Domů > Magazín > Blog

Očkování a brambory aneb Udělejte konsenzus

Tak pročítám komentáře a musím se smát, když jsem našla hned dva různé, které apelují na to, abychom udělaly nějaký konsensus nebo byly řádné objektivní a doplnily i názory zcela opačné. Jeden se týká brambor a druhý očkování. Marně si lámu hlavu, proč to po nás vlastně ti lidé chtějí. Nejdřív mě napadlo, že je to asi apríl, ale nebyly oba z dneška. Oni to asi myslí vážně.

Zajímavé je, kolik ostrých komentářů lítá kolem článků o bramborách a očkování. Pod těmi to tedy frčí, až se jeden nestačí divit a s našim čtyřmi dětmi mnohdy ani reagovat :-)

Jedna paní vehementně hájí očkování pod peticí, napsala už mraky dlouhých komentářů a krom všeho jiného třeba píše “Aby bylo jasno: Jsem pro PLOŠNÉ (mimo odůvodněných případů) POVINNÉ očkování, ale s velkou debatou o složení vakcín a s hmotnou odpovědností státu, pokud se jasně prokáže, že vakcína někomu uškodila.” a “Navrhovala bych proočkovávat i dospělou populaci. Když uvážím, že česká populace valem stárne a starší lidé mívají oslabenou imunitu, tak je to aktuální téma…”

Což o to, ať klidně očkování věří, fandí a své děti nechává očkovat. Narazila však na odpor dalších čtenářů a rozjela se diskuse. Nedalo mi to a jedné prima mamině jsem odpověděla podle svého uvážení a svých zkušeností. Šlo mi konrkétně o tu jednu, protože ji díky Jarní očistě už trochu znám. Jenže jsem píchla do vosího hnízda a dnes našla ve spamu další velmi dlouhé komentáře plné různých odkazů, které přes spamfiltry neprošly, od té stejné paní. A v jednom se píše: “A propó, nebylo by přínosné zařadit na tyto stránky také názory druhé strany a ne jen hromadu článků a videí s Elekovou?” A je to doplněno několika doporučenými linky zřejmě k nastudování a zveřejnění toho, jak je vlastně očkování dobré.

Dalším kouzelným komentářem, který skončil kvůli odkazům ve spamu,  je tento: “Dobrý den, můžete kontaktovat organizaci viz. níže a pokusit se s nimi o nějaký konsensus? Děkuji, RB” Komentář obsahoval dlouhatánský link na článek o tom, jak jsou brambory léčivé.

No, tak já nevím, co si ti lidé vlastně myslí. Proč bychom měli zveřejňovat články opěvující očkování, když máme osobní zkušenosti, které nehrají očkování do karet? Na to jsou tu jiní. Jiné stránky, všechna možná tištěná, rozhlasová, televizní a internetová média a farmacie jako taková. Kdo se chce ujišťovat, že očkování je super, ať si to tam jde užít. Od nás chválu nečekejte. Víme toho příliš mnoho.

Proč bychom měly kontaktovat organizace a stoupence brambora a usilovat o nějakou shodu, když máme tolikrát potvrzeno, jak jejich vysazení pomohlo k lepšímu zdraví a od bolestí? Kdo chce brambory jíst, ať je jí. Nám to nevadí. Ale samy se jimi cpát nehodláme své děti teprve ne. A když to pomohlo tolika lidem, proč o tom nenapsat, že? Takže to dál píšeme. Příznivcům a milovníkům brambor navzdory :-)

Tenhle web vznikl z potřeby podělit se o ty úžasné objevy a těžce nabité zkušenosti a ne z potřeby přinášet všechna pro a proti, která se jen dají sehnat.  Nepíšeme to, co by někdo chtěl, abychom psaly. Píšeme, co zažíváme, co nám funguje. Někdy to bolí, protože to naruší naše dosavadní jistoty. Obzvlášt nepříjemné to je, když nám někdo “sahá” na to, co máme rádi. Třeba ty brambory. A úplně k zbláznění je, když se dozvíte, že něco, co jste udělali s láskou mohlo třeba uškodit vašemu dítěti. To nechceme slyšet. Nechceme o tom číst a nechceme si to připustit. Chápeme to. A chápeme, že se na nás třeba i zlobíte. Všechny tyhle pocity máme za sebou. Ale pokud u nás hledáte povrzení, že mléko je zdravé, očkování potřebné a brambory skvělé jídlo, tak vám prostě nemůžeme vyhovět. Už je to dva roky, co jsem tu vysvětlovala, že nejsme veřejnoprávní médium a že budeme dál psát o tom, co nám dělá dobře a co máme vyzkoušené na vlastní kůži.

 

 

 

 

PS: Cítíš se v plavkách sebevědomě?

Pokud letos nechceš schovávat zadek pod ručník, pojď na to s námi jinak.
Chci lepší postavu!

Se změnou jídelníčku jsem se zbavila mnoha zdravotních potíží, se kterými si medicína nevěděla rady 30 let. Jídlo, vaření, psaní a šíření zdravého životního stylu se stalo mojí vášní. Je mi čím dál lépe a konečně mám své zdraví ve svých rukách. Celý příběh

2 lidi už poděkovali za článek. Oceňte práci autora také.

Komentáře

No mně teda dneska úsměv po přečtení zpráv zmrznul – povinné očkování pro 60+, které se mě týká, asi trest za to, že jsem zdravá.
A rodiče prcků se prý perou o termíny pro své děti, které ohrožené nejsou…SVĚT SE ZBLÁZNIL!!

:-) já jsem se moc pobavila… A děkuji Evi za vaše adventní pohlazení na emailu..

Ukázat další komentáře