V neděli 27.4. budete mít báječnou příležitost se dobře najíst, poslechnout si zajímavé přednášky, nakoupit zdravé potraviny, kváskový chléb,  přírodní kosmetiku a drogerii, biotextil, literaturu, kuchyňské doplňky či umělecké předměty. Šestý ročník slavnosti vítání jara spojený s jarmarkem zakončí opět Honza Jícha podvečerním koncertem. Ke každé prodané vstupence dostanete kupón s 20% slevou na členství v Klubu JJ nebo předplatné Magazínu Zrnění. Členové klubu JJ mají pro partnery vstup zdarma! 

KdyToulcův Dvůr během Zrnosetí

Neděle 27. dubna 2014 9.00 – 19.00

Kde

Praha 10 – Toulcův dvůr (konírna)

Program

9.15-10.45 Dušan Bláha – Zvýšení kvality stravy díky feng shui kuchyně

Povídání o správném uspořádání srdce domácnosti – kuchyně, díky němuž bude osoba připravu-jící jídlo v harmonickém rozpoložení a jídlo nabude větší pránické hodnoty.

11.00-12.30 Rostislav Fellner – Čínské písmo jako puzzle

Přední sinolog a představitel jedinečného přístupu k četbě a chápání knihy Tao te ťing nás seznámí s podstatou a tajemstvím čínského písma. Co znak, to příběh, hluboká moudrost a fascinující sdělení. Po této přednášce už si nedovolíte říci, že Číňané píší „rozsypaným čajem“.

14.00-15.30 Jakub Wihan – Slaměné domy

Přednáška, která přiblíží úspěšné realizace domů ze slámy. Tentokrát nepůjde o teorii a snění, ale o představení skutečně stojících a fungujících „slamáků“, jejich reálných nákladů, výhod a nevýhod. Jakub je projektant, společník Straw Works, která má základnu ve Velké Británii a za sebou podíl na stovkách domů ze slámy po celém světě včetně České republiky.

15.45-16.45 Milan Dvořák – Člověk jako energetické kontinuum

Lidská bytost není jen z masa a kostí, jde o celek různých přeměn vesmírné a zemské energie. Jestli budou naše energie v harmonickém poměru nebo ne, záleží na prostředí, aktivitě a zejména na stravě. O tom všem pohovoří nestor zdravé výživy v Česku a zakladatel firmy Sunfood.

17.00-18.00 Koncert Honzy Jíchy s kapelou 

Hlídání dětí

Hlídání a dětský program zajišťuje Duhový koník za 90 Kč/dítě

Cena

Dospělí vstupné 150 Kč/ manželé či partneři členů klubu JJ vstup zdarma!

Děti do 4 let zdarma

Děti 4 až 14 let 50 Kč nebo dětský program (Duhový koník) 90 Kč

Výhoda pro členy Klubu Jíme Jinak

Členové Klubu Jíme Jinak mají vstup svého partner/partnerku zdarma. Sleva platí pouze pro manželé/partnery nikoli pro přátele a známé. Do 23.4. si zarezervujte volnou vstupenku pro partnera na emailu redakce@zrneni.cz . Do zprávy uveďte jméno a email člena Klubu, který chce slevu pro partnera využít, jméno a příjmení partnera a heslo, které naleznete v sekci Výhody pro členy.

Dárek pro všechny

Ke každé vstupence obdržíte speciální kupón se slevou 20% na roční předplatné Magazínu Zrnění a roční členství v Klubu JJ. Slevu můžete využít na jedno, druhé či obě předplatné. Kdo už předplatné má, může si je za zvýhodněnou cenu prodloužit.

Rezervace prodejních míst

Pokud máte zájem o prodejní místo, ozvěte se na e-mail redakce@zrneni.cz.

 

 

 

 

⏩ BRZY ZAČÍNÁ PODZIMNÍ DETOX KURZ

Ještě nemáte registraci? Získejte výhody.
REGISTROVAT ZDARMA

 1. Taky se tam moc těšíme, jedem i s mamkou a ségrou. Děti nejspíš nechám tatkovi doma, no uvidím… Ale chci si to užít v klidu a ne aby mi někdo stál tzv za zadkem a porad se ptal, kdy uz pojedeme domů ;-0 Takže tentokrát to nejspíš absolvuji sólo.

 2. Moc děkuji za pozvánku na akci. Těším se a půjdu moc ráda. Chtěla bych se zeptat, jak prokážu při vstupu, že mám jako člen klubu JJ vstup zdarma.

 3. Také děkuji za tip! Bydlíme za humny a v Toulcově dvoře jsme každý den – syn tam chodí do školky. Ale tuhle akci jsem zatím nezaregistrovala, takže jsem ráda, že o ní vím :-). Pokud budeme v Praze, tak určitě zajdeme.

 4. Hurá!! Bydlím kousek, tak si to užiju :-).
  Ještě uvažuji, že bych využila nabídky podejního místa, ale v neděli se mi tedy moc nechce šířit dál české ekologické čistící prostředky a kosmetiku.
  To si radši dám do nosu a užiju den s dětmi. Snad na sluníčku.
  Holky, mívá třeba JJ někdy někde nějaký stánek?

 5. Ahojky, přesně tak, já bydlím u Havířova a do Prahy daleko, Ostrava by byla blíž, jenže tady nic takového není, aspoň o ničem nevím.

  • Právě na tento víkend k nám jedou z Ostravy kamarádi. Prý tam máte skvělou restauraci. To mi tady na Sázavě široko daleko nic.

   • Evi, a můžete se zeptat, jakou restauraci mají na mysli. Nejsem sice přímo z Ostravy, ale manžel tam pracuje, tak by tam mohl chodit na obědy. Předpokládám, že myslí Slunečnici, ale třeba je tam ještě něco jiného :-). Díky :-)

    • Objevovalo se to různě v komentářích, teď už nevím, ale možná to někdo přidal k nám do Map/Restaurace. Nám už tam naštěstí takhle vaří švagrová, takže jsme přestali vozit do Ostravy tašky s jídlem a shánět restaurace či zdravé jídelny. A jestli tu jsou nějací Ostraváci a vědí,kde se dobře najíst, tak to tam prosím přidejte. Díky :-)

     • V Ostravě je vegetariánská restaurace Burfi – jídlo je chutné, ale ne všechno moc zdravě připravované, pak je tady jídelna Slunečnice, částečně připravované podle zásad MB, ale porce jsou malé a ne moc chutné a Raw bar-nebudu komentovat.
      Tímto se zmiňovaným provozům omlouvám, ale je to můj názor.

      • Jani, souhlasím s vámi. Burfi je celkem fajn, ale není to MB, do Slunečnice jsem často chodila na obědy, když jsem nedaleko pracovala, a máte pravdu, že jídla bývala někdy trošku „mdlá“. Manželovi tam moc nechutná.

       • V Burfi jsem při cestě do Ostravy jednou byla a za tu cenu mi moc chutnalo, bohužel tam nepochybně bylo mlíko a dezert byl samé máslo a cukr. Ale jako nouzovka dobrá, taky mají narozdíl od Slunečnice lepší otvírací dobu. Vůbec jsem byla překvapená, že na tak velké město, jako je Ostrava celkem malý výběr kam jít na jídlo.

      • Do Burfi jsem chodila svého času prakticky denně na obědy, moc moc mi tam chutnalo. Jediná nevýhoda byla, že převážná většina jídla byla zelenina a já měla do půl hodiny po jídle hlad. To se mi s MB nestává. Ale co se chutí týče, je Burfi moc fajn (ač ne stopro zdravá, určitě lepší, než mnohé jiné restaurace v okolí).
       Slunečnice mě tedy osobně nenadchla, ta jídla jsou taková planá..

       • No, Burfi opravdu není mb jídelna. Většina jídel je postavená na mléku. A ve Slunečnici podle mě vaří docela dobře. Kdo je zvyklý na mb, tak mu tam podle mě chutná, jídla jsou jednoduchá a opravdu ne příliš kořeněná, což mně osobně nevadí. Někdy ovšem kuchařkám ujede ruka se solí. Už i můj muž, který s námi jí jen tak občas oběd nebo večeři, ale zvykl si na méně solení, to komentoval. Jinak dobrá restaurace je Lotos v Přívozu, je to čínská restaurace s českým kuchařem, vaří chutně a většinu jídel s masem připravují i bezlepkově, vegansky s tofu. Už se je chystám dlouho dát do map, ale nějak nezvládám.

  • Budete tam muset něco zavést :-) My tedy z Prahy odešli a radši tam jezdíme jen na akce než tam bydlet :-)

   • Až nám odrostou děti nebo je bude někdo ochotný ohlídat (máme v Ostravě příbuzné…), tak tam uděláme ostravský mejdan.

  • Ještě v létě bych určitě šla, bydleli jsme nedaleko a na Toulcáku byli jako doma. Teď už to máme trochu z ruky, a navíc tomu konkuruje Den Země s 20letým výročím, který se koná o den dříve. V tamní Zdravé jídelně jsem ochutnala nejeden zdravý pokrm, je to moc příjemné místo v mnoha ohledech.

   Z Ostravy jezdí do Prahy rychlé a cenově výhodné vlaky, je tam i ubytovna – pro případný celovíkendový výlet ;o)

 6. Zobrazit všech 24 komentářů

Komentujte
Vaše jméno

Jméno uložíme a zobrazíme, váš e-mail nezveřejníme. Zásady ochrany údajů.

SDÍLEJTE PŘÍSPĚVKY - získejte členství v Klubu JJ nebo jeho prodloužení. Jak to funguje?
Autorem článku je Eva Cikrytová
Se změnou jídelníčku jsem se zbavila mnoha zdravotních potíží, se kterými si medicína nevěděla rady 30 let. Jídlo, vaření, psaní a šíření zdravého životního stylu se stalo mojí vášní. Je mi čím dál lépe a konečně mám své zdraví ve svých rukách. Celý příběh
Předchozí článek6. Jídelníček na tento týden
Další článek7. Nákupní seznam na příští týden