Domů > Magazín > Blog

Pět studentek na privátě a jedna lednička

Jak dostat 12 kilo zeleniny do ledičky, o kterou se dělí pět holek? To je můj pravidelný rébus, když mi farmář doveze bedýnku.

Boj o poličky v lednici

Miluji ten okamžik, když mi přijede zeleninová a ovocná bedýnka od mého farmáře. Těším se na ni každý týden jako malá. A holky, spolubydlící z bytu, se vždycky smějí… Ale až ji dotáhnu k nám do bytu, do 5. patra bez výtahu (uff.. pěkná posilka), a položím v kuchyni, často jim tuhne úsměv na tváři :-D Respektive teď po předchozích zkušenostech už se raději ani neotáčejí od učení, aby neviděly, jak velkou (nebo spíše plnou) bedýnku tentokrát zase mám a kterou z nich si asi vyberu za oběť a zaskládám její celou poličku v lednici. A proč? Máme malou lednici, sdílenou pro 5 holek. Má 4 poličky a jeden malinký šuplík – ten je jako jediný z celé lednice můj (holky ho nepoužívají, zeleninu téměř nejedí). No a v tom je právě ten problém. Když přinesu 12 kg zeleniny, tak nemám prostě šanci to do toho šuplíku nacpat. A hlavně teď už začalo jaro a sezóna mých oblíbených salátů. A saláty v mých bedýnkách jsou opravdu obřích rozměrů. Jako by mi pan farmář chtěl dopřát ty největší salátové šampiony z jeho farmy. Za což mu sice převelice děkuji, ale pak můj celý úterní večer trávím tím, že přeskládávám lednici a vymýšlím strategie a možnosti jejího zaplnění. Už jsem v tom díky této praxi fakt dobrá. Možná by ze mě byl dobrý skladník.

Kyblíkem zelí nebo kokosem do hlavy

A jak že to u nás v lednici vypadá? Mrkněte na fotky a pochopíte sami… :-) Určitě sami uhodnete, co je v lednici mého – ano, veškerá zelenina a ovoce umístěné ve všech poličkách, šuplíku a dveřích lednice. A jistě se ptáte, jak se holky dostávají ke svým jogurtům, dortům, párkům, sýrům a šunkám v zadních místech poliček? Ano, musejí všechno nejprve vyndat :-D Často se už předem boji tu lednici jen otevřít, protože v naší lednici člověk nikdy neví, co z tama zrovna vypadne na zem, nohu nebo na něčí hlavu, pokud se zrovna sklání nad poslední poličkou – jestli lehký salát, kyblík plný kysaného zelí nebo ta horší varianta – těžké mladé kokosy umístěné ve dveřích lednice… Ale abyste si nemysleli, že bych tím holky nějak “šikanovala” nebo obtěžovala – bereme to všechny s humorem. Jsme super holčičí parta! Každá z nás je tak trochu šílená svým vlastním způsobem, takže si nemáme co závidět :-D

Zdravé nemusí být hnusné

A na závěr… Jak jsem psala minule v deníčku, holky už začínají pomaličku měnit své návyky, když zjistily, že zdravá strava není vlastně tak hnusná. Včera jsme si dělaly společnou večeři k televizi – pečené obalované zeleninové hranolky s dipem z tofu a moc jsme si všechny pošmákly… Takže kdoví, jestli časem nebude lednice plná pouze ovoce a zeleniny? :-)

PS: Co shodit 5 kg za 14 dnů?

Sezóna plavek se blíží. Letos to nebude strašák, připravíme se. Máme chutný jídelníček, skvělé recepty, videa, jemné cvičení - a samozřejmě živou podporu a motivaci. Už za dva týdny uvidíte výsledky. Mrkněte na výzvu Hubneme do plavek a naskočte!

Zdravé recepty, zdravé vaření a životní styl. Tisíce receptů zdarma. Co víme, sdílíme! :-)

Buďte první, kdo poděkuje za tento článek.

Komentáře

Tonantzin
17. 5. 2017

Právě jsem to rozťal a objednal jsem si ledničku větší. :-)

No jo jedna lednice je málo, nedala by se tam nacpat ještě jedna?Ale to už byste se tam asi nevešly:-)

Ukázat další komentáře

Vyzkoušejte také

15
14

Strava hmatatelně řeší zdravotní problémy (Milu, 55 let)

Starám se o ležící maminku, vím, co to je pečovatelský syndrom. A protože problémy mám už od 19 let, byl nejvyšší čas udělat změnu. Začala jsem s Jíme Jina...

Voda si tě zavolá

Dva dny jsem jako na trní. Končí mi dvoutýdenní pracovní turnus. Těším se domů. Těším se na své blízké, na svou postel, na své věci.
2
137

Na Jíme Jinak slavíme 10 let!

Už 10 let sdílíme tisíce zdravých receptů zdarma a pomáháme lidem k lepšímu zdraví, postavě i psychice. Děkujeme, že nám pomáháte šířit myšlenky Jíme Jinak...