre odber receptov a informacii. Pacite sa mi 😉

 25. Chcela by som naučiť svojho manžela jesť zdravé jedlá, určite by mu to zdravotne veľmi pomohlo. Zatiaľ sa mi to nepodarilo, lebo on sám nechce, je značne tvrdohlavý a hlavne bol vychovaný na tradičnej dedinskej kuchyni a veľmi ťažko prijíma nové chute. No dúfam, keď ja sa naučím lepšie variť v štýle JJ, verím, že novým chútiam určite neodolá.

 26. Já jsem nedokázala odbourat pozdní jídlo. Když se najím v 18hod. a pracuju do půlnoci, prostě už zase mám hlad 🙁 Takže aspon něco malého vždycky slupnu… a cítím, že pak spánek není tak dobrý, nejsem tak dobře odpočinutá! Budu muset zapracovat na režimu, abych večer nedoháněla resty a šla dřív spát… Věrka

 27. Pomaličku polehoučku se mi daří ke zdravějšímu stravování přimět manžela a děti, tak doufám, že se to bude jen prohlubovat.. ?

 28. S JJ jsem se zatím naučila miso polévku, ta mi moc chutná, pak jsem zkusila picles a povedlo se (takže jsem zakoupila kvašáček na Fleru a mám opět naloženo), poprvé jsem jedla tofu, seitan – docela chutná, dále mě moc baví kompletní talíř a fascinuje mě, že ačkoliv jsem najedená, nejsem nafouklá a můžu normálně fungovat. Konečně jsem založila kvásek a zrovna čekám, až mi vychladne můj první kváskový chleba 🙂 Zjistila jsem, že mi nedělá dobře kafe (zbožňuju kafe), ale to se mi zatím nepodařilo utnout a taky se mi zatím nedaří JJ pořád, protože to neumím časově skloubit. Ale chci se to naučit, JJ mi dělá zdravotně moc dobře.

 29. Ahoj, ráda bych se zbavila závislosti na nezdravých sladkostech. Stále se mi to nedaří a velmi s tím. I když si dělám zdravé varianty stejně mě několikrát do týdne popadne žravá a láduji do sebe všechno hlava nehlava. Tak snad se mi to v brzké době podaří 🙂

 30. Naučit se snídat kaši se zeleninou. Již 5 let jim jinak, ale nemohu se odpoutat od sladkých snídanovych kaší. Tak teď už to snad půjde, když jsem to napsala ?

 31. Přestat jíst klasické sladkosti!!! Myslím, že se nám celkem daří jíst jinak, ale té chuti na sladké se ne a ne zbavit. Je to strašná droga 🙁

 32. Pokračovat po jarní očistě jíst jinak. Naučit se mít ráda miso polévky, protože to mi ani po měsíci nic neříkají.

 33. Jsem tu nováčkem chtěla by jsem vyskoušet nové potraviny a naučit se zdravěji jíst.A zmírniť večer chutě na sladké a zhubnout.
  Nezdařilo se večerním chutím na sladké.

 34. Chcela bysom schudnùť zo zdravotných dovodov a hlavne abysom nemala chuť na sladké.Naučiť sa nové veci a vyskúšať nové potraviny,ktoré som ešte neochutnala.
  Nezdarilo sa preto,lebo vždy keď mám stresy neodolatelná chuť na sladké.

 35. Ahoj,dneska je to zrovna dva měsíce co jsem tady s vámi. Jsem se sebou spokojená,od prvního dne jím poctivě jinak a všechno mi chutná 🙂 Jsem tedy vlastně na začátku té skvělé cesty 🙂 S čím se musím nějak poprat je nejíst po 18té hodině! to se ve mně vždycky něco zvrhne 🙂 Kváskový chleba peču,zelí na zimu do soudku nakládám, teď jsem si koupila krásný keramický kvašáček, tak i pickles si dělám, ale vařím si jen pro sebe, moje drahá polovička je naprostý odpůrce jj , ale co, každý jsme odpovědný sám za sebe 🙂 Tempeh a máslo mně láká,ale zatím jsem neměla odvahu se do jejich výroby pustit,tak snad časem 🙂

 36. Naučit se kvásek. Už asi 3x jsem se o něj pokoušela a výsledek žádný. Peču chleba, ale pořád s kvasnicemi.

 37. Omezit rychle cukry,jist vyvaženou a výživnou stravu,která telo zdravě zasytí a ne zaplacne.

 38. Naučit se vařit chutna a zdravá jídla, zhubnout, přitáhnout ke zdravé stravě nenásilnou formou i rodinu. Také se naučit zpracovávat nové a nepoznané potraviny a díky této stravě se zbavit nebo aspoň minimalizovat, pokud možno, i určité zdravotní neduhy.

 39. Zobrazit všech 44 komentářů

Komentujte
Vaše jméno

Jméno uložíme a zobrazíme, váš e-mail nezveřejníme. Zásady ochrany údajů.

SDÍLEJTE PŘÍSPĚVKY - získejte členství v Klubu JJ nebo jeho prodloužení. Jak to funguje?
Autorem článku je Ajka
Strava pro mne vždy byla a bude středem zájmu. Dává mi možnost žít, poznávat lépe sama sebe, učit se, rozvíjet se a růst. Mou vášní je studium, jak strava ovlivňuje, mění a uzdravuje mé tělo a následné tvoření v kuchyni. To vše budu s vámi ráda sdílet.
Předchozí článek7 tipů, které byste měli vědět při vaření chřestu
Další článek14 překvapivých faktů, které o svém zažívání možná nevíte