Domů > Magazín > Blog

Srpnový úplněk 31. 8. 2023

Tento měsíc jde již o druhý úplněk, který nastane 31. 8. ve 3:35 ráno a bude ve znamení Ryb. Oproti předchozímu úplňku z 1. 8., který byl poměrně v zábavných a radostných energiích, nás nyní čeká úplněk hluboce spirituální.

Zkouška, jak si udržet rovnováhu

Již během následujících dnů si můžete povšimnout u sebe i svých blízkých jedné zvláštní věci.
Jako by se mezi sebou hádalo to, co si myslíme, a to co cítíme. Jde o věc, která nás může provázet celý život a my musíme hledat těžiště ve svém nitru, ale teď půjde o zásadní a ústřední kolektivní téma. 

Když se vlády chopí výhradně hlava, je tvrdá a necitlivá. Když se vlády chopí emoce, ztratíme se v jejich bezbřehosti. Je nutná rovnováha!

Bude to významná zkouška, jak si udržet svou rovnováhu a zároveň rovnováhu mezi sebou a okolím. Naše myšlení pojede na plné obrátky, bude stimulované mnoha nápady a úkoly, které na nás budou tlačit a rušit nás. Budeme pociťovat také dostatek energie potřebné k realizaci, tak proč toho nevyužít, ale neztraťme se v nepřehledném chaosu.

Věnujme pozornost své duši

Na druhé straně si bude žádat pozornost naše duše, která nyní bude přímo volat po zastavení, meditaci a spočívání ve svém vnitřním klidu. Bude k nám chtít promlouvat a sdělovat naše potřeby. Jako by tomu však něco bránilo, rušilo nás a my se nemohli soustředit. 

Luna nacházející se ve znamení Ryb s sebou přináší velké hloubky a zároveň velmi iracionální náboj, který nelze uchopit hlavou. Obzvláště lidé narození ve vodním znamení nebo mající Lunu stojící ve svém horoskopu ve vodním znamení, pocítí silný účinek tohoto úplňku. 

Překvapení z hlubin duše

Ne nadarmo se Ryby nazývají Rybami a buďte připraveni, že může leccos „vyplavat“ právě skrze vaše emoce. Tak jako hluboký oceán skrývá mnohá tajemství a co se octne pod jeho hladinou není vidět, i takto funguje lidské nevědomí. A tak nečekaně může něco vyplavat z hlubin duše.

Když něco vyplave, je to proto, abychom to viděli, něco si uvědomili a zpracovali.

Vytvořme si vědomý záměr pro blízkou budoucnost

Stále ještě je léto, ale zanedlouho se Slunce začne sklánět k podzimu a příroda pomalu bude ztrácet na své síle. My se však ideálně nyní můžeme připravit na čarovné kouzlo podzimu a využít zdánlivě polaritních úplňkových energií následovně.

Mnohé z nás čeká začátek nového školního roku s našimi dětmi nebo pomalu pociťujeme blížící se konec léta. Zkrátka přechod je ve vzduchu. Ať to bereme jakkoli, přichází další kapitola a je potřeba si uvědomit, že jak do ní vkročíme, taková energie nás bude provázet. Pojďme se zastavit a zamyslet se nad tím, jak a kam chceme dál směřovat. Pojďme zkrátka naší mysli dát užitečný směr! 

Toto je krátký návod na to, jak se spojit se svou duší a vytvořit si vědomý záměr pro svou blízkou budoucnost:

  • Posaďte se a zavřete oči nebo jděte přírodou či plavte ve vodě, jak vám vyhovuje. Důležitá je samota. 
  • Uvědomte si, jak se nyní cítíte. Jak jste se cítili v posledních měsících, co vám činilo radost, k čemu jste se rádi vraceli a co vás naopak vyvádělo z vašeho klidu, vadilo vám a říkali jste si, že už v tom nechcete pokračovat. Můžete si psát.
  • Můžete si také představit, že sedíte na břehu oceánu, kde šplouchají vlny a vy s těmito vlnami necháváte odplout vše, co již nechcete s sebou nést. Uvolněte tak místo pro nové myšlenky a nápady. Již v tuto chvíli můžete pocítit úlevu. Jediná omezení a překážky, které vidíme, staví do cesty náš rozum. Zkuste se ponořit hlouběji, abyste cítili, po čem skutečně toužíte.
  • Doporučuji cca 15 minut setrvat u sebe sama a uvidíte, že v takto řízeném zastavení a očistě mysli zároveň jasně začnou přicházet myšlenky, kterou vám ukáží, co byste chtěli dál dělat, v čem se zdokonalovat, v čem si udělat pořádek, jak lépe přistupovat ke svému zdraví, jaké rituály zařadit do svého dne, jak si den lépe organizovat. Každý máme na čem pracovat.

Hloubka, do které se rozhodnete dobrovolně ponořit, je na vás. Ale velmi doporučuji využít nadcházejících dní právě pro to, abyste si v sobě udělali pořádek a zároveň po období dovolených a prázdnin se vědomě postavili nohama na zem.

Přeji všem krásné dny.

Veronika

PS: Cítíš se v plavkách sebevědomě?

Pokud letos nechceš schovávat zadek pod ručník, pojď na to s námi jinak.
Chci lepší postavu!

průvodkyně astropsychologií🌙 Život je cesta. Jsme na ní spolu.

227 lidí už poděkovalo za článek.

Komentáře

Jak dalece souvisí s úplňkem při probuzení ranní bolesti hlavy? Může to mít spojitost?

Danička
30. 8. 2023

Můj oblíbený😘 – “Strach zabušil na dveře a odvaha šla otevřít, když otevřela, nikdo tam nebyl … ”

Ukázat další komentáře

Vyzkoušejte také

158
123

Jak nám Luna pomáhá

Co vlastně o Měsíci víme? A jak souvisí s ženstvím, zdravím a jídlem? Podívejte se, jak vám může Luna pomoct.

Co s námi dělá úplněk – 1. díl

V tomto milém videu jsme vyzpovídali astropsycholožku Veroniku, aby nám prozradila tajemství úplňku. Jak nás ovlivňuje úplněk, co dělá s našimi emocemi, čí...

Co nám přinesou letošní úplňky – 2. díl

Jaké nás letos čekají úplňky a na co si dát extra pozor? Astropsycholožka Veronika nám to v tomto hezkém videu prozradila.
194
2

Prosincový úplněk 8. prosince 2022 ve znamení blíženců

Letošní prosincový úplněk proběhne ve čtvrtek 8. prosince v 5:07. Nacházíme se v období adventu, období klidu a míru. Pojďme si říct, jak se energie advent...
329
5

Květnový úplněk 5. 5. 2023 ve znamení Štíra

Blíží se další úplněk, tentokrát ve Štíru. Nastane v pátek 5. 5. v 19:33. Nepůjde o ledajaký úplněk, tento zesílený štíří úplněk bude jeden z nejnáročnější...

Má cenu jít do Jarní očisty znovu?

Má cenu jít do programu znovu, když už jste v něm v minulosti byli? Nejlépe to asi vystihují komentáře a zprávy od těch, kdo jsou v programu po třetí, po č...