Domů > Magazín > Vaše příběhy

Cítím se líp, než když mi bylo třicet (Petra, 44 let)

Stravuju se celkem zodpovědně, inspiruju se recepty na Jíme Jinak. Ale když jsem se v létě viděla na videu v plavkách, pochopila jsem, že je čas pro změnu. Vaření s Jíme Jinak mě hodně baví. Přijde, že i když vařím mnohem více než dříve, mám více času. A hlavně se cítím naprosto báječně!

Milá Evi,

předně chci napsat, že nejsem typ, který píše na sociální sítě, komentuje atd. Ale teď musím zkrátka udělat výjimku. Stránky Jíme Jinak jsem našla kdysi před lety a nechala se jimi volně inspirovat k vaření. Docela často jsem dle receptů vařila hlavní jídla a ještě častěji pekla. Neznala jsem však filozofii, na které stravování dle JJ stojí. Upřímně jsem ji vlastně ani znát nechtěla, tak jako o řadě jiných věcí v mém životě jsem si říkala, že ji znát nepotřebuji, že se přece stravuju zodpovědně (žádné sladké, hodně ovoce a zeleniny, minimum pečiva a málo mléčných výrobků, každodenní pohyb. Nutno podotknout, že u dětí jsem ale tak důsledná nebyla), ale….

Viděla jsem se v plavkách…

Tou dobou jsem byla skoro rok zpět v zaměstnání po skončení rodičovské dovolené s druhou dcerou. Vaření dle JJ jsem hodně zanedbávala a začala vařit spíše „rychlovky“, i kvůli tomu, že se starší dcera přestala stravovat ve školní jídelně a já musela vařit pro ni a současně pro mě a manžela. Tehdy mě vaření neskutečně „štvalo“. Jenže jsem nabrala pár kilo, a poté, co jsem se viděla na rodinném videu v plavkách, jsem usoudila, že je třeba „něco“ dělat.  Na FB  na mě „vykoukl“ program Hubneme do plavek, do kterého jsem se přihlásila. Program mě nadchl natolik, že jsem si po jeho skončení zaplatila členství v klubu Jíme Jinak.

Rodina se mnou začíná jíst

Pak se objevila nabídka na Podzimní detox. První, co mě napadlo, bylo, že před Vánoci nechci plnit další úkoly a správně vařit už přece umím, ale nakonec jsem se přihlásila. A byla jsem (a jsem stále :-)), jak jinak, nadšená. Na Vánoce jsem měla v klidu uklizeno, napečeno, včas a bez stresu nakoupené a zabalené dárky a hlavně spoustu nových skvělých receptů, které se mnou začíná postupně konzumovat i zbytek rodiny. (Starší dcera, 11 let: „Mami, já chci jíst to samý, co ty.”).

8 kilo dole, konec gynekologických problémů a báječný pocit

Zmizely letité gynekologické problémy, okolí si všímá změny a kladně ji hodnotí, já se cítím báječně. To hlavní, co tímhle dlouhým psaním chci říct je, že děkuju za to, co děláte, že jsem moc ráda, že jsem vás objevila a už se moc těším na další program, třeba na blížící se Jarní očistu .

Od léta mám 8 kg dole a k vysněné váze 55 kg mi chybí shodit 1 kg. Ubylé cm jsou skoro neuvěřitelné (11 cm pas, 10 cm boky). Ale hlavně, jak už jsem psala výše, cítím se báječně, vlastně mnohem lépe, než když mi bylo třicet (teď je mi 44 let :-))).

Moc za to děkuji a přeji Tobě i celé Tvojí rodině vše nejlepší v novém roce.

P.S. Vaření s Jíme Jinak mě hodně baví a navíc mi přijde, že i když vařím mnohem více, než dříve, mám více času :-)

PS: Cítíš se v plavkách sebevědomě?

Pokud letos nechceš schovávat zadek pod ručník, pojď na to s námi jinak.
Chci lepší postavu!

Se změnou jídelníčku jsem se zbavila mnoha zdravotních potíží, se kterými si medicína nevěděla rady 30 let. Jídlo, vaření, psaní a šíření zdravého životního stylu se stalo mojí vášní. Je mi čím dál lépe a konečně mám své zdraví ve svých rukách. Celý příběh

13 lidí už poděkovalo za článek.

Komentáře

👍👍👍😘😘😘

Vojtěch Míča
12. 12. 2022

Dobrý den,
děkuji vám mockrát za inspiraci. Musím uznat, že po tomto mám otevřené všechny díry a oční bulvy. Dříve jsem trpěl tím, že jsem jedl pizzu s máslem, či pil olivový olej. Dnes jím pouze zdravé věci, jako haway a saláty z McDonald. Díky tomuto jsem zhubl neuvěřitelných 241 gramů!!!!!!
Ještě jednou děkuji a přeji příjemný den,
máš Vojtík.💪😎😊

Ukázat další komentáře