Domů > Magazín > Vaše příběhy

Konečně ráda vařím (Živomíra , 46 let)

Do kurzu jsem vstupovala především s cílem zbavit se špatných návyků stravování a také různých závislostí a změnit to všechno při nejmenším napořád:-) S “alternativním” jídlem jsem si už pohrávala. Výzva na mne vykoukla, a protože už jsem dlouho toužila po změně, tak jsem zacítila, že to bude ONO. A bylo! V programu je všechno propojené se vším.

Po krizi přišla úleva a krásné výsledky

Jsem typ člověka, který když už, tak jde do všeho naplno, takže jsem se hned zařadila do “pokročilých” a hned od prvního dne vynechala veškeré živočišné produkty, pečivo,  cukr, kávu a  alkohol. Samozřejmě se neobešlo bez silných detoxikačních příznaků. S tím jsem počítala a prostě to takhle potřebovala! :-) Byla to vědomá volba. Po pár dnech přišla úleva a já si celý kurz začala náramně užívat. Přikládám tabulku s mírami a fotky, ať to vidíte na vlastní oči:-)

💡 TIP: Sezóna plavek je tu! Zkus tento jídelníček a sprav si postavu.

Jsme plná síly a energie

Foto PŘED a PO – úbytek se nedá přehlédnout

Ale krom toho, cítím se lehká a plná síly a energie a nejen na fyzické úrovni, ale i na rozjezd nových projektů, které už nějaký pátek čekají. Přestala jsem mít ucpaný nos – trpěla jsem tím od dětství a v podstatě si nepamatuju, kdy naposledy jsem měla obě dvě nosní dírky volné. Jakmile pominuly detoxikační příznaky z vysazení úplně všeho, přestala jsem mít chuť na sladké, nepotřebovala jsem lézt po šuplících a lednicích v hledání něčeho, čím se dorazím. Zjistila jsem (a na to Eva upozorňovala), že “obyčejná” voda je sladká! Jezdíme na zahradu na celý den – nabalím si krabičky všeho, co potřebuji ten den k jídlu, něco tam ohřejeme – vůbec s tím nemám problém. Protože pocit lehkosti a energie po jídle mi za to stojí!

Nejlepší je ta svoboda volby

PŘED a PO – viditelná změna

Pro mne to nejsou dva měsíce detoxikace, pro mne to je začátek změny stravovacích návyků.  Neříkám, že si nikdy nedám větrník s nějakou výbornou kvalitní kávou (mmmm mňaam, miluju je :-) ) nebo v horkých letních dnech orosenou plzničku, kterou zapiju řádnou flákotu na grilu:-) Rozhodně se ale nevrátím k původnímu stravování bez přemýšlení a cítění, kde závislost na starých zajetých chutích zatmívá rozum:-) A nebo taky, už si nedám ani toto – a to je na tom to nejlepší – svoboda volby, že se můžu vědomě rozhodnout.

Manžel se přidal

Můj muž se přidal ke mně, což je super, ale já jsem byla tolik rozhodnutá do toho jít, že i kdyby se nepřidal, neodradilo by mě to. A k tomu jsem vařila pro dceru, která se s námi nestravovala – vařila jsem současně několik jídel pro ni i pro nás a nepřišlo mi to, jako zátěž. Takhle to vypadá, když přijde rozhodnutí ze srdce.

Konečně ráda vařím

Oběd na zahradě

Ještě, Evčo, trochu chvály na tvůj účet, potažmo tvým pomocníkům. To prostě nemůžu nezmínit! Ten jídelníček na každý den, kde ve vedlejším okně rovnou rozkliknu recepty – to byl vážně nápaďák!!! A co teprve nákupní seznam! A to konkrétně pro mne nevařiče:-) Úplně zásadní ulehčení a motivace! Nakoupím dle seznamu, vím, co dnes vařím, otevřu a JEDU! :-)

Představ si, že po 46 letech ráda vařím!!! A taky jsem začala péct kváskový chléb! Děkuji vám!! Perfektní je rozdělení do týdnů, kde se věnuješ vynechaným potravinám, z mého pohledu velmi do hloubky a zároveň stručně a jasně, žádné velké omáčky – přesně mně na míru, páč já ráda, když to frčiiiii:-)

Všechno je spojené se vším

Taky se mi líbila část pokročilého detoxu (povaluju olej a škrábu každé ráno – už je to návyk). A taky zaměření na úklid a osobní rozvoj: v tom už nějakou dobu jedu:-) a dává mi to ohromný smysl, ta komplexnost, všechno je spojené se vším.

Moc vám všem ze srdce děkuji a držím palce, ať vám vydrží podporovat lidi přesně po dobu, co vás to bude bavit! :-)

Živomíra

PS: Cítíš se v plavkách sebevědomě?

Pokud letos nechceš schovávat zadek pod ručník, pojď na to s námi jinak.
Chci lepší postavu!

27 lidí už poděkovalo za článek.

Komentáře

Super! 👏👍🍾🥂

Moc krasna promena, ispirace, dekuji.

Ukázat další komentáře

Vyzkoušejte také

Byla jsem brutálně unavená, bolela mě hlava a klouby. Je to pryč! (Zuzana, 33 let)

K jedálníčku Jíme Jinak ma priviedly silné bolesti hlavy, k čomu sa postupne pridali aj ťažkosti s pohybovým aparát – bolesť chrbta, kĺbov, kolena. K...

Už nemám deprese z jídla (Darinka, 31 let)

Jídlo bylo mé trápení, hotová deprese. Od mládí pořád nemocná, do toho poruchy příjmu potravy, nadváha, pak zase nechutenství… Oba jsme měli problémy...
31
41

Najednou vidím spoustu věcí jasněji (Naďa, 34 let)

Po dvou dětech jsem měla o 10 kg víc, než jsem byla zvyklá. I když jsem se snažila, nešlo to dolů. Přidaly se různé zdravotní problémy jako velikánská únav...

Poporodní kila jsou pryč a ruce nesvědí (Martina, 41 let)

Do zmeny jedálníčka som išla s cieľom schudnúť a zbaviť sa ekzému. A oboje sa veru podarilo. Vrátilo sa mi sebavedomie a cítim sa lepšie a krajšie.
19
3

Dala jsem sbohem refluxu, únavě i 4 kilům (Jana, 29 let)

Chcela som sa zbaviť únavy, mala som oslabenú slinivku, takže reflux a nepríjemný pocit po najedení. Tiež som jedla dosť neskoro a potom ma otravovalo to, ...

Cholesterol v normě, klouby přestávají bolet, doktor mě chválí (Alena, 54 let)

Je to už téměř rok, co se krůček po krůčku seznamuji s jiným způsobem stravování. Přivedla mě k tomu kamarádka, se kterou máme společné problémy – vá...