Domů > Magazín > Vaše příběhy

Konečně ráda vařím (Živomíra , 46 let)

Do kurzu jsem vstupovala především s cílem zbavit se špatných návyků stravování a také různých závislostí a změnit to všechno při nejmenším napořád:-) S “alternativním” jídlem jsem si už pohrávala. Výzva na mne vykoukla, a protože už jsem dlouho toužila po změně, tak jsem zacítila, že to bude ONO. A bylo! V programu je všechno propojené se vším.

Po krizi přišla úleva a krásné výsledky

Jsem typ člověka, který když už, tak jde do všeho naplno, takže jsem se hned zařadila do “pokročilých” a hned od prvního dne vynechala veškeré živočišné produkty, pečivo,  cukr, kávu a  alkohol. Samozřejmě se neobešlo bez silných detoxikačních příznaků. S tím jsem počítala a prostě to takhle potřebovala! :-) Byla to vědomá volba. Po pár dnech přišla úleva a já si celý kurz začala náramně užívat. Přikládám tabulku s mírami a fotky, ať to vidíte na vlastní oči:-)

Jsme plná síly a energie

Foto PŘED a PO – úbytek se nedá přehlédnout

Ale krom toho, cítím se lehká a plná síly a energie a nejen na fyzické úrovni, ale i na rozjezd nových projektů, které už nějaký pátek čekají. Přestala jsem mít ucpaný nos – trpěla jsem tím od dětství a v podstatě si nepamatuju, kdy naposledy jsem měla obě dvě nosní dírky volné. Jakmile pominuly detoxikační příznaky z vysazení úplně všeho, přestala jsem mít chuť na sladké, nepotřebovala jsem lézt po šuplících a lednicích v hledání něčeho, čím se dorazím. Zjistila jsem (a na to Eva upozorňovala), že “obyčejná” voda je sladká! Jezdíme na zahradu na celý den – nabalím si krabičky všeho, co potřebuji ten den k jídlu, něco tam ohřejeme – vůbec s tím nemám problém. Protože pocit lehkosti a energie po jídle mi za to stojí!

Nejlepší je ta svoboda volby

PŘED a PO – viditelná změna

Pro mne to nejsou dva měsíce detoxikace, pro mne to je začátek změny stravovacích návyků.  Neříkám, že si nikdy nedám větrník s nějakou výbornou kvalitní kávou (mmmm mňaam, miluju je :-) ) nebo v horkých letních dnech orosenou plzničku, kterou zapiju řádnou flákotu na grilu:-) Rozhodně se ale nevrátím k původnímu stravování bez přemýšlení a cítění, kde závislost na starých zajetých chutích zatmívá rozum:-) A nebo taky, už si nedám ani toto – a to je na tom to nejlepší – svoboda volby, že se můžu vědomě rozhodnout.

Manžel se přidal

Můj muž se přidal ke mně, což je super, ale já jsem byla tolik rozhodnutá do toho jít, že i kdyby se nepřidal, neodradilo by mě to. A k tomu jsem vařila pro dceru, která se s námi nestravovala – vařila jsem současně několik jídel pro ni i pro nás a nepřišlo mi to, jako zátěž. Takhle to vypadá, když přijde rozhodnutí ze srdce.

Konečně ráda vařím

Oběd na zahradě

Ještě, Evčo, trochu chvály na tvůj účet, potažmo tvým pomocníkům. To prostě nemůžu nezmínit! Ten jídelníček na každý den, kde ve vedlejším okně rovnou rozkliknu recepty – to byl vážně nápaďák!!! A co teprve nákupní seznam! A to konkrétně pro mne nevařiče:-) Úplně zásadní ulehčení a motivace! Nakoupím dle seznamu, vím, co dnes vařím, otevřu a JEDU! :-)

Představ si, že po 46 letech ráda vařím!!! A taky jsem začala péct kváskový chléb! Děkuji vám!! Perfektní je rozdělení do týdnů, kde se věnuješ vynechaným potravinám, z mého pohledu velmi do hloubky a zároveň stručně a jasně, žádné velké omáčky – přesně mně na míru, páč já ráda, když to frčiiiii:-)

Všechno je spojené se vším

Taky se mi líbila část pokročilého detoxu (povaluju olej a škrábu každé ráno – už je to návyk). A taky zaměření na úklid a osobní rozvoj: v tom už nějakou dobu jedu:-) a dává mi to ohromný smysl, ta komplexnost, všechno je spojené se vším.

Moc vám všem ze srdce děkuji a držím palce, ať vám vydrží podporovat lidi přesně po dobu, co vás to bude bavit! :-)

Živomíra

PS: Začínáme Jarní očistu!

Únava, blbá nálada a kila navíc? Nenecháme vás v tom! 😊 Pojďte s tím zatočit. Začínáme 8 týdenní Jarní očistu. Pročistíme tělo, zlepšíme jídelníček i postavu a zase bude dobře.

2 lidi už poděkovali za článek. Oceňte práci autora také.

Komentáře

Moc krasna promena, ispirace, dekuji.

Moc vám to sluší a jste pro mě inspiraci do podzimního kurzu. 🙂👍

Ukázat další komentáře

Mohlo by se vám líbit

144
70

Videopřání Jíme Jinak 2022 – Uspořádejme si myšlenky

Čtěte více na toho téma

Vyzkoušejte také

Byla jsem brutálně unavená, bolela mě hlava a klouby. Je to pryč! (Zuzana, 33 let)

K jedálníčku Jíme Jinak ma priviedly silné bolesti hlavy, k čomu sa postupne pridali aj ťažkosti s pohybovým aparát – bolesť chrbta, kĺbov, kolena. K...
11
41

Najednou vidím spoustu věcí jasněji (Naďa, 34 let)

Po dvou dětech jsem měla o 10 kg víc, než jsem byla zvyklá. I když jsem se snažila, nešlo to dolů. Přidaly se různé zdravotní problémy jako velikánská únav...

Poporodní kila jsou pryč a ruce nesvědí (Martina, 41 let)

Do zmeny jedálníčka som išla s cieľom schudnúť a zbaviť sa ekzému. A oboje sa veru podarilo. Vrátilo sa mi sebavedomie a cítim sa lepšie a krajšie.
4
3

Dala jsem sbohem refluxu, únavě i 4 kilům (Jana, 29 let)

Chcela som sa zbaviť únavy, mala som oslabenú slinivku, takže reflux a nepríjemný pocit po najedení. Tiež som jedla dosť neskoro a potom ma otravovalo to, ...

Šli jsme do toho společně (Hanka, 47 let a Marian, 52 let)

Do kurzu jsme se přihlásili společně motivováni touhou zlepšit si svoje zdraví a postavu a nyní bychom se s vámi rádi podělili o naše výsledky.