Domů > Magazín > Vaše příběhy

Katka už léky na otoky nohou brát nemusí

Katka je 43 letá maminka tří dětí a má za sebou novou zkušenost jaké to je jíst striktně 2 týdny Jinak. Jednou omylem zapnula televizní pořad Sama doma, kde nás náhodou zrovna uviděla. Okamžitě se pustila do kurzu Hubneme do plavek a výsledky nenechaly dlouho čekat. Za 14 dní má Katka trvale dole 2,5kg, 2cm přes stehna a 1cm v pase a zbavila se léků na otoky nohou. Navíc si kurz hubnutí velmi užila a způsob stravování se jí natolik zalíbil, že se rozhodla si ho ponechat trvale. 

Katka chtěla zhubnout jen pár kilo

Víte, já nejsem silná, říkají, že spíš štíhlá, měřím 170 cm a po kurzu Hubneme do plavek vážím 63 kg. Poslední dva roky jsem mívala vyšší váhu, tak 64-66 kg, kdy už se necítím dobře, jsou mi těsné věci, takže řeším neustále diety a hladovění. Co se týče sportu jsem hodně aktivní, chodím na aerobic, jezdím na kole a na in-line bruslích.

Katku přestala během kurzu honit mlsná

Do teď jsem se stravovala běžně i když na oko dietně, ale s vaším stylem to nemá co dělat. Ujížděla jsem na sýrech a uzeninách, samo bez chleba a to se projevilo na mé postavě. Nejvíce hlavně v oblasti nohou, měla jsem oteklé kolena i kotníky, širší stehna, přitom břicho téměř ploché i to i po třech dětech, z toho jedny dvojčata.

První den jsem do komentáře napsala: Včera jsem spustila 1.den nanečisto, abych zjistila jestli zvládnu přípravu jídel v daném čase a byla jsem nadšená, za půl hodiny jsem měla kompletní oběd pro sebe a stihla jsem i klasický nedělní oběd pro rodinu. Jindy jsem musela mít odpolední kávu a sladkou tečku, ale včera jsem se těšila na vašunnamedí zdravou večeři. Myslím, že jsem dříve plácala páté přes deváté hlavně proto, že jsem si nikdy nevařila a návaly vlčího hladu řešila rohlíkem se salámem, po kterém jsem za chvíli měla hlad, tak jsem to pak zazdila jogurtem a sušenkou atd. Všechny vaše potraviny znám a umím je vařit, ale vždy jsem vydržela max.14 dní, pak jsem měla pocit, že o něco přicházím a vrátila jsem se zpět k pečivu, sýrům, uzeninám atd. Od tohoto kurzu a od sebe tedy očekávám, že změním navždy svůj jídelníček a nebudou mě trápit výkyvy váhy a s tím spojené výkyvy nálad jako dosud. Tak mi držte palce, ať vydržím déle než 14dní, jinak by tohle všechno nemělo smysl.

Během 14 denního kurzu Hubneme do plavek jsem nevzala do úst pečivo, máslo, sýry, mléko, maso, uzeniny, brambory a nic se mi nestalo, naopak!!! Konečně mě nehoní mlsná, nemám vůbec chuť na sušenky a čokoládové tyčinky, které jsem jedla denně, mám pocit, že mi vůbec nic nechybí a beru novou stravu za TOP TEN.

Už třetí den jsem napsala do komentáře: Musím poděkovat za opravdu vynikající recepty, nikdy bych nevěřila, že se dá spojit luštěnina s obilím, objevila jsem úžasné kokosové mléko, které jsem do teď neznala. Přijde mi taky, že pořád jen vařím, ale dělám to pro sebe a netrvá to déle, než pár minut. Chci vyzkoušet všechny recepty, protože je jeden lepší než druhý. Cibulačka byla veliké překvapení, mohla jsem se doslova užrat, hrachovka to samé.

Přežila jsem i půst na rýži a zelenině a a odměnou mi bylo 1,8 Kg za 5 dní dole! 

Katce už nohy neotékají

Stala se zvláštní věc, poslední půlrok nesnáším čočky, v očích je snesu pouze 4-5 hodin max., pak mi oči hnisají a musím je hned vyndat. Během kurzu jsem na ně jednou zapomněla a dokonce v nich přespala (protože jsem je nevnímala), druhý den jsem to zjistila až v 11 hod, kdy jsem přečetla recepty a zjistila, že mám stále čočky a oči byly úplně čisté. 

Trpěla jsem urputnými zácpami a teď chodím tak 3x denně na WC, zmizela mi chronická rýma (byla jsem přesvědčená, že mám alergii), no a hlavně ty nohy!!! Normálně beru Detralex na žíly a otékání, teď už ho týden neberu a mám kotníky a lýtka štíhlé jako snad nikdy.

Měla jsem problém s nočním jídlem, když popijeme vínko a vracíme se pozdě domů, musí se to něčím zajíst. Dříve to byly uzeniny, tučné sýry apod. Během kurzu se mi to stalo jednou, já šla automaticky do lednice a ohřála si hrnek miso polévky, což mě fakt pobavilo. Mám pořád v lednici jednu porci polévky, mě odpoledne nebo večer přepadl náhlý hlad.

Dvanáctý den kurzu jsem napsala do komentáře:

Jsem ve 12.dni a pomalu se blížím do cíle, ale myslím že se právě něco nového otevřelo a něco nového začíná. Nechci se už vrátit ke starému způsobu stravování, ten váš mi moc vyhovuje. Asi jsem měla štěstí, že hned od začátku zmizely veškeré chutě na sladké a nezdravé věci, takže se mi podařilo projít kurzem bez chyby. Nepovedlo se mi striktně dodržet pořadí jídel a některé jsem použila na večeři a příští den k obědu, ale to snad tolik nevadí. Myslím,že to je spíš o hlavě, jak si to každý nastaví, já jsem to pojala jako očistnou terapii pro tělo i mysl. Mám sice “jen” 2 kg dole, ale dobře se mi usíná, jsem klidnější, mám propadlé břicho a z nohou mizí otoky ze zadržované vody. Co si víc přát? Objevila jsem libeček, tymián, koriandr, kurkumu, miso pastu a umím dochutit jídla bez Podravky nebo Kuchárku, které jsem obvykle k vaření nutně potřebovala. Ještě jednou děkuji za úžasný směr a cestu, kterou se dát.

Rodina si klepe na čelo ale brzy to přestanou řešit

Rodina a okolí si klepe na čelo, ale myslím, že buď si brzo zvyknou nebo to prostě přestanou řešit. Doufám, že časem naleznu alternativy jak uvařit rodině oblíbená jídla tak aby splňovala i moje nové požadavky na výživu, tedy bez tuku a chemie. Dvojčatům je nyní 11 let, ty si myslím získám pro novou stravu lépe. Už teď  buď si dají se mnou teplou večeři nebo si samy namažou chleba. Budu určitě pokračovat dál, těhle 14 dní beru jen jako odrazový můstek. 

Nebojte se, že o něco přijdete, vzkazuje Katka

Nerozumím tomu, když v kurzu někdo psal, že občas hřešil, podle mě to nejde dělat napůl nebo jen občas, beru to jako novou životní filosofii, asi to mám v hlavě jinak poskládané.

Chtěla bych jen sdělit, aby účastnice kurzu neměly strach, že o něco přicházejí, když se vzdají běžných potravin a nahradí je zdravými, které jim toho dají tolik, jen na to musejí asi přijít samy.

Jsem šťastná, že jsem jednou omylem zapla Sama doma a natrefila na vás. Tím to všechno začalo. Našla jsem si vás na webu a do měsíce začla s kurzem. Opravdu šťastná náhoda, děkuji.

PS: Cítíš se v plavkách sebevědomě?

Pokud letos nechceš schovávat zadek pod ručník, pojď na to s námi jinak.
Chci lepší postavu!

Zdravé recepty, zdravé vaření a životní styl. Tisíce receptů zdarma. Co víme, sdílíme! :-)

21 lidí už poděkovalo za článek.

Komentáře

Gratuluji Katko k úspěchu a k nalezení nové životní filosofie.

dekuji za kurz, jiz par let se stravuji makrobioticky, ale ne ortodoxne a s prestavkami,
napr. nekolik mesicu jsem 1x tydne jedla maso. tento letni kurz mi ale pomohl v nekolika vecech – poradne kousu, veceri se snazim dat co nejdriv, neujidam mezi hlavnimi jidly, cvicim..
Vaha mi zustala stejna jako pred zacatkem kurzu, ale zmizel mi spek zacinajici pod zebry, citim se diky tomu dobre, narovnala jsem si cele telo. pomohlo mi to. dekuji.

Ukázat další komentáře