Pozor změna - právě jsme zjistili, že díl, kde vařím já, poběží už zítra v 17:50! Už zítra večer tedy potřebuji vaši pomoc. Podpořte mě a pošlete mi hlas v divácké soutěži. Společně ukážeme, že nejsme žádná ořezávátka :-)

Ano, neuvěřitelné se stalo skutečností. Výzva přijata – jdu vařit do reality show Prostřeno! Chci ukázat, že naše zdravé vaření není žádná věda, jídla jsou chutná a díky nim jde snadno zhubnout – bez hladovky a bez koktejlů.

Jestli si říkáte, že je to šílenost, nejste sami 🙂 Právě proto potřebuji vaši pomoc!

Klikněte na zelené tlačítko, sdílejte a pošleme vám videorecepty, rozhovor ze zákulisí pořadu a další vychytávky.

Skvělý nápad. Chci podpořit Evu

Nikdy neříkej nikdy

To je jedno z mých životních hesel a zase na něj došlo. Před deseti lety mě holky z kurzů hnaly do Prostřena, že to mám národu ukázat. Ale neměla jsem na to tehdy ani chuť, ani odvahu. Když mi známá říkala: „Někdo těm lidem musí říct, jak jim může být dobře a jak moc to chutná,“ tak jsem bez přemýšlení odvětila, že do Prostřena nikdy.

Zdraví máme ve svých rukou

Jak čas plyne, tak lidí, kterým naše jídelníčky pomohly, jsou dnes už tisíce. Tolik lidí nám denně píše, že se uzdravili, zbavili se nadváhy, bolesti i depresí, … je až neuvěřitelné, jak jim to šlo snadno. Stačilo upravit jídelníček. Přibývá lidí, kteří si to vyzkoušeli a kterým je dnes nad slunce jasné, jakou roli v jejich dobrém fyzickém i psychickém pocitu hraje strava. Ten, kdo si nechal poradit a upravil životní styl, ví, že má své zdraví zcela ve svých rukou.

Kromě nadšených ohlasů na naše recepty a kurzy dostáváme také spoustu emailů, kde nám lidé popisují své velké zdravotní potíže, ze kterých je cítit bezmoc, protože mnohdy už ani lékaři nevědí, jak jim pomoci. A přitom my víme, jak málo kolikrát stačí, aby se cítili lépe a tělo se začalo uzdravovat. Začíná to v hlavě a pokračuje v kuchyni.

Přehrajte si toto video
Přehrajte si toto video

Pomozte nám sdílet zdravý životní styl Jíme Jinak

Máme radost, když doporučujete stránky Jíme Jinak a pomáháte nám sdílet myšlenky zdravého životního stylu. Jsme malý rodinný projekt, nejsme korporace, která by si mohla dát reklamu do televize. A právě proto jsem začala o této výzvě uvažovat.

Když mi volala kamarádka, že na mě dá číslo produkční, ještě jsem si myslela, že to je nesmysl a všelijak se kroutila a vymlouvala. Ale když vzápětí volala sama produkční, že je to speciál a že tam budou lidé, kteří se o zdravou stravu zajímají a nějak jim to pomohlo, tak jsem nakonec kývla.

Máme šanci ukázat principy Jíme Jinak v televizi. To je skvělá příležitost! Když mi pomůžete, aby můj díl vidělo co nejvíce lidí.

Hlasujte pro Jíme Jinak

Pokud se vám líbí, co děláme, podpořte nás. Během pořadu mohou čtenáři posílat svému favoritovi hlasy. Já budu vařit v pondělí 20.1. 2020 v 17:50 a doufám, že z těch mnoha hodin, co se u nás během pondělí a úterý natočily, bude poznat, jak vaříme, jak žijeme a jak to celé funguje. Je mi jasné, že to bude sestřih (toho se trochu děsím) a vím, jak natáčení probíhalo (to vám povím v rozhovoru na toto téma), ale snad to těm, kdo se budou dívat, bude dávat smysl a třeba taky začnou o jídle přemýšlet trochu jinak.

Vaši podporu oceníme!

Dostanete od nás menu z show Prostřeno! včetně kompletně natočených videoreceptů od A do Z, recept na léčebné koření, voucher na Jarní očistu, vstup do online programu Jak začít podle Jíme Jinak a  rozhovor o zákulisí pořadu.

Kvůli show Prostřeno jsme připravili speciální stránku! Klikněte na tlačítko níže.

Chci videorecepty – Evu a JJ podpořím

 

Hubneme do plavek online: Shoďte 5 kg za 14 dnů

Neuvěřitelných 218 komentářů. Jak to vidíte vy? Napište komentář.

  • Jo jo, já nic nemám proti tomu, aby lidi jedli maso, když vědí, co jedí a jak to vzniká :-))

 1. Evi, fandím Vám!
  Prostřeno jsem odkoukala a bylo to fajn (až na ty kila reklam).

  Každý se mohl něčím inspirovat. Lidi se sešli celkem v pohodě (nekonalo se žádný „fuj“ a „ble“ a „to je debil“), je mi přišlo trochu křivý to bodování Nikol u Táni.

  A máte novou výzvu: vymyslet rýžovou fritatu „po našemu“:-))

  • Reklama mě taky překvapila, takovýho času!!! Vždycky jsem během reklamního bloku stihla dost věcí :-))) Díky, Bugino! Jo jo, přesně jsem si taky říkala, že tu fritátu musím zkusit jinak 😉

 2. Evi, moc se mi líbilo, že sis dala maso, i když se stravuješ dlouho naprosto jinak. Zatímco soupeři taktizovali a neprávem utrousili sem tam poznámku, která byla namířena na snížení bodů pro tebe, ty jsi za maso známku nesnížila, i když to nebylo podle tvého gusta. Pro mě jsi vítězem ty. Děkuji za úsilí bojovat za úžasné jídlo bez chemie připravené s láskou.

  • Děkuju moc za podporu, jsi laskavá ❤ Mě nešlo o body, ale o tu cestu, kterou jsme chtěli ukázat, takže mi bylo šum a fuk, kolik bodů dostanu od soupeřů 😃

 3. Tak od nás taky velká podpora celé rodiny a doporučila jsem i kamarádům a známým.
  Starší syn po skončení prvního dílu řekl, ať ti jdu hned napsat, jak bylas úžasná :-).
  Přestože se dívám taky výjimečně, celý týden dokoukám.
  Myslím, že jste dobrá parta. Každý to vidí po svém.
  My JJ, už máme náš pohled. A nás to baví a chutná nám.:-)
  A bylas přesně taková, jaká jsi a celý tvůj díl vyzněl podle mě správně, jak měl být. Nebylo tam ničeho moc, ani málo a řeklo se tam všechno podstatné.
  Dívám se s dětma a byla by to dobrá škola a osvěta pro ně, protože se někdy zeptají: myslíš, že to paní Eva bude jíst? :-)).
  Tak snad se k nám taky časem přidají. Zatím je to u nás 2:3.
  Zdravíííme.

  • Dášo, děkuju, podpora od synátora mě těší moc! ❤ Jen mě děsí „paní Eva“ :-))) to mají od Vydry, že???? 😂 No jo, už nám není dvacet. Jsem ráda, že to takhle posloužilo a že to děti řeší. To bylo cílem – nahlodat lidi a ukázat alternativu, která může být chutná i zdravá zároveň 😉

 4. Paní Evo, video jsem zhlédla až dnes- včera mi šel poslat pouze 1 hlas (10 bodů se mi bohužel nenačetlo,kurzor pro posun bodů mi na mobilu nešel posunout,mobil se sekal.Tak alespoň nějaký bod ode mne.).Jinak jste byla skvělá jako vždy,dokonce i můj muž (skeptický masožrout) prostřeno zhlédl se mnou a nešetřil chválou na Vaše kuchařské umění,oku lahodící pestrost na talíři- snad taky jednou budu umět takto vařit! Vaše recepty se teprve učím, zabírá mi to na mateřské spoustu času,úspěch u rodiny jak kdy,ale mě Vaše strava chutná vždy a hlavně já už jím i z Vašich fotek!Toto je můj první komentář zde,zatím svoje výtvory nesdílím tady na webu- su ve fázi učení,čerpám informace (co s čím,kde ,jak…) a až bude co sdílet,ráda to udělám.Děkuji za skvělé a chutné recepty z Vašeho webu. Po zhlédnutí Prostřena jsme s mužem konstatovali,že bychom se u Vás cítili dobře a klidně bychom se od Vás nechali pohostit,jak jste působila i přes obrazovku mile a pohostinně.Na Prostřeno se nedívám už nějakou dobu-poslední dobou mi ten pořad připomínal bulvární stoku,ale u Vašeho vaření jsem nelitovala zhlédnutého času.Děkuji za inspiraci a mějte se krásně i nadále :-).

  • Moc děkuji za krásný komentář ❤ Určitě budete umět takhle vařit, jste s námi v klubu a tam jsou video recepty. Já vařit neuměla vůbec a učila se to podle knížek, taky na mateřské, byl to proces, na začátku chaos, nepořádek, trvalo to….a dnes to lítá, všechno chutná, máme to všichni v malíčku. To přijde! 😉

 5. Evi, tak jsem to konečně zhlédla. Včera u kamarádky jsme zjistily, že už jim na TV nejde ani Prima (nemají ten box nebo co), tak jsme pak poslaly hlas (než jsem na to ale přišly, fakt nám to dalo fušku) a šly na jogu. Asi, jak píše Žakale, jsme na tu techniku takový „holky pomalejší“. Včera večer jsem chtěla juknout na PC, nešlo to, hlásilo to Eror, dneska jsem se k tomu dostala až večer a to taky nešlo. Až když jsem četla komentář dagri, tak se mi to podařilo, ale pořád se to sekalo. Zřejmě moc zahlcená síť… Já byla na tebe natěšená a bylo to úžasné. Byla jsi přirozená, bez trémy, uvařila jsi dobroty a doma to máte krásné. Prostě skvělá mladá ženská, která ví, co chce od života a je spokojená a šťastná. Evičko, jsem ráda, že jsem tě poznala

  • Irmo, moc děkuji, je mi ctí, že nás JJ sblížilo. Jsi moje blízká duše, i když se známe jen přes internet, však to víš ❤. Moc děkuji za pochvalu. Já jsem taky technicky pomalejší, mé jediné štěstí je, že mám doma Romana. Bez něj bych si ani nezprovoznila nový telefon natož abych založila sama web JJ 😂

 6. Tak jsme zhlédli pořad ve třech, já a kluci, evidentně jsi je zaujala, starší si všiml pomůcek, mají stejné ve škole :))..(učila jsem staršího jeden rok doma, pak vznikla nám vyhovující škola….)
  a děti když viděly tempeh, tak hned, že to mám uvařit… a to a to, že mám udělat, a ty hrušky, že jsem to dělala , tedy s jablky….:) tak se tady v duchu usmívám…myslím, že už se přestávají divit, že třeba jím něco jiného, nebo něco nového uvařím, a jsou rádi za naše půsty ( těm už se taky nediví) každé pondělí ( nemusí utírat nádobí, protože žádné není..:))
  Tak děkuji za neustálou inspiraci…A jak jsi se v pořadu zmiňovala, že nepoužíváš bílou mouku, tak já občas ještě polohrubou a hrubou, tak starší hned, že mám zkusit jen celozrnnou…:), samé výzvy, díky…a dnes jsem koupila karob, nikdy mi nechutnal, dnes jsem pořídila bio, a chutná mi…:), nebo prostě chci , aby mi chutnal..:)…
  A ještě k pořadu, myslím, že jsi měla i příjemné soupeře…

  • To je tedy parádní, že to mělo na kluky pozitivní vliv!!! Díky moc za krásnou zprávu, z toho mám velkou radost ❤ Všechna vás zdravím a vyhovující školu tiše závidím, my jsme si ji museli vytvořit sami, tady široko daleko nic není, ani dobrá škola, ani zdravá výživa 😂

 7. Evi,
  jelikož jsem sama před osmi lety v Prostřeno vařila, smekám před tebou klobouk a ohýbám hřbet až k zemi. Možná se za ta léta něco v zákulisí změnilo, ale v naší epizodě bylo hlavním úkolem štábu rozeštvat soutěžící, vkládat jim do úst formulace, které ostatní dehonestovaly a dokud jsme neřekli to, co štáb chtěl slyšet, opakovali jsme stejnou větu třeba třicetkrát. Jsem moc zvědavá na tvou reportáž ze zákulisí, i když tento týden je opravdu speciální svým zaměřením a možná to je vše dávno jinak.
  Ať už tak nebo tak, předvedla jsi parádní výkon a máš na co být pyšná, i kdybys měla být poslední. Opravdu jsem se smála nad výroky jako „hlavní chod byl přeplácaný“ „Pečená zelenina a k tomu ještě zeleninový salát…“ Jak je vidět, i lidé zajímající se o zdravou výživu nechápou, co to je kompletní talíř. Jo, takhle kdybys jim udělala čočku s uzeným a vejcem, nejlíp ještě posypat sýrem, to by bylo pestré a zdravé jídlo !
  Jsi skvělá a tvoje odhodlání šířit osvětu je nedostižné. Moc ti držím palce a z bodování si nic nedělej. Buďme rádi, že není středověk, tam by nás Jináčky rovnou upálili za kacířství.

  • Ahoj Blani, tak to klobouk dolů před tebou! Byla jsi odvážná mnohem dřív než já. Jo jo, byla jsem překvapená, na co se nás ptají a co máme hodnotit, na to jsem nebyla připravená a začínat vždy vše celou větou, když dali dotaz, to bylo jasné, že se pak bude stříhat a stříhat…Naštěstí kolegové byli v pohodě a mě o výhru nešlo, cíl ukázat, že to jde i jinak se snad podařilo splnit 😉 Jo jo, kolikrát si s Romanem říkáme, že ještě před pár lety by nás zavřeli…naši kamarádi, co začali učit jógu nebo výživu, mívali potíže s policií, nasazené posluchače na akcích, zákaz akcí apod. a není to tak dávno…

 8. Evi, viděla jsem v podvečer ten záznam díky Dagbri, ten původní proklik mi skutečně nefunguje dosud. Odkaz Dagbri bych sama nevymyslela, ale je rozhodně funkční. Moc gratuluju, musel to být stres a není to tam poznat, za mě zvládnuté skvěle.
  Z hodnocení a výtek lidí, kteří byť jdou každý nějakou tou svou cestou, ale přece jen jdou, už to nejsou laici, spíše naopak, jsem si dávala dobrý pozor, co dominuje – nedostatek masa byl první, předpokládám kvůli bílkovinám, nadbytek zeleniny tam taky zazněl. (To mi s ohledem na konvenční stravu přišlo obzvlášť komické.) Překvapila mě tedy ta přílišná sladkost hrušky – my hrušky moc nemusíme, takže pečenou jsem zatím nikdy nezkusila . Toto tedy zaznělo v sestřihu, nevím, jestli v kuloárech neznělo něco i jinak. A je to reakce již neprůměrných lidí, kteří se stravou nějakým způsobem přece jen zabývají.
  Souhlasím, že číst komenty na Primě je jaksi o ničem, tam taky nepřispívá zrovna střední proud populace. Připomínky soutěžících to ale ilustrují poměrně výstižně, alespoň se mi zdá. Ti lidé jsou zvyklí si jídlo chystat, vařit, jsou zatím mladí a cítí se zdraví.
  Musím říct, že se mi moc líbilo, jak tvoje jídlo charakterizovalo tebe a dnešní díl zase jídlo jediného muže ve skupině. Jestli to tak pojaly i ostatní soutěžící, tak se na ty další díly opravdu těším – tenhle speciál je opravdu speciální. 🙂

  • Jo jo, já se taky musela smát, když jsem to pak v pondělí viděla 😉 Byli milí, ale vlastně o jídle moc nevěděli, nakonec mi jich bylo každý večer líto, když jsem viděla, jak to vlastně nemají srovnané…. Ani si nechci představit, jak by to vypadalo, kdyby se tam hlásila běžná veřejnost zvyklá na českou klasiku 😂😂

 9. Evi, jdu se na tebe podívat až teď ( neb nemáme tu televizi), nestačila jsem se prokousat tou registrací,nějak se všech těchto věcí bojím… ale když jsme četla komentář od Krákory, tak bych byla jako ona v prvním pokusu, asi bych ti dala ten jeden hlas, až bylo po všem, tak jsem se dívala , jak to vše hfunguje, ale jsem už asi z pravěku..:)promiň…Ale ty komentáře , co jsi poslala do mailu, tak to mě dostalo, jsou úžasné, fakt nádhera, myslím, že to mělo fakt smysl… až mě to mrzí, že jsem se do toho hlasování nedonutila prokousat… nemám v sobě tu odvahu, jako děti, které se nebojí na nic klikat , ťukat atd. začínám mít pocit, že to jde vše nějak moc rychle kolem mě, a dnes už jsem si říkala, že bych se nějakým počítačovým věcem měla začít víc věnovat..tak uvidím…:), no nemáš vliv jen na vaření..:)
  Tak si jdu pustit tvůj kuchařský koncert…

  • Děkuji ti a buď v klidu, já jsem taky na tyhle věci marná. Jak jsem psala Irmě, nebýt Romana, ani bych nerozchodila mobil nebo nezaložila tyhle stránky. Díky za podporu a z bodování si nic nedělej, měli to nějaké složité a tak celkově technicky nezvládnuté.

  • To jsem celá já – strašně na to spěchali a já to zase psala v noci :-)) Díky zkusím jim to nahlásit, ať to dopíšou.

 10. Dobrý den,
  Evi moc se mi líbilo jak jste hezky vařila a jak byl krásný vzhled úprava hotového pokrmu.
  Protože sociální sítě jsou moje velmi slabá stránka/neumím s tím. Proto jsem vám já hlas nemohla dát,což mi je líto.
  Tak jsem poslala kolem 70 emailů známým aby se na váa podívali a hlasovali.
  Přeji vám mnoho dalších úspěchu,s přátelským pozdravem Mili

  • Mili, vy jste poklad, moc si toho vážím, že jste věnovala svůj čas posílání zprávy přátelům ❤

 11. Také jsem Evi koukala na Tebe s nadšením, jinak na Prostřeno nekoukám, kvůli dravý atmosféře…bylo to pěkný, milý poučný, pěkně to přijímal s otevřeností ten mužský soutěžící, myslím , že jsi jim nabídla nové obzory…vůbec bych do tebe neřekla, že jsi uzavřený typ, působíš společensky…budu koukat celý týden, díky :))))

 12. Evi, byla jsi naprosto profesionální. Přirozená, milá, vstřícná, prostě úžasná. Na tento pořad jsem se dívala jen kvůli tobě. Vaření, to byl koncert . Hodnocení soutěžících je ovlivněno i snahou získat peníze. Příjemný byl mužský element. Ale na hodnocení nezáleží, důležité je, že jsi ukázala široké veřejnosti, jak se dá jíst zdravě. Gratuluji. Za mně 10 bodů. Daniela

  • Danielo, moc děkuju ❤ Však o výhru tady vůbec nešlo (ne, že bych nevěděla, co s penězma, výhra by šla sestřičkám do pečovatelské agentury), přesně, jak píšeš, byla to příležitost ukázat veřejnosti, že nemusíme mít k večeři chleba s máslem nebo kuře s bramborem 😉

 13. Evi, smekám před tvou účastí v takové reality show! Televizi si sama nepouštím a včera jsem udělala výjimku. Byla jsi pro mě velká hvězda: naprosto přirozená, milá a moc ti to slušelo. Pro nás klubáky jsi jasný vítěz!!! 😀

  • Hani, děkuju ti moc! ❤ Vy všichni jste vítězové, protože si vaříte a snažíte se pro sebe něco udělat. Když nás bude víc, tak bude v téhle zemi víc milých lidí a lepší život.

 14. Ahoj Evi, já jsem to ve vysílacím čase nestihla a večer už to nešlo přehrát. Nemáš více informací? Na Prostřeno se vůbec nedívám, myslím si o tomto pořadu své a o jeho kvalitě mě přesvědčily komentáře, které jsem zběžně prolítla. Ale kvůli tobě bych se na včerejší epizodu ráda podívala.

 15. Sdílím názor ostatních, bylo to příjemné pokoukání, které strašně rychle uteklo, je vidět Evo, že jsi velký profík. Tento typ pořadů (reality show) nejsou můj šálek kávy, ale na tebe jsem si udělala čas ráda. Vím, že už je rozhodnuto, ale stejně držím palec a 10 bodů posílám.

  • Moc ti děkuju! Já vůbec nekoukám na TV natož na reality show, což byl můj handicap, navíc jsem šla první na řadu, v pátek už jsem byla o moc moudřejší a věděla, jak se hlasuje a jak to chodí…😂😂😂

 16. Evi, bylo to super, byla jsi skvělá a přirozená. Moc se mi to líbilo. Na diskutující na primě nedej, jsou to debilové, nevím jak se slušněji vyjádřit. A žasnu, co lidé dokážou vypustit z úst. Za mě jsi dostala 10 bodů

  • díky, Kači, já jsem do diskuse vůbec nekoukala, produkční nám to „zakázal“ v rámci našeho psychického zdraví :-)) Mám spoustu krásného čtení tady od vás, kteří jíte a myslíte jinak ❤❤❤

 17. Měli jsme to puštěné, ale myslela jsem, že upeču své děti… Přes to kvílení jsem skoro nic neslyšela 😕Reklam bylo víc než pořadu samotného, už na to nejsem zvyklá. Bohužel středoproudé strávníky asi něco takového nepřesvědčí. Ostatní účastníky jsem čekala trošku vytříbenější přes zdravé stravování. Každopádně myslím, že pro vás to dnes dopadlo dobře 😉

  • Mě do toho děti taky mluvily, taky jsem je chtěla upéct :-))) A reklama na 20 minut mě ohromila, taky jsem zvyklá koukat na film bez přerušení, ale aspoň jsme se stihli navečeřet :-)))

 18. Je to skvělá propagace makrobiotiky na vysoké úrovni. Paní Jarmila Průchová, zakladatelka makrobiotiky také natočila pořad „Jak se žije těm,kteří vědí, co jedí“ v r.1997 ale byl odvysílán jen asi dvakrát. Je to velká škoda pro mnoho nemocných lidí. Seriál o zdravém životním stylu v televizi by mohl mít pro společnost zásadní pozitivní vliv. Ekonomické zájmy mnohých společností budou bránit rozšíření zdravého životního stylu. Pravdivé informace se těžko hledají. Protože již 25 let takto žiji, můžu zodpovědně říci, že Jíme Jinak (makrobiotika) je to nejlepší, co existuje.

  • Ano, to je parádní pořad, je na youtube (v mizerné kvalitě). Když jsem jej před několika lety viděla poprvé, spadla mi brada, jak byli ti pro mě „staří“ lidé veselí a vitální. Teď už vím, díky JJ, proč 🙂

  • Tak to máte náskok, Frenku! To bych byla sama zvědavá na vaše zkušenosti 😉 Ano, ten pořad jsem taky kdysi viděla. Je těžké najít v dnešní době pravdivé informace. Jednak jsou tu ty ekonomické zájmy, jednak naše neschopnost pravdu přijímat a chápat věci v souvislostech. Ale úroveň vědomí se viditelně zvyšuje, třeba se dočkáme ještě za našeho života nějaké větší proměny této společnosti a jejích priorit 😉

 19. Evi, za mě jsi vítězka!! Celé to působilo moc příjemně a moc Ti to slušelo! Dcera se divila, že takhle brzy zapínám televizi a že si dokonce vlezu na gauč, abych se podívala, a pak hlásila: “Jé, mami, tuhle hrušku přeci děláme!!” A mně se celou dobu sbíhaly sliny 🙂 Moc Ti držím palce! I když jak víme, není důležité vyhrát… ale šířit vše dobré, a to se Ti každopádně daří! Jen mě moc mrzí, že jsem nezvládla ohodnotit. Můj prohlížeč Safari stávkoval a já si s tím neporadila. Tak alespoň takhle na dálku – za mě 10!!!

  • Martino, to mě moc potěšilo, jak dcerka reagovala na tu hrušku! 😍 Díky za podoporu, hlasů je snad dost na to, abychom z toho nevyšli jako totální minorita bláznů 😉

 20. Uff, nedělala jsem si velké iluze o úrovni „diskuse“ na iPrima, ale i tak mě to překvapilo. Evo, raději nečíst a věnovat svůj čas pozitivnějším věcem. Jdu relaxovat a krájet zeleninu.

  • Já tam ani nenakoukla, neboj, já mám dost práce tady na webu a krásné komenetáře v emailech, takže odpovídám milým lidem, co jsou nemocní a potřebují poradit a nasměrovat a těším se z vašich komentářů. Veřejnost na Primě je mi volná. Kdo chce slyšet, slyšel, kdo chtěl vidět, viděl 😉

 21. Evi, bylas super. Manželovi jsem zdůrazňovala, že jsi ta paní z JJ, podle které vařím denně pro sebe. Není nadšenec tohoto vaření, ale říkal, že jsi hezká a příjemná… žádná novinka, to víme všichni z JJ. Bez problémů jsem ti poslala 10 bodů a pro mě jsi stejně vítězka. Takže tak. Jsem zvědavá na další podrobnosti z vysílání. Jo, a máte to doma moc hezké. Měj se krásně.

  • Miluško, děkuju! Že zdravím pana manžela a že netuší, jaký má doma poklad! ❤ Já bych tě hned adoptovala k nám a za uvařené zdravé jídlo tě na rukou nosila 😍

 22. Ahoj Evo, bohužel jsem nestihla celý pořad a doufám, že se budu moci podívat ze záznamu. Ale stihla jsem se zaregistrovat a odhlasovat 🙂 Jako rodina máte můj obdiv, že jste si pustili kamery do domu. Měla jsem trochu obavy, jak to sestříhají, ale to, co jsem stihla, na mě působilo velmi dobře.

 23. Evi, vše na jedničku, to bylo to nejlepší z dnešního dne, samé pozitivum, ať si to každý srovná v hlavě, sama jsem to zkusila bylo mi lépe, půl roku jsem nic nedodržovala až mi vypovědělo zdraví a to, že jsem Vás viděla mně osobně dodalo tolik síly a uvědomění, radosti a energie, že znovu najedu na Jíme jinak. Snad celý týden bude ok, akorát jsem chtěla hlasovat, ale pc hlásil chybu asi přetížení nevím, což mně mrzí, ale za mně jste velmi pozitivní člověk a jsem ráda, že jste šla do prostřena. Ifka

 24. Ahoj Evi, také jsme si to doma nenechaly ujít,
  dcera poslala hlas a měla jsem z toho docela dobrý dojem. Soutěžící byli vstřícní, nejvíce asi zástupce mužského pokolení :)Pořad jsem viděla po několika letech jenom kvůli jimejinak, jinak by mi za to museli platit…

  • 😂😂😂 Tak to je čest, Dani! Já jsem na tom stejně, taky nemáme TV signál, nekoukáme na takové věci, ale teď se musím podívat, co jsme to tam vlastně všechno dělali, zažili a říkali, bylo to takových natáčecích hodin a kamera celé dny za zadkem, že vůbec nevím, co se do těch sestřihů dostane 🙂 Jo jo, Sváťa byl důležitý pozitivní element.

 25. Prosím vás, snažil jste se někdo kouknout na záznam dnešní epizody? Mně to nejde spustit ? 🙁 Píše mi to chybu 410 – tato stránka zde byla, ale byla trvale odstraněna 🙁 (Zkoušela jsem přímo na Primě po hlasování.)

 26. Ahoj Evi, obvykle se na tuto soutěž nedívám, ale díky Tobě jsem udělala výjimku. Tvá bašta vypadala krásně, byť jsem stejně jako někteří soutěžící nejdříve nevěděla, co vlastně budeš připravovat… :-). Ale ráda jsem zavzpomínala na společné chvíle na obchodce a přirozeně jsem Ti dala svůj hlas :-). Měj se krásně!

  • Děkuju ti. Nedávno jsem na horách potkala spolužáka Honzu, co s námi chodil jen do čtvťáku – 25 let jsme se neviděli a hned jsme se poznali, to jsem žasla. Tak jsme taky zavzpomínali.

  • Jooo, super, můj hlas taky neodešel a to je MOC DOBŘE, protože jsem hlasování nepochopila a posílala jsem jedničku – už jsem myslela, že je to v pytli a po tomto příspěvku jsem tam vlezla znovu a ono neodesláno a desítku si to ode mne vzalo napodruhé 😀

 27. Evi, jsi skvělá, krásně vypadáš, jsi příjemná, to říkali všichni. Máte krásný domeček v klidném prostředí v přírodě, nádhera.Pro nás z JJ perfektní, ale to víš, masožravcům je těžké se zavděčit.
  Držím palce, aby ostatní dostali méně bodů, ale i kdybys nevyhrála, byla jsi pro mě jednička. Poslali jsem dva hlasy a jestě jsem napsala pochvalu do diskuzí na Prima stránkách. Některé jsou hrozné.
  Jsi nejlepší….

  • Díky Evi, diskusi jsem radši neotevřela, produkční nás varoval, že tam jsou hnusárny u každého.

 28. Holky mě to vůbec nejde,,pomooooc, přihlásím se, hlasuju a objeví se hláška…Přihlášení proběhlo úspěšně. Nezavírejte prosím okno/záložku. Budete přesměrováni… jako kdyby se to neuložilo a hlasovala celá ČR … pořád se tam točí kolečko a čekám a čekám od 18.00 hod. zkouším stále a pořád stejné…už jsem i restartovala a nic. Máte někdo taky takovou zkušenost?

 29. Evi, bylo to prima. Můžeš být spokojená. Řekla bych, že někteří hosté byli informacím otevřeni, přestože vyznávají jiný styl. I zábava se mi líbila. Jsem zvědavá na výsledek. Odhlasováno.

 30. Evi skvělý, umíš krásně netlačit a přitom šířit příjemnou energii! A ostatní soutěžící taky v pohodě, to byla určitě dobrá zkušenost! Jestli jsi z toho celého zdravého týdne neměla břichabol!
  Ivana

  • Díky, Ivano, neměla, měla jsem s sebou svoje jídlo a obědy se dařily po zdravých jídelnách, takže ta trška k brzké večeři mě nezničila :-))

 31. Evi,shlédnuto a odhlasováno.Byla jsi super hostitelka,ač takové pořady nesledují,tak na toto dokoukam a jsem zvědavá,kdo vyhraje.Držím palce,obdivují tě.

 32. Evi, super! Jsi fakt skvělá hostitelka a ten nápad s gomasiem i kváskem domů byl bezva. Žádný propadák se nekonal a co je důležité – i přes prostříhání bylo ponecháno hodně podstatných informací, které by mohly spoustu lidí zaujmout. Já myslím, že mise byla úspěšná 🙂 Teď ještě držím palce, ať se zadaří i s výhrou. Hlasuje i manžel a kdyby to šlo, tak pošlou hlasy i naši psi :-))
  Jo, a máte to moc krásné, jak doma tak kolem domečku. A ten výhled záááávidíííím!!! 🙂

 33. Ahooj,dokoukáno,odhlasováno,byla jsi perfektní.Vůbec tento pořad nesleduji,ale tento týden dám 🙂 🙂 .Já bych to nezvládla,všichni Tě doma obdivujeme 🙂 🙂

 34. Evi hned jsem dostala chuť na něco dobrého. Odhlasovala jsem. Jsem zvědavá na toho chlapa, ten bude mít určitě steačíček 🙂

 35. Body jsem poslala, bylo to skvělé, máte můj obdiv. Jen úplně nechápu, jak mohla jedna ze soutěžících prohlásit, že byl hlavní chod suchý, po vší té zelenině 🙂

  • No, ono se to hodnotí docela dlouho a člověk už neví, co by řekl, tak asi plácla 😂

 36. Hlas jsem poslala. Evo, měla jsem trému za Vás, i když vím, že natáčení už proběhlo dříve. Byla jste super, ale jak jsem psala dříve, každému se nezavděčíte. Bóóóže, jim chybělo maso. No to je fakt hrůůůůůůza:((

  • Já měla trému při natáčení i při sledování výsledného dílka, Naďo. No s masem to bylo hlavní téma. Chtěla jsem se tomu vyhnout, ale pořád to z režie dávali do pléna, ať se někdo zeptá, navíc oni sami byli většinou masaři. Člověk by řekl, že jedno jídla bez masa za týden by mohli vydržet, co??? 😃

 37. Evi, byla jste úžasná. Milá, v klidu, vyzařoval z Vás klid. Jídlo vypadalo krásně, perfektně naservírováno. Za mě jste vítěz. Hlas jsem Vám poslala.

 38. Evo obdivuji, takhle se vrhnout do jámy lvové, na to bych zatím neměla. Ale jen ať se úžasný způsob stravování dostane k co nejvíce lidem a pomáhá ❤. Televizi už dávno nevyužíváme, ale s manželem
  samozřejmě oba hlasujeme po netu :-). Děkujeme Vám moc, za polidštění a přiblížení makrobiotiky lidem :-). Už nemůžeme, než Jíst Jinak…

 39. Ano, je to tak, díky za info, díky tobě a pár dalším jsme se to dozvěděli i my 👍

 40. Evi, mrkneme s kamarádkou, páč nám Tv nejde a pošleme hlas a pak jdeme jogovat. Těším se, jsi úžasná holčina. Akorát jsem si říkala, jak ti chutnalo asi jídlo od ostatních. Já třeba už nemůžu pozřít normální dezerty, mám v puse jen to sladko. Tak držím palce, i když už je natočeno. Já jednou byla natočena ve škole, když jsme měli návštěvu ministra školství, no koukala jsem doma, cože jsem to říkala:)))

 41. Prostřeno nesleduji, ale když tam budeme mít naši milou Evičku, zajímá mě, co se o ní z těch médií dozvím. Koho to taky zajímá, zatím jsem našla text o Evce: https://prima.iprima.cz/prostreno/eva-cikrytova (je tam už i diskuze, ale momentálně se nedá číst, jelikož se setává z 90% z nepublikovatelných slov) a ještě toto: https://prima.iprima.cz/prostreno/premierove-prostreno-odstartuje-special-hubnuti (i tady mám poznámečku – než jsem sem ten druhý odkaz vložila, byl trošku text změnen: některá slova upravena, info rozšířeno.)

 42. Tak to je prima, že už je to teď, těšení by bylo moc dlouhé. Snad poprvé se na Prostřeno budu dívat ráda, když to zahlédnu u rodičů, tak mě to spíš děsí. Evi, jste skvělí, že jste do toho s rodinou šli, myslím, že to bylo náročné, ale je to skvělá příležitost, jak JJ poslat široké veřejnosti. Díky, večer podpořím a hodně štěstí

  • Díky Pájo, však to bylo dilema – jít do toho? nejít? Je to šílené? Je, ale riskneme to! :-))

 43. Na pořad se určitě také podívám, ale jen ze záznamu, protože budu pryč, hlasování by proto bylo pro mne komplikované, tak se omlouvám, že hlasovat nebudu, ale ten rozhovor o průběhu natáčení by mne přesto zajímal.

  • Nevadí, Jaroslave, díky za podporu i tak 👍 Můžete poslat info dalším známým, třeba zahlasuje někdo jiný. Rozhovor zkoukněte, co můžu prozradit, to prozdradím 😉

  • To teda jo, všichni se diví, že nám to nikdo neřekl…jako bychom my účinkující někoho zajímali, když už je natočeno 😂

 44. Ahoj Evi. Určitě se budu dívat a ráda Tě podpořím. Někdy se dívám, když vaří někdo „jinak“ a ty řeči kolem nemůžu ani poslouchat. Držím palce a všichni na Tebe budeme myslet.Tak zlom vaz.

  • Já jsem sama moc zvědavá, jak to hodnotili moji kolegové, protože to jsme si říct nemohli, byli jsme hlídání 😂

 45. Už jsem rozhlásila po rodině, že v Prostřenu bude ta paní Eva, kterou znám a jsem na to hrdá :-). Evi, mooooc Vám všichni držíme palce!

 46. Ahoj Evi,
  parááda, podpořím a už se těším, budu držet všechny palce, aby se ti vše povedlo. Tak žádné nervy, ty jsi přeci borec.
  Ať máš slušné lidi a ne šťouraly. Ukaž jim to!!!
  Eva

  • Díky Evi, ale víš co, natáčelo se hodiny a hodiny, pořád nějaké otázky a hodnocení…už ani nevím, co jsem kdy řekla a jsem zvědavá, jak se to sestříhá 😂

  • Jooo, taky mě to zaskočilo, psychicky jsem byla připravená, že to uvidím příští pondělí, co z toho všeho natáčení nakonec vznklo za dílko :-))

 47. Evi, upozorňuji, že vařit nebudeš 3. 2. 2020, ale 20. 1. 2020. Už je to uvedeno na stránkách PROSTŘENO. Bylo by strašná škoda, kdybysme to vaření propásli. Já už se nemůžu dočkat. Už teď jsi pro mě vítězka. Hurá. Miluji JJ.

  • To by tedy byla obrovská škoda o vaření přijít! Miluše, děkuju moc, na stránkách je opravdu uvedeno vaření již ZÍTRA, uf, to si ani nejsem jistá, jestli si stihnou víkendující známí s otevřenější myslí přečíst.
   Moc prosím, jestli zítra skutečně už bude den D, napište to sem pak někdo na diskuzi, že se vaří – já budu v práci, nemůžu tam k netu, abych pak stihla případně poslat hlas bez dlouhého hledání – ona mě nejmladší občas rozptýlí hned mezi dveřmi něčím do školy a mohlo by se to nestihnout. Díky moc.

   • Je to tak, udělali změnu ve vysílání a je to už dnes 20.1. v 17:50. Zjistili jsme to díky čtenářům, kteří mě viděli v upoutávce na Primě 😮

  • Díky Miluško, už jsme to taky zjistili a vše opravili 👍 Díky za tvojí podporu a neustále dobrou náladu ❤

 48. Ahoj Evičko, móóóc se těším na Tvoje Prostřeno! Hned jsem se dívala do diáře, že naštěstí už budu v tu dobu doma z práce, žádné objednané klienty tam nemám, ale kvůli takové události bych si je určitě přeobjednala, protože tohle si nesmím a hlavně nechci nechat ujít! Proškrtla jsem si i všechny další dny od 17hodin., abych se včas dostala domů a mohla se dívat celý týden.
  Na Prostřeno se dívám,když to jde, celkem pravidelně, mám ráda pořady, kde se vaří. Někdy je to ale úplně šílený, jak se tam lidi k sobě chovají,taktizují a kritizují se za každou sebemenší maličkost! Před časem tam byla jedna známá a říkala, že to prostě dělat musí, že jim to předepisuje scénář. Ale někdy je tam parta lidí úpně v pohodě, tak nevím, proč někdy ano a někdy ne!?!
  Já vždycky kroutím hlavou a říkám, že by mě tam nikdo nedostal ani párem volů! Kdysi to dávali Slováci, tuším, na Markíze a vzpomínám si, že to mělo úplně jinou úroveň a mnohem přátelštější atmosféru.
  Jsem moc zvědavá, koho Ti dali do partičky – určitě samý masožrouty, žeee?
  Teď v pondělí vařila starší paní – 30 let vegetariánka. Ke svíčkové měli sojový maso – doooocela jim to chutnalo, ale nijak je to neoslovilo. Nejedla ani vajíčka,těsto na toasty a knedlíky barvila kurkumou.Ale jinak smetanu, bílou mouku a cukr používala.
  Ale urejpaná byla zvlášť jedna korpulentní dáma, které paní poradila na její zdravotní problém, ať zkusí nejíst maso třeba jeden den v týdnu. Dáma se cítila dotčená, že její zdravotní problém smetla ze stolu „takovou“ radou!
  Takže Evičko, už se nemůžu dočkat a hlas určitě pošlu!
  Hana

  • Děkuju ti Hani!Ano, je daný scénář a jsou dané otázky. To mě teda zaskočilo, že pořád musím něco hodnotit a odpovídat a že se tomu nedá vyhnout. Ale zase je na každém, co řekne. nicméně musíš odpovídat i na otázky typu „A kde si myslíš, že může pan x toto jídlo zkazit? Co se mu na tom může nepodařit?“ A ty prostě musíš vypotit nějakou odpověď, protože nevím se nepočítá, musí to být celou větou, aby se to dalo sestříhat 😉

 49. Tak super, netušila jsem, že je tu článek, našla jsem jen banner z boku, tak jsem reakci psala do Klubu, o diskuzi tady jsem netušila. Je super, že jde o Speciál. Zbytek jsem už napsala, palce budu držet ze všech sil a doufám, že se k pořadu nějakým způsobem dostanu dodatečně.

 50. Evi, tak to je huuustyyy 😁 držíme moc palce, samozřejmě naše podpora je jistá 😁 moc se těšíme, to je fakt sranda, musel to být vskutku zážitek… 😁😁😁

  • Díky za podporu, já jsem taky zvědavá, protože my jsme se účastnili natáčení, ale hodnotí každý zvlášť, zpovídali nás taky každého zvlášť a vůbec netušíme, co z té spousty hodin nakonec v tom sestřihu zazní a co ne 😃

 51. Tak to klobouk dolů, Evi! To já bych asi nedala, ale Ty máš tak příjemný projev, že to bude určitě dobré 👍. Dávám si upomínku do mobilu na čas hlasování 😉 a držím pěsti 🙂.

  • Díky Ivo, měla jsem trému jako hrom, bylo tam spousta nečekaných komplikací a natáčelo se hodiny a hodiny, vlastně celý den a kus a bude z toho 40 minut, tak se modlím, aby tam byly ty dobré minuty 😂

    • Není pozdě, protože otázka je, jak se to celé podařilo sestříhat a jak to vyzní 😂 díky za podporu!

 52. Evo, obdivuji Tě. Nedala bych to. Viděla jsem kdysi jen několik dílů. Pořad se mi nelíbí a nemám ho ráda. Ale podpořila jsi Ty mě (a stále podporuješ) a já podpořím tebe. To je to nejmenší, co můžu udělat. Odkaz rozešlu. Píši si Tě do diáře. A jsem zvědavka na to, jak natáčení probíhalo i na reakce ostatních účastníků. Máš odvahu říkat věci, které ne každý chce slyšet. Ještě méně je těch, kteří jsou ochotni k nějaké změně. I já si to musela nejdříve prožít, abych byla ochotná slyšet.
  O to víc si Tebe i tvého nadšení vážím.

  Jen pro usmání. Již jsem byla nařčena z ortorexie. Nemoc, kdy se touha po zdravém životním stylu stává zhoubnou posedlostí. Ortorektici se jídlu nebrání, jen musí být dokonalé a zdravé. Dokážou strávit hodiny na počítači a hledat vhodné suroviny. Utratí za ně majlant. (A to dotyčná osoba neviděla účtenku za umebošky, misa pasty a řasy.) Motivací ortorektiků je stát se absolutně zdravým člověkem. Obvinění určitě nebylo myšleno ve zlém, ale bohužel opravdu nevím, zda to byl jen vtip, nebo ne.

  • Žanet, ani já to nesleduju, my nemáme TV signál, máme jen obří obrazovku a tam si pouštíme co kdy chceme a bez reklam :-)) Pořád jsem neviděla 10 let a byl to můj handicap, protože jsem neměla šanci se připravit na ty tuny otázek, co se na nás denně valili a my museli odpovídat celou větou, aby se to dalo stříhat…Ani jsem nevěděla, jak se boduje, zda jako ve škole nebo čím víc tím líp :-))
   Ortorexie je celkem nový pojem a protože se téhle nálepky dostalo mnoha lidem, tak jsme o tom v té době i napsali článek https://www.jimejinak.cz/kdyz-zdrava-strava-preroste-v-posedlost/ Já si myslím, že vybírat si, co si do pusy strčím a přečíst si etiketu, je naprostý základ. A kdo to nedělá je trouba, který se pak nemůže divit, že je nemocný, tlustý, uvavený. Že na začátku to člověku zabere čas a sebere pár korun, když si nově vybavuje kuchyň a učí se základy a je tím nadšený, to ještě neznamená, že má mentální poruchu :-)) Ale potkala jsem už dvě mladé holky, co to řešily příliš, byly stažené, ve stresu, psaly si tabulky, važili si luštěniny, aby jich nesnědly moc apod. Tak to je pro mě přes čáru, takhle jsem to nikdy neměla. My si to jídlo užíváme, spíš bych nás označil za labužníky, co si prostě vybírají, co snědí. Na motivaci být absolutně zdravým člověkem taky nevidím nic špatného. Pořád lepší než pasivní přístup většiny – dejte mi prášek, ať mě to nebolí 😉 Jestli to byl vtip nebo ne, je věc toho člověka, ne tvůj problém.Ty víš co a proč jíš nebo nejíš a ostatní to mohou obdivovat nebo tiše respektovat 👍

   • Evičko, nemám ten dar výřečnosti, jako ty a Žanet, ale cítím to stejně. Pořad jsem viděla párkrát a vůbec se mi nelíbil. Ale udělám výjimku a budu se koukat a samozřejmě tě podpořím.

   • Evo, možná některé prvky ortorexie možná mám, ale rozhodně nejsem ve stresu 🙂 a připadám si mentálně zdravá.
    Pravda, ale je, že když se necítím dobře, některá jídla do pusy prostě nedám, zalezu si a odpočívám. Dřív jsem hledala nějaký ten vitamín, pastiky, čaje a doplnky stravy, ale teď se ohlédnu, co jsem jedla, abych si příště dala pozor… Děkuju

    • Tak to nemáš ortorexii, ale zdravý rozum, Žanet 😉👍👍 Ortorexie je diagnóza a je to porucha příjmu potravy. To, že se náš přístup k výběru jídla podobá, ještě neznamená, že jsme všicni psychicky nemocní 😂

    • Podle veřejnosti máme ty prvky všichni tady na JJ 😂 Důležité je, že ty sama víš, co si můžeš k sobě dovolit a že to umíš řešit jinak než pastilkama 👍

 53. Evi, odvážná jsi opravdu hodně, já bych to nedala ani náhodou… Pozvánku rozesílám na všechny strany, to je jasné. A jestli bude opravdu skladba účastníků podobně smýšlejících, tak snad i překonám averzi vůči tomuto pořadu a nejen, že budu hlasovat, ale budu se i dívat :-))

  • škoda, že nesmím prozradit, jak to měli ostatní, ale to uvidíš sama :-)) Díky za podporu!

 54. Doufám, že zvládnu udržet, kdy se mám dívat. Poslala jsem info, kam se dalo a těším se. Technická – v tom rozhovoru videu někde kolem 3:20 je v otázce překlep… Jestli to jde opravit, škoda to tak nechat😁

  • díky za podporu, Verčo, a upozornění na překlep, už to vidím, jdeme to opravit 👍

 55. Evi, to je skvělé rozhodnutí, moc Ti fandím a samozřejmě přeji výhru, i když pro většinu z nás už vítězka jsi. Možná se nezavděčíš všem spolusoutěžícím, ale je super, že to uvidí spousta lidí, pro které bys mohla být inspirací.

  • Díky moc, v to doufám, že to uvidí někdo, kdo na tom byl jako já – chtěl, hledal, ale nemohl najít, co teda jíst, aby mu bylo dobře. Pro výhru jsem tam nešla, ale kdybych vyhrála, šla by pečovatelkám v Kutné Hoře, co nám jezdili pomáhat s babičkou. To je služba k nezaplacení, co ony dokáží.

 56. Fíha! Tento pořad jsem viděla jen jednou, když tam vařil můj strejda 😊 pak jsem se moc pobavila u parodie od holek 3v1. Na tebe se kouknu moc ráda, Evčo. Ale prosimte cos tam jedla po zbytek týdne?

  • No ani já neměla nakoukáno,nemáme TV signál, což byla trochu nevýhoda, mohla jsem být lépe připravená na palbu nesmyslných otázek a hodnocení, co se po mě chtěli. Co jsem tam jedla? To já zatím nesmím říct, dokud se to neodvysílá, ale poradila jsem si 😉

   • Škoda, že jste nenaznačila dřív, mohli jsme Vám dát odkaz do archivu, tam jde koukat na staré díly bez TV signálu;)

 57. Evi, moc fandím a podpořím. Jeden za všechny, všichni za jednoho 🙂 Ty podporuješ nás a teď ti to můžeme vrátit a podpořit tebe. Vždyť vlastně bojuješ za nás za všechny. Dám vědět dál a přeji rozumné stolovníky.

 58. Evo, to je fakt šílenost. Jsem zvědavá, jak to dopadne. Hlavně na to, co budou na jídlo říkat spolusoutěžící. Počítala bych s tím, že se všem nezavděčíte. Někteří nevědí o našem stravování vůbec nic. A co budete zbývající 4 dny jíst Vy?

  • Naďo, to bylo moje obrovské dilema, kdo přijde a co jí…tak jsem toho navařila víc, aby si každý přišel na své, jenže… a zbytek nemůžu prozradit dokud to neodvysílají.

 59. Zobrazit všech 218 komentářů

Komentujte
Vaše jméno

Jméno uložíme a zobrazíme, váš e-mail nezveřejníme. Zásady ochrany údajů.

SDÍLEJTE PŘÍSPĚVKY - získejte členství v Klubu JJ nebo jeho prodloužení. Jak to funguje?
Autorem článku je Eva Cikrytová
Se změnou jídelníčku jsem se zbavila mnoha zdravotních potíží, se kterými si medicína nevěděla rady 30 let. Jídlo, vaření, psaní a šíření zdravého životního stylu se stalo mojí vášní. Je mi čím dál lépe a konečně mám své zdraví ve svých rukách. Celý příběh
Předchozí článekNepečený tiramisu dortík
Další článekRychlé bezlepkové halušky ze 3 ingrediencí