Domů > Magazín > Blog

Nejste na to sami! Seznamte se s těmi, co jedí jinak.

Mnoho z vás říká nebo píše, že si připadají ve své situaci velmi osamělí. Ať už jde o zdravotní potíže nebo to, že se snažíte jíst jinak a nemáte v okolí nikoho, kdo by to chápal. Pokud je to váš případ, tak čtěte dál. Nejste na to totiž rozhodně sami! Možná někdo, kdo jí a uvažuje jinak, bydlí hned za rohem.

Jsme tu s vámi 9 let

Díky tomu, že takových osamělých jedinců bylo víc, ožil vlastně tenhle web. Původně to měl být jen archiv mých receptů, abych nemusela kamarádkám posílat po večerech to, co jim u mě chutnalo, každé zvlášť emailem. Na stránky tehdy k našem překvapení začali psát komentáře zcela cizí lidé z různých koutů světa, že taky jedí takhle a že jim to pomáhá, chutná a že jsou rádi, že nás našli, že se necítí tak sami. A pomaličku začala vznikat komunita Jíme Jinak. Dnes se nás tu za měsíc potká přes 100 tisíc. Takže nejste na to sami! Jste ve velké partě, jen o sobě navzájem nevíte.

Aby vám neunikly nové články či recepty z Jíme Jinak, nechte si je posílat rovnou do mobilu. Jednoduše se přihlásíte přes messenger Jíme Jinak. Recepty si můžete také nechat posílat do emailu a my vám pravidelně každý měsíc pošleme výběr toho nejlepšího. Přihlásit se k oděru emailů můžete zde.

Sdílená starost je poloviční a sdílená radost dvojnásobná

V našich kurzech razím toto heslo, abych účastníky podnítila ke sdílení svých zkušeností, radostí i starostí, se kterými se potýkají. Je to totiž skvělý způsob, jak si ulevit a zároveň získat podporu ostatních, když je toho na nás moc. A je to báječný způsob, jak svoji radost znásobit, když se nám něco povede a nemáme to doma komu říct, když není, kdo by to pochopil a ocenil. Proto všechny smutné osamělce nabádám: Přidejte se k partě Jíme Jinak a sdílejte své zkušenosti!

Jak se přidat do party

Máte hned několik možností:

  1. Na stránkách můžete přidat svoji fotku uvařeného jídla a pochlubit se tím, co vám chutnalo. Můžete dokonce přidat svůj recept, pokud je v duchu zásad Jíme Jinak. Nebo nám můžete poslat svůj příběh, svoji zkušenost a my ji přidáme na stránky k ostatním příběhům čtenářů. Každý jeden takový příběh pomůže dalším, aby se nebáli a svůj problém zkusili konečně řešit zlepšením životního stylu. Pokud nevíte, kam fotky, recepty nebo příběh přidat, klikněte sem.
  2. Na Facebooku jsme zřídili už před časem veřejnou skupinu, kam se může přidat kdokoli z vás a sdílet svoje radosti a starosti. V našich silách není tam všechno číst a na vše reagovat, ale je tam velká skupina těch, kdo se stravují jinak a můžete si s nimi denně vyměňovat fotky jídel pro inspiraci. Pěkně to tam žije, tady rázem uvidíte, že nejste sami. Rady ostatních tady musíte brát trochu s rezervou, skupina je veřejná a zdaleka ne všichni prošli našimi kurzy a nemají tedy dost informací a zkušeností, přesto rádi radí :-)
  3. Pokud chcete sofistikovanou radu, pak se přidejte do Klubu, kde máme klubáckou poradnu. Tu si hlídáme, průběžně tam odpovídáme a když je téma větší než na komentář a je žádané, zpracujeme článek či video a přidáváme do Klubu. Klub má i svoji uzavřenou facebookovou skupinu, kde už rady stojí za to. Do této skupiny mají přistup jen ti, kdo jsou v Klubu nebo některém programu a my se tam snažíme průběžně reagovat. Zde tedy můžete sdílet i intimnější věci.
  4. Docela nedávno jsme do Klubu přidali i sekci Jak se cítíte?, Jak vám jde vaření? a Co na to okolí? abyste měli bezpečné místečko, kde si můžete povzdechnout a sdílet svoje trápení i nadšení s těmi, kteří vědí. A my jsme tam denně s vámi.

Chcete se potkat na živo?

Někomu online komunikace nestačí, na což jsme mysleli už před lety. Proto na stránkách najdete také Jíme Jinak seznamku. Na mapách můžete najít nadšence, kteří vám věnují kvásek, zajdou s vámi na jídlo nebo si budou chtít vyměňovat pickles za kváskový chléb. Někdo hledá maminku se stejně starými dětmi na občasná setkání, jiný partnerku pro život. To už necháme zcela na vás, co si zadáte do svého profilu vy a zda tam dáte fotku či necháte počítač, aby vám přiřadil obrázek. V každém případě do seznamky nemusíte hned uvést veškeré své kontakty, stačí nejbližší město a počkat, zda se vám někdo ozve viz ukázka vpravo.
Sami se podívejte, kdo žije v okolí a ozvěte se jim. Není jich tam málo! Ten, kdo si kontakt zadal, dostane vaši zprávu a je na něm, zda odpoví a domluvíte se na výměně kontaktů či nikoli.

Našlo se takto mnoho nových přátel. Bára takhle našla stejně naladěnou maminku v sousední vesnici a Veronika v jejich panelovém domě v jiném patře! Nikdy nevíte, když se nezeptáte :-)

My jsme jen tři a vás jsou tisíce

Na Jíme Jinak děláme ve třech – dvě redaktorky a naše všechno Roman, můj muž. Máme radost z každé zprávičky, kterou nám zašlete, z každého hezkého komentáře, který napíšete. Snažíme se na všechno reagovat, ale nezvládáme odpovídat na vaše individuální dotazy v emailech či na messengeru.

Odpovídáním na dotazy nás dostatečně vytěžují Klubáci a kurzisti. Ale čteme všechno! Vaše zprávy o tom, jak se vám daří, jak se uzdravujete, jak vám chutná a jak se cítíte konečně dobře, to je zdroj energie, který nám dává sílu a chuť psát pro vás další články a vymýšlet další recepty.

Jíme Jinak je bez reklamy

Samozřejmě bez Klubáků a účastníků kurzů bychom to nezvládli finančně, protože na Jíme Jinak nenajdete žádnou placenou reklamu, žádné placené články či jiné komerční záležitosti. Nemáme v zádech žádného vydavatele ani médium, sponzora ani obchodního partnera. Jsme zcela svobodní a všechny náklady za překlady, techniku atd si platíme sami. Proto speciálně vám, Klubákům a kurzistům, moc děkujeme za vaši podporu.

Líbí se vám co děláme?

Jestli se vám líbí náš přístup, moc nás potěší, když nám napíšete svoji zkušenost s Jíme Jinak. Třeba, jak vám chutnají naše recepty nebo jak se vám líbí náš online kurz zdarma. Chceme, aby naši čtenáři věděli, že s námi nic neriskují. Můžete napsat větičku do doporučení na Facebook nebo nás ohodnotit formou hvězdiček či přidat lajk pod recept nebo článek, co vás oslovil, nebo můžete svoji zkušenost přidat na naše stránky. Když si pro nás najdete minutu času, budeme rádi. My tu s vámi trávíme dny i noci ;-)

Eva

 

PS: Víte už jak na zdravé cukroví?

My na Jíme Jinak ano! Naučíme vás chutné cukroví - bez cukru a 100% rostlinné! 💖 Mrkněte jak nahradit cukr ve vánočním pečení nebo se seznamte s perfektním plánem pečení zdravého cukroví. A myslíme i na vás, kterým dělá starosti lepek. Ochutnejte některý ze 40 receptů na bezlepkové cukroví.

Se změnou jídelníčku jsem se zbavila mnoha zdravotních potíží, se kterými si medicína nevěděla rady 30 let. Jídlo, vaření, psaní a šíření zdravého životního stylu se stalo mojí vášní. Je mi čím dál lépe a konečně mám své zdraví ve svých rukách. Celý příběh

2 lidi už poděkovali za článek. Oceňte práci autora také.

Buďte první, kdo napíše komentář