Video motivace: Nečekejte, až to bude dokonalé

Máte pocit, že to není dokonalé? Že se vám nedaří, jak byste chtěli? Pak si pusťte toto video. Mám pro vás trošku motivace. Nejste na zdravé vaření sami!

Radujte se už teď

Když jsem takhle začínala vařit, nakažlivě jsem kolem sebe šířila radost z dobrého jídla a hned začala dělat doma kurzy zdravého vaření. Vůbec jsem netušila, že se časem zbavím i tak vážných nemocí jako byla genetická porucha krve nebo že mě vyřadí z onkologické gynekologie. Než se to stalo, pomohly moje rady a můj příklad mnoha lidem. Kdybych čekala se spuštěním blogu, až budu mít dokonalou postavu, pleť nebo celkové zdraví, tak byste možná teď neměli co číst. Pořád je co zlepšovat, ale radovat se z úspěchů přeci můžeme už teď.

Všichni se potřebujeme pochválit a navzájem motivovat

Chutnal vám některý recept? Povedla se večeře? Pochválil vám někdo jídlo? Máte více energie? Zlepšila se vám postava? Každý, i malý, úspěch se počítá.

Napište a povzbuďte nováčky!

Jo, jo, jasně, až něco bude vidět určitě pošlu…

…ale no tak! 🙂

Udělejte to hned teď!

Věnujte nám minutu a pomozte nám inspirovat ostatní, prosím. 

 

 

Výborné recepty

Zlatka: Již týden vařím podle vašich receptů, výborné!

Díky JJ se mi běhá lehčeji a déle vydržím – je to tak jednoduché!

Hanka: Dobrý den, hlásím, že po dvou týdnech na...

Díky vám jsem začala vařit polévky – jsou tak chutné i rychlé na přípravu!

Marta: Milá paní Evo, chtěla bych Vám moc poděkovat za...

Dáváte mi pocit, že jsem doma

Tammy: Pocit, že jsem doma. Nebo u kámošky na...

Úspěch – chutná i příteli

Iveta: Co mám uvařeno, nabízím i příteli a nezdráhá...

Díky JJ mi snížili léky na revmatoidní artritidu

Eva: Ještě jednou děkuji za Jíme jinak, děláte to...

Nechutná mi sladké: to jsem ani nemyslela, že se někdy stane

Katchenka: Velkou inspirací na to, co vařit, mi jsou...

Jsem nadšená, jak mi jídlo chutná a nemám chuť na sladké

Dagmar: Dobrý den Evi, jsem nadšená, jak mi jídlo...

Kurz se mi líbí čím dál tím víc

Tereza: Ahoj Evi, na Vánočním detoxu jsem již po...

Pořád je tu něco zajímavého a nového, ani nestíhám sledovat!

Katka: Ahoj holky, moc děkuju za stránky, čerpám z...

Váš web mě stále obohacuje

Katka: Váš web mi přináší zajímavé články, obohacuje mne...

Martina: Výborné! A muž pochválil: “Máš

Martina: Výborné! A muž pochválil: "Máš to dobrý" :)...

Dříve se mi zdávalo o čokoládě, teď už cukr nepotřebuji

Slipknot.xy: Dobrý den Evi, jsem s Vámi již v...

Díky za obrovskou inspiraci

Touto cestou chci Evě a Heleně poděkovat za záslužnou...

Nemám chuť na sladké a už mi nechutná ani káva!

Petra: Tak pro dnešek jedno velké AHA! Nemám chutě...

Jíme jinak mi dává smysl

Palmate: Děkuji za váš kurz. Studuji čínskou medicínu a...
 1. Já jsem se taky teď zlepšila. A zas mě baví vařit 🙂 Včera jsem šla kolem fastf a už mi to na dálko nevonělo. Jsem se těšila, jak si dám po dlouhé době nějakou nezdravou svačinu,…tak jsem si koupila smoothika…
  A upravila jsem večeře na obilí a omáčku (bílkovina/zelenina) + třeba napařenou zeleninu. Nic víc prostě nestíhám (unavený mrňousek za zády). Ale manžel se naučil na výkřik “zapomněla jsem zase na salát!” přiběhnout a salát umýt a pokrájet. Fakt paráda. A z ničeho nic taky všichni naši kluci začali jíst a přastávaj frfňat. Mladší prostřední stál asi 10minut u sporáku a namáčel a olizoval lžíci s omáčkou. Poslední dobou to klukům nějak záhadně chutná a přitom je to vždycky něco jednoduchého a něco, co před pár týdny nejedli. Mám podezření, že to odráží můj postoj, že jsem přestala vnitřně řešit, co jedí jinde a zaměřila jsem na to, co vařím já – aby mě to bavilo. Mávám.

  • Klaudie, to jsou parádní zprávy z vaší rodinky! To si piš, že kluci reagují na maminčin vnitřní postoj. Já to marně matkám říkám, že to nemají tak řešit. Gratuluju k posunu, jen tak dál. Díky za zprávičku! 🙂

 2. Tak sdílím svoji čerstvou zkušenost: dnes u nás spala dceřina kamarádka (7), dostala sebou 2 namazaný rohlíky a 2 perníky z obchodu. Nevzala si s náma ani dýňovou polívku k večeři, ani (luxusní snídani pro návštěvy:) domácí musli s banánem, švestkama, mandlema, ani rychloběd fazolky, pohanka, salát. Její večeře/perník, snídaně/perník, oběd/jeden z rohlíků. Neřešila jsem to, nechala jsem ji, dala jí to maminka. Ale co je pro mě hlavní: ani moje holky (4,7,10) to neřešily, vůbec to nekomentovaly a normálně jedly naše jídlo, a to je něco! V zš a mš jí klasiku, doma jí naše bez problémů, ale když vidí vedle kamaráda, co má něco “normálního”, nespokojenost se dostaví, někdy dost silně:). A teď nic, to jsem fakt koukala, všímám si, že postupně rok po roce berou víc a víc jako úplně normální naši “jinou stravu”. A oproti spolužákům fakt jiná je:). Takže trpělivost se vyplácí! +Také mě moc nakopává jakýkoliv článek nejen od Evy, od každého zde, díky!!

  • Pero, to je skvělé! Umím si představit, jakou máte radost, když to tentokrát prošlo bez řečí. Máte holky staré jako já plus tu nejmladší, tak vím, jak o chodí v tomhle věku. To už jsem malé slečny a mají názor na kdeco 🙂 Paráda, že už jsou erudované. Moc vám fandím a držím palce, ať vám holky v jídle dělají jen radost. Děkujeme za tenhle příspěvek, to určitě nakopne další mamky, že to jde a stojí za to!

 3. Evi, já musím pochválit jen Vás a holky tady ze skupiny, které dodržují nějaká pravidla jj. Sebe nechválím……..je to ale hlavně tím, že ty moje problémy s koleny mi berou skoro veškerou energii, takže nedodržuji vše tak, jako bych chtěla. A víte, že nemluvím jen o sobě. Vážně mě to štve :((

  • Naďo, vždyť vy jste tu stálice a takřka spoluredaktorka, takže my vás chválíme též! Vzděláváte se a děláte holt, co kolena dovolí. Ať jsou brzy v richtiku a můžete zase dělat všechno, co potřebujete. Víte, že kolena jsou ledviny-vztahy a že teď máte naložíno, takže se není co divit, že se vám “podlamují” nohy. To bude dobré! I to dobré jídlo samozřejmě pomůže jak na kolena, tak na sílu to zvládnout a být psychicky co nejvíc v pohodě. Často na vás tři myslím. Držte se!

 4. Teda Evi, tobě ta pusa jede, jak to děláš??? Lodyha, lodyha :-)… to bych teda nedala 🙂 …a opět bomba poselství a jak píšou holky, máš obrovský dar motivovat lidi, obzvlášť pokud má někdo slabší vůli, jako občas já, sleduju jak mě hrozně nakopavá, když si třebas přečtu nějaký článek, komentář nebo podobný videjko z JJ, nejlépe hned ráno už při čištění zubů, ať to má člověk celý den na paměti, nevymejšlí kraviny a nevrací se do starých kolejí, jseš boží….

  • Díky, Evi, to mám radost,že to pomohlo, byl to takový spontánní nápad, když brácha přijel pohlídat babičku a my mohli s Romanem ven. Říkám mu, jaké zprávy mi chodí, co ty holky řeší a co bych jim řekla, kdybych s nima mohla mluvit a oni vzal foťák a prý to natočíme :-). Ta moje rychlost řeči, to je spíš na překážku, pořád nemůžu zpomalit, když mám něco na srdci :-))Jako dítě bych možná byla dobrý adept na nějakou tu poradnu 🙂

 5. Ahoj Evi, díky za toto video. Díky němu jsem si uvědomila, že patřím mezi šťastlivce, kteří si dokáží doma uvařit pro sebe denně aspoň jedno čerstvé jídlo. Že ani já ani moje děti nejsme odkázáni na kantýny a školní jídelny a to podotýkám, že moje děti rozhodně nejedí dle zásad JJ, mají rádi klasická jídla. Ale denně doma uvařené čerstvé jídlo je pro nás naprosto běžná věc. A navíc jsem si uvědomila, že dnes běžně vařím pro sebe jinak a pro manžela a děti taky jinak a vůbec mi to nevadí, mám mnohem víc energie než jsem měla dříve, kdy jsem co se týká stravy, byla ” v péči” jiných. Nejím určitě dokonale a občas taky dám s dětmi tu “klasiku”, ale vím, co mi dělá a nedělá dobře a ráda (opravdu velmi ráda) se vracím k receptům na vašem webu. A souhlasím s tebou, že po čtyřicítce zvládám mnohem více věcí, než jsem byla schopná zvládat ve třiceti. Díky za to že jste, já jsem s vámi moc ráda.

  • Jitko, tak to jsi hvězda! Vařit denně jedno čerstvé jídlo je pro většina národa sci-fi a vařit dvě různá totální úlet 🙂 Jsem moc ráda, že to vidíš a že vaše rodina to povžuje za samozřejmé, že jídlo máte svoje a nezávisíte na těch jídelnách apod. To si myslím, že je tak zásadní, že je to důležitější než to, jestli je to podle JJ nebo ta klasika. A to věřím, že i tak jim tam propašuješ nějakou tu zeleninu apod. 😉 Je to super cítit se líp po čtyřicítce než po třicítce, co? To se pak to stárnutí přijímá docela v pohodě 🙂 Díky moc, že jsi napsala a díky moc, že nás podporuješ účastí v Klubu a kurzech. Bez lidí jako jsi ty by JJ nemohlo existovat. Moc si toho vážíme.

 6. Včera jsem se vrátila z dovolené v Maďarsku. No to jsem se zase pěkně rozjela – zbagrovala jsem snad úplně všechno. Zmrzlina mi ještě teď leze ušima. Dovča výborná, ale opět jsem se přesvědčila, že bych už nemohla takhle jíst . Prostě to nejde – bolí mě celý člověk. Ale na druhou stranu jsem si krásně odpočinula a dnes už jsem zase tady DOMA. Stále nejsem 100%,ale už vím co je moje cesta. Evi já taky nepatřím mezi velké pisálky, ale jsem s Vámi už několik let.Jste pro mě velkou inspirací. Obdivuji Váš elán a snahu nejen perfektně vést tyto stránky, ale taky kdykoliv poradíte SMSkami, telefonicky. Moc Vám, Romanovi a dětem fandím, ať to co nejlépe zvládnete s oéčí o babičku. Díky za to, že jste.

  • Na to jsou ty dovči a úlety skvělé :-)) Že se pak člověk těší na svoje jídlo a je vděčný za obyčejnou rýži s dušenou mrkví :o)) Myslím, že nikdo není 100%, protože nikdo neví, co to je :-))) Tak nemá cenu se snažit být dokonalý, ale jíst tak, aby právě tělo nebolelo, nálada byla pohodová a jídlo chutnalo. Jestli tam je sem tam nějaký méně zdraví kousek nevadí, když je člověk jinak v pořádku a vykompenzuje to dobrou stravou jindy, pohybem, radostí z toho nezdravého kousku apod. 😉 Moc díky za pochvalu, snažíme se, aby všichni mohli udělat změnu, pokud jen trochu chtějí, a nějaký malý nezdar je neodradil. Čím víc nás bude, tím spíš bude lepší strava v restauracích, jídelnách, školách, školkách, nabídka v obchodech atd. Protože když to špatné nikdo chtít nebude, začnou nám nabízet lepší věci. už to takhle funguje s nabídkou zeleniny, se zavedením mnoha druhů, které se tu vůbec neprodávali, s tofu a tempehem v obchodech,…no prostě lepší se to lepší, protože nás je víc, co to kupujeme a určujeme svoji poptávkou tu nabídku. A vaše podpora formou hezkých komentářů a osobních příběhů nám dává sílu a elán v tom pokračovat navzdory tomu, že je nás zatím naprostá menšina a jsme mnohdy za blázny, a ti, co jsou v Klubu nebo programech nám umožňují dělat recepty a články zdarma a nemuset mít na webu reklamu. Takže díky za každé jedno členství v Klubu nebo kurzu, je to jediný zdroj finančních prostředků pro tenhle čistě soukromí projekt bez partnerů, fondů či státu. Jsme rádi, že jste tu s námi, Zdeni.

 7. Trošku závidím vám všem co chcete hubnout…. mám opačný problém. Hubnu nedobrovolně a nedaří se mi přibrat. Jsem unavená, takže i ta energie ze zdravého jídla nějak nefunguje. Ale říkám si, že se to jednou musí zlomit.. :-))
  Evi vy musíte být energie Ohně… to nadšení z toho co vás baví a jak dokážete strhnout ostatní :-)) to je pro mě hooodně motivující 🙂

  • Lebell nejste jediná, ozývá se nám víc žen, které potřebují přibrat. Přibývá lidi s poruchami trávení, děvčat s anorexií či bulimíí, ale těch, co mají nadváhu je zatím víc. Ani jedno není dobré, chce to mít normální váhu, aby tělo mohlo fungovat a člověk měl dost síly na život. Já byla unavená i tlustá, i hubená :-)) Určitě se to zlomí, když se do toho opřete a podle svých sil a možností postupně vyladíte životní styl tak, aby vám bylo dobře a nabyla jste svalů a síly. Mrkněte na články a videa o únavě, jestli neděláte nějakou zbytečnou chybu https://www.jimejinak.cz/stitky/unava/ Stačí zadat únava do vyhledavače na JJ. Myslím, že jsem Země a nám zrovna Oheň, který by mě vyživoval, v rodině chybí, takže si často sedám ke krbu a snažím se dobíjet sama jak to jen jde. Sama žasnu, že po čtyřicítce zvládám fyzicky věci, co bych ve třiceti nezvládla. Teď třeba s tou babičkou – ona už je vlastně ležák, je těžká, je to fuška, zapotíme se, ale zvládám to! Tak se určitě přidejte a bude líp. Slova o bývalé únavě a nově nabité energii jsou snad v každém příběhu, co na JJ máme. Bývá to jedna z prvních věcí, kterou si lidé po změně jídelníčku uvědomí a první, co nám nadšeně hlásí v kurzech, že zažívají. Tak držím palce!

   • Děkuji za reakci.. S babičkou vás fakt obdivuji, vím jak to dá zabrat – a to jen z vyprávění. Ono jde pak hlavně o psychiku, protože to co můžete věnovat sobě a rodině, věnujete pečovanému. Hodně sil vám všem 🙂

    • Děkujeme všichni. Zatím nás to spíš spojuje, je to velká škola života-smrti, ale ještě to není (a asi nebudou) roky péče, jak psali jiné rodiny na FB, to je pak asi skutečně šíleně vyčerpávají starat se o někoho roky.

 8. Evi, já Vás miluju 😀 to bylo první, co mě napadlo, když jsem nový příspěvěk shlédla 😀 z vás jde super energie, vždycky to úžasně podpoří a “nakopne”. Děkuju JJ, že jste

  • Potvrzuji! Já si Evu pravidelně stahuju jako mp3 a je to vskutku ohromně motivující – třeba jedu metrem utahaná domů a přemýšlím, jestli nebude “lepší” zaběhnout si někam do fastfoodu a do toho mi ve sluchátkách dozní Chinaski a spustí Cikrytová, tak to se vždy zastydím a mažu pokorně k plotně :-))

   • Tak to mě teda fakt rozesmálo, Kristýno :-)) Jednak můj hlas mi samotné dobře nezní, takže slyšet se ve sluchátkách je téměř hororová představa 🙂 Ale jestli to funguje na odrazení od fastfoodu, tak proč ne 🙂 Díky za veselý komentář, prodloužila jste nám život, jak jsme se zasmáli.

   • Tak tohle mě fakt pobavilo:-) Je pravda, že někdy už mám nakročeno do fastfoodu a pak si vybavím Evu a její nadšení pro JJ a v hlavě mi vyskočí recepty, co by se dalo rychle uvařit a mažu domů vařit:-) a někdy v tom fastfoodu fakt skončím, protože hlad už je velký a fastfood za dveřmi – jak píše Eva, nikdo nejsme dokonalý:-)…. ale díky JJ se stále vracím na cestu zdravého stravování, ikdyž mám jisté odbočky.

    • Jitko, to mě teda pobavilo :-))) Tak doufám, že vyskakuje v té hlavně pozitivně, nerada bych byla za strašlivého bubáka v hlavě :-))) Však jo, on je fast food většinou i dobrý lék na to, aby se pak člověk skutečně těšil na to svoje jídlo 🙂 Všichni máme odbočky a je to v pořádku. Počítá se, co jíme nejvíc, z čeho žijeme, ne co někdy někde sníme 😉

     • Neboj, nejsi žádný bubák v mé hlavě. Ale skvěle mě vracíš zpět ke zdravému stravování. A to mě fakt baví, mít se k čemu vracet a na čem stavět. Já mám ten fastfood pro stavy krajní nouze – když už si mám vybrat, jestli vyčerpaná bude navíc hladovět nebo sním fastfood, tak zvolím to druhé, ale i tak vybírám v tu chvíli to nejlepší a o čem vím, že mi sedne a nebude mi těžko. A pak se těším na další den, že ho zvládnu méně hekticky a uvařím si:-)

      • Tak tos mě uklidnila :o) No to děláš naprosto skvěle, takový přístup by potřebovalo víc žen ;-). A jak pořád říkám, ony to odskoky jinam jsou super pro porovnání :-))

  • Lucko, díky 🙂 Tak jestli vás to nakoplo, tak se záměr vydařil :-)) Je mi vždycky líto, když vidím, jak se někteří lidé zbytečně trápí a pochybují, zda to má smysl zkoušet a zároveň když vidím, jak některým se daří, ale nikomu to neřeknou. Musíme si pomáhat navzájem. Nás nabíjí právě ty vaše milé komentáře, příběhy o uzdravení o nalezení smyslu života, fotky jídel z našich receptů. Pak i my vidíme, že to má smysl, že to děláme. Takže děkujeme, že jste s námi v Klubu a v kurzech 😉 Bez vaší podpory bychom nemohli plnit web denně novými recepty a články.

 9. Zobrazit všech 25 komentářů

Komentujte
Vaše jméno

Jméno uložíme a zobrazíme, váš e-mail nezveřejníme. Zásady ochrany údajů.