Domů > Magazín > Vaše příběhy

Jsem opět nevystresovaná máma a manželka (Katka, 41 let)

Kačka od začátku roku s Jíme Jinak shodila 10 kg, přestala pít kávu a sladké už jí nechutná. To ale nejsou zdaleka všechny změny, které jí úprava jídelníčku přinesla. A také to není konec její cesty, spíš začátek.

Rozhodla jsem se nic nehrotit

Ahoj ženy, i já si dovolím udělit si diplom za účast v Jarní očistě :-). Od začátku roku jsem přešla na vegetariánskou a postupně veganskou stravu, od Jarní očisty částečně i dle principů JJ (už mám z minulosti zkušenosti s touto stravou, tak to pro mne není zas až tak velký problém poskládat si kompletní talíř). Letos jsem se rozhodla nic nehrotit, nehroutit se, když to vždy nebude čerstvě uvařené a “tiptop”. Jídelníčků jsem se moc nedržela, teda spíše vůbec, jela jsem podle své aktuální chuti viz fotky, skvělou inspirací mi byli holky a kluci z FB skupiny s jejich fotkami úžasných jídel.

Káva mi nechybí, sladké mi už nechutná!

Snídám miso polévku, bez ní jsem nesvá a většinou kaše se sladem, semínky a ořechy (k zelenině se ještě odhodlávám ;-)). Kávu jsem přestala pít už v přípravném týdnu a vůbec mi nechybí. Jen občas mě láká vůně, tak si tak trochu potají “zafetuji” a je mi pak dobře ;-).
Stačí mi jíst 3-4x denně, mívám před jídlem příjemný hlad a na jídlo se těším. Vůbec mě nehoní mlsná a ani žádné jiné vlčí hlady, přepadovky lednice a podobné prasárny.
NECHUTNÁ MI SLADKÉ! To jsem si ani nemyslela, že se někdy stane. Ráda a s chutí si dám nějaký zdravý dezert, ale musí být slazený sladem nebo nějakým obilným sirupem a musí být příjemně sladký – taková ta nekoncentrovaná sladkost, která se v puse rozvíjí postupně.

Zatím mám 12 kg dole a další mám v plánu

Od začátku roku, tedy za čtyři a půl měsíce, jsem celkem zhubla 12 kg (a spoustu centimetrů), z toho v očistě 5,4 kg (pas – 7 cm, břicho -5 cm a boky -4 cm). A cítím se vážně báječně a vím, že potřebuji další kila dolů. Jsem si jistá, že to tentokrát klapne, i když si určitě nějakou dobu ještě počkám. Ale já nikam nespěchám. Úžasné je, že když to nehrotím, tak to tak nějak jde samo
Před očistou jsem pravidelně cvičila a teď po ní se cítím mnohem lépe i bez cvičení jen s procházkami a plaváním, takže teď se pořádně opřu ještě do cvičení a dalších sportovních venkovních aktivit i to počasí už je takové příjemnější na pobyt venku. Doufám, že za takových dalších 10 kg se zase rozběhnu :-).

Dalším plusem je to, že jsem se naladila na půsty, které nevnímám jako omezení, ale příležitost k odlehčení a je mi při nich fajn a těším se na ně (další zítra bude :-)). V nich hodlám pokračovat dle fází měsíce. Možná jsem zažila i nějaké eliminace – alias chřipajznu, ekzém, který jsem neměla už roky a alias žlučníkový záchvat zrovna dneska :-/ (žlučník už nemám, ale dalo mi to pořádně zabrat) – vzpomněla jsem si na porody a úspěšně jsem to cca po hodině oddýchala…. ta úleva, když to odeznělo….

Jsem víc v pohodě, okolí to vnímá

Nenervuji se tolik, přijímám věci tak, jak jsou a zklidnila jsem seOkolí vnímá moji velkou změnu – ať už co se týká postavy, nebo i toho klidu, který je znát.  (občas tím manžela až štvu, jak jsem “easygoing” :-D). Jsem otevřenější a už neskrývám svoji citlivost a soucit se vším živým a s přírodou.
Důsledně třídíme odpad, lépe hospodaříme s jídlem, energiemi a vodou, rozmýšlím co koupit, jestli to vůbec potřebujeme. Všude je ještě spousta prostoru pro zlepšení, ale to vše musí jít postupně, tak aby to přijalo se mnou i moje okolí, to znamená hlavně nenápadně a nenásilně.

Moje odměna kromě toho super pocitu je tetování. Mám na boku krásnou lilii a z ní mi budou od příštího týdne vylétávat 3 motýlci – moje úžasné a krásné dcery.

Moc děkuji za JJ, za to že jste, že máte sílu a energii nám všem předávat to, co jste sami těžce poznávali a učili se! A taky děkuji jednomu bývalému kolegovi, který mě před léty, a to nevím jestli záměrně nebo náhodou, na vás nasměroval!

Přeji všem krásné jaro a určitě se uvidíme v Klubu a pokud to vyjde tak i v programu Hubněte do plavek :-).

Katka

?

PS: Co shodit 5 kg za 14 dnů? 😍

Sezóna plavek začne brzy. Máme chutný jídelníček, skvělé recepty, videa, jemné cvičení - a samozřejmě živou podporu a motivaci. Už za 2 týdny uvidíte výsledky. Mrkněte na výzvu Hubneme do plavek a naskočte!

Se změnou jídelníčku jsem se zbavila mnoha zdravotních potíží, se kterými si medicína nevěděla rady 30 let. Jídlo, vaření, psaní a šíření zdravého životního stylu se stalo mojí vášní. Je mi čím dál lépe a konečně mám své zdraví ve svých rukách. Celý příběh

9 lidí už poděkovalo za článek.

Komentáře

Díky za sdílení příběhu, gratuluji ke shozeným kilům a fandím vám. Máte překrásné děti. 😊

Krásné fotky, gratuluji 👍, to se pak radostně papá🥰😘

Ukázat další komentáře