Domů > Magazín > Vaše příběhy

Jsem bez léků na tlak a cítím se o 10 let mladší (Lenka, 61 let)

Jím Jinak pro mně objevila moje kamarádka, když jsem když jsem měla potíže s trávením, s vysokým tlakem, s autoimunitním onemocněním štítné žlázy, s bolestí beder. Nikdy jí nepřestanu děkovat za to, že mě přivedla ke změně, díky které jsem se zbavila léků na tlak a na odvodnění, dala si do pořádku trávení a celkový metabolismus a zhubla jsem o dvě konfekční velikosti na velikost, kterou jsem snad nikdy předtím neměla.

Moje cíle

Tento kurz Hubneme do plavek je můj druhý dokončený v průběhu 3 let, co jsem s vámi v Jíme Jinak. Šla jsem do něj s konkrétním cílem, zhubnout nějaké to kilo, které mi zůstalo po zimě a nezdaru v jarním detoxu (asi jsem ještě ” spala”:-)) a při té příležitosti odbourat závislost na sladkém, především na čokoládě, a taky omezit konzumaci kávičky na 1 denně. Prozatím :-).

Z výsledků jsem nadšená

Jsem šťastná a nikdy nepřestanu děkovat své kamarádce, která Jíme Jinak před 3 lety pro mě objevila (sama se do toho nakonec nepustila), když jsem měla potíže s trávením, s vysokým tlakem, s autoimunitním onemocněním štítné žlázy, s bolestí beder.
A taky nepřestanu děkovat Evě a celému týmu Jíme Jinak za všechny ty cenné rady, informace, zkušenosti, které mi poskytují a díky kterým se učím zdravě jíst a žít!

S vnoučátky

A toto jsou moje úspěchy:

  • První kurz Podzimní detox od 10/2019 do 12/2019, původní váha 73 kg – 6 kg dole.
  • Pokračování ve stravování dle Jíme Jinak a po roce váha 62 kg (10/2020)
  • Upraven vysoký krevní tlak, bez léků na odvodnění.
  • Trávení a celkový metabolismus v pořádku.
  • 2x týdně 1 hodinu cvičím.
  • Cítím se minimálně o 10 let mladší a spokojenější sama se sebou.
  • Jsem menší o 2 konfekční velikosti – ze 44 na 40 (tu jsem snad nikdy neměla :-D).

A jak to šlo? 

Vaření z jídelníčku bylo bez problému, i když všechna jídla jsem nevyzkoušela, jelikož toho jídla je na mě moc. Mám na mysli především obědové polévky, ty většinou nejím, protože mám vždycky chuť na to hlavní jídlo a to bych si už pak nedala. Taky oba dva postní dny jsem zvládla bez stresu a obav. Žádné chutě v hlavě, postní jídla podle jídelníčku, to bylo něco bezvadného. Dnes už vím, že ho budu praktikovat častěji. 

Moje milovaná rodina

S čím jsem ale měla trošku problém, bylo dodržet časy jídel, především večeře. 18 – 19 hodin je čas, kdy vesměs nebývám doma, jsem ještě na zahrádce nebo právě přicházím z jógy domů. Taky mám trošku problém s klíčením, moc mi to nejde. Také jsem se zatím nepustila do nakládání pickles, ještě že se dá koupit :-)!!! Takže pořád se mám co učit, zlepšovat a zkoušet a to je bezva, co bych taky v tom důchodu jinak dělala, teda kromě hlídání vnoučátek, že? ;-)?

Když už jsem u mé rodiny, musím říct, že jsou “stateční” a zatím mým dobrotám odolávají! I když první vlaštovka je můj muž, milovník české klasiky. Po 3 letech, co si vařím jinak, ochutnal tajně jídlo, jelikož mu to tááák vonělo. A mé dcery a vnoučátka si k tomu dojdou časem také, vždyť mně to trvalo také skoro 50 let !!!

Chtěla bych říct všem, kteří hledají pro své zdraví a krásu to nejlepší, jděte do toho, stojí to za to. Já to našla a jsem šťastná. Jíme Jinak je životní styl, cesta, která dává smysl, jelikož vede ke zdraví, k ohleduplnosti, k toleranci k nám samotným, ke všem živým tvorům, k planetě Zemi.

S láskou a vděčností

Lenka

PS: Co shodit 5 kg za 14 dnů? 😍

Sezóna plavek začne brzy. Máme chutný jídelníček, skvělé recepty, videa, jemné cvičení - a samozřejmě živou podporu a motivaci. Už za 2 týdny uvidíte výsledky. Mrkněte na výzvu Hubneme do plavek a naskočte!

32 lidí už poděkovalo za článek.

Komentáře

Teeda, paráda! 👏👏👏👏👍🥂🧡

Pěkný příběh.
Zkoušela jste klíčit ředkvičky ve skleničce? Neznám nikoho, kdo by to podle návodu nezvládl:)

Ukázat další komentáře

Vyzkoušejte také

Už vím, že zhubnout jde v každém věku (Lenka, 52 let)

Roky jsem se potýkala s migrénami, oslabenou imunitou, trávicími potížemi. Od 45 let jsem začala nenápadně tloustnout. Nevěřila jsem, že bych mohla ve svém...

Když chlap vaří jinak aneb konec výmluv (Jarda, 48 let)

Vysokohorská turistika, fotky hor, taiji. To byly mé lásky, které jsem miloval, ale artróza kolene mi je vzala. Problémů bylo víc a já nechtěl brát prášky....

Uzdravuji se a hubnu bez hladu a bez cvičení (Verča, 35 let)

K Jíme Jinak mě přivedla snaha udělat něco se svým zdravím. I když mojí motivací nebylo hubnutí, výsledky na postavě byly patrné během pár týdnů, a to nejs...

Byla jsem chronická dietářka (Naďa, 60 let)

Vyzkoušela jsem snad všechny diety. Nic nebylo dlouhodobě udržitelné. Až když jsem objevila Jíme Jinak, začalo to fungovat. Jak jednoduché a logické! Zatím...

Čím jsem starší, tím víc miluji přírodu a jídlo. (Renata, 56 let)

V minulosti jsem se zdravou stravou koketovala, ale neuměla jsem si sestavit jídelníčky, takže jsem sklouzávala k jednotvárnosti. Když jsem našla Jíme Jina...

Za půl roku 11 kg dole (Laďka, 62 let)

Dříve jsem váhu nemusela řešit, pak přišel přechod, změna zaměstnání, stres a váha rostla. Zkoušela jsem různé diety, ale vytoužený efekt to nepřineslo. Na...