Domů > Magazín > Hubnutí

Jak rychle zhubnout po porodu a navíc zdravě

Nedávno jste porodila a ráda byste shodila nadbytečná kila? Jak na to rychle a je to vůbec zdravé? Poradíme vám na Jíme Jinak.

Chci zhubnout po porodu

Vás malý poklad se sice teprve nedávno vyklubal na svět, ale vy už nyní přemýšlíte, jak shodit nadbytečná poporodní kila, protože se s nimi necítíte dobře. Hledáte možnosti jak to udělat, abyste měla i při hubnutí dostatek energie a hlavně to neuškodilo miminku (pokud ho kojíte). Dál už hledat nemusíte, v našem článku se dozvíte, jak po porodu co nejrychleji zhubnout a nebojte se, nebude to o žádné přísné redukční dietě. Základy našeho stravování jsou postavené na zdravých principech, které se možná stanou vaším novým životním stylem.

Jak rychle zhubnout po porodu a navíc zdravě

Pokud jste se rozhodla rychle a zdravým způsobem zhubnout po porodu, dáme vám několik tipů pro začátek, abyste mohla změny dělat ihned a nemusela studovat veškeré související materiály.

  1. Udělejte si na sebe čas a berte jídlo jako jednu z forem péče o sebe samotnou. Snažte se alespoň jednou denně najíst opravdu v klidu, se soustředěním na jídlo a potravu pečlivě rozkousat – to samo o sobě zefektivní vaše trávení. Pokud je to možné, poproste o pomoc a podporu blízké okolí.
  2. Ve vašem novém jídelníčku by měly dominovat tzv. prvopotraviny, kam patří celozrnné obilniny, zelenina, luštěniny, ovoce, semínka a oříšky. Co z nich chutného uvařit se inspirujte v našich receptech. Při výběru konkrétních surovin a postupů vaření vycházejte z měsíčních plakátků, kde vám radíme, co za potraviny se hodí použít v konkrétním období roku tak, aby vás to zdravotně podpořilo. Naopak z jídelníčku vyřaďte polotovary a chemické přísady.
  3. Začněte zdravě snídat. Pomocí zdravé snídaně podpoříte práci metabolismu, díky čemuž půjdou kila snáze dolů. Ideální snídaní je obilná kaše či čerstvá zeleninová polévka. Studená jídla po ránu jako jsou jogurty či kefíry naopak brzdí vaší snahu zhubnout, protože oslabují trávení.

Níže si ukážeme, jak může vypadat jeden takový den s jídelníčkem podle našich zásad.

Vzorový jídelníček na hubnutí po porodu

Snídaně: Ranní miso polévka

Oběd: Rychlovka z červené čočky, rýže a zeleniny

Večeře: Jednoduchý salát s rýžovými nudlemi

Tipy na svačiny: Švestkový pudink, Bezlepkové muffiny s rybízem

Hubnutí po porodu s Jíme Jinak

Pokud jste rozhodnutá změnit krok po kroku stravu ve spolupráci s námi, velice nás to těší. Pokud ještě váháte, zda se chcete vydat naším směrem, pusťte si toto video. Jak s námi můžete pokračovat?

Určitě vás zajímá, jak začít. Pro tyto potřeby si pusťte online kurz Jak začít?. Je pro vás zdarma a je nabitý prvotními informacemi. Dále si projděte rubriku Jak začít, kde jsou předtočená informativní videa, popsané základní suroviny, využít můžete také Školu zdravého vaření.

Připojte se k nám do Klubu Jíme Jinak. Máme tu pro vás spoustu dalších hodnotných materiálů (vzorové týdenní jídelníčky, recepty a video recepty, mnoho rozhovorů s odborníky a odborné články) a poradnu s naší podporou a možností se ptát na cokoli, co vás napadne okolo zdravého životního stylu a hubnutí. Pokud si chcete v pohodlí domova zacvičit, máte v rámci Klubu možnost si neomezeně pouštět videa a cvičit podle instruktorky jógy Šárky a lektorky jógy a zdravotního pilates Ivony. Naučíte se relaxovat, meditovat a používat dechové techniky pro detox těla a mysli, naučíte se jak na krásné a zdravé držení těla nebo jak si zacvičit v krátkém intervalovém tréninku. Samozřejmě vše s ohledem na váš zdravotní stav, těhotenství či dobu po porodu.

Pokud vám vyhovuje větší vedení a podpora, doporučujeme se zapojit do probíhajícího kurzu Hubneme do plavek (probíhá po Vánocích a pak během léta) nebo Jarní očisty (probíhá v únoru, březnu) či Podzimního detoxu (probíhá konec října až prosinec). V rámci těchto kurzů se naučíte zdravě vařit tak, aby vás to podporovalo ve vaší snaze hubnout, můžete se s námi o všem radit a vzájemně se podporovat s ostatními účastnicemi.

Pozitivní zkušenost s hubnutím po porodu podle principů Jíme Jinak má naše čtenářka Bára (31), která během pouhých 14 dnů vedeného programu s námi shodila 5 kg a vrátila se na svojí váhu před otěhotněním. Velkým bonusem a její prvotní motivací pro změnu bylo zlepšení stavu pokožky jejího kojeného syna, dále jí přestaly bolet záda a začala pociťovat mnohem více energie.

Budeme se moc těšit právě na Váš příběh a pokud Vás cokoliv zajímá, neváhejte se zeptat v komentářích níže.

PS: Cítíš se v plavkách sebevědomě?

Pokud letos nechceš schovávat zadek pod ručník, pojď na to s námi jinak.
Chci lepší postavu!

Mojí vášní je celostní pohled na zdraví lidského těla a duše. Miluji svoji rodinu, ráda skládám myšlenky psaným slovem, hřeje mě pocit, že mohu u ostatních zažehnout plamínek péče o jejich zdraví.

Buďte první, kdo poděkuje za tento článek.

Buďte první, kdo napíše komentář

Vyzkoušejte také

9
7

Hubnutí po porodu

Jak zhubnout po porodu a kde začít? Porod s sebou kromě velké radosti z miminka často přináší i pár kil navíc. Je to sice přirozené, ale radost z toho moc ...

Kojím a nejde mi zhubnout – co se to děje?

Kojíte po porodu už nějakou dobu, ale poporodní kila se ani nehnou? Podívejte se, co možná děláte špatně a proč vám hubnutí během kojení nejde.

Jak zhubnout na mateřské

Mnoho novopečených maminek čelí, kromě náročné péče o miminko, výzvě shazování kilogramů nabraných v těhotenství. Hubnutí na mateřské je často obtížný a zd...

Jak zhubnout břicho po císařském řezu

Noční můrou každé nastávající maminky jsou komplikace při porodu a následný císařský řez. To si pak z porodnice odnášíte nejen svůj uzlíček štěstí, ale tak...

Jak zhubnout v 65 letech

Zdravě hubnout v 65 letech? Ne, nezbláznili jsme se, skutečně to jde. Senioři už sice mají vzhledem ke svému věku určitá omezení, ale dodržujete-li několik...

Hubnoucí jídelníček na měsíc

Toužíte dát sbohem nadbytečným kilům nebo se zbavit zdravotních potíží? Neztrácejte čas nevhodnými redukčními dietami a dejte přednost zdravému vyváženému ...