Domů > Zdravé recepty > Vaše recepty a fotky

Vánoční polévka od Babičky

Uvařeno
Ingredience
  • adzuki fazole
  • houby (sušené, čerstvé nebo mražené)
  • sušené švestky
  • rostlinná smetana (nejlépe domácí z kešu)
  • koření: bobkový list, nové koření, pepř černý celý
  • na ochucení: ume ocet, citronová šťáva nebo ocet, obilný sirup
  • zelená posypka na ozdobení

Ivina mladá rodina žije v Banátu, v podhůří  rumunských Karpat. Bez telefonu, na vesnici, v přírodě. Mají stádečko kr...

Postup

  1. Dáme si vařit přes noc namočené adzuki fazole s bobkovým listem. Mezitím, pokud máme sušené houby, tak si je namočíme do vody. Jakmile jsou adzuki měkčí, přidáme namočené houby i s vodou a zbylé koření. Vaříme do změknutí hub. Ke konci vaření přidáme sušené švestky. Jestli jsou švestky moc tvrdé, tak je necháme také namočené ve vodě, než je přidáme do polévky. Rozmixujeme kešu oříšky s vodou (možno přidat oblíbenou obilnou smetanu, ale doporučuji z kešu, protože polévku i zahustí) a nalejeme do polévky. Chvilku necháme povařit, aby se ingredience spojili a polévka zahustila. Odstavíme a dochutíme ume octem, citrónovou šťávou nebo octem a osladíme. Polévka by měla být sladkokyselá a jemná, nejlepší na druhý den.
  2. Jelikož polévka neobsahuje žádnou zeleninu ani obiloviny, doporučuji je nahradit v druhém jídle.

PS: Jde vařit, jíst a hubnout? Pojď to zjistit! 😁

Tisíce lidí s námi shodily 5 kg za 14 dní. Jak to? Máme totiž chutný hubnoucí jídelníček s výbornými recepty, videa, jemné cvičení - a živou podporu! Už za 2 týdny uvidíš výsledky. Mrknni na výzvu Hubneme do plavek a naskoč!

5 lidí už poděkovalo za článek.

Komentáře

Mila Beata
22. 11. 2023

Mnam ♥️překvapila , ještě nikdy jsem nejedla švestky v polevce , mnam

Ukázat další komentáře