Jsem opět nevystresovaná máma a manželka (Katka, 41 let)

4

Kačka od začátku roku s Jíme Jinak shodila 10 kg, přestala pít kávu a sladké už jí nechutná. To ale nejsou zdaleka všechny změny, které jí úprava jídelníčku přinesla. A také to není konec její cesty, spíš začátek.

Rozhodla jsem se nic nehrotit

Ahoj ženy, i já si dovolím udělit si diplom za účast v Jarní očistě :-). Od začátku roku jsem přešla na vegetariánskou a postupně veganskou stravu, od Jarní očisty částečně i dle principů JJ (už mám z minulosti zkušenosti s touto stravou, tak to pro mne není zas až tak velký problém poskládat si kompletní talíř). Letos jsem se rozhodla nic nehrotit, nehroutit se, když to vždy nebude čerstvě uvařené a “tiptop”. Jídelníčků jsem se moc nedržela, teda spíše vůbec, jela jsem podle své aktuální chuti viz fotky, skvělou inspirací mi byli holky a kluci z FB skupiny s jejich fotkami úžasných jídel.

Káva mi nechybí, sladké mi už nechutná!

Snídám miso polévku, bez ní jsem nesvá a většinou kaše se sladem, semínky a ořechy (k zelenině se ještě odhodlávám ;-)). Kávu jsem přestala pít už v přípravném týdnu a vůbec mi nechybí. Jen občas mě láká vůně, tak si tak trochu potají “zafetuji” a je mi pak dobře ;-).
Stačí mi jíst 3-4x denně, mívám před jídlem příjemný hlad a na jídlo se těším. Vůbec mě nehoní mlsná a ani žádné jiné vlčí hlady, přepadovky lednice a podobné prasárny.
NECHUTNÁ MI SLADKÉ! To jsem si ani nemyslela, že se někdy stane. Ráda a s chutí si dám nějaký zdravý dezert, ale musí být slazený sladem nebo nějakým obilným sirupem a musí být příjemně sladký – taková ta nekoncentrovaná sladkost, která se v puse rozvíjí postupně.

Zatím mám 12 kg dole a další mám v plánu

Od začátku roku, tedy za čtyři a půl měsíce, jsem celkem zhubla 12 kg (a spoustu centimetrů), z toho v očistě 5,4 kg (pas – 7 cm, břicho -5 cm a boky -4 cm). A cítím se vážně báječně a vím, že potřebuji další kila dolů. Jsem si jistá, že to tentokrát klapne, i když si určitě nějakou dobu ještě počkám. Ale já nikam nespěchám. Úžasné je, že když to nehrotím, tak to tak nějak jde samo
Před očistou jsem pravidelně cvičila a teď po ní se cítím mnohem lépe i bez cvičení jen s procházkami a plaváním, takže teď se pořádně opřu ještě do cvičení a dalších sportovních venkovních aktivit i to počasí už je takové příjemnější na pobyt venku. Doufám, že za takových dalších 10 kg se zase rozběhnu :-).

Dalším plusem je to, že jsem se naladila na půsty, které nevnímám jako omezení, ale příležitost k odlehčení a je mi při nich fajn a těším se na ně (další zítra bude :-)). V nich hodlám pokračovat dle fází měsíce. Možná jsem zažila i nějaké eliminace – alias chřipajznu, ekzém, který jsem neměla už roky a alias žlučníkový záchvat zrovna dneska :-/ (žlučník už nemám, ale dalo mi to pořádně zabrat) – vzpomněla jsem si na porody a úspěšně jsem to cca po hodině oddýchala…. ta úleva, když to odeznělo….

Jsem víc v pohodě, okolí to vnímá

Nenervuji se tolik, přijímám věci tak, jak jsou a zklidnila jsem seOkolí vnímá moji velkou změnu – ať už co se týká postavy, nebo i toho klidu, který je znát.  (občas tím manžela až štvu, jak jsem “easygoing” :-D). Jsem otevřenější a už neskrývám svoji citlivost a soucit se vším živým a s přírodou.
Důsledně třídíme odpad, lépe hospodaříme s jídlem, energiemi a vodou, rozmýšlím co koupit, jestli to vůbec potřebujeme. Všude je ještě spousta prostoru pro zlepšení, ale to vše musí jít postupně, tak aby to přijalo se mnou i moje okolí, to znamená hlavně nenápadně a nenásilně.

Moje odměna kromě toho super pocitu je tetování. Mám na boku krásnou lilii a z ní mi budou od příštího týdne vylétávat 3 motýlci – moje úžasné a krásné dcery.

Moc děkuji za JJ, za to že jste, že máte sílu a energii nám všem předávat to, co jste sami těžce poznávali a učili se! A taky děkuji jednomu bývalému kolegovi, který mě před léty, a to nevím jestli záměrně nebo náhodou, na vás nasměroval!

Přeji všem krásné jaro a určitě se uvidíme v Klubu a pokud to vyjde tak i v programu Hubněte do plavek :-).

Katka

?

Staňte se členy Klubu Jíme Jinak

Získáte videorecepty, jídelníčky, rozhovory s odborníky, rady, slevy na nákupy a online kurzy.

materiály

Už nechci vařit klasiku, kterou jsem dříve vařila

Pavlivlmaeorua: S pomocí dcery jsem se dostala k programu...

Prožívám období života, kdy vlastně nic nemusím (Lída)

Lída: Přeji všem krásné dny. Neuměla jsem si představit,...

Lituji, že jsem vás neobjevila dřív. Měníte můj život k lepšímu

Eva: Jsem s vámi moc ráda! Měníte mi život...

Som plná energie (Viera)

Viera: Jedlo mi veľmi chutí, som plná energie, je...

Zakúpenie členstva sú tie najlepšie investované peniaze (Eva)

Eva: Krásny dník prajem a chcem poďakovať za všetko,...

Poděkování

Dobrý den, vaše stránky jsem objevila cca před měsícem....

Cítím se skvěle a moje tělo nasává živiny

Iva: Dobrý den, jsem velice překvapena! Moje tělo reaguje...

Všímám si na sobě spousty pozitivních změn (Eva)

Eva: Váha a míry stabilní, ale kdybych ty předchozí...

Výborné recepty

Zlatka: Již týden vařím podle vašich receptů, výborné!

Jídlo je chutné, syté, svačiny nepotřebuji (Olga)

Olga: Dobrý den, s vařením žádný problém nemám, naopak...

Deti sa úspešne chopili varenia, všetci sme zhodili 3-4 kg (Eva)

Eva: Chcela by som sa vám poďakovať za super...

I můj nastávající se oblizuje až za ušima

Vfadra: Jídla jsou skvělá, celkově se snažím vařit zdravě,...

Jde z vás nakažlivá energie

Iveta: Jde z Vás ohromná energie, která je krásně...

Manžel je ze stravy nadšený. Řekl, že už končí se slaninou!

Bára: Dala jsem na stůl polévku a najednou dcery...

Ukázali jste mi cestu, jak lépe zvládnout nový životní styl

Alča K.: Získala jsem lásku a nadšení pro vaření,...

Děkuji za to, co děláte!

Zlatka: Dakujem velmi pekne za vsetko co robite pre...
  1. Zobrazit 4 komentáře

Komentujte
Vaše jméno

Jméno uložíme a zobrazíme, váš e-mail nezveřejníme. Zásady ochrany údajů.

Předchozí článekJak zdravě „provařit“ víkend
Další článekDeprese: co jsou zač a jak je alternativně řešit