Domů > Magazín > Blog

Pět studentek na privátě a jedna lednička

Jak dostat 12 kilo zeleniny do ledičky, o kterou se dělí pět holek? To je můj pravidelný rébus, když mi farmář doveze bedýnku.

Boj o poličky v lednici

Miluji ten okamžik, když mi přijede zeleninová a ovocná bedýnka od mého farmáře. Těším se na ni každý týden jako malá. A holky, spolubydlící z bytu, se vždycky smějí… Ale až ji dotáhnu k nám do bytu, do 5. patra bez výtahu (uff.. pěkná posilka), a položím v kuchyni, často jim tuhne úsměv na tváři :-D Respektive teď po předchozích zkušenostech už se raději ani neotáčejí od učení, aby neviděly, jak velkou (nebo spíše plnou) bedýnku tentokrát zase mám a kterou z nich si asi vyberu za oběť a zaskládám její celou poličku v lednici. A proč? Máme malou lednici, sdílenou pro 5 holek. Má 4 poličky a jeden malinký šuplík – ten je jako jediný z celé lednice můj (holky ho nepoužívají, zeleninu téměř nejedí). No a v tom je právě ten problém. Když přinesu 12 kg zeleniny, tak nemám prostě šanci to do toho šuplíku nacpat. A hlavně teď už začalo jaro a sezóna mých oblíbených salátů. A saláty v mých bedýnkách jsou opravdu obřích rozměrů. Jako by mi pan farmář chtěl dopřát ty největší salátové šampiony z jeho farmy. Za což mu sice převelice děkuji, ale pak můj celý úterní večer trávím tím, že přeskládávám lednici a vymýšlím strategie a možnosti jejího zaplnění. Už jsem v tom díky této praxi fakt dobrá. Možná by ze mě byl dobrý skladník.

Kyblíkem zelí nebo kokosem do hlavy

A jak že to u nás v lednici vypadá? Mrkněte na fotky a pochopíte sami… :-) Určitě sami uhodnete, co je v lednici mého – ano, veškerá zelenina a ovoce umístěné ve všech poličkách, šuplíku a dveřích lednice. A jistě se ptáte, jak se holky dostávají ke svým jogurtům, dortům, párkům, sýrům a šunkám v zadních místech poliček? Ano, musejí všechno nejprve vyndat :-D Často se už předem boji tu lednici jen otevřít, protože v naší lednici člověk nikdy neví, co z tama zrovna vypadne na zem, nohu nebo na něčí hlavu, pokud se zrovna sklání nad poslední poličkou – jestli lehký salát, kyblík plný kysaného zelí nebo ta horší varianta – těžké mladé kokosy umístěné ve dveřích lednice… Ale abyste si nemysleli, že bych tím holky nějak “šikanovala” nebo obtěžovala – bereme to všechny s humorem. Jsme super holčičí parta! Každá z nás je tak trochu šílená svým vlastním způsobem, takže si nemáme co závidět :-D

Zdravé nemusí být hnusné

A na závěr… Jak jsem psala minule v deníčku, holky už začínají pomaličku měnit své návyky, když zjistily, že zdravá strava není vlastně tak hnusná. Včera jsme si dělaly společnou večeři k televizi – pečené obalované zeleninové hranolky s dipem z tofu a moc jsme si všechny pošmákly… Takže kdoví, jestli časem nebude lednice plná pouze ovoce a zeleniny? :-)

PS: Cítíš se v plavkách sebevědomě?

Pokud letos nechceš schovávat zadek pod ručník, pojď na to s námi jinak.
Chci lepší postavu!

Zdravé recepty, zdravé vaření a životní styl. Tisíce receptů zdarma. Co víme, sdílíme! :-)

Buďte první, kdo poděkuje za tento článek.

Komentáře

Tonantzin
17. 5. 2017

Právě jsem to rozťal a objednal jsem si ledničku větší. :-)

No jo jedna lednice je málo, nedala by se tam nacpat ještě jedna?Ale to už byste se tam asi nevešly:-)

Ukázat další komentáře