Domů > Výhody pro členy > Co členové využili

Tradiční Velikonoce – pobyt se zdravou stravou

Patříte mezi lidi, kteří na Velikonoce odjíždějí z domova? Duhový koník vám nabízí možnost strávit je vesele a tvořivě. Pojďte prožít velikonoční čas se společně naladěnými lidmi. Zdobení vajíček, pletení pomlázek, zpěvy, hry nejen pro děti, procházky, sdílení a povídání o krásném čase nového zrození a jeho významu z duchovního hlediska. A pozor – členové klubu mají 10% slevu.

Termín

13.-17. 4. 2017

Místo

Statek paní Lucie, Střítež u Volyně – vesnička v blízkosti Strakonic (15km)

O programu

Na tomto pobytu se můžete těšit na program pro vaše děti i pro vás. Každé dopoledne budeme společně poznávat a prozkoumávat okolí malebné jihočeské přírody. Odpoledne si děti vyzkouší velikonoční zvyky – např. barvení vajíček různými technikami nebo pletení pomlázek. Budeme si také povídat a hrát ve velikonočním duchu a radostně tak prožijeme tyto sváteční dny. Pro dospělé je připraven večerní program s kytarou, promítání fotek z poutní cesty Španělskem, sdílení, povídání a jiné.

Časový harmonogram

Čtvrtek: příjezd v odpoledních hodinách, začínáme večeří v 18 h. Následuje první seznámení dětí a představení programu. Organizační schůzka s dospělými proběhne ve 21 h.
Každý den pak dopoledne strávíme, pokud možno venku. Po obědě dopřejeme malým dětem vydatný spánek a všem odpočinek. Po svačině začne druhá část programu, a ta už proběhne v areálu statku (tvořivé dílny, pohybové hry). Po večeři děti čeká pohádka na dobrou noc. Denně od 21 h je připraven program pro dospělé.
Denně před snídaní bude v nabídce ranní harmonizační cvičení.

Zajímavosti v okolí – tipy na výlety

V této malebné části Jižních Čech najdete v blízkém i trochu vzdálenějším okolí velkém množství zajímavých turistických cílů. Zde jsme vybrali některé z nich:
Široko daleko vyhlášené rodinné zahradnictví Boškovi, otevřeno mají každý den, sídlí pouze dvě minutky chůze od statku paní Lucie. Každý rok se zde koná akce s tradičními velikonočními zvyklostmi (možnost navštívit sobotní odpolední programu). V areálu je i minizoo s rybičkami, papoušky, kozami, klokanem, několika druhy lam a dalšími zvířátky.
Dobrá voda je asi nejhonosnější poutní místo se studánkou v celém širém okolí. Po pohodlné pětadvacetiminutové procházce od Statku paní Lucie po žluté značce ji najdeme ukrytou v lesích mezi Milejovicemi a Stříteží. Z tmavých smrků se před námi vyloupnou bílé zdi kostelíka Královny Nebeské Nejblahoslavenější Panny Marie. Samotná studánka je ukryta v náruči lip, trochu stranou honosného kostelíka – skromná, jakoby ani nebyla hlavní příčinou vzniku poutního místa. Radioaktivní prameny bývaly často považovány za léčivé už v době, kdy o radioaktivitě nikdo neměl ani zdání.
Hrad Helfenburk je jedna z největších zřícenin v Česku založená jako gotický hrad v první polovině 14. století Rožmberky. Autem nebo na kole pojedete osm kilometrů (poslední kilometr z parkoviště na louce po svých), pro pěší turisty stále po modré sedm kilometrů, pěkně přírodou mírně do kopečka. Hrad je otevřený celý rok. Věž je upravena na rozhlednu. Vstupné je nízké.
Do filmové vísky Hoštice u Volyně se ze Statku paní Lucie projděte necelých pět kilometrů nebo projeďte na kole. Autem tam jste za osm minut. Nejznámější hoštický rodák a místní obyvatel Zdeněk Troška, “režisér” mnoha komedií a pohádek, zde natáčel trilogii Slunce, seno. Můžete okouknout chalupy Škopkových i Konopníkových, zámeček (filmové kanceláře JZD), hospodu, hřbitov s kostelíkem i železniční zastávku, kde se kvůli zpoždění nezastavuje. Zatoužíte-li po návštěvě legendárního kravína, pak na jeho místě dnes stojí nové JZD Hoštice, resp. Ranč Šimona Pláničky, místo s restaurací a atraktivními filmovými kulisami a rekvizitami.

Ubytování

Statek paní Lucie je zrekonstruovaná usedlost v malinké jihočeské vesničce. K dispozici je zde je 1x jednolůžkový, 5x dvoulůžkový, 1x třílůžkový a 3x čtyřlůžkový pokoj. Pokoje jsou vybaveny dřevěným masivním nábytkem a téměř všechny pokoje mají vlastní sociální zařízení. Dále je na statku útulná jídelna, společenská místnost s kamny, zastřešené venkovní posezení, vinný sklípek, stodola, dvůr a sad.

Strava

V pravidelných časech podáváme snídani, oběd, dezert a večeři. Strava je sestavena tak, aby působila na náš organizmus harmonizačně. Vycházíme ze zásad makrobiotiky a využíváme i bio suroviny. Po celý den budou k dispozici také různé čaje, voda, šťáva pro děti, obilná káva. Pokud máte nějaká dietní omezení, nebo specifická přání, napište nám předem. Rádi pro vás speciální stravu připravíme. Stejně tak s radostí připravíme příkrmy, či obilné mlíčko pro nejmenší účastníky pobytu.

Pro koho je pobyt určen

Vítáni jsou účastníci všech věkových kategorií, každý si může během pobytu v malebné přírodě jižních Čech najít to své – jak zábavu pro děti i pro dospělé, tak klid okolní přírody.

Cena

Dospělý účastník 3 590 Kč, dítě od 3 do 15 let 2 590 Kč. Děti do 3 let bez nároku na lůžko 150 Kč/ den. Záloha činí 1 500 Kč/ dospělý účastník a 1 000 Kč/ dítě. V ceně je zahrnuto: 4 noci ubytování, 4x plná penze včetně nápojů, organizace programu.

Přijďte pobýt, těšíme se na vás!

Rezervace a více informací

Informace a rezervace pobytu na: info@duhovykonik.cz; tel.: 602558972

Výhoda pro členy Klubu Jíme Jinak

Členové Klubu Jíme Jinak mají slevu 10% na všechny pobyty Duhového koníka v roce 2017! Pro její uplatnění uveďte při rezervaci svůj klubácký email a heslo [přihlaste se]. Slevu mohou využít pouze členové Klubu Jíme Jinak a s nimi ubytovaní partneři a děti.

 

 

 

 

PS: Co shodit 5 kg za 14 dnů? 😍

Sezóna plavek začne brzy. Máme chutný jídelníček, skvělé recepty, videa, jemné cvičení - a samozřejmě živou podporu a motivaci. Už za 2 týdny uvidíte výsledky. Mrkněte na výzvu Hubneme do plavek a naskočte!

Se změnou jídelníčku jsem se zbavila mnoha zdravotních potíží, se kterými si medicína nevěděla rady 30 let. Jídlo, vaření, psaní a šíření zdravého životního stylu se stalo mojí vášní. Je mi čím dál lépe a konečně mám své zdraví ve svých rukách. Celý příběh

Buďte první, kdo poděkuje za tento článek.

Buďte první, kdo napíše komentář

Vyzkoušejte také

Těstoviny s chřestem a bílými fazolemi v česnekové omáčce

Vypadá to všedně, ale chutná to italsky a luxusně díky vzácnému chřestu a česnekové omáčce. Tenhle pokrm je raz dva hotový, i když se zvlášť vaří těstoviny...

Rukolový salát s řepou a veganským sýrem

Rychlý salát do skleničky, který skvěle poslouží jako syté jídlo do práce k obědu nebo na cesty. Zkuste si ho s námi připravit podle videa.

Jednoduchá smetanová omáčka ze zelí a celeru (bez smetany)

Lahodná jemná omáčka, která nepotřebuje zahušťovat ani extra dochucovat. Bez mouky, bez mléka, bez smetany a přesto smetanová.

„Škůdci“ v zahradě

V tuto dobu vše roste a také začíná být na zahradě vcelku živo. Máme tu „ milé“ a „nemilé“ hosty. Je to jen takové člověčí rozdělení. Kdyby nebyli ti (pro ...

Rýže s hráškem a mátou

Rychlá rýže s čerstvým hráškem. Jednoduchý, banální recept, který je ovšem zároveň bohatý na chutě. Určitě vás nezklame, hrášek a máta je neskutečně výborn...
24
2

Dítě na klasické stravě sní za den více než 21 kostek cukru. To je 2x víc než se doporučuje

Chcete pro své děti to nejlepší? Ale jak se v té spoustě výrobků v obchodě vyznat? Co jim koupit? Podle čeho vybírat? Podle obalu? Takto vypadá jídelníček ...