Domů > Magazín > Blog

Ohlédnutí za úplňkem v Býku

Po přečtení vašich komentářů k mému článku o posledním úplňku v Býku jsem se rozhodla napsat ohlédnutí a sdílet s vámi své zkušenosti. Komentář mého manžela, který je obvykle prvním, komu dávám článek přečíst, tentokrát po přečtení podrážděně prohlásil: „Nevím, kde se ta sexuální revoluce bude konat, ale ty budeš mít menstruaci.“ A že tento posvátný stav svého ženství velmi ctím!

Když se ohlédnu zpět, vezmu v úvahu komentáře vaše i mého muže, rozhodla jsem se sdílet s vámi průběh úplňku u nás a věřím, že každý tam svůj střípek najde…

Úplněk si s námi zahrává

Pravidelně úplňky vnímám velmi silně, ať už na sobě, svém silně lunárním partnerovi nebo na našich dětech. Obvykle mají nějakou indispozici počínající únavou, z které se rozvine nachlazení a jiné příznaky, které mám již vysledované. Děti mám čtyři a v podstatě bych si mohla vytvořit excelovou tabulku a dělat členům naší rodiny čárky, kdo se jak během úplňku vynacházel. Samozřejmě jakási nervozita ve vzduchu a nevrlost jsou běžnou součástí těchto dnů.

Nicméně o čem bych chtěla promluvit, je významnost zesíleného pocítění sexuální energie, která se v tomto období hlásí o svou pozornost. Mějme na paměti, že se nacházíme ve znamení Štíra, kterému je toto téma vlastní a pokud se pokusíme vědomě s naší tvořivou (sexuální) energií naložit, můžeme z toho mít velký užitek. Ale i naopak! Čtěte prosím dál.

Síla myšlenky

Už jste někdy slyšeli o síle myšlenky? Myšlenka je nejrychlejší energií ve vesmíru. Myšlenky utvářejí naše životy a mají nad nimi moc. Máte své myšlenky pod kontrolou? Jsou ukázněné, nebo vás někdy přepadnou negativní myšlenky a nic se vám nedaří? Přemýšlejte o tom. Přemýšlejte o tom, zda ovládáte své myšlenky nebo ony ovládají vás. 

Sexuální – tvořivá energie je pohonem pro utváření našich životů, ovšem naše myšlenky mají jistý vliv na směr našeho počínání. Možná se mnou mnozí nebudou souhlasit, ale já osobně vycházím z myšlenky C.G.Junga „Kdo se dívá ven, ten sní, kdo se dívá dovnitř, ten se probouzí.“ Uvnitř nás je vše, co hledáte venku. Pokud se vám něco nedaří, můžete si myslet, že se vám to děje, ale přitom je třeba nejprve uvidět příčinu u sebe. Cože se to tedy okolo nás zhmotňuje?

Podzimu se často dávají přívlastky jako čarovný, magický, ale co že je to, co způsobuje ta kouzla a zázraky? Posílená tvůrčí energie v nás. Když smícháte tvůrčí potenciál s kořením svých myšlenek (negativních/pozitivních), něco z toho vzniká. Je to jako chemická reakce, která je nyní zrychlená. Děje se to nyní ve znamení Štíra, kterému je toto téma vlastní.

Tip: Když se milujete se svým partnerem a prožíváte společný akt prostoupený sexuální energií vás obou, tvoříte. Ať si to uvědomujete nebo ne. Váš akt působí na duši vás obou. Jaký účinek bude toto působení mít? Takové, jaké si tam (vědomě) vložíte.. Prožíváte- li jej s láskou, přijde k vám inspirace v podobě nápadů s láskyplným nábojem. Láskyplně budete působit na své okolí. A opačně. 

Pozor tedy v těchto dnech na sílu vašich myšlenek! Jejich zhmotňování je opravdu zrychlené. Navíc úplňkové energie ještě doznívají a působí jako urychlující katalyzátor – ještě navíc.

Můj úplněk v Býku

Já osobně jsem v úplňkových dnech propadla tmavším myšlenkám, které při menstruační únavě, pokud nezvládám odpočívat, nejsou nikdy daleko. Většinou se mi nic nedaří a CHCI víc, než na co mám energii. 

Bohužel v tomto úplňku hrálo také roli velmi významné postavení planety Uran, který má vliv na techniku. A cože se to stalo? Náhle nefungoval kotel na topení. V kuchyni nám problikávala světla, až se něco stalo v elektrice a přestal fungovat elektrický sporák. To jsme vyřešili nakonec zdravějším vařením na kachlových kamnech, ale záhy se zadřelo čerpadlo u myčky, pračky, sušičky a raději končím s výčtem škod a napínám myšlenky pozitivním směrem ☺ Tomu totiž říkám vědomě neusměrněná a nekultivovaná sexuální energie.

Veronika

PS: Co shodit 5 kg za 14 dnů? 😍

Sezóna plavek začne brzy. Máme chutný jídelníček, skvělé recepty, videa, jemné cvičení - a samozřejmě živou podporu a motivaci. Už za 2 týdny uvidíte výsledky. Mrkněte na výzvu Hubneme do plavek a naskočte!

průvodkyně astropsychologií🌙 Život je cesta. Jsme na ní spolu.

59 lidí už poděkovalo za článek.

Komentáře

Nemůžu si odpustit: 3.11. byl na Novinkách v Krimi tento titulek: Pojďte se podívat blíž, lákal onanista na ulici v Brně. Přišli strážníci a zatli mu tipec.
No a k tomu byl tento komentář: Již učitel národů Jan Ámos Komenský pravil, že: “Lépe jest plodníkem svým rukou potřásati, nežli s hampejznicemi oplzlými potupně obcovati.”
No, zatracenej štír.

Cecílie
3. 11. 2023

Všude něco😊🙏 Hezký příběh z domova Veroniko. Děkuji i za vysvětlenou cože najednou přišlo “tolik tvoření do naší ložnice.”🤩🥰😍 Krásný podzim všem nejen s podzimním detoxem.

Ukázat další komentáře

Vyzkoušejte také

Červnový úplněk 2023

Blíží se červnový úplněk ve znamení Střelce. Tentokrát nastane během víkendu, a to nad ránem v neděli 4. 6. v 5:41. Máme se na co těšit.
47
2

Červencový úplněk 2023 v Kozorohu

Blíží se červencový úplněk v Kozorohu. Nastane v pondělí 3. července ve 13:38. Nepatří k těm lehkým, ale když víte, o co jde, tak ho dobře využijete.

Srpnový úplněk ve znamení Vodnáře

Blíží se úplněk ve Vodnáři. Nastane v úterý 1. 8. ve 20:31. Co od něj tentokrát můžeme čekat a jak na nás bude působit?
194
2

Prosincový úplněk 8. prosince 2022 ve znamení blíženců

Letošní prosincový úplněk proběhne ve čtvrtek 8. prosince v 5:07. Nacházíme se v období adventu, období klidu a míru. Pojďme si říct, jak se energie advent...
158
123

Jak nám Luna pomáhá

Co vlastně o Měsíci víme? A jak souvisí s ženstvím, zdravím a jídlem? Podívejte se, jak vám může Luna pomoct.

Co s námi dělá úplněk – 1. díl

V tomto milém videu jsme vyzpovídali astropsycholožku Veroniku, aby nám prozradila tajemství úplňku. Jak nás ovlivňuje úplněk, co dělá s našimi emocemi, čí...