Měla jsem myom a řadu dalších zdravotních potíží, proč jsem podle lékařů nemohla mít třetí dítě. Tak jsme si vzali do pěstounské péče postupně tři děti. Když jsem prošla detoxem na Jíme Jinak, chtěla jsem si vzít domů další miminko. Ale zjistila jsem, že jsem těhotná. Ve 44 letech! Myom i ostatní potíže zmizely a těhotenství bylo oproti předchozím bez preeklampsie a dalších problémů.

Chtěla jsem třetí miminko

Když bylo dětem 2 a 4 roky, chtěli jsme třetí miminko. Bylo mi 34, ale nedařilo se. Lékaři říkali, že to nepůjde, protože mám špatný stav dělohy, hormonální nerovnováhu, myom a řadu dalších důvodů, proč už je další těhotenství vyloučené. Horko těžko jsem se s tím smiřovala, ale další děti jsme moc chtěli, tak jsme si postupně vzali do pěstounské péče další tři. Když kolem čtyřicítky kolem mě bylo hned několik těhulek čtyřicátnic, normálně jsem jim to záviděla. Jak nezávidím nikomu nic, tak to těhotenství bych si byla přála taky.

Myom zmizel, problémy nejsou, jsem těhotná

Začali jsme tedy s mužem přemýšlet, že bychom si vzali do péče další miminko, když jsem zjistila, že jsem zcela neplánovaně a naprosto přirozeně otěhotněla. Bylo to po té, co jsem se přihlásila do Klubu a prošla postupně programy Hubneme do plavek,  Podzimní detox a Jarní očista. Ta skončila v květnu a v červnu už jsem byla těhotná. Po 10 ti letech nemožnosti otěhotnět se stalo něco něco úžasného. Otěhotněla jsem spontánně, bez chemie. Ve 44 letech to považuji opravdu za zázrak.

Věřím, že tělo se detoxem vyčistilo a uzdravilo. Žádnou speciální léčbu jsem totiž nepodstoupila, nezkoušela hormonální léčbu, umělé oplodnění ani nebrala léky na podporu otěhotnění. Smířila jsem se už před deseti lety s tím, že další děti si budeme do rodiny brát. Ale myom zmizel, srůsty taky. Lékařka byla sama překvapená.

Nejpohodovější těhotenství

Věřím, že svoji roli sehrála psychika (netlačili jsme na pilu a brali věci jak jsou) a že jsme miminko dostali za odměnu (pomáháme jiným dětem). Ale je evidentní, že změna jídelníčku po těch deseti letech ovlivnila jak početí, tak těhotenství.

Ta předchozí dvě byla plná komplikací. Jedním z nich byla preeklampsie. A teď? Ačkoli se očekávalo opakování problémů, navíc jsem byla riziková věkem, scénáře lékařů o rychlém ukončení těhotenství kvůli preeklampsii se nekonaly. Problémy nebyly. Žádná preeklampsie, žádný tlak, nic. Všechno v pořádku. 27.1. ráno jsem ve 45 letech porodila krásnou zdravou holčičku. Jsme moc šťastní a vděční, že ji máme.

Děti do jídla nenutíme

Eva se mě ptala, jak to u nás probíhá s jídlem, když kromě miminka máme doma 5 dalších dětí různého věku 14, 12, 7, 4, 3) a jak to, že je u nás takové ticho, když spolu mluvíme po telefonu. Je to jednoduché. Děti máme vychované, mají své povinnosti, aby to tu mohlo dobře fungovat. A jídlo není velké téma. Do jídla je nenutíme, ale ani jim nevařím extra jídlo podle toho, co kdo rád. Každý má nějaké preference, něco rád a něco nerad. Jedí běžně ve škole a ve školce, takže ne všechno, co je podle mě zdravé, jim vždycky chutná. Uvařím jedno jídlo pro všechny a kdo chce, ten si dá, kdo nechce, ten má smůlu, protože nic dalšího není a bude až bude oběd nebo večeře. Kdo zaváhá,… Dokonce i sousedovic děti se u nás rozjedly, když viděly, jak u nás jídlo rychle mizí.

Změna jídelníčku může změnit život

Pro ty, co stále váhají – změna stravovacích návyků opravdu může změnit život.
Přeji všem krásné dny naplněné láskou a optimismem.

Zita

Hubneme do plavek online: Shoďte 5 kg za 14 dnů

 1. Chtěla bych opožděně poděkovat všem za milé příspěvky a hlavně Evě & spol za úžasné stránky díky nimž zlepšuje život tisícům z nás.❤️

 2. Dobrý večer Zito, letos mi bude 40 let a děti nemám. Děkuji Vám za obrovskou dávku naděje.
  Přeji Vám jen to nejlepší. Ať Vám děti dělají jen samou radost.

  • Miminek máme po změně životního stylu spoustu. Když se muž a žena vyčistí, tak se pak dějí hotové zázraky, máme teď několik maminek kolem 43 let, které po detoxu a taky asi díky karantáně otěhotněly, když už to dávno vzdaly 😉

  • Milá Šárko věřím, že pokud žena chce dítě vždy se najde cesta k realizaci. Není nejdůležitější dítě porodit,ale vychovat. Jistě se nebojte i jiných řešení pro možnosti stát se maminkou. Nás nesmírně obohacuje dát domov dětem, které by byly jinak bez šance na rodinný život (etnické důvody) a skončily by v dětském domově. Každé dítě přicházející na svět si zaslouží šanci. Přeji ať se vám v životě daří a najdete to co hledáte.

 3. Je krasne cist takove pribehy, ktere by mohly vypadat jako z romantickeho casopisu, ale jeste hezci je vedet, ze zmena jidelnicku doopravdy funguje a pomohla uz tolika lidem vcetne me, jen si to clovek musi neustale dokola pripominat:)

 4. Moc gratuluju a moc vám to přeju. Jste úžasná, že dáváte domov dalším dětem. Sice „nejím úplně Jinak“, sleduju tyto stránky, ale mám podobný příběh, ve 44letech jsem nečekaně otěhotněla, za měsíc by se miminko mělo narodit a je mi také 45let. Doma mám 17letého syna a 3,5letého. Beru to jako dar, vážím si toho a začínám se o sebe více starat. Ještě jednou hodně štěstí a zdraví!

  • Gratuluji Lenko a super, že se o sebe začínáte víc starat, teď je to důležité pro vaše budoucí kosti, zuby, vlasy,…a pro miminko 👍

 5. Krásné!
  A moc se mi líbí, že dáváte domov i dalším dětičkám.

  Jak dlouho jste prosím tedy jedla jinak, než jste otěhotněla? (za jakou dobu jiné stravy se tělo vyčistilo do podoby, aby bylo schopné otěhotnět)

  • Dobrý den omlouvám se, že odpovídám až nyní , ale na JJ jsem byla vcelku krátce , pouze 9 měsíců a tělo se vyčistilo, opravilo a zázrak se dostavil

 6. Také moc gratuluji k miminku, vím, o čem mluvíte, také závidím všem těhotným kolem sebe a nám se nedaří. Chtěla jsem se zeptat, jestli se povedlo těhotenství, když jste jedla podle Jíme jinak 10let nebo se povedlo dříve?

 7. Moc a moc gratuluji k miminku a přeji hodně zdraví vám všem.
  Trochu jsem se přenesla zpátky, kdy mi lékaři řekli po prvním synovi, že další dítě nee – byla jsem pak mimoděložně a zjistili mi všemožné příčiny, proč už další dítě mít nebudeme…. No a pak jsem přirozenou cestou počala a donosila dvojčata :-)
  Sice na to neměla vliv strava- tu jsem tenkrát ještě neznala, ale přenesl mě tento příběh zpět.

 8. Zobrazit všech 24 komentářů

Komentujte
Vaše jméno

Jméno uložíme a zobrazíme, váš e-mail nezveřejníme. Zásady ochrany údajů.

Předchozí článekTempeh alà Stroganoff s celozrnnou špaldou
Další článekKdo zhubne, kdo přibere a komu se váha nehne?