Domů > Magazín > Blog

Děti se časem přidají

Někdy si zoufáte, že jste v rodině jediná, kdo jí jinak. Malé děti stravu sabotují, puberťáci bez servítek komentují vaše šílenství. Maminka Ali.S. nám vloni psala nešťastné komentáře. Ale teď napsala tento!

Maminky, které začnou měnit doma jídelníček dětem, které už se nějak stravují, jsou v mnohem těžší pozici než maminky, které začnou už od prvních příkrmů. Maminky šklebících se a posmívajících sepuberťáků opravdu trpí. Vždycky se vás snažíme povzbudit, že se to časem poddá. Maminky ve videích v Klubu vám říkají, jak to prakticky udělaly ony u větších dětí. Ale přesto na nás někdy koukáte nebo píšete komentáře dost nevěřícně. Fakt se to někdy změní??? Ptáte se zoufale. Teď jsem našla v komentářích krásnou čerstvou zkušenost od maminky Ali.S. a musím ji vytáhnout  z komentářů pro všechny nešťastné matky sem na hlavní stránku: 

Ali.S.:
Ahoj holky.
Včera mi moje skoro třináctiletá dcera oznámila, že bude půst držet se mnou! Jestli si vzpomínáte, před rokem jsem tu řešila, že holka si ťuká nad půstem a mojí novou stravou na čelo, říká mi, že jsem se zbláznila, absolutně „ty hnusy“ odmítala jíst. Byla jsem z toho moc špatná. Menší dvojčata  jeden stravu akceptoval, druhý zpočátku odmítal, manžel se tvářil všelijak, ale jako hodný muž vše snědl. No, zpočátku něco bylo fakt hnusný :-).
Dnes je vše jinak, prostě se vyplatilo dát tomu čas. Doma vařím a peču převážně já pro všechny vegansky, o víkendech manžel občas udělá pro sebe a zájemce z řad dětí maso. Zájemců ubývá… Za rok obrovská změna! Já o 13 kg méně, jsem klidná a vyrovnaná, malé děti přestaly mlsat a jejich zdraví se velice zlepšilo. Dcera i přes počínající pubertu pleť téměř bez pupínku. Manžel masožrout mi tuhle řekl, že veganské víkendy na chalupě mu chutnají a dělají dobře, protože hned po obědě může jít pracovat a neusne jako špalek a v pondělí se zase těší do práce na řízek. Ale když se občas ptám, co měl k obědu, nějak to maso často nedává :-). Ale já nic neříkám, on si k tomu musí dojít sám.
Tak chci všechny podpořit! I když zpočátku půstu budete mít občas pochybnosti, budete bezradní, co vařit, občas vás asi napadne, že zemřete hlady :-), doma se to nebude líbit, okolí si třeba i budě ťukat na čelo… prostě revoluce :-), vytrvejte! stojí to za to!
Já letos na 6 týdnů vysadím pečivo a bílou mouku, to ostatní už nejím. jsem na sebe zvědavá, já pečivo miluju :-D.
Držím všem palečky!!

Ali.S., my moc děkujeme za krásnou zkušenost, gratulujeme a moc fandíme, aby to s tím pečivem vyšlo. Jestli si s námi budete dělat třeba bezlepkové napařované dezerty bez lepku s obilím, určitě strádat nebudete :-)

 

PS: Co shodit 5 kg za 14 dnů? 😍

Sezóna plavek začne brzy. Máme chutný jídelníček, skvělé recepty, videa, jemné cvičení - a samozřejmě živou podporu a motivaci. Už za 2 týdny uvidíte výsledky. Mrkněte na výzvu Hubneme do plavek a naskočte!

Se změnou jídelníčku jsem se zbavila mnoha zdravotních potíží, se kterými si medicína nevěděla rady 30 let. Jídlo, vaření, psaní a šíření zdravého životního stylu se stalo mojí vášní. Je mi čím dál lépe a konečně mám své zdraví ve svých rukách. Celý příběh

1 člověk už poděkoval za článek. Oceňte práci autora také.

Komentáře

Tak se přidám do diskuze:) Není to ani tak o MB, ale snad poradíte:) Přítel se snaží, aby syn 6 let nejedl tak strašně, jako to doteď je (jí jen řízek, svíčkovou, rohlík s nutelou, jedl by i tavený sýry, ale to fakt nekupujeme, prý ve školce jí celkem všechno, tak nevím, zeleniny se bojí – když má na talíři kostičku rajčete 1×1 cm nebo okurky, nedotkne se vůbec jídla, trvá na tom, aby to táta dal pryč a pak teprve začne jíst). A to nevaříme makrobioticky, ale udělám třeba zeleninový vývar a vypije jen vodu, zeleniny se nedotkne. Co s tím? Myslíte si, že je problém už od začátku se zaváděním jídla, že ho máma nenaučila jíst tak nějak všechno? Nebo některé děti prostě odmítají jídlo samy od sebe? Prý nechtěl nic jíst, snědl vždycky jen krupicovou kaši, tak jí doteď má denně u mámy k večeři:( Přítel by chtěl změnu, ale co s tím, maj střídavou péči a mámu to nezajímá, jí nezajímá ani nejí strava.
Ale co s tím, když přítelův syn sedne k jídlu, řekne, že to jíst nebude? Samozřejmě ho nikdo nenutí, ale řekne se mu, že to je večeře, nic jinýho že nebude. Nic nesní. Pak má jít spát a řekne, že má hlad, tak ho přítel pošle ke stolu, kde je to jídlo od večeře – tak řekne, že radši nic nechce, že bude mít hlad. Jak tu píšete, nechat vyhládnout, ale na něj tohle neplatí, když nevečeří a snídaně se mu nelíbí, nedá si nic:/ Přítel mu rohlík s nutelou prostě k snídani nedá, namaže mu rohlík s máslem (vím, to vás tu pobavit, nevím, co je horší:) My s přítelem chodíme na obědy do makrobiotické jídelny, nechceme jíst hnusy, ale co se synem? Nejde ani tak o to, jak ho naučit na makrobiotiku, ale vůbec začít jíst zeleninu a cokoliv jiného než jeho 5 jídel co jí, v 6 letech to je podle mě hrůza:( Nejhorší je že žádné jídlo, co nezná, ani neochutná

Souhlasím, moje starší 5letá už se také začína přidávat! Řekne mi, a co jsi vařila pro sebe? Já chci taky…:-)

Ukázat další komentáře

Vyzkoušejte také

16
28

Hubnutí začíná v hlavě

Jestli mě nějaká věta v době mé nejvyšší váhy dokázala naštvat, byla to právě tato. Co s tím mám jako dělat, říkala jsem si. To mám tu svou hlavu uříznout ...
3
14

Ty spíš s otevřeným oknem???

Na některé věci člověk úplně zapomene. Až když přijde návštěva až do ložnice, tak se připomenou.

Příležitost ke změně – naskočte do Jarní očisty

Jaro přináší možnost konečně udělat změnu. Zlepšit svoje zdraví, náladu, upravit váhu, udělat si pořádek v hlavě, v domácnosti, změnit svůj život k lepšímu...

Se strachem k celistvosti

Co je to vlastně strach? Strach je naše nejzákladnější reakce. Je to primitivní obranný mechanismus, který máme ve svém těle zakódován již staletí. Naši př...

Jedlý balkón

Chcete si vypěstovat vlastní bylinky a zeleninu, ale nemáte zahrádku? Nevadí, pěstujte na balkóně.