Petra je maminka čtyřech malých dětí. Aby toho nebylo málo, začala podnikat ve zdravé výživě se speciálními plody, ke kterým je přivedla nemoc v rodině. Díky Petře nyní můžete vyzkoušet tyto oříšky - neoříšky také. Potěší zejména ty, kdo mají na ořechy alergii, a všechny, kdo se snaží péct bezlepkově. Mouka z tigernuts je totiž přirozeně bezlepková a skvěle drží. Krom toho je to pro nás zajímavé zpestření jídelníčku. A Klubáci mají super slevu!

Petry jsme se tedy vyptaly na všechno ohledně tigernuts a domluvily pro vás skvělou cenu, abyste tuto novinku na českém trhu mohli také vyzkoušet.

peceniKde se u nás vzaly oříšky tigernuts

Jsme rodina se 4 malými dětmi (já a tři starší na fotce). Před 2 lety nás ovlivnilo těžké onemocnění našeho švagra a společně jsme hledali různé způsoby a možnosti, jak žít a stravovat se jinak. Přemýšleli jsme, jak takovým nemocem předejít. Do tohoto snažení pak zapadla cesta do New Yorku (po několika letech bez dětí…), kde jsme náhodou ve známé tržnici poblíž High Line objevili a koupili pytlíček Tigernuts. Až doma jsme zjistili, že nám i dětem tigernuts chutnají, a že si je v ČR nekoupíme. Tak vznikla myšlenka přivézt tigernuts i do Česka. Poprvé jsme nabídli ucelenou nabídku produktů na veletrhu pro celiaky v Brně v květnu 2015. Od té doby postupně hledáme cesty, jak tyto skvělé produkty dostat k uživatelům jako jsme my.

Co to vlastně je tigernuts

Tigernuts jsou podzemní hlízy šáchoru (lat. Cyperus Esculentus), rostliny, která se po tisíciletí pěstuje na většině území Afriky. Tigernuts můžeme považovat za vůbec první superpotravinu na světě. Již staří Egypťané ji znali a používali ji pro její léčivé a regenerativní účinky.tigernut-original-web Důkazem toho jsou nálezy tigernuts v sarkofázích z období starověku. Egypťané totiž vybavovali hroby svých zemřelých nejen nejcennějším majetkem, ale také nejlepšími potravinami. Od těch dob a možná ještě dříve, byly tigernuts základní součástí stabilní a zdravé stravy. Do Evropy se tigernuts dostaly s příchodem Arabů na Pyrenejský poloostrov a dodnes se pěstují zejména ve španělské Valencii. V současnosti zažívají tigernuts ve světě obrovský comeback a díky svým skvělým vlastnostem jsou řazeny mezi tzv. superpotraviny.

Tigernuts – „oříšky – neoříšky“

Tigernuts jsou ve skutečnosti chutné a zdravé malé hlízy, řadí se mezi zeleninu, mají nepravidelný zakulacený tvar a hnědou barvu, až do sklizně se skrývají pod zemí, následně jsou jen šetrně sušeny. Tigernuts mají lahodnou, lehce nasládlou chuť připomínající mandle a lískové oříšky.

Tigernuts jsou 100% přírodní s množstvím zdravotních benefitů

 • vysoký obsah vlákniny (až 33%)
 • přirozeně sladká chuť
 • bez lepku
 • bez laktózy
 • nulové množství ořechů
 • vhodné pro diabetiky
 • pozitivní účinky na hladinu cholesterolu
 • Vitamin E – antioxidant

Výhody tigernuts

 • tigernuts jsou skvělým zdrojem vlákniny (až 33%). Jejich konzumace napomáhá správnému fungování trávícího traktu
 • tigernuts obsahují důležité minerální prvky, např. hořčík a vápník
 • tigernuts jsou přírodním zdrojem draslíku, obsahují ho 3x vice než banány!
 • tigernuts obsahují stejné množství železa jako červené maso
 • tigernuts jsou výborným bezmasým zdrojem bílkovin (4,9%)
 • tigernuts obsahují kromě vitaminu C, vitaminy skupiny B a především vitamin E, který v kombinaci s kyselinou olejovou pomáhá snižovat riziko kardiovaskulárních onemocnění
 • díky vysokému obsahu vlákniny a minimu jednoduchých cukrů nedochází k prudkým výkyvům hladiny krevního cukru, proto jsou tigernuts vhodné pro diabetiky

Kde se dají koupittigernut-mouka-hr-web

Tigernuts můžete koupit na našem e-shopu na www.tigernuts.cz nebo v prodejnách zdravé výživy po celé ČR.

Výhoda pro členy Klubu Jíme Jinak

Pro členy Klubu máme vždy něco navíc. Tigernuts můžete nyní koupit se slevou 25%!

Při nákupu klikněte ke konci objednávky na políčko “Zadat poznámku pro prodejce” a zde vepište kód [ přihlaste se ]. Osobně se Vám pak z Tigernuts.cz ozvou na email a započítají slevu z automaticky vygenerované objednávky.

Sleva se vztahuje na produkty Tigernuts (tedy original, loupané, broušené, mouka hladká a hrubá a extract). Sleva se nevztahuje na Tigernuts granolu (4 druhy).

Tigernuts – produktytigernut-mouka-hl-web

V eshopu najdete řadu produktů:

Tigernuts original

 • tvrdší sušený “oříšek”
 • přírodní chuť
 • nejvyšší obsah vlákniny (33%)
 • lze konzumovat ihned nebo namočit ve vodě cca 1 hodinu a nechat změknout

Tigernuts broušené

 • středně tvrdý “oříšek”
 • výborný na svačinu nebo po sportovním výkonu

Tigernuts loupané

 • měkký, oloupaný “oříšek “bílé barvy, lze konzumovat ihned
 • výborný pro pražení
 • lze přidávat místo sekaných oříšků do pečených sladkostí

Tigernuts mouka

Tigernuts obsahují velké množství přírodních olejů, proto není snadné je namlet bez ovlivnění jejich přirozených vlastností. TIGERNUTS mouka je z hlíz tigernuts mleta speciálním způsobem. Výsledkem je velmi zdravá alternativa pšeničné mouky. TIGERNUT mouka má díky své přirozené sladkosti jedinečnou chuť, je bezlepková, neobsahuje žádné stopy ořechů ani jiných alergenů. Její využití je velmi všestranné.

 • TIGERNUT mouka hrubá – do jogurtu nebo smoothie (obohatíte své snídaně o extra porci energie a vlákniny
 • TIGERNUT mouka hladká – je velmi vhodná na pečení cukroví, muffinů, koláčů i chleba. Skvěle jí nahradíte část běžně používané mouky nebo různé druhy ořechů ve svých oblíbených receptech

Znaky tigernuts uvádíme i na všech obalech: PALEO, VEGAN, RAW, PROBIO, KOSHER.

 

Ještě nemáte registraci? Získejte výhody.
REGISTROVAT ZDARMA

ZDARMA: Seriál "Hubneme do plavek"

Měníme jídelníček a hubneme do plavek

Tipy na hubnutí, strava během dovolené, vliv léta na naše tělo, jak na letní jídelníček, nejčastější letní chyby, VIDEO:Hubneme do plavek (vidělo už 3 000 lidí)

 

Zjistit více

6 komentářů. Jak to vidíte vy? Napište komentář.

 1. Andris, je to dobrý námět na článek, ale to bude chvíli trvat, tak to vezmu ve zkratce 🙂 Určitě je pro nás vždy vhodnější lokální potrava, o ekologii nemluvě, to je jasné. Tyhle oříšky jsou ale super řešení pro alergiky, kteří jinak jedí o něco méně bohatou stravu, nebo pro celiaky, kterým se díky téhle mouce bude dobře péct. Rozšířit si občas jídelníček o nějakou takovou potravinu není vůbec problém. Nemám informace o tom, že by hlízy šáchoru měly nějaké extrémní účinky, což ale víme například o kokosu, který je přeci jen tropický a při ekzémech a jiných nemocech z nadbytku jinu se pacientům stav zhoršuje, když ho zařazují. Šáchor roste i u nás, kočky ho milují, jen u nás se většinou díky chladnějšímu podnebí nedočkáme těch hlíz. Je to přesně, jak říkáte – na oslavu, na zpestření je to bezva a rozhodně bezpečnější než cukr a průmyslové potraviny, které se tu jedí mnohem víc. Jisté omezení vám udělá už i ta cena, která musí zohlednit zpracování a dovoz. Tím se otázka možného přehnání konzumace myslím docela dobře vyřeší. Určitě na tom nestojí náš jídelníček, já osobně jsem jedla šáchor asi třikrát za život 🙂

 2. Dobrý den, tigernuts mě zaujal, ale mám dotaz. Jak moc je z pohledu MB a JJ v pořádku? Neodpovídá to místnímu pěstování, je tu zátěž na dopravu…. Myslela jsem, že JJ je hlavně v lokálnosti a tradici ve stravování, kde člověk žije a odpovídá to místnímu klimatu. Taky jsem si všimla začínající módy – drinky z mladých kokosů. Pamatuji si, že např. kešu ořechy z těchto důvodů „neschvalujete“ (doufám, že víte, jak to myslím:). Četla jsem to tu, tak je nekupuji:) Budu ráda, pokud mi k těm kokosům odpovíte, jak to vidíte vy. Pokud by to bylo téma i na článek, bylo by to super. Věřím, že by to zajímalo více lidí. Samozřejmě nemyslím, když si člověk yyjímečně např. na oslavu udělá dezert, kde použije trochu kokosu, jako i datle, které si myslím, že do běžného MB nebo JJ jídelníčku nepatří. Souhlasíte se mnou? Jak to je? Děkuji předem

 3. Zobrazit všech 6 komentářů

Komentujte
Vaše jméno

SDÍLEJTE PŘÍSPĚVKY - získejte členství v Klubu JJ nebo jeho prodloužení. Jak to funguje?
Autorem článku je Eva
Se změnou jídelníčku jsem se zbavila mnoha zdravotních potíží, se kterými si medicína nevěděla rady 30 let. Jídlo, vaření, psaní a šíření zdravého životního stylu se stalo mojí vášní. Je mi čím dál lépe a konečně mám své zdraví ve svých rukách. Celý příběh