Domů > Magazín > Blog

Já do krámu nemusím

Taky jdete dneska na nákup? U nás v městečku jsou v obchodech fronty. Nechápala jsem to až do středy.

Poslední předvánoční nákup

V úterý jsme se cestou z besídky stavili v obchodě pro zázvor. Ve frontě u kasy jsem vyslechla rozhovor dvou žen, které měly narvané vozíky jídlem a plánovaly “poslední vánoční nákup” na pátek před Štědrým dnem. Proč to nenakoupí teď? Pomyslela jsem si v duchu a pochybovala, že obsah jejich vozíků by dokázala sníst do pátku i ta největší rodina.

Pro co se chodí den před Štědrým dnem do obchodu

Došlo mi to až další den doma. Nabízela jsem sousedce, že když vezu děti na kroužek a cestou se stavím v obchodě pro toaleťák, že jí můžu vzít taky nějaký nákup. Pomáháme si tak vždycky navzájem. Když jedna někam vyráží, tak nakoupí i pro tu druhou. A ona že nic nechce, že ještě půjde v pátek. “Proč chceš jít v pátek, když ti můžu teď koupit, co potřebuješ?” divila jsem se. A tak jsem zjistila, pro co lidé chodí den před Štědrým dnem do obchodu. Pro veky na chlebíčky, pečivo na víkend, pro čerstvé uzeniny, mléčný výrobky a sýry.

My nemusíme

Před chvílí přišla z pátečního nákupu a přinesla mi prskavky, které jsem si vzpomněla, že nemám. V masně prý byla fronta jako blázen a všude plno lidí. No tak tohle mi fakt nechybí. Jsem celoročně zásobená obilím a luštěninami, stejně jako zdravými dochucovadly. Základní věci mi vozí jednou za měsíc či dva z eshopu až domů. V létě pak nasušíme, naložíme a zavaříme, co se dá, ve sklepě je zásoba jablek od souseda a sklizená úroda naší zeleniny.  Čím dál tím víc si pěstujeme vlastní, takže odpadají i nákupy zeleniny v době, kdy máme svoji. Sem tam musím pro cibuli, protože té zatím neumíme vypěstovat dostatek. Ale třeba bylinky nebo zelené posypky ve formě mikrogreens a klíčků mám na okně pořád. Takže doma mám vlastně celoročně všechno, co potřebuju. Do obchodu bych nemusela celé týdny, tím spíš mě tam nikdo nedostane těsně před Vánoci, když si chceme užívat klid a pohodu.

To je další výhoda toho našeho zdravého vaření ze základních surovin – my skoro nemusíme do obchodů. Pečivo, uzeniny, mléčné výrobky…to nekupuju už léta letoucí. Jedině jako dárky pro dědečky. A těm koupím trvanlivé v dostatečném předstihu. Na štědrovečerní stůl pak nepotřebuji nic tak speciálního, abych kvůli tomu musela poslední týden do krámu. Takže zatímco sousedi běhají po obchodech, u nás se trénují koledy a chystáme se na procházku.

PS: Přemýšlíte jak zlepšit postavu a své zdraví?

Nepřemýšlejte 😊 Pojďte něco dělat! Ukážeme jak vylepšit jídelníček, co jíst a co ne, a jak si jídlem spravit zdraví! Naskočte do online kurzu Jíme Jinak - JE ZDARMA !

Se změnou jídelníčku jsem se zbavila mnoha zdravotních potíží, se kterými si medicína nevěděla rady 30 let. Jídlo, vaření, psaní a šíření zdravého životního stylu se stalo mojí vášní. Je mi čím dál lépe a konečně mám své zdraví ve svých rukách. Celý příběh

140 lidí už poděkovalo za článek.

Komentáře

To by bylo málo dobrý rok2022, musím přidat 2023😊

Taky jsem byla nakoupit ve čtvrtek. Všem přeji dobrý rok 2022😊

Ukázat další komentáře

Vyzkoušejte také

12
42

Jak se nebát věci pustit

Dnes bych se s vámi ráda podělilo o něco, na čem sama stále pracuji. Je o tom, jak se nebát věci pustit. A nemyslím tím kilovou činku na nohu :-).
2
10

Komu není rady…

Z dob, kdy jsem stavěl tunel v Brně, mi zůstal kamarád Michal, s kterým se dodnes navštěvujeme. Vlastně ho navštěvuji hlavně já. Michal bydlí v centru měst...
37
5

Přebývá vám nať z ředkviček? Víme, proč ji určitě nevyhodit, ale usušit!

Opravdu se vyplatí zabývat se s přebytečnými natěmi z ředkviček? Jasně! Pojďte se s námi podívat, jak moc se můžou hodit v sušené formě.
2
8

Vcházím jako muž, vycházím jako dáma

Jaro je úžasné. Nejenom, že všechno ožívá, voní a kvete, ale i přírodní voda má stále co nabídnout. Je chladem přímo nabitá. Byla by veliká škoda si nechat...